כדאי שתכירו: טיפולים אסתטיים לשנות ה-40 לחיים

גיל 40 מסמל לרוב הישגים אישיים רבים, חוכמת חיים וניסיון, אך השנים שחלפו ניכרות גם בעור הפנים ואנשים רבים בעשור הרביעי לחיים מבקשים להשיב לאזור את המראה הצעיר והרענן. רגע לפני שאתם בוחרים בניתוח, תשמחו לדעת שקיימים טיפולים אסתטיים שונים שעשויים לשפר את מראה העור ללא כל צורך במעבר תחת סכין המנתחים. מהם הגורמים לשינויים בעור הפנים בעשור הרביעי לחיים, מהם סוגי הקמטים הקיימים ואילו טיפולים יכולים לסייע בטשטושם? התשובות בכתבה שלפניכם

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 08/08/2019

עבור רבים מאתנו, העשור הרביעי לחיים מהווה נקודת ציון חשובה בה ניתן להסתכל לאחור בסיפוק על ההישגים האישיים והמקצועיים שנצברו עד כה ולבחון את המשך ההתקדמות במסע החיים. אך למעשה, לא מדובר רק בעשור הכולל בתוכו חשבון נפש, וגם השינויים שהתרחשו בגופנו במהלך השנים הופכים להיות בולטים יותר. אחד מהמרכזיים שבהם הוא שינוי במראה הפנים: השנים החולפות מביאות לירידה בגמישות העור, לשינוי במרקמו, להופעת כתמי פיגמנטציה, לירידה בנפח באזורים שונים בפנים וכן גם להופעה של קמטים. מקורם של שינויים אלה נעוץ בגורמים רבים ומגוונים, בהם שינויים הורמונליים, ירידה בכמות החומצה ההיאלורנית המצויה בעור, שינוי באיכות סיבי הקולגן, חשיפה לשמש ועוד. 


קיימים שני סוגים של קמטים שיכולים להתפתח במהלך החיים:

קמטים דינאמיים (קמטי הבעה)
קמטים המופיעים באזורים ספציפיים בפנים המאופיינים בפעילות מוגברת של שרירים, לרבות האזור שסביב לעיניים, המצח, האזור שבין הגבות, צדיי האף ועוד. 


קמטה הבעה מובילים לעיתים גם לצניחת זווית הפה בשל פעילות מוגברת של השרירים באזור. קמטים אלה יופיעו לרוב בגיל מוקדם יחסית ובשלבים הראשונים הם ייעלמו במצב של הרפיית השרירים. עם הזמן, קמטי ההבעה יחרטו בעור ויהפכו לקמטים סטטיים.

קמטים סטטיים
קמטים הנראים גם כאשר שרירי הפנים רפויים. חלק מהקמטים הסטטיים נוצרים בשל צניחת עור הפנים והרקמות תחתיו (לדוגמה קמטי "מריונטות" שבצדיי הפה, הקמטים שמתחת לעיניים). בשלב מתקדם יותר, הקמטים הסטטיים נוצרים עקב ירידה בנפח העור וגמישותו (כמו לדוגמה, קמטים מעל לשפה העליונה, באזור הסנטר, הלחיים ועוד). 


אישה בעשור הרביעי לחייה בוחנת את קמטי הפנים ושוקלת לבצע הזרקות אסתטיות (בוטוקס וחומצה היאלורונית)איך ניתן לטשטש את הקמטים ולחדש את העור? 

הזרקות בוטוקס
בשלבים מוקדמים, הטיפול המומלץ הוא הזרקות בוטוקס. בוטוקס הוא רעלן אשר חוסם את שחרור החומר המוביל לגירוי עצבי באזור ההזרקה. חסימת הגירוי העצבי מובילה להרפיית השרירים, להעלמת קמטי הבעה דינאמיים וכן גם למניעת היווצרות של קמטים חדשים. לאחר 4-6 חודשים השפעת הבוטוקס מתפוגגת ויש צורך בטיפול נוסף. חשוב לציין כי משך השפעת החומר על השרירים משתנה מאדם לאדם.


מהן תופעות הלוואי שיכולות להתפתח לאחר הזרקת הבוטוקס? 
לאחר הטיפול עלולה להופיע אדמומיות קלה באזור ההזרקה ותחושת כאב ושריפה מקומית. ברוב המקרים תופעות אלה יחלפו לאחר מספר שעות.


הזרקות חומצה היאלורונית
הזרקות חומצה היאלורונית נועדו לטיפול בקמטים סטטיים. החומצה ההיאלורונית היא חומר במרקם ג'ל המצוי באופן טבעי בשלל רקמות הגוף, בהן העור, רקמות החיבור, הסחוסים ועוד. עם ההתבגרות, כמות החומצה ההיאלורונית המיוצרת באופן טבעי הולכת ופוחתת. ירידה בכמות החומצה בעור מתבטאת באובדן נפח והיווצרות של קמטים סטטיים בעור. 


החומצה ההיאלורונית המוזרקת משמשת כחומר מילוי וכך מסייעת להשבת נפחים לאזורים מסוימים בפנים ולמילוי של קמטים ושקעים. בנוסף, החומצה ההיאלורנית בסמיכויות שונות עשויה לתרום לשיפור מרקם העור והיא משמשת גם לעיצוב קווי המתאר של הפנים. החומצה מוזרקת אל מתחת לעור, אל השכבות העמוקות או השטחיות, כתלות באזור המטופל, מצב העור ומטרות הטיפול. טרם לביצוע ההזרקה יתבצע אלחוש מקומי באמצעות משחה מאלחשת. הצורך בטיפול חוזר הוא אינדיווידואלי ועשוי להתעורר לאחר 6-24 חודשים כתלות באזור הטיפול, סוג החומצה שהוזרקה ויכולת העור לפרק את החומצה ההיאלורונית. 


מהן תופעות הלוואי שיכולות להתפתח בעקבות הטיפול?
התופעות השכיחות הן סימנים של דקירות, נפיחות ותחושת לחץ קל באזור ההזרקה. לעיתים יכולים להתפתח גם שטפי דם. תופעות אלה צפויות לחלוף לאחר שעות ספורות עד מספר ימים. טיפול מזותרפיה
מזותרפיה היא שיטת הזרקה תת עורית המסייעת בשיפור מראה העור. במהלך הפעולה, מחדיר הרופא המטפל תמיסה מיוחדת המכילה חומצה היאלורונית וחומרים נוספים, כמו ויטמינים, אל השכבות העליונות של העור באמצעות מחטים זעירות. טיפול המזותרפיה עשוי לתרום להעלמת קמטוטים, כתמי פגמנטציה וצלקות. בנוסף, הוא משמש גם לטיפול בסימני מתיחה וכאמצעי לשיפור מרקם העור ומיצוקו. מומלץ לשלב את טיפול המזותרפיה עם הזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית לשם השגת תוצאה מרבית. הכתבה בחסות ד"ר אנה פנאנן, רופאת משפחה, מבצעת טיפולי אסתטיקה, בהם הזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר אנה פנאנן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, בוטוקס ומילוי קמטים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
תודה וברור נוסף לגבי שילוב רינת 18/08/2019 06:36
 • שלום ותודה על תגובתך המהירה, אני רוצה להבהיר שהמצח לא היה כמעט עם קמטים והרופאה בכל זאת המליצה על הטיפול.האם המלצתה היתה נכונה? בנוסף,באיזור ההזרקה בלחי העור מרגיש יבש באופן מוזר.האם זה טיבעי?מה עלי לעשות?תודה

 • + הוסף תגובה
המשך ד"ר מוני פרידמן 18/08/2019 09:46
 • חשוב לדעת איזה חומר הוזרק לך. במידה והוזרק skin buster זה מאוד מקובל. ש הגיון בשילובים עם חומצות ובוטוליניום. במידה והתחושת יובש.לא.מלווה בשום תסמין נוסף.כגון חום אודם שטף דם היתי רק עוקב אחרי זה וכמובן מידעה את הרופאה.. אני מניח שזה יעבור . עיסוי עדין עם קרם פנים או ביאפין עשוי לעזור

 • + הוסף תגובה
המשך ד"ר מוני פרידמן 18/08/2019 21:52
 • אני נמצא בחופשה בחו"ל עד סוף החודש כך שאני עונה כשאני פנוי

 • + הוסף תגובה
הזרקת חומצה היאלרונית בשילוב בוטוקס למצח רינת 17/08/2019 21:05
 • שלום, ביום רביעי ה18.8 עשיתי טיפול הזרקת חומצה היאלרונית במצח השילוב עם בוטוקס .מאז יש לי בליטות וגושים הניראים כמו ומורידים בולטים בצידי המצח וכן עיוות קל מעל הגבות .הרופאה הנחתה אותי לעשות קומפרסים של מיים חמים והבטיחה שהבליטות והגבשושיות תעלמנה אך אני מאוד חוששת כי אני לא רואה שיפור.אשמח לתשובתך.תודה

 • + הוסף תגובה
שילובים ד"ר מוני פרידמן 17/08/2019 22:53
 • היי רינת. שילוב של בוטוקס וחומצה בקידמת מצח באותו הזמן דורש מיומנות. ניסיון. לכן הייתי ממליץ לסמוך על הרופאה. ההזרקה של החומצה במצח שיטחית יחסית ולכן יתכנו גושים בהתחלה. ממליץ לעסות את המצח בשליב זה. במידה וישארו גושים בולטים לאורך זמן ניתן להמיס אך לא בשלב זה. במידה והוזרק.לך רק לרכות אז לעסות . זה יסתדר תוך שבועיים שלושה. לגבי הבוטוקס צריך להמתין את.השבועים הראשונים ולחזור לנגיעות

 • + הוסף תגובה
רדיאס חנה 12/08/2019 14:29
 • דר שלום אני רוצה להזריק רדיאס לאזור האף כתיקון לניתוח שנעשה בעבר . האם אתה ממליץ על רדיאס ? והאם תוכל להמליץ על רופא בשם גריגורי צ'ודקוב?

 • + הוסף תגובה
רדיאס ד"ר מוני פרידמן 12/08/2019 20:57
 • רדיאס חומר נהדר. אינו מומלץ.לאף לשפתיים ולשקעי העיניים,מבחינה בטיחותית. הבעיה עם הרדיאס היא שלא ניתן להמיס ובמקרה של חסימת.כלי דם , איסכמיה או נמק ישנה בעיה רצינית. רדיאס רצוי להזריק עם קנולה ולא במחט.. ישנם.מאות רופאים אשר עוסקים ברפואה אסתטית. לא מכיר את.הרופא הזה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!