כדאי שתכירו: טיפולים אסתטיים לשנות ה-40 לחיים

גיל 40 מסמל לרוב הישגים אישיים רבים, חוכמת חיים וניסיון, אך השנים שחלפו ניכרות גם בעור הפנים ואנשים רבים בעשור הרביעי לחיים מבקשים להשיב לאזור את המראה הצעיר והרענן. רגע לפני שאתם בוחרים בניתוח, תשמחו לדעת שקיימים טיפולים אסתטיים שונים שעשויים לשפר את מראה העור ללא כל צורך במעבר תחת סכין המנתחים. מהם הגורמים לשינויים בעור הפנים בעשור הרביעי לחיים, מהם סוגי הקמטים הקיימים ואילו טיפולים יכולים לסייע בטשטושם? התשובות בכתבה שלפניכם
כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 10/10/2019

עבור רבים מאתנו, העשור הרביעי לחיים מהווה נקודת ציון חשובה בה ניתן להסתכל לאחור בסיפוק על ההישגים האישיים והמקצועיים שנצברו עד כה ולבחון את המשך ההתקדמות במסע החיים. אך למעשה, לא מדובר רק בעשור הכולל בתוכו חשבון נפש, וגם השינויים שהתרחשו בגופנו במהלך השנים הופכים להיות בולטים יותר. אחד מהמרכזיים שבהם הוא שינוי במראה הפנים: השנים החולפות מביאות לירידה בגמישות העור, לשינוי במרקמו, להופעת כתמי פיגמנטציה, לירידה בנפח באזורים שונים בפנים וכן גם להופעה של קמטים. מקורם של שינויים אלה נעוץ בגורמים רבים ומגוונים, בהם שינויים הורמונליים, ירידה בכמות החומצה ההיאלורנית המצויה בעור, שינוי באיכות סיבי הקולגן, חשיפה לשמש ועוד. 


קיימים שני סוגים של קמטים שיכולים להתפתח במהלך החיים:

קמטים דינאמיים (קמטי הבעה)
קמטים המופיעים באזורים ספציפיים בפנים המאופיינים בפעילות מוגברת של שרירים, לרבות האזור שסביב לעיניים, המצח, האזור שבין הגבות, צדיי האף ועוד. 


קמטה הבעה מובילים לעיתים גם לצניחת זווית הפה בשל פעילות מוגברת של השרירים באזור. קמטים אלה יופיעו לרוב בגיל מוקדם יחסית ובשלבים הראשונים הם ייעלמו במצב של הרפיית השרירים. עם הזמן, קמטי ההבעה יחרטו בעור ויהפכו לקמטים סטטיים.

קמטים סטטיים
קמטים הנראים גם כאשר שרירי הפנים רפויים. חלק מהקמטים הסטטיים נוצרים בשל צניחת עור הפנים והרקמות תחתיו (לדוגמה קמטי "מריונטות" שבצדיי הפה, הקמטים שמתחת לעיניים). בשלב מתקדם יותר, הקמטים הסטטיים נוצרים עקב ירידה בנפח העור וגמישותו (כמו לדוגמה, קמטים מעל לשפה העליונה, באזור הסנטר, הלחיים ועוד). 


אישה בעשור הרביעי לחייה בוחנת את קמטי הפנים ושוקלת לבצע הזרקות אסתטיות (בוטוקס וחומצה היאלורונית)איך ניתן לטשטש את הקמטים ולחדש את העור? 

הזרקות בוטוקס
בשלבים מוקדמים, הטיפול המומלץ הוא הזרקות בוטוקס. בוטוקס הוא רעלן אשר חוסם את שחרור החומר המוביל לגירוי עצבי באזור ההזרקה. חסימת הגירוי העצבי מובילה להרפיית השרירים, להעלמת קמטי הבעה דינאמיים וכן גם למניעת היווצרות של קמטים חדשים. לאחר 4-6 חודשים השפעת הבוטוקס מתפוגגת ויש צורך בטיפול נוסף. חשוב לציין כי משך השפעת החומר על השרירים משתנה מאדם לאדם.


מהן תופעות הלוואי שיכולות להתפתח לאחר הזרקת הבוטוקס? 
לאחר הטיפול עלולה להופיע אדמומיות קלה באזור ההזרקה ותחושת כאב ושריפה מקומית. ברוב המקרים תופעות אלה יחלפו לאחר מספר שעות.


הזרקות חומצה היאלורונית
הזרקות חומצה היאלורונית נועדו לטיפול בקמטים סטטיים. החומצה ההיאלורונית היא חומר במרקם ג'ל המצוי באופן טבעי בשלל רקמות הגוף, בהן העור, רקמות החיבור, הסחוסים ועוד. עם ההתבגרות, כמות החומצה ההיאלורונית המיוצרת באופן טבעי הולכת ופוחתת. ירידה בכמות החומצה בעור מתבטאת באובדן נפח והיווצרות של קמטים סטטיים בעור. 


החומצה ההיאלורונית המוזרקת משמשת כחומר מילוי וכך מסייעת להשבת נפחים לאזורים מסוימים בפנים ולמילוי של קמטים ושקעים. בנוסף, החומצה ההיאלורנית בסמיכויות שונות עשויה לתרום לשיפור מרקם העור והיא משמשת גם לעיצוב קווי המתאר של הפנים. החומצה מוזרקת אל מתחת לעור, אל השכבות העמוקות או השטחיות, כתלות באזור המטופל, מצב העור ומטרות הטיפול. טרם לביצוע ההזרקה יתבצע אלחוש מקומי באמצעות משחה מאלחשת. הצורך בטיפול חוזר הוא אינדיווידואלי ועשוי להתעורר לאחר 6-24 חודשים כתלות באזור הטיפול, סוג החומצה שהוזרקה ויכולת העור לפרק את החומצה ההיאלורונית. 


מהן תופעות הלוואי שיכולות להתפתח בעקבות הטיפול?
התופעות השכיחות הן סימנים של דקירות, נפיחות ותחושת לחץ קל באזור ההזרקה. לעיתים יכולים להתפתח גם שטפי דם. תופעות אלה צפויות לחלוף לאחר שעות ספורות עד מספר ימים. טיפול מזותרפיה
מזותרפיה היא שיטת הזרקה תת עורית המסייעת בשיפור מראה העור. במהלך הפעולה, מחדיר הרופא המטפל תמיסה מיוחדת המכילה חומצה היאלורונית וחומרים נוספים, כמו ויטמינים, אל השכבות העליונות של העור באמצעות מחטים זעירות. טיפול המזותרפיה עשוי לתרום להעלמת קמטוטים, כתמי פגמנטציה וצלקות. בנוסף, הוא משמש גם לטיפול בסימני מתיחה וכאמצעי לשיפור מרקם העור ומיצוקו. מומלץ לשלב את טיפול המזותרפיה עם הזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית לשם השגת תוצאה מרבית. הכתבה בחסות ד"ר אנה פנאנן, רופאת משפחה, מבצעת טיפולי אסתטיקה, בהם הזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר אנה פנאנן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים בוטוקס ומילוי קמטים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מילוי חומצה הלרונית נועה 17/01/2020 13:25
 • היי ד"ר. אני ממש מתוסכלת ואשמח לעזרתך. לפני כחודש בערך ביצעתי הזרקה של חומצה הלרונית מתתחת לעיניים (רסטילן), עברתי טראומה נפשית באמת גדולה עם הרופא שלי ועם כל התהליך. אני רואה קצת גבשושיות בעור וצד אחד יותר נפוח מהשני. רציתי לשאול אותך מספר שאלות: 1. במידה ואני הולכת להמיס (אני מפחדת) זה יגרום למצב לחזור לקדמותו ? יכול לעשות יותר גרוע ? יכול לעשות בצקות יותר בולטות או גבשושיות כאלה יותר בולטות ? 2. אני שוקלת פשוט להמתין, זה משהו שאני יכולה יחסית לסבול. פשוט השאלה היא האם החומר פשוט נעלם מהגוף לאחר כשנתיים בערך? (רסטילן) והכל חוזר להיות כלא היה? או שיש מצבים שזה נשאר ועושה נזקים ? לא חקרתי מספיק את הנושא לפני.... אני מאוד מתוסכלת אני לא מספיקה להיות בבאסה ובכי בבקשה תמליץ לי מה אתה חושב שכדאי לי לעשות ? האם חומר ההמסה גם גורם לזה להיות כלא היה ? פשוט נראה לי מוזר שמזריקים חומר ויש חומר שסוג של מוציא אותו. ממש ממש תודה.

 • + הוסף תגובה
המסה ד"ר מוני פרידמן 17/01/2020 13:32
 • היי נועה. אין שום בעיה להמתין עד שהחטמר יתמוסס. וזה לא יקח שנתיים. אין גם בעיה להמיס. זה תהליך פשוט יחסית אשר לרוב עובר ללא תופעות לוואי. לפעמים יש בצקת קלה שחולפת או שטף דם קטן במידה ונפגע כלי דם. זה היתרון ל החומצה שניתן להמיס עם אנזים. זה התהליך שקורה גם בגוף. המסה מחזיר את המצב לשלב ההתחלתי. המלצתי שבמידה וזה פגם אסתטי קטן ואין בצקת הייתי עוזב וממתין. בהצלחה בהמשך

 • + הוסף תגובה
המסה נועה 18/01/2020 20:36
 • האם ניתן לבוא אלייך לבצע המסה? למרות שתהליך ההזרקה היה אצל רופא אחר ? לצערי לא יכלתי לסבול את הנפיחות שנוצרה בצד ימים הלכתי אליו שימיס לי נקודתית שם. עבר כבר כמעט שבוע, עדיין נפוח ויש שטף דם שמפחדת שישאיר לי כתם קבוע. האם יש באפשרותך להחזיר לי את המצב כמו שהיה? תודנ רבה !!

 • + הוסף תגובה
המסה ד"ר מוני פרידמן 19/01/2020 17:04
 • נועה על תתייאשי. תחזרי להמסה נוספת. שטף דם יכול להיווצר מכל דקירה. לפעמים צריך לחזור על ההמסה מספר פעמים . אחריות הרופא המזריק לדאוג לך. המצב יחזור לקדמותו. שטף הדם יחלוף .

 • + הוסף תגובה
המסה תודה נועה 19/01/2020 18:24
 • זה מתחת לעיניים אזור רגיש אז אני בלחצים. אבל מודה לך מאוד על העזרה! קצת נרגעתי. תודה!! (:

 • + הוסף תגובה
במסה שאלה אחרונה נועה 19/01/2020 19:05
 • ממש תודה לך על כל התשובות. אתה מאוד עוזר להרבה אנשים. כמה שאלות אחרונות סליחה על ההצקה. 1. לא ציינתי את הגיל אבל אני בת 21. טעות לגמרי אני יודעת. לגבי המסה, נמסתי בצד הימני כמו שאמרתי לך. עדיין נפוח דיברתי איתו ואמר לי להמתין שבועיים ולחזור אלין לביקורת. אני מאוד מתלבטת אם להמיס הכל. הראש שלי לא שקט ורוצה לחזור למצב הקודם ושלא יצוצו תופעות לוואי בעתיד. פשוט רוצה להיפטר מזה. יש סכנות בהמסה? משהו שזה יכול לעשות לעור שלי? לא ציינתי אבל לא ראיתי שום שינוי בכלל בפנים חוץ מלכער אותם ולגרום לי עצב...

 • + הוסף תגובה
המסה ד"ר מוני פרידמן 19/01/2020 23:27
 • הגיל לא משחק תפקיד. ברגע שיש פגם אסתטי שמפריע ניתן לטפל. בעקרון רצוי להמתין בין המסות לצורך אסתטי שבועיים למרות שהחומצה ממוסת כמעט מידי בתחילת התהליך . תופעות לוואי של המסה מאוד נדירות. לא יכול להזיק לעור .

 • + הוסף תגובה
המשך לשאלה נועה 19/01/2020 19:35
 • נוצרה לי גם אסמטריה קטנה שאני רואה עד האזור של הפה ממש. האם הגיוני? שכאילו כל הצד השמאלי שלי יותר נפוח מהימני. אני ממש בדיכאון והרופא שלי יותר מכניס לדכאון הוא מתייחס בחוסר סבלנות כאילו אחרי שקיבל את הכסף ששילמתי המון כלום לא מעניין אותו. ממש אבודה ולחוצה בטירוףף. שוב שואלת, רוצה רופא אמין. האם אתה מטפל בדברים כאלה ?

 • + הוסף תגובה
המסה ד"ר מוני פרידמן 19/01/2020 23:31
 • נועה אני יכול להמיס וכך כל רופא. אני פשוט חושב שחבל שתשלמי לי על ההמסה כאשר תוכלי לקבל מהרופא שלך במסגרת האחריות שלו. במידה ואת מעדיפה לא לחזור אליו אז את יכולה לפנות למרפאה שלי ב036045777 או לכל מרפאה אחרת.

 • + הוסף תגובה
המסה נועה 20/01/2020 10:12
 • תודה על התשובה המהירה והעזרה. הכוונה לחכות שבועיים זאת אומרת שבועיים להזרקה באותו האזור נכון? המידה ומחליטה להמיס הכל אין בעיה להזריק לכל אורך החומצה בפעם אחת כן?

 • + הוסף תגובה
המסה ד"ר מוני פרידמן 20/01/2020 10:23
אולטרה -האם יעיל לאזור הצוואר וקו הלסת קרן 19/01/2020 12:52
 • ד"ר שלום, אני בת 56,מצב עורי טוב,חוץ מקמטי המריונטה וצניחה קלה של קו הלסת,מורחת חומצות פעילות,אדפרין,לעתים מזריקה רדיאס ובוטוקס. אשמח לשמוע את דעתך על הטכנולוגיות לחיטוב קו הלסת והצוואר,האם מכשיר האולטרה המדובר יעיל לשיפור קו הלסת והצuואר,או שעדיף טיפול בהזרקות כדוגמת הרדיאס(שלא מחזיק אצלי הרבה) תודה רבה מראש

 • + הוסף תגובה
אולטרה ד"ר מוני פרידמן 19/01/2020 17:08
 • היי קרן. האולטרה אינה במקום חומרי המילוי אלה בשילוב. במידה והרפיון עדין אז את תראי תוצאות מאחר ויש מיצוק מסוים של העור .הטיפול זמני ,כשנה . עדיין תצטרכי להמשיך עם ההזרקות לקו הלסת.

 • + הוסף תגובה
ליפ פליפ lip flip דוריה 11/01/2020 13:13
טיפול ד"ר מוני פרידמן 11/01/2020 16:38
 • היי LIP FLIP - הזרקת בוטוליניום טוקסין בגבול השפה העליון במינון נמוך יכול להרפות שריר ולגרום לשפה להתגלגל ולהתרומם מעט , לי אין ניסיון.

 • + הוסף תגובה
Iip flip דוריה 12/01/2020 20:34
המשך ד"ר מוני פרידמן 12/01/2020 21:02

הצטרפו לאינדקס הרופאים!