כדאי שתכירו: טיפולים אסתטיים לשנות ה-40 לחיים

גיל 40 מסמל לרוב הישגים אישיים רבים, חוכמת חיים וניסיון, אך השנים שחלפו ניכרות גם בעור הפנים ואנשים רבים בעשור הרביעי לחיים מבקשים להשיב לאזור את המראה הצעיר והרענן. רגע לפני שאתם בוחרים בניתוח, תשמחו לדעת שקיימים טיפולים אסתטיים שונים שעשויים לשפר את מראה העור ללא כל צורך במעבר תחת סכין המנתחים. מהם הגורמים לשינויים בעור הפנים בעשור הרביעי לחיים, מהם סוגי הקמטים הקיימים ואילו טיפולים יכולים לסייע בטשטושם? התשובות בכתבה שלפניכם
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 10/10/2019


עבור רבים מאתנו, העשור הרביעי לחיים מהווה נקודת ציון חשובה בה ניתן להסתכל לאחור בסיפוק על ההישגים האישיים והמקצועיים שנצברו עד כה ולבחון את המשך ההתקדמות במסע החיים. אך למעשה, לא מדובר רק בעשור הכולל בתוכו חשבון נפש, וגם השינויים שהתרחשו בגופנו במהלך השנים הופכים להיות בולטים יותר. אחד מהמרכזיים שבהם הוא שינוי במראה הפנים: השנים החולפות מביאות לירידה בגמישות העור, לשינוי במרקמו, להופעת כתמי פיגמנטציה, לירידה בנפח באזורים שונים בפנים וכן גם להופעה של קמטים. מקורם של שינויים אלה נעוץ בגורמים רבים ומגוונים, בהם שינויים הורמונליים, ירידה בכמות החומצה ההיאלורנית המצויה בעור, שינוי באיכות סיבי הקולגן, חשיפה לשמש ועוד. 


קיימים שני סוגים של קמטים שיכולים להתפתח במהלך החיים:

קמטים דינאמיים (קמטי הבעה)
קמטים המופיעים באזורים ספציפיים בפנים המאופיינים בפעילות מוגברת של שרירים, לרבות האזור שסביב לעיניים, המצח, האזור שבין הגבות, צדיי האף ועוד. 


קמטה הבעה מובילים לעיתים גם לצניחת זווית הפה בשל פעילות מוגברת של השרירים באזור. קמטים אלה יופיעו לרוב בגיל מוקדם יחסית ובשלבים הראשונים הם ייעלמו במצב של הרפיית השרירים. עם הזמן, קמטי ההבעה יחרטו בעור ויהפכו לקמטים סטטיים.

קמטים סטטיים
קמטים הנראים גם כאשר שרירי הפנים רפויים. חלק מהקמטים הסטטיים נוצרים בשל צניחת עור הפנים והרקמות תחתיו (לדוגמה קמטי "מריונטות" שבצדיי הפה, הקמטים שמתחת לעיניים). בשלב מתקדם יותר, הקמטים הסטטיים נוצרים עקב ירידה בנפח העור וגמישותו (כמו לדוגמה, קמטים מעל לשפה העליונה, באזור הסנטר, הלחיים ועוד). 


אישה בעשור הרביעי לחייה בוחנת את קמטי הפנים ושוקלת לבצע הזרקות אסתטיות (בוטוקס וחומצה היאלורונית)איך ניתן לטשטש את הקמטים ולחדש את העור? 

הזרקות בוטוקס
בשלבים מוקדמים, הטיפול המומלץ הוא הזרקות בוטוקס. בוטוקס הוא רעלן אשר חוסם את שחרור החומר המוביל לגירוי עצבי באזור ההזרקה. חסימת הגירוי העצבי מובילה להרפיית השרירים, להעלמת קמטי הבעה דינאמיים וכן גם למניעת היווצרות של קמטים חדשים. לאחר 4-6 חודשים השפעת הבוטוקס מתפוגגת ויש צורך בטיפול נוסף. חשוב לציין כי משך השפעת החומר על השרירים משתנה מאדם לאדם.


מהן תופעות הלוואי שיכולות להתפתח לאחר הזרקת הבוטוקס? 
לאחר הטיפול עלולה להופיע אדמומיות קלה באזור ההזרקה ותחושת כאב ושריפה מקומית. ברוב המקרים תופעות אלה יחלפו לאחר מספר שעות.


הזרקות חומצה היאלורונית
הזרקות חומצה היאלורונית נועדו לטיפול בקמטים סטטיים. החומצה ההיאלורונית היא חומר במרקם ג'ל המצוי באופן טבעי בשלל רקמות הגוף, בהן העור, רקמות החיבור, הסחוסים ועוד. עם ההתבגרות, כמות החומצה ההיאלורונית המיוצרת באופן טבעי הולכת ופוחתת. ירידה בכמות החומצה בעור מתבטאת באובדן נפח והיווצרות של קמטים סטטיים בעור. 


החומצה ההיאלורונית המוזרקת משמשת כחומר מילוי וכך מסייעת להשבת נפחים לאזורים מסוימים בפנים ולמילוי של קמטים ושקעים. בנוסף, החומצה ההיאלורנית בסמיכויות שונות עשויה לתרום לשיפור מרקם העור והיא משמשת גם לעיצוב קווי המתאר של הפנים. החומצה מוזרקת אל מתחת לעור, אל השכבות העמוקות או השטחיות, כתלות באזור המטופל, מצב העור ומטרות הטיפול. טרם לביצוע ההזרקה יתבצע אלחוש מקומי באמצעות משחה מאלחשת. הצורך בטיפול חוזר הוא אינדיווידואלי ועשוי להתעורר לאחר 6-24 חודשים כתלות באזור הטיפול, סוג החומצה שהוזרקה ויכולת העור לפרק את החומצה ההיאלורונית. 


מהן תופעות הלוואי שיכולות להתפתח בעקבות הטיפול?
התופעות השכיחות הן סימנים של דקירות, נפיחות ותחושת לחץ קל באזור ההזרקה. לעיתים יכולים להתפתח גם שטפי דם. תופעות אלה צפויות לחלוף לאחר שעות ספורות עד מספר ימים. טיפול מזותרפיה
מזותרפיה היא שיטת הזרקה תת עורית המסייעת בשיפור מראה העור. במהלך הפעולה, מחדיר הרופא המטפל תמיסה מיוחדת המכילה חומצה היאלורונית וחומרים נוספים, כמו ויטמינים, אל השכבות העליונות של העור באמצעות מחטים זעירות. טיפול המזותרפיה עשוי לתרום להעלמת קמטוטים, כתמי פגמנטציה וצלקות. בנוסף, הוא משמש גם לטיפול בסימני מתיחה וכאמצעי לשיפור מרקם העור ומיצוקו. מומלץ לשלב את טיפול המזותרפיה עם הזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית לשם השגת תוצאה מרבית. הכתבה בחסות ד"ר אנה פנאנן, רופאת משפחה, מבצעת טיפולי אסתטיקה, בהם הזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר אנה פנאנן השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים בוטוקס ומילוי קמטים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שפתיים אורנה 05/08/2020 01:50
 • היי דר שוב אני. לפני כשנה עשיתי מיליו שפתיים בחומצה עד כאן הכל טוב . לפני כחודשיים נשכתי את השפה התחתונה ונוצרה לי בליטה מבפנים , לתומי חשבתי שזוהי שלפוחית ולקחתי מחט ופוצצתי אותה . יצא לי משם נוזל שקוף סמיך ככה זה משיך כמעט חמש פעמים, גוש שיורד רק אם אני מפוצצת במחט ומנקזת.אני מרגישה התרוקנות בשפה יכול להיות שזוהי החומצה שהוצאתי?

 • + הוסף תגובה
שפתיים ד"ר מוני פרידמן 05/08/2020 07:40
 • היי אורנה זה מאוד מוזר ,קשה לי להאמין שזאת החומצה אבל יתכן ויש לך זיהום כלשהו בעקבות הנשיכה ןמאחר והוא מתנקז אז אין את שאר התסמינים( חום ואודם וכאבים). אני ממליץ שתגשי לרופא עור לבדיקה ואבחון. תנסי לברר מה שם החומר שהוזרק .

 • + הוסף תגובה
המשך אורנה 05/08/2020 17:05
 • הי. החומר שהוזרק לי סטילאג' לארג , ורואפא עור יש לי עוד שלושה חודשים, לדעתך הרוםא שהזריק לי יוכל לדעת מה הסיבה?

 • + הוסף תגובה
המשך ד"ר מוני פרידמן 05/08/2020 17:56
 • אני משתמש בו הרבה ומעולם לא שמעתי על משהו דומה . אשאל בחברה . אני מציע שתגשי בינתים לרופא שהזריק לך לבדיקה

 • + הוסף תגובה
קמטי נזולאביאל אורנה 03/08/2020 17:04
 • היי דר. עשיתי לפני כחמש שנים הזרקת חומצה הילוארונית בקמטי הנזוליאביאל,עברו שנים צד אחד נספגה החומצה וצד שני האזור יותר מלא וזה מציק לי. האם יש אפשרות להמיס את הצד המלא היום לאחר חמש שנים? אני לא רוצה להשוות בין הצדדים? תודה רבה ולמלא צד אחר שוב בחומצה

 • + הוסף תגובה
מילוי ד"ר מוני פרידמן 03/08/2020 18:24
 • אין צורך בהמסה. אין בעיה למלא יותר בצד אחד על חומצה קיימת .

 • + הוסף תגובה
המשך אורנה 03/08/2020 22:02
 • לא הסברתי את עצמי נכון. הכוונה היא שצד אחד החומצה נספגה וירד המילוי ובצד השני עדיין מלא וזה לא שווה ומכוער. השאלה שלי האם ניתן אחרי שנים להמיס את הצד המלא? איני מעוניינת למלא שוב חומצה

 • + הוסף תגובה
המשך המסה ד"ר מוני פרידמן 03/08/2020 22:56
 • אפשר לנסות להמיס. מוזר שזה נשאר כל כך הרבה זמן אבל אם זאת חומצה זה יתמוסס

 • + הוסף תגובה
המשך אורנה 04/08/2020 13:18
המשך קרן 03/08/2020 20:17
המשך ד"ר מוני פרידמן 03/08/2020 20:37

הצטרפו לאינדקס הרופאים!