טשטוש ראייה: מה גורם לו ומתי חשוב לפנות לרופא?

טשטוש ראיה מהווה את אחת מהתלונות השכיחות ביותר ברפואת העיניים. למרות שמקורם של רוב המקרים הוא בתהליך הדרגתי והטיפול בהם פשוט, לעיתים מדובר במצב חירום שמצריך פנייה מידית לרופא. אספנו עבורכם את הסיבות הנפוצות לטשטוש ראייה, הטיפולים שיעזרו וגם את הדגלים האדומים שאסור לפספס
כתבה פרסומית כתבת חסותכתבה ממומנת 


חדות הראייה היא ככל הנראה הגורם המשפיע ביותר על איכות הראייה. כאשר היא נפגעת, בין אם באופן פתאומי או בצורה הדרגתית, פעולות פשוטות, כמו קריאה, הבחנה בשילוט בכבישים ואף זיהוי של פנים ממרחק, עלולות להפוך בלתי אפשריות. למרות שחלק משמעותי ממקרי טשטוש הראייה ניתנים לתיקון באמצעות ניתוחים להסרת משקפיים, מקרים אחרים, שמופיעים לרוב בפתאומיות, מעידים על בעיה משמעותית יותר ודורשים התערבות רפואית דחופה. אספנו עבורכם, בשיתוף עם ד"ר לוינגר, המנהל הרפואי של רשת המרכזים הרפואיים 'עיניים', מנתח רפרקציה, קטרקט וקרנית, את הסיבות הנפוצות לטשטוש ראייה והמצבים שבעקבותיהם חשוב לפנות לרופא.


הגורם הנפוץ ביותר לטשטוש ראייה: טעויות רפרקטיביות
מרבית המקרים של  ירידה בחדות הראייה נובעים מטעויות בשבירת האור בעין שגורמות לקרני האור להתמקד במקום לא מיטבי על גבי הרשתית שלנו. הרשתית היא החלק בעין שאחראי על העברת קרני האור למידע חזותי, כך שהגעה של קרני אור לא ממוקדות אליה תיצור במוח תמונה מטושטשת. טעויות אלה בנפילת קרני האור על הרשתית נקראות טעויות 'רפרקטיביות'  או ליקוי בחדות ראייה והן כוללות קוצר ראייה, רוחק ראייה וצילינדר- את כולם נסקור כאן בקצרה. לרוב, ניתן לטפל בטשטוש ראייה על ידי התאמת משקפיים, עדשות מגע, או בעזרת  ניתוח לייזר להסרת משקפיים המחזיר את חדות הראייה כבר ביום הניתוח עם תופעות לוואי מועטות. 


קוצר ראייה- מיופיה
קוצר ראייה  (מיופיה - Myopia), עלול להתפתח בעין אחת או בשתי העיניים והוא מהווה את הטעות הרפרקטורית הנפוצה ביותר. במצבים של מיופיה, עצמים רחוקים נראים מטושטשים ועצמים קרובים נראים חדים יותר. למרות שטשטוש ראייה הוא הסימן העיקרי המעיד על קוצר ראייה, עלולים להופיע גם תסמינים נוספים שיעידו על הבעיה, כמו מאמץ בראייה, כיווץ עפעפיים ואף כאבי ראש.


הטיפול בקוצר ראייה כולל שימוש במשקפיים או בעדשות במגע. הטיפול הכירורגי מתבצע באמצעות ניתוח להסרת משקפיים, אשר מתקן את בעיית טשטוש הראייה ועשוי לשפר את חדות הראייה מיד לאחר ביצוע הפעולה. "חשוב לציין שניתוח להסרת משקפיים אינו מתאים לכולם" מציין ד"ר לוינגר ומוסיף: "כדי לבחון את מידת ההתאמה לניתוח, יש לפנות לרופא עיניים שיבצע הערכה מקיפה של הבעיה ויבחן את מידת ההתאמה של המטופל לטיפול. ברשת המרכזים הרפואיים  'עיניים' מתבצעת בדיקת התאמה קפדנית ,לרוב ללא עלות. כ-70% מהנבדקים במרכזים נמצאים מתאימים לביצוע הניתוח. בחירת המטופלים היא צעד נוסף שבאמצעותו שואפים להבטיח את בטיחותם ויעילותם של מרבית ניתוחי הלייזר, אותם כבר ביצעו בהצלחה עשרות מיליונים ברחבי העולם".

רוחק ראייה- היפראופיה
רוחק ראייה (היפראופיה- (Hyperopia הוא מצב הפוך מקוצר ראייה: במקרים של היפראופיה עצמים רחוקים נראים היטב וברור ומנגד עצמים קרובים נראים מטושטשים. 

גם במקרים של רוחק ראייה, ניתוח לייזר עשוי לסייע בהשבת חדות הראייה כבר ביום הניתוח וכך למנוע את הצורך בהרכבת משקפיים או בשימוש בעדשות מגע. 


אישה שמרכיבה משקפיים סובלת מהיפראופיה, רוחק ראיה, המקשה עליה לראות את הכתוב על צג המחשב


אסטיגמציה וצילנדר
צילינדר, או בשמו הרפואי אסטיגמציה (Astigmatism), הוא מצב שבו קרני האור נופלות על רשתית העין במספר מוקדים, וכתוצאה מכך מתקבלת ראייה מטושטשת בכל טווחי הראייה – גם מקרוב וגם מרחוק. הגורם לצילינדר הוא עיוות בצורת הקרנית אשר מספקת את מרבית 'כוח השבירה' של העין. 


בדומה לטיפול ברוחק ראייה ובקוצר ראייה, גם באסטיגמציה ניתן לטפל באמצעות ניתוח לייזר להסרת משקפיים. מדי שנה מתבצעים בישראל עשרות אלפי ניתוחים מסוג זה.


עין של אישה במהלך ניתוח לייזר להסרת משקפיים וטיפול בקוצר ראיה וצילינדרבן 40 וסובל מטשטוש ראייה? פרסביופיה יכולה להיות הסיבה לכך
פרסביופיה היא מצב נורמלי המתרחש לרוב במבוגרים בני 40 ומעלה ומתבטא בעיקר בטשטוש ראייה לטווח קרוב, כמו לדוגמה בקריאת עיתון , בהתבוננות במכשיר הטלפון הנייד, או בשעון. פרסביופיה מתפתחת בשל ירידה בגמישות עדשת העין בגילאים מבוגרים. 


הטיפולים השמרניים בבעיה כוללים שימוש בעדשות מגע או הרכבת משקפיים מולטי פוקליים. בנוסף, סוגים מסוימים של ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר עשויים להועיל בפתרון הבעיה.

מחלות עיניים כרוניות 
בנוסף למצבים רפרקטורים, בהם ניתן לטפל באמצעות ניתוח להסרת משקפיים, גם מחלות עיניים כרוניות עלולות לגרום לטשטוש ראייה. מחלות אלה נפוצות בעיקר בגילאים מבוגרים וכוללות, נזק עיני המתפתח בשל מחלת הסוכרת, גלאוקומה, ניוון רשתית בגיל המבוגר (ADM) ועוד. לכל אחת ממחלות אלה סיבות שונות וטיפול שונה. 


במקרים רבים, הסימן הראשון אשר מעיד על מחלות אלו הוא טשטוש ראייה. עם זאת, מטופלים רבים עלולים לשייך את התופעה לגיל המבוגר ובשל כך המחלה עלולה שלא להיות מאובחנת ומטופלת. על כן, למבוגרים מעל לגיל 40 מומלץ לבצע בדיקה שנתית אצל רופא עיניים כדי לשלול את התפתחותן של מחלות אלו, או לאפשר טיפול מוקדם בהן במידת הצורך. חשוב לציין כי אבחון מוקדם וטיפול מתאים במחלות העיניים הכרוניות עשוי למנוע החמרה. 

באילו מצבים יהיה צורך בפנייה מידית לרופא?
הבעיות שסקרנו עד כה מתפתחות לאורך זמן. אך מה קורה כשחלה ירידה פתאומית בחדות הראייה? מצב זה עלול להעיד על בעיה עינית חמורה יותר, כמו הפרדות רשתית, הרפס של העין, דלקת של עצב הראייה (Optic neuritis), עליית לחץ תוך עיני פתאומית, או מצב זיהומי חריף בקרנית עקב שימוש ממושך בעדשות מגע. 


בנוסף לבעיות עיניות חריפות אלה, גם מצבי חירום נוירולוגיים (שמערבים את המוח או את עצב הראייה) יכולים לגרום לטשטוש ראייה כתסמין ראשון לאירוע נוירולוגי.

"על אף שקיימות סיבות נוספות  שאינם בגדר מקרה חירום לטשטוש ראייה, כמו התקף מיגרנה למשל, מומלץ לפנות לייעוץ רפואי בכל מקרה של טשטוש ראייה פתאומי" מסכם ד"ר לוינגר.הכתבה בשיתוף עם ד"ר שמואל לוינגר, המנהל הרפואי של רשת המרכזים הרפואיים 'עיניים', מנתח רפרקציה, קטרקט וקרנית. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם עיניים - המרכז הרפואי ד"ר לוינגר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים הסרת משקפיים בלייזר

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סיכונים בלידה לאחר ניתוח לייזר ענבר 11/01/2020 21:18
 • שלום אני מעוניינת להסיר משקפיים בלייזר (קוצר ראיה משמעותי, מספר -8 וצילינדר) ונאמר לי שאני מתאימה לניתוח אינטראלאסיק מתכננת הריון בקרוב, האם קיימים סיכונים לעיניים בגלל הלחיצות בלידה? האם יכול להגרם נזק לקרנית בגלל שהיא תהיה יותר דקה? תודה רבה

 • + הוסף תגובה
לייזר להסרת משקפיים עדי 01/01/2020 14:03
ניתוח לייזר סהר 06/01/2013 22:19
 • האם ממולץ לעשות את הניתוח בגיל 18? ומתי הכי ממולץ לעשות אותו?

 • + הוסף תגובה
מאיזה גיל מומלץ לעשות ניתוח לייזר להסרת משקפיים? דר' אריאל ונדר 06/01/2013 23:40
 • שלום סהר כעיקרון ניתוחי לייזר להסרת משקפיים נעשים מגיל 18 ומעלה. כמובן שזאת לאחר שתמצא מתאים לטיפול. צעירים רבים רוצים לעבור את הטיפול לפני הגיוס כדי להעלות פרופיל כדי שיכלו להתקבל ליחידות קרביות. מעבר לשפור הפרופיל הרפואי לשירות קרבי עם ראייה חדה וללא תלות במשקפיים יתרון ברור. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לשיפור הראייה בלייזר טל. 55567* , 074-7017474

 • + הוסף תגובה
ניתוח לייזר סהר 07/01/2013 17:45
 • האם זה בריא וללא השלכות על העתיד או שכדאי לחכות איזה שנה שנה וחצי?

 • + הוסף תגובה
הסרת משקפיים בגיל 18 דר' אריאל ונדר 08/01/2013 12:11
 • שלום סהר אם תמצא מתאים ואם המספרים שלך כבר יציבים אין יתרון להמתנה מצד שני אתה בין 18 ואם לא דחוף לך אתה יכול גם להמתין. אם השאלה נובעת מחששות שיש לך בכלל מהטיפול בלייזר, שיטת lasik iQ בטוחה מאד, מדויקת מאד, ותוכל לחיות כבר בקרוב ללא תלות במשקפיים. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לשיפור הראייה בלייזר טל. 55567* , 074-7017474

 • + הוסף תגובה
ניתוח לייזר לפני צו ראשון אורן 08/07/2013 17:27
 • אני עוד מעט בן 16 . בכוונתי לעשות ניתוח לייזר לשיפור הראיה - כרגע יש לי מספר 1.5 בכל עין. אני רוצה לעשות את הניתוח במידת האפשר לפני צו ראשון, שאני אמור לקבל בעוד כשנה. האם יש אפשרות לעשות את הניתוח מייד, עם הנתונים שציינתי? אם כן - האם יש לזה חסרון מול עשיית הניתוח במועד מאוחר יותר? (אין לי בעיה להסתכן בכך שיידרש תיקון בעתיד אבל בתנאי שזה לא מסכן את הראייה שלי והשיפור שלה). אם לא - מתי הכי מוקדם ניתן לעשות זאת? תודה אורן

 • + הוסף תגובה
הסרת משקפיים בגיל 16 ד"ר אריאל ונדר 08/07/2013 21:31
 • שלום אורן טיפולים להסרת משקפיים בלייזר עושים מגיל 18 ומעלה ראה התשובות לעיל לעיתים ניתן להקדים את הטיפול במספר חודשים, אך אלה מקרים מיוחדים ואתה לא נכלל בקבוצה זו בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
מקרים מיוחדים עמית 01/07/2017 01:34
 • באיזה מקרים אפשר לעשות ניתוח לייזר לפני גיל 18

 • + הוסף תגובה
מקרים מיוחדים ד"ר אריאל ונדר 01/07/2017 17:58
 • שלום עמית ניתן לטפל מוקדם יותר כאשר יש רוחק ראייה במיוחד כזה עם צילנדר שלא משתנה מילדות או ברוחק ראייה הגורם לפזילה. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
יש לי צילינדר.... אורן אבינועם 27/09/2013 23:59
 • אם יש לי צילינדר אז אי אפשר לעשות ניתוח לייזר להסרת משקפיים? או שהניתוח פשוט לא מתקן את הצילינדר?

 • + הוסף תגובה
תיקון צילינדר ד"ר אריאל ונדר 03/10/2013 17:04
 • שלום אבינועם הטיפול להסרת משקפיים בלייזר מתקן גם את המספר וגם את הצילינדר בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
צו ראשון רועי 05/11/2013 10:57
 • מידע חשוב שלא ידעתי. אפרסם מידע זה באתר שלי http://www.mysmartarmy.com/ כדי שמלשבי"ם יידעו על האפשרות להעלות פרופיל באמצעות ניתוח לשיפור הראייה. תודה רבה!

 • + הוסף תגובה
איליי איליי 07/06/2014 23:55
 • שלום , רציתי להתייעץ איתך האם יש לי מספר בעין אחת 4+ ובשניה 5+ אני לא זוכר בדיוק . אני מתחת לגיל שמונה עשרה האם זה יהיה אפשרי לעבור ניתוח להסרת המשקפיים ?

 • + הוסף תגובה
תיקון רוחק ראייה לפני גיל 18 ד"ר אריאל ונדר 09/06/2014 15:42
 • שלום איליי מה זה אומר שאתה מתחת לגיל 18 ? בן כמה אתה? במספרים כמו שלך לא חובה להמתין ממש לגיל 18 שכן מספרים + לא משתנים ולא עולים עליך רק להיות זהיר שכן רק חלק מהלייזרים מתקנים ביעילות מספרי + גבוהים חשוב גם ניסיון רב בטיפולים מסוג זה כדי להגיע לתוצאה טובה ואיכותית. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר ) www.i-clinic.co.il

 • + הוסף תגובה
בת 19 וחצה מעוניינת לעשות לייזר להסרת משקפיים פדול 20/04/2015 13:26
 • יש לי יובש בעיניים האם זה מפריע או לא כדאי לעשות את הניתוח או לא יהיה לי טוב בעתיד ?? תודה נגוא

 • + הוסף תגובה
הסרת משקפיים בלייזר בגיל 19 ד"ר אריאל ונדר 30/04/2015 15:56
 • שלום נגוא בגיל 19 את יכולה כבר לעבור טיפול בלייזר. כדי לדעת אם את מתאימה לטיפול עליך להגיע לבדיקת התאמה במסגרת הבדיקה נעריך גם את מצב היובש בעיניים, ןנאמר לך מה כדאי לעשות בקשר לזה. התקשרי אלינו. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
לייזר ליאן 08/06/2015 10:11
מאיזה גיל אפשר לעבור תיקון ראייה בלייזר ד"ר אריאל ונדר 12/06/2015 06:02
 • שלום ליאן את בהחלט יכולה כבר להגיע לבדיקת התאמה בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
ניתוח בגיל 17 מאור 05/07/2015 10:01
 • אני בן 17 ואני רוצה לעשות תניתוח כרגע,האם זה אפשרי?

 • + הוסף תגובה
הסרת משקפיים בגיל 17 ד"ר אריאל ונדר 07/07/2015 12:56
 • שלום מאור למעט קבוצה קטנה של מרכיבי משקפיים צעירים הניתוח מומלץ מגיל 18 ומעלה. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
תודה על המענה מאור 10/07/2015 12:23
 • תודה על המענה ואני מבין שזה מומלץ מגיל 18 אבל רק רציתי לדעת אם אפשרי בגיל 17 ומה ההשלכות לכך?תודה

 • + הוסף תגובה
ניתוח לפני צו רשון ג'וני 02/10/2015 08:45
 • אפשרי לעשות ניתוח לפני צו ראשון? כי אני ממש רוצה להתקבל לשייטת ואי אפשר להתקבל עם משקפיים

 • + הוסף תגובה
הסרת משקפיים בגיל 17 ד"ר אריאל ונדר 08/10/2015 00:38
 • מקובל לנתח לאחר גיל 18. לפני כן יש סיכוי גדול יותר שהמספר עדין לא התייצב, ווסיכון שלא נאבחן מצבים של חולשה בקרניות. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לשיפור הראייה בלייזר טל. 55567* , 074-7017474

 • + הוסף תגובה
לייזר להסרת משקפיים מתחת לגיל 18 שובל 28/05/2016 21:18
 • היי, רציתי לדעת אם יש אפשרות לעשות ניתוח לייזר להסרת משקפיים אם אני עדיין לא בת 16 ויש לי מספר ממש גבוה בעיניים 4.75 , 5.00

 • + הוסף תגובה
הסרת משקפיים בגיל 16 ד"ר אריאל ונדר 05/06/2016 06:09
 • שלום שובל לאחר גיל 17 תוכלי להגיע לבדיקת התאמה כדי שאח"כ תוכלי לעבור את הניתוח מוקדם ככל הניתן. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לשיפור הראייה בלייזר טל. 55567* , 074-7017474

 • + הוסף תגובה
פרטים על הלייזר..? מישל 01/07/2016 15:18
 • שלום, כמה עולה בערך ניתוח לייזר? האם בדיקת ההתאמה גם עולה כסף? האם יש השלכות לטיפול הזה? תודה רבה, מישל.

 • + הוסף תגובה
פרטים על לייזר ד"ר אריאל ונדר 04/07/2016 14:58
 • שלום מישל בדיקת ההתאמה היא ללא תשלום בסיומה תוכל לקבל תשובות לכל השאלות בהתאם לממצאים של הבדיקה שלך. אתה מוזמן להתקשר וקבוע תור לבדיקה. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לשיפור הראייה בלייזר טל. 55567* , 074-7017474

 • + הוסף תגובה
לייזר איתמר 09/01/2017 17:10
 • אין שום סיכוי שאעשה לייזר לפני צו ראשון ? ועד איזה מידה במשקפיים כבר לא ניתן לעשות לייזר ואני ישאר עם משקפיים עד סוף החיים ?

 • + הוסף תגובה
ממתי אפשר ? ד"ר אריאל ונדר 10/01/2017 23:29
 • שלום איתמר נכון לפני גיל 17 לא עושים טיפולים בלייזר.ֿ לאחר גיל 18 תוכל להפרד מהמשקפיים כמעט בכל מספר. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון הראייה בלייזר טל. 55567* , 074-7017474

 • + הוסף תגובה
פזילה והסרת משקפים גלי 16/05/2017 11:11
 • הי, האם ניתוח לתיקון פזילה יכול להיות חלק מניתוח להסרת משקפיים? אני בת 17.5 ורוצהעם מספר 4 בשתי עניניים ופזילה בעין אחת. האם זה ניתוח אחד או שמחייב שניים, ואם כן האם צריך להיות פער ביניהם? תודה

 • + הוסף תגובה
פזילה והסרת משקפיים ד"ר אריאל ונדר 18/05/2017 15:43
 • שלום גלי אם יש לך מספר 4+ והמשקפיים מתקנות לך את הפזילה או חלק ממנה הניתוח ישיג את אותה התוצאה. בכל מקרה לאחר מכן תוכלי לתקן את הפזילה שנותרה בניתוח פזילה. במקרה כשלך מספר + מילדות עם פזילה אינך צריכה להמתין לגיל 18 ואפשר לבצע את הניתוח כבר עכשיו. ממליץ לך להגיע אלינו, שכן יש לנו ניסיון רב בטיפול בסוג הבעיה שלך. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לשיפור הראייה בלייזר טל. 55567* , 074-7017474

 • + הוסף תגובה
ניתוח לייזר תמר 16/02/2018 15:36
 • אני בת 13 ויש לי מספר חמש במשקפיים אני רוצה לדעת אם אוכל בגיל כזה לעשות לייזר בעיניים? ואם לא בגיל כזה אז באיזה גיל?

 • + הוסף תגובה
מאיזה גיל אפשר להסיר משקפיים בלייזר ד"ר אריאל ונדר 16/02/2018 18:34
 • שלום תמר הטיפולים בלייזר מיועדים לבני 18 ומעלה. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
לייזר בעיניים שיראל 10/03/2018 19:09
 • שלום אני בת 17 וחצי המספרים שיש לי בעיניים הם 4 ומעלה ואחת וחצי צילנדר האם אפשרי לעשות לייזר לפני גיל 18 גם הבנתי שזה יוצא יותר זול לעשות לפני גיל 18..האם זה נכון?

 • + הוסף תגובה
טיפול בלייזר לפני גיל 18 ד"ר אריאל ונדר 15/03/2018 23:49
 • שלום שיראל אם את כבר מאד מעונינת להפטר מהמשקפיים את יכולה להגיע לבדיקת התאמה. בסיומה נוכל לומר לך מתי תוכלי לעבור את הטיפול. אצלנו תוכלי לעבור טיפול עם החלמה קלה ומהירה. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לשיפור הראייה בלייזר טל. 55567* , 074-7017474

 • + הוסף תגובה
הסרת משקפיים יצחק 14/06/2018 14:16
 • אני בן 17 ויש לי מידה 7 אבל כבר כמה 'נים יש לי 7 לא עלה לי המידה הרבה זמן אני יכול לעשות בגיל כזה או שאני חייב לחכות לגיל 18?

 • + הוסף תגובה
הסרת משקפיים בגיל 17 ד"ר אריאל ונדר 19/06/2018 00:51
 • שלום יצחק אם מספרך יציב, תוכל להגיע לבדיקת התאמה , בסופה נחליט כמה זמן עוד כדאי להמתין. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
שאלה אלמו 02/09/2018 08:03
 • שלום אני רוצה לעשות את הניתוח לייזר בעיינים אבל המיספר שלי גדל מלפניי שנתיים וחצי עד עכשיו אני בן 23 מתי עדיף לחכות עם הניתוח או שאפשר לעשות (עשיתי בדיקה ואני מתאים) תודה מראש

 • + הוסף תגובה
פרופיל קרבי גולן 01/12/2019 10:54
 • אני רוצה להעלות את הפרופיל שלי ויש לי מספר של 7.5-/6 עם צילינדר. לפי הצספרים שיש לי אני יכול לעשות ניתוח להסרת משקפיים

 • + הוסף תגובה
צבא משה 23/12/2019 15:08
 • היי אני בן 15 ואני מספר 6- בכל עין ועם 2 צילינדר כמו שאמרתי זה ממש גרוע בשנה האחרונה שלי בי״ב אני יהיה בן 18 כבר בדצמבר יש מצב שאני יעשה ניתוח הסרת משקפיים בלייזר כבר בינואר או פברואר ואז אני יעלה את הפרופיל ל82 או 97 חצי שנה לפני הצבא

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!