משרד הבריאות הודיע: הארכת רישיון אוטומטית למטופלים בקנאביס רפואי

מבצע רישיון לבית מרקחת יוצא לדרך. משרד הבריאות הודיע כי מטופלי קנאביס יוכלו להאריך את רישיונם ללא צורך בפניה לרופא, והקנאביס הרפואי אף צפוי להכנס לבתי המרקחת באופן נרחב יותר. איך מאריכים את הרישיון לשימוש בביתי המרקחת והיכן ניתן יהיה להשיג קנאביס רפואי? הפרטים בכתבה
כתבה פרסומית כתבת חסותמשרד הבריאות הודיע כי "מבצע רישיון לבית מרקחת" יוצא לדרך ומטופלי קנאביס רפואי יוכלו להאריך את רישיון הקנאביס שבידם ללא צורך בפנייה לרופא, כי אם באמצעות מילוי טופס מקוון שאמור להאריך את הרישיון באופן אוטומטי למספר חודשים נוספים. כמו כן, עם תחילת השנה האזרחית, ישווק הקנאביס הרפואי בפריסה ארצית לבתי המרקחת, כך שיתווספו באופן משמעותי מקומות שבהם ניתן יהיה להשיג קנאביס רפואי. המהלך הנ"ל נועד להקל ולשפר את המהלך הבירוקרטי שציבור החולים המשתמשים בקנאביס רפואי צריך לעבור. 
 

קראו עוד: קנאביס רפואי במדינת ישראל: כל מה שחשוב לדעת

איך מאריכים רישיון לשימוש בבתי המרקחת?

באמצעות טופס מקוון. הארכה אוטומטית של הרישיון לשימוש בקנאביס כרוכה במילוי טופס מקוון, אשר מכיל את פרטי המטופל וסוג הקנאביס בו הוא משתמש. את הטופס יש להעביר למשרד הבריאות עד לתאריך 15.11.2019.

כמו כן, ניתן לגיש את הבקשה בתחנת החלוקה של בית החולים אברבנאל, שם הוצבו עמדות שירות, שניתן למסור בהן את הטופס.

מתי אקבל את הרישיון החדש?

הרישיון החדש צפוי להתקבל בתוך 21 יום. במידה ולא התקבל אישור על הארכת הרישיון לאחר 21 יום, ניתן לברר זאת באמצעות פנייה ישיריה למייל של משרד הבריאות: idcun@moh.gov.il. אל תשכחו לציין את כל הפרטים החשובים, כולל שמכם המלא, ת.ז, כתובת מייל, ומספר טלפון לחזור אליכם.


אילוסטרציה: תמונה של קאנביס רפואי על גבי מרשםואם לא הספקתי להאריך את הרישיון בזמן? 

בקשה לחידוש רישיון לאחר ה-15.11.19 יכולה להיעשות באמצעות הרופא המטפל, כפי  שנעשה בעבר. 

האם הרישיון החדש מבטל את הישן?

לא. הרישיון החדש אינו מבטל את הרישיון הישן עד סוף השנה האזרחית, אך לא ניתן להשתמש בשני הרישיונות במקביל. ניתן להשתמש ברישיון הישן עד ה-31.12.19. חולים אונקולוגים, ילדים או מטופלים עם אוטיזם יכולים להשתמש ברישיון הישן עד ה-30.6.20.עם תחילת השנה האזרחית הבאה, 2020, לא ניתן יהיה להשתמש ברישיון הישן (למעט המקרים המצוינים לעיל).

האם זה חוסך ממני ביקור אצל הרופא?

השימוש בקנאביס עלול להיות כרוך בסיכונים, בהם פיתוח תלות והתמכרות ושינויים פסיכיאטרים. זאת ועוד, עדיין לא ידועות כל ההשלכות של הטיפול במצבים רפואיים מסוימים ולכן השימוש בקנאביס רפואי מצריך מעקב של הרופא המטפל. גם במקרים של הארכת הרישיון, משרד הבריאות ממליץ בכל מקרה להגיע לרופא המטפל לצורך מעקב רפואי. 

מהם בתי המרקחת המורשים למכור קנאביס רפואי?

כאמור, רשימת בתי המרקחת צפויה להתרחב החל מתחילת שנת 2020. ניתן להתעדכן באתר משרד הבריאות באופן שוטף ולאתר את בית המרקחת הקרוב אליכם. פורומים סרטן ריאות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
תשובה מפעינוח c.t ריאות יזהר 13/02/2020 17:53
 • אשמח שתשלח לי הודעה שיוכל להתיעעץ איתך דרך המייל מצש דחוף היום תודה רבה לך

 • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר עבד אגבאריה 16/02/2020 07:32
 • הפורום פתוח . אין לי דרך להתכתבות פרטית דרך הפורום

 • + הוסף תגובה
קבלת מייל שירה -יזהר 16/02/2020 08:18
תוצאות CT אחרי טיפול - דחוף בבקשה שש 11/02/2020 21:24
 • תוצאות אחרי 6 כימו ו 30 הקרנות: חזה: הודגם קשרים לימפה מוגדלםת בשערם הריאה הימני בקוטר 1.3 ס"מ כציר קטן. הודגם תפליט פריקרדיאלי מינימאלי. תפליט פלאורלי ימין מינימאלי. פרנכימת הריאות : שינוים אמפיזמטיים בפיזגתים. 2 ס"מ * 1.4 ס"מ לעמת 2 * הודגם גידול ידוע , ספיקולרי במימדים כ- 1.6 , RUL ב מעט קטן בהשוואה לבדיקה קודמת. שיכול honey comb בסביב ה שער ה ריאה הימנית הודגמת אצללה הינטרסטיסילית עם שאתית. lymphagitis להתאים ל tree in budd הצללה בתבנית ,RLL ב .LLL ו RLL עדות לברונכיאקטזיות ב מה זה אומר? הטבה/ ללא שינוי /התפשטות המחלה?

 • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר עבד אגבאריה 16/02/2020 07:34
 • ע"פ מה שכתוב ישנה הטבה חלקית לטיפול המשולב . מבין שמדובר בשלב III. בד"כ בשלב זה אני מוסיף טיפול אימונותרפי עם אימפינזי.

 • + הוסף תגובה
קשרית בלינגולה דן 13/02/2020 19:50
 • ממצא: קשרית 1.2 ס"מ בלינגולה שפה חלקה. הופניתי לניתוח להסרתה. מה מצפה לי?

 • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר עבד אגבאריה 16/02/2020 07:32
 • לפי מה שכתבת אין לי מספיק מידע להגיד מה זה . עדיין יכול להיות משהו שפיר אך בד"כ בגודל כזה צריך ביופסיה או להוציא לגמרי.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!