//

משרד הבריאות הודיע: הארכת רישיון אוטומטית למטופלים בקנאביס רפואי

מבצע רישיון לבית מרקחת יוצא לדרך. משרד הבריאות הודיע כי מטופלי קנאביס יוכלו להאריך את רישיונם ללא צורך בפניה לרופא, והקנאביס הרפואי אף צפוי להכנס לבתי המרקחת באופן נרחב יותר. איך מאריכים את הרישיון לשימוש בביתי המרקחת והיכן ניתן יהיה להשיג קנאביס רפואי? הפרטים בכתבה
כתבה פרסומית כתבת חסותמשרד הבריאות הודיע כי "מבצע רישיון לבית מרקחת" יוצא לדרך ומטופלי קנאביס רפואי יוכלו להאריך את רישיון הקנאביס שבידם ללא צורך בפנייה לרופא, כי אם באמצעות מילוי טופס מקוון שאמור להאריך את הרישיון באופן אוטומטי למספר חודשים נוספים. כמו כן, עם תחילת השנה האזרחית, ישווק הקנאביס הרפואי בפריסה ארצית לבתי המרקחת, כך שיתווספו באופן משמעותי מקומות שבהם ניתן יהיה להשיג קנאביס רפואי. המהלך הנ"ל נועד להקל ולשפר את המהלך הבירוקרטי שציבור החולים המשתמשים בקנאביס רפואי צריך לעבור. 
 

קראו עוד: קנאביס רפואי במדינת ישראל: כל מה שחשוב לדעת

איך מאריכים רישיון לשימוש בבתי המרקחת?

באמצעות טופס מקוון. הארכה אוטומטית של הרישיון לשימוש בקנאביס כרוכה במילוי טופס מקוון, אשר מכיל את פרטי המטופל וסוג הקנאביס בו הוא משתמש. את הטופס יש להעביר למשרד הבריאות עד לתאריך 15.11.2019.

כמו כן, ניתן לגיש את הבקשה בתחנת החלוקה של בית החולים אברבנאל, שם הוצבו עמדות שירות, שניתן למסור בהן את הטופס.

מתי אקבל את הרישיון החדש?

הרישיון החדש צפוי להתקבל בתוך 21 יום. במידה ולא התקבל אישור על הארכת הרישיון לאחר 21 יום, ניתן לברר זאת באמצעות פנייה ישיריה למייל של משרד הבריאות: idcun@moh.gov.il. אל תשכחו לציין את כל הפרטים החשובים, כולל שמכם המלא, ת.ז, כתובת מייל, ומספר טלפון לחזור אליכם.


אילוסטרציה: תמונה של קאנביס רפואי על גבי מרשםואם לא הספקתי להאריך את הרישיון בזמן? 

בקשה לחידוש רישיון לאחר ה-15.11.19 יכולה להיעשות באמצעות הרופא המטפל, כפי  שנעשה בעבר. 

האם הרישיון החדש מבטל את הישן?

לא. הרישיון החדש אינו מבטל את הרישיון הישן עד סוף השנה האזרחית, אך לא ניתן להשתמש בשני הרישיונות במקביל. ניתן להשתמש ברישיון הישן עד ה-31.12.19. חולים אונקולוגים, ילדים או מטופלים עם אוטיזם יכולים להשתמש ברישיון הישן עד ה-30.6.20.עם תחילת השנה האזרחית הבאה, 2020, לא ניתן יהיה להשתמש ברישיון הישן (למעט המקרים המצוינים לעיל).

האם זה חוסך ממני ביקור אצל הרופא?

השימוש בקנאביס עלול להיות כרוך בסיכונים, בהם פיתוח תלות והתמכרות ושינויים פסיכיאטרים. זאת ועוד, עדיין לא ידועות כל ההשלכות של הטיפול במצבים רפואיים מסוימים ולכן השימוש בקנאביס רפואי מצריך מעקב של הרופא המטפל. גם במקרים של הארכת הרישיון, משרד הבריאות ממליץ בכל מקרה להגיע לרופא המטפל לצורך מעקב רפואי. 

מהם בתי המרקחת המורשים למכור קנאביס רפואי?

כאמור, רשימת בתי המרקחת צפויה להתרחב החל מתחילת שנת 2020. ניתן להתעדכן באתר משרד הבריאות באופן שוטף ולאתר את בית המרקחת הקרוב אליכם. פורומים סרטן המעי הגס

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סרטן המעי הגס אורלי 02/08/2020 20:25
  • אבי בן 89 סובל מסרטן המעי הגס עם גרורות בכל הגוף ונמצא בבית כי אין מה לעשות ומטופל במדבקות פנטה לכאבים. הוא סובל מטעם מר בפה ובגרון שממש קשה לו להתמודד עם זה. שאלתי האם יש תכשיר או כל דבר שיכול לעזור לזה?

  • + הוסף תגובה
פוליפ שהוצא לפני 5 שנים אתי 26/07/2020 10:51
  • שלום רב , בת 34 +2 ברקע יתר לחץ דם ואבן בכיס מרה לעיתים תקופות של שלשולים ,לפני 5 שנים תקופה של שלשושלים עשיתי בדיקת קולונוסקופיה ושם התגלה פוליפ POLYP COLON BENIGN האח או הרופא שקיבל אותי אחרי הבדיקה אמר לי שטוב מאוד שהגעתי כי עוד 5 שנים זה יכל להיות משהו מסוכן -אולם שהגעתי לרופאת משפחה טענה שזה לא סוג מסוכן. השאלה שלי היא כזו האם עליי לעשות כיום לאחר 5 שנים שוב בדיקת קלונוסקופיה ?לאחרונה תחושה מוזרה בבטן עם אוויר קלוע וקרקור בטן ללא רעב הרופאת משפחה נוטה לחשוב על מעי רגיז...

  • + הוסף תגובה
שאלה בקשר להכנות לקולונוסקופיה אייל 22/07/2020 15:56
  • שלום, אני אמור לעבור בדיקת קולונוסקופיה בעוד 3 ימים (בשבת בערב), בטעות אכלתי היום בבוקר כמה פירות (ליצ'י) בניגוד להוראות. האם עדיף לבקש לדחות את הבדיקה? או שזה לא כזה קריטי? תודה מראש.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!