מתיחת פנים באמצעות חוטים: האם מדובר בשיטה יעילה?

כיצד מתבצעת מתיחת פנים באמצעות חוטים, מהם היתרונות בטיפול, אילו תופעות לוואי יכולות להתפתח לאחר הטיפול בחוטים ולמי הוא מתאים? התשובות בכתבה שלפניכם

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:עם ההתבגרות מתרחשים שינויים ברקמות הפנים המקנים להן מראה נפול ולא חיוני. מתיחת פנים באמצעות חוטים מסייעת במתיחת הרקמות התת עוריות ומהווה פתרון יעיל עבור אלה שאינם נחשבים כמועמדים מתאימים לניתוח מתיחת פנים. כיצד מתבצעת, מהם היתרונות בטיפול בחוטים ואילו תופעות לוואי יכולות להתפתח אחריו? התשובות בכתבה שלפניכם.


מהם השינויים העלולים להתפתח ברקמות הפנים בשל ההתבגרות?

1.  התדלדלות השומן התת עורי
עם ההתבגרות כמות השומן התת עורי פוחתת ומובילה לאבדן נפח בפנים המתבטא באזורים שונים, כמו לדוגמה ריקון הלחיים. 

2. חולשה של השרירים והגידים 
תהליך ההזדקנות מוביל להיחלשות של הגידים והשרירים אשר אמונים על החזקת רקמות הפנים, דבר אשר מתבטא בהעצמת הקפלים שבצדיי הפה (המריונטות) ונפילת זוויות הפה כלפי מטה. 

3. ירידה בכמות הקולגן האלסטין
קולגן ואלסטין הם שני חלבונים המצויים בעור ואמונים על חוזקו וגמישותו. עם ההתבגרות, חלה ירידה בכמות החלבונים המיוצרת ואלסטיות העור נפגעת. על פי מחקרים שונים חשיפה מוגברת לשמש מאיצה את תהליך התמעטות הקולגן והאלסטין.

4. אבדן גמישות העור
אבדן נפח הפנים והיעדר גמישות העור מובילים יחד לצניחה של עודפי עור מטה ולמראה פנים נפול ולא חיוני וכן גם לעודפי עור באזור הצוואר (צוואר תרנגולת).


אישה בוחנת את פניה ואת הקמטים שהתפתחו בשל ההתבגרות הפיזיתמהם הפתרונות האפשריים למתיחת הפנים ושיפור מראה העור? 

פתרון ניתוחי
ניתוח מתיחת פנים הוא פתרון כירורגי המסייע במתיחת עודפי העור והצערת הפנים. במהלך הפעולה הרופא המנתח מותח את השרירים והגידים המצויים מתחת לעור וקוצר את עודפי העור. למרות שניתוח מתיחת פנים עשוי לסייע בשיפור המראה, מדובר בשיטה פולשנית אשר אינה מתאימה לכל המטופלים. 


הזרקות
הזרקות של חומרי מילוי שונים, בהם בוטוקס וחומצה היאלורונית, מסייעות בטשטוש קמטים דינאמיים וסטטיים והן עשויות לשוות לפנים מראה צעיר יותר ורענן.  ההזרקות אמנם יעילות בטיפול בקמטים, אך הן אינן תורמות לפתרון צניחת הרקמות. 


טיפול באמצעות חוטים
חוטי אפטוס –  (נגד נפילה) Anti Posys, הם חוטים אשר משמשים למתיחת הפנים ופיסול הפנים והצוואר. מדובר בשיטה ותיקה יחסית אשר פותחה על ידי פרופ' סולמנידזה לפני יותר משני עשורים. קיימים מספר סוגים של חוטי אפטוס, חלקם נספגים בעור לאחר תקופת זמן מסוימת, ואחרים אינם נספגים. לכל סוגי החוטים צורה זהה – הם משוננים בכיוונים שונים לכל אורכם. צורה זו מאפשרת אחיזה טובה יותר ברקמות השומן התת עורי, זאת במטרה להשיג מתיחה טובה יותר של רקמות הפנים. תוצאות הטיפול נשמרות לרוב לכ-24 חודשים, לאחריהם יהיה צורך בחזרה על הפעולה.


תמונת לפני ואחרי טיפול באמצעות חוטי אפטוסמהם היתרונות בטיפול באמצעות חוטים על פני ניתוח למתיחת פנים?
בהשוואה לניתוח, הטיפול בחוטים מהווה פתרון ארוך טווח ופחות פולשני למתיחת הפנים והצערתן. הטיפול בחוטים מתבצע בהרדמה מקומית ועל כן אינו כרוך בסיכונים הקשורים בהרדמה הכללית. בנוסף, זמן ההחלמה לאחר טיפול זה קצר יותר, וימשך לרוב כחמישה ימים ועד לשבועיים. מעבר לכך, הטיפול בחוטים אינו מוביל לרוב לכאבים עזים והוא מערב פחות סיבוכים בשיעור נמוך יותר. מבין הסיבוכים הכרוכים בפעולה נכלל סיכוי לזיהום, לפגיעה עצבית (סיבוך נדיר מאוד) וכן גם סיכוי להתפתחות א-סימטריה באזור הפנים. לאחר הטיפול יכולים להופיע שטפי דם מקומיים ונפיחות. תופעות אלה יחלפו לרוב לאחר מספר ימים.


למי מתאימה מתיחת פנים באמצעות חוטים?
לרוב, מתיחת פנים באמצעות חוטים מומלצת למטופלים צעירים שסובלים מנפילת רקמות הפנים בדרגה נמוכה או בינונית בעלי עור דק וכמות קטנה של שומן תת עורי. הכתבה בחסות ד"ר אלכס חייטון, ד"ר אלכס חייטון, ‬רופא‭ ‬מרדים‭,‬PH.D‭, ‬M‭.‬D ‭,‬ מומחה‭ ‬לטיפולי‭ ‬אסתטיקה ‬חדשניים‭ ‬לשיקום‭ ‬העור. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד.

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר אלכס חייטון השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, אסתטיקה רפואית

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
האם לבצע ניתוח מתית פנים או פיסול פנים אוקסנה 25/07/2019 15:08
  • שלום קראתי כתבה על פיסול פנים https://www.20il.co.il/%D7%A4%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%9C-%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%9D-%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%A8%D7%99-%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%99-%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%A6%D7%94-%D7%94%D7%99%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%A8/ רציתי לדעת האם באמת ללא ניתוח ניתן לשנות משמעותית את מראה הפנים יש לי אף קצת נישרי ואני שוקלת לבצע ניתוח מתיחת פנים ותיקון אף אודה לעזרתכם

  • + הוסף תגובה
טיפולי וציוד אפילציה ל 13/07/2019 19:21
  • ידוע לי שזהו לא פורום הסרת שיער אך הפורום הרלוונטי נסגר לשאלות לצערי, אינני יודעת אם זמנית או בכלל אז אעלה את הדברים כאן בתקווה למענה לפחות על חלק מהנושאים.. שלום רב!, אני מחפשת בנרות וללא הצלחה מכשיר אפילציה יד שנייה [בעקבות נושא של תקציב].. יש המלצות או קישורים למוכרים רלוונטיים בבקשה?.. העניין דחוף ביותר!!, תודה מראש להתייחסות 2 שאלות משנה נוספות: -יש תכשיר המדכא את המלנין ועוזר להקל על עניין הפיגמנטציה.. איך הוא נקרא והיכן ניתן להשיגו?.. -ישנה דוושה המווסתת את עוצמת חום הטיפול.. היכן ניתן להשיגה ובאיזה מחיר בערך?.. ניתן אולי להמליץ שוב על יד שנייה אם ידוע?..

  • + הוסף תגובה
שתל עור מורכב בקרקפת דרור 18/06/2019 17:38
  • לפני שבועיים. עברתי הורדת גידול מהקרקפת. כרגע יש לי שתל. שנקלט טוב. אבל יש סיכוי טוב שלאחר הקרנות יפגע. או שאצטרך גם ניתוח הוצאת חלק מעצם הגולגולת. השאלה לגבי ניתוח שחזור של שתל עמוק יותר הכולל שריר. מה רמת הקליטה שלו. לעומת שתל שיש לי עכשיו. מה רמת הפגיעה באזור התורם. מבחינת אסטטיקה משך החלמה ונכות ( היכולת של המקום לחזור לתפקוד קודם). וגם מבחינת מרטה של המקום לאחר השתל זמן ההחלמה שלט ואפשרי שחזור ( כעשרה סמ. בקרקפת)

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!