//

פיסול אף ללא ניתוח: למי הוא מתאים?

חשבתם על ניתוח אף, אבל חששתם מההליך הכירורגי? יש לכך פתרון. פיסול אף היא פעולה רפואית בעלת פולשנות מינימלית, המסייעת בתיקון פגמים שונים באמצעות הזרקות חומצה היאלורנית. כיצד מתבצעת הפעולה ולמי היא מתאימה? התשובות בפנים
כתבה פרסומית כתבת חסותהאף שלנו מצוי במרכז הפנים ועל כן הוא בעל חשיבות אסתטית רבה. פגמים שונים במראה האף עלולים לפגוע במראה הכללי וכתוצאה מכך גם להשפיע על תחושת הדימוי העצמי והביטחון. הפתרון הוותיק ביותר לשיפור מראה האף והפרופורציות שלו ביחס לשאר איברי הפנים הוא ניתוח אף. אך למרות שמדובר בהליך מוכר המתבצע כבר שנים רבות, אנשים רבים נמנעים מביצועו בשל סיבות שונות. פיסול אף באמצעות הזרקות חומצה היאלורונית הוא שיטה חדשנית אשר נועדה כדי לשיפר מראה האף תוך פולשנות מינימלית, ולשמירה על מראה טבעי ולא "עשוי". על ההבדלים בין פיסול אף לניתוח אף, אופן ביצוע הפעולה והליקויים אותם ניתן לתקן באמצעות ההזרקות בכתבה שלפניכם.

כיצד מתבצע פיסול אף?
פיסול אף מתבצע באמצעות הזרקות של חומצה היאלורונית בסמיכות בינונית לנקודות שונות באף. החומצה ההיאלורונית קיימת באופן טבעי בגופינו ועל כן מדובר בחומר בטיחותי מאוד המאושר לשימוש על ידי גופי בריאות רבים בעולם. 

טרם לביצוע הטיפול, מתבצעת פגישת ייעוץ עם הרופא העוסק ברפואה אסתטית שבמהלכה מבצע הוא צילום של האף בזוויות שונות, על מנת לבחון מהם התיקונים שיש לבצע ולתעד את מראה האף טרם להזרקה. הרופא המטפל יבצע תיאום ציפיות אל מול המטופל, יבחן את האנטומיה של אזור האף ובהתאם לכך יתכנן את אסטרטגיית הטיפול. 

אישה מחוייכת לאחר פיסול אף באמצעות הזרקות חומצה היאלורוניתקיימים מספר פגמים אותם ניתן לתקן באמצעות פיסול אף, בהם:

דבשת בולטת

קצה אף שמוט

א- סימטריה בין שני צדיי האף 

שקעים בולטים בצדיי האף.

במהלך הפעולה, מוזרקת חומצה היאלורונית בסמיכות גבוהה אל לשכבות העמוקות של העור , תוך התחשבות באנטומיה של כלי הדם באזור. חומר המילוי שמוזרק מרחיב את הרקמה התת עורית וכך מאפשר לתקן את הפגמים ואף להקטין את גודל האף ולעצבו. לאחר הטיפול עלולות להתפתח תופעות לוואי שונות, בהן נפיחות מקומית וכאבים. תופעות אלו יחלפו לרוב לאחר מספר ימים. קיים סיכוי נדיר להתפתחות של זיהום או דימום. כדי למזער את תופעות הלוואי ולמנוע סיבוכים, חשוב שהפעולה תתבצע על-ידי רופא בעל ניסיון בביצוע ההזרקות האסתטיות וידע מעמיק על אודות האנטומיה של אזור. 


רופא מזריק לאישה צעירה חומצה היאלורונית לפיסול האףמה ההבדל בין ניתוח אף לבין פיסול אף?
ניתוח אף הוא הליך כירורגי המתבצע תחת הרדמה כללית, מחייב אשפוז ואינו חף מסיכונים. מנגד, פיסול אף הוא הליך אסתטי קצר שאורך לרוב דקות ספורות ומתבצע תחת הרדמה מקומית. הסיכונים הכרוכים בפעולה מינוריים ונדירים יחסית וביצועה על ידי רופא מיומן אף מצמצם את הסיכוי להתפתחותם. 

בנוסף, בשל העובדה שניתוח אף כרוך בפעולה כירורגית משמעותית הוא יכול להוביל לשינוי דרסטי במראה האף ולעיתים לגרום לתוצאה "עשויה". פעולת ההזרקה העדינה גורמת לשינויים מינוריים באף וכך מסייעת בשמירה על המראה הטבעי. במקרים שבהם המטופל אינו מרוצה מתוצאות הטיפול, ניתן להמיס את החומצה שהוזרקה ולהשיב את האף למצבו הקודם. חשוב לציין כי פיסול אף אינו נועד לטפל בבעיות רפואיות (שיכולות לעיתים להיות מטופלות באמצעות הניתוח), והוא משמש למטרות אסתטיות בלבד. בנוסף, הפרוצדורה אינה מתאימה לאלו הזקוקים ליישור משמעותי של עצם האף (אף נשרי מאוד) או לאנשים שעברו ניתוח אף בעבר. 

כמה זמן מחזיק פיסול אף?

בשל העובדה שפיסול אף מתבצע באמצעות חומרי מילוי זמניים, תוצאותיו אינן קבועות ונשמרות כשנה ועד לשנתיים כתלות בכמות החומר שהוזרק, בסמיכותו וכן גם  באנטומיה של האף. הכתבה בחסות ד"ר יונתן וייס, מומחה ברפואה פנימית. בוגר לימודי רפואה אסתטית במרכז להשתלמויות באוניברסיטת בר אילן. ד"ר וייס בעל מרפאה לרפואה אסתטית. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יונתן וייס השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים ניתוחי אף

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ניתוח אף (בר יעקב) דניאל 06/08/2020 14:50
  • היי עברתי ניתוח אצלך בגיל 16 בהתחלה האף היה יפה ועם השנים מורגש שאולי התארך או גדל.. קיים מציאות כזאת? צריך לעבור ניתוח חוזר?

  • + הוסף תגובה
אשמח לפניות בפרטי נעמה 31/07/2020 09:17
  • מתכננת ניתוח אף ומתלבטת בין כמה רופאים, שמעתי ביקורות לכאן ולכאן על כל אחד מהם אך הבנתי שלכל מנתח יש מקרים פחות מוצלחים. בכל אופן אשמח לתת את מספ הנייד שלי ולשמוע חוות דעת מכאלה שמכירים מקרוב ויכולים להמליץ או להיפך. לא מצאתי אף פלטפורמה שבה ניתן להתייעץ ולשמוע חוות דעת על מנתחים שונים

  • + הוסף תגובה
הרמת קצה האף בלייזר שחר 26/07/2020 15:00
  • היי שמעתי על השיטה של הרמת אף בלייזר הם עושים זאת במרפאת נרקיסיה, רציתי לשמוע האם זה מסרטן ? כי הלייזר חודר מאוד עמוק. והאם בתור מנתח אף אתה מכיר את השיטה ויכול להעיד האם אכן זה עושה שינוי? האם יש סיכוי גדול לא-סימטריה או צלקות? אני מעוניינת בשינוי מזערי באף, לא רוצה ניתוח ולא רוצה למלא אותו משום שזו אינה הבעיה, רק רוצה להרים את קצה האף, אודה לתשובה בנושא

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!