פיסול אף ללא ניתוח: למי הוא מתאים?

חשבתם על ניתוח אף, אבל חששתם מההליך הכירורגי? יש לכך פתרון. פיסול אף היא פעולה רפואית בעלת פולשנות מינימלית, המסייעת בתיקון פגמים שונים באמצעות הזרקות חומצה היאלורנית. כיצד מתבצעת הפעולה ולמי היא מתאימה? התשובות בפנים
כתבה פרסומית כתבת חסותהאף שלנו מצוי במרכז הפנים ועל כן הוא בעל חשיבות אסתטית רבה. פגמים שונים במראה האף עלולים לפגוע במראה הכללי וכתוצאה מכך גם להשפיע על תחושת הדימוי העצמי והביטחון. הפתרון הוותיק ביותר לשיפור מראה האף והפרופורציות שלו ביחס לשאר איברי הפנים הוא ניתוח אף. אך למרות שמדובר בהליך מוכר המתבצע כבר שנים רבות, אנשים רבים נמנעים מביצועו בשל סיבות שונות. פיסול אף באמצעות הזרקות חומצה היאלורונית הוא שיטה חדשנית אשר נועדה כדי לשיפר מראה האף תוך פולשנות מינימלית, ולשמירה על מראה טבעי ולא "עשוי". על ההבדלים בין פיסול אף לניתוח אף, אופן ביצוע הפעולה והליקויים אותם ניתן לתקן באמצעות ההזרקות בכתבה שלפניכם.

כיצד מתבצע פיסול אף?
פיסול אף מתבצע באמצעות הזרקות של חומצה היאלורונית בסמיכות בינונית לנקודות שונות באף. החומצה ההיאלורונית קיימת באופן טבעי בגופינו ועל כן מדובר בחומר בטיחותי מאוד המאושר לשימוש על ידי גופי בריאות רבים בעולם. 

טרם לביצוע הטיפול, מתבצעת פגישת ייעוץ עם הרופא העוסק ברפואה אסתטית שבמהלכה מבצע הוא צילום של האף בזוויות שונות, על מנת לבחון מהם התיקונים שיש לבצע ולתעד את מראה האף טרם להזרקה. הרופא המטפל יבצע תיאום ציפיות אל מול המטופל, יבחן את האנטומיה של אזור האף ובהתאם לכך יתכנן את אסטרטגיית הטיפול. 

אישה מחוייכת לאחר פיסול אף באמצעות הזרקות חומצה היאלורוניתקיימים מספר פגמים אותם ניתן לתקן באמצעות פיסול אף, בהם:

דבשת בולטת

קצה אף שמוט

א- סימטריה בין שני צדיי האף 

שקעים בולטים בצדיי האף.

במהלך הפעולה, מוזרקת חומצה היאלורונית בסמיכות גבוהה אל לשכבות העמוקות של העור , תוך התחשבות באנטומיה של כלי הדם באזור. חומר המילוי שמוזרק מרחיב את הרקמה התת עורית וכך מאפשר לתקן את הפגמים ואף להקטין את גודל האף ולעצבו. לאחר הטיפול עלולות להתפתח תופעות לוואי שונות, בהן נפיחות מקומית וכאבים. תופעות אלו יחלפו לרוב לאחר מספר ימים. קיים סיכוי נדיר להתפתחות של זיהום או דימום. כדי למזער את תופעות הלוואי ולמנוע סיבוכים, חשוב שהפעולה תתבצע על-ידי רופא בעל ניסיון בביצוע ההזרקות האסתטיות וידע מעמיק על אודות האנטומיה של אזור. 


רופא מזריק לאישה צעירה חומצה היאלורונית לפיסול האףמה ההבדל בין ניתוח אף לבין פיסול אף?
ניתוח אף הוא הליך כירורגי המתבצע תחת הרדמה כללית, מחייב אשפוז ואינו חף מסיכונים. מנגד, פיסול אף הוא הליך אסתטי קצר שאורך לרוב דקות ספורות ומתבצע תחת הרדמה מקומית. הסיכונים הכרוכים בפעולה מינוריים ונדירים יחסית וביצועה על ידי רופא מיומן אף מצמצם את הסיכוי להתפתחותם. 

בנוסף, בשל העובדה שניתוח אף כרוך בפעולה כירורגית משמעותית הוא יכול להוביל לשינוי דרסטי במראה האף ולעיתים לגרום לתוצאה "עשויה". פעולת ההזרקה העדינה גורמת לשינויים מינוריים באף וכך מסייעת בשמירה על המראה הטבעי. במקרים שבהם המטופל אינו מרוצה מתוצאות הטיפול, ניתן להמיס את החומצה שהוזרקה ולהשיב את האף למצבו הקודם. חשוב לציין כי פיסול אף אינו נועד לטפל בבעיות רפואיות (שיכולות לעיתים להיות מטופלות באמצעות הניתוח), והוא משמש למטרות אסתטיות בלבד. בנוסף, הפרוצדורה אינה מתאימה לאלו הזקוקים ליישור משמעותי של עצם האף (אף נשרי מאוד) או לאנשים שעברו ניתוח אף בעבר. 

כמה זמן מחזיק פיסול אף?

בשל העובדה שפיסול אף מתבצע באמצעות חומרי מילוי זמניים, תוצאותיו אינן קבועות ונשמרות כשנה ועד לשנתיים כתלות בכמות החומר שהוזרק, בסמיכותו וכן גם  באנטומיה של האף. הכתבה בחסות ד"ר יונתן וייס, מומחה ברפואה פנימית. בוגר לימודי רפואה אסתטית במרכז להשתלמויות באוניברסיטת בר אילן. ד"ר וייס בעל מרפאה לרפואה אסתטית. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יונתן וייס השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים ניתוחי אף

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קרישי דם לאחר ניתוח אף אלי 24/02/2020 19:57
  • שלום, עברתי ניתוח אף לפני כשבוע הכולל הצרת נחיריים ויש לי תפרים מבחוץ ואני חושבת שגם מבפנים, אני לא מסוגלת לגעת בכלל באף והוא נסתם לי מנזלת יבשה או קרישי דם. האם יש דרך להקל על המצב? בנוסף, רציתי לדעת עד כמה זמן האף "החזירי" משנה צורתו ויורד למטה? תודה מראש.

  • + הוסף תגובה
רצוי להשתמש במי מלח ד"ר יעקב בר 24/02/2020 21:16
  • כדי לרכך את ההפרשות. קצה האף צונח בהדרגה במהלך 3-5 החודשים הראשונים לאחר הניתוח.

  • + הוסף תגובה
תפרים פנימיים אלי 24/02/2020 21:35
שלושה חודשים אחרי ניתוח דורון 21/02/2020 17:26
  • עשיתי ניתוח בחוץ לארץ לפני שלושה חודשים... פה ושם אני רואה בנזלת קצת דם... ממה זה נגרם? האם עליי ללכת לרופא? התיאוריה שלי שזה נגרם מהאדים החמים במקלחת... אבל אני לא רופא

  • + הוסף תגובה
דימום קל ד"ר יעקב בר 22/02/2020 19:40
  • יכול להיות לעיתים עקב ריריות גרויות, אין מקום לדאגה.

  • + הוסף תגובה
ניתוח אף צינון ואוטריווין מיקה שטיין 17/02/2020 18:31
  • היי, שתי שאלות- אני שלוש שנים אחרי ניתוח אף. האם צינון יכןל לפגוע בתוצאה? ובנוסף השתמשתי באוטריווין במשך שלושה ימים בערך 3,4 פעמים ביום. האם זה יכול לפגוע בתוצאה?

  • + הוסף תגובה
שימוש קצר באוטריווין לא יפגע בתוצאה וגם צינון 3 שנים לאחר ניתוח ד"ר יעקב בר 22/02/2020 19:38

הצטרפו לאינדקס הרופאים!