//

איך נבחרת אסטרטגיית הטיפול בסרטן ריאות?

מהו הבסיס לבחירת הטיפול המתאים לחולים בסרטן ריאות ומהם סוגי הטיפולים הקיימים היום? התשובות בכתבה
כתבה פרסומית כתבת חסותכ-2,000 ישראלים מאובחנים בכל שנה כחולים בסרטן הריאות. הטיפול במחלה הממאירה מגוון וכולל ניתוח, הקרנות, טיפולים כימותרפיים וכן גם טיפולים ממוקדים. כיצד נבחרת אסטרטגיית הטיפול בסרטן הריאות והאם שינויים בגידול עצמו משפיעים על הטיפול שיינתן? צפו בפרופ' עופר מרימסקי מסביר.


 

מהם הגורמים אשר משפיעים על אסטרטגיית הטיפול בסרטן הריאות?
במאה ה-21, אסטרטגיית הטיפול בסרטן ריאות נבחרת לפי מספר גורמים, בהם מחלות הרקע מהן סובל החולה, המצב הגופני הכללי והסימפטומים השונים. אופן הטיפול תלוי גם במחלה עצמה: קיימים מספר סוגים של סרטן ריאות, לרבות סרטן ריאות מסוג של תאים קטנים וסרטן ריאות מסוג של תאים לא קטנים. סוג המחלה יהווה את הבסיס לאבחנה בין סוגי הטיפולים, כאשר מעבר לסוג המחלה, יש להתייחס גם לשלב המחלה ומידת הפיזור שלה בגוף: אם המחלה ממוקמת הטיפול יהיה מקומי, באמצעות ניתוח או טיפול קרינתי, או שילוב של ניתוח, קרינה וכימותרפיה; אם המחלה מפושטת, הטיפול יהיה סיסטמי, ללא כירורגיה וקרינה, אלא טיפול שניתן לכל הגוף.

רופא בוחן צילום סיטי ריאות של אדם החולה בסרטן ריאותהשלב הבא, המודרני, של קביעת אסטרטגיית הטיפול, מבוסס על הביולוגיה של הגידול, כלומר אילו שינויים גנטיים ו/או מולקולריים, חלים בתוכו. שינויים אלו מאפשרים להתאים תרופה מתאימה למחלה. כאן נעשית ההבחנה בין טיפולים כימותרפיים, טיפולים אימונותרפיים או טיפולים ביולוגיים, המכוונים נגד מטרות ביולוגיות בתוך הגידול.הכתבה בשיתוף עם פרופ' עופר מרימסקי, מומחה לאונקולוגיה, סגן מנהל המערך האונקולוגי, מנהל היחידה לאונקולוגיה של שלד ורקמה רכה ומנהל מרפאת מעקב אונקולוגית במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם פרופ' עפר מרימסקי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים סרטן ריאות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כיח דמי צרבות יעח 05/08/2020 05:36
  • אני מזה הרבה זמן סובלת מצרבות קשטת שיפות באזור הגב חומציות בפה ודימום בבוקר שאני כמה כיח דמי אדמח לדעת מה לעשות בדיקת הגסטרו תקינה חמעט חיידק אליקובקטר...אשמח לכיון

  • + הוסף תגובה
חוסר תחושה סיון 29/07/2020 16:16
  • ד"ר אגבאריה צהריים טובים, אבא מתלונן שהוא לפעמים לא מרגיש את האצבעות בכפות רגליים. האם חלילה זה יכול להיות משהו? מה זה יכול להיות?

  • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר עבד אגבאריה 29/07/2020 20:07
  • נראה לי יותר נוירופתחה פרפרית מהכדורים. לא צריך כעת שום דבר

  • + הוסף תגובה
תגובה סיון 30/07/2020 21:28
  • לקחתי את אבא לרופאת משפחה אמרה שיש לו בצקת היא לקחה מחט ונגעה לו בכפות רגליים אמרה שיש הרגשה. רצתה להחליף לו את הכדורים שלוקח שנים ללחץ דם. האם כדאי? האם נכון?

  • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר עבד אגבאריה 30/07/2020 23:00
תודה רבה ד"ר. סיון 31/07/2020 18:33
יעוץ אסנת 29/07/2020 15:33
תשוב ד"ר עבד אגבאריה 29/07/2020 15:42
  • לצערי בתקופה זו לא מקבל פרטי אפשר לראות אתכם דרך בני ציון או למבוטחי כללית במגדלי נצרת

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!