איך נבחרת אסטרטגיית הטיפול בסרטן ריאות?

מהו הבסיס לבחירת הטיפול המתאים לחולים בסרטן ריאות ומהם סוגי הטיפולים הקיימים היום? התשובות בכתבה

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:כ-2,000 ישראלים מאובחנים בכל שנה כחולים בסרטן הריאות. הטיפול במחלה הממאירה מגוון וכולל ניתוח, הקרנות, טיפולים כימותרפיים וכן גם טיפולים ממוקדים. כיצד נבחרת אסטרטגיית הטיפול בסרטן הריאות והאם שינויים בגידול עצמו משפיעים על הטיפול שיינתן? צפו בפרופ' עופר מרימסקי מסביר.


 

מהם הגורמים אשר משפיעים על אסטרטגיית הטיפול בסרטן הריאות?
במאה ה-21, אסטרטגיית הטיפול בסרטן ריאות נבחרת לפי מספר גורמים, בהם מחלות הרקע מהן סובל החולה, המצב הגופני הכללי והסימפטומים השונים. אופן הטיפול תלוי גם במחלה עצמה: קיימים מספר סוגים של סרטן ריאות, לרבות סרטן ריאות מסוג של תאים קטנים וסרטן ריאות מסוג של תאים לא קטנים. סוג המחלה יהווה את הבסיס לאבחנה בין סוגי הטיפולים, כאשר מעבר לסוג המחלה, יש להתייחס גם לשלב המחלה ומידת הפיזור שלה בגוף: אם המחלה ממוקמת הטיפול יהיה מקומי, באמצעות ניתוח או טיפול קרינתי, או שילוב של ניתוח, קרינה וכימותרפיה; אם המחלה מפושטת, הטיפול יהיה סיסטמי, ללא כירורגיה וקרינה, אלא טיפול שניתן לכל הגוף.

רופא בוחן צילום סיטי ריאות של אדם החולה בסרטן ריאותהשלב הבא, המודרני, של קביעת אסטרטגיית הטיפול, מבוסס על הביולוגיה של הגידול, כלומר אילו שינויים גנטיים ו/או מולקולריים, חלים בתוכו. שינויים אלו מאפשרים להתאים תרופה מתאימה למחלה. כאן נעשית ההבחנה בין טיפולים כימותרפיים, טיפולים אימונותרפיים או טיפולים ביולוגיים, המכוונים נגד מטרות ביולוגיות בתוך הגידול.הכתבה בשיתוף עם פרופ' עופר מרימסקי, מומחה לאונקולוגיה, סגן מנהל המערך האונקולוגי, מנהל היחידה לאונקולוגיה של שלד ורקמה רכה ומנהל מרפאת מעקב אונקולוגית במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם פרופ' עפר מרימסקי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, סרטן ריאות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ממצא שהתקבל בצילום רנטגן הבקר בריאה ימנית מרי 11/11/2019 21:09
  • בצילום חזה שביצעתי היום נמצא מוקד סמיך בקוטר 4.0 ס"מ מושלך על צלב צלעות 5 ו 9 מימין???

  • + הוסף תגובה
תשובת ביופיסה זוהר 11/11/2019 10:09
  • היי קיבלתי תשובה מהביופסיה ובה נכתב באבחנה- tow fragments of unremarkable oxyntic mucosa ובתיאור רשום- 2 פירורים בגודל 0.3 ס"מ כל אחד כל החומר ניתן בקסטה 1/1. אבקש לדעת מה התשובה ומה האבחנה האם סרטני או טרום סרטני יום טוב

  • + הוסף תגובה
פענוח סיטי אביב 10/11/2019 15:27
  • שלום אני בן 30 מעשן כבד , סובל בשנה האחרונה מכאבי בטן עזים , נפיחות בבלוטות הלימפה , הזעות לילה ירידה במשקל שיעול טורדני כבר תקופה ארוכה, בהמשך לבירור ובדיקות בis מעיים נראו קשרי לימפה בעלי מבנה שמור בגודל של עד 1.5 סמ נשלחתי לסיטי עם חומר ניגוד תוצאות - במעבר חזה בטן קשרית בבסיס שמאל בגודל כ7 ס״מ (לא מ״מ) בנוסף הודגמו מספר קשריות זעירות בליגמנט הגסטרו הפטי , ושורש המזנטריאום , ממצאים לא ספציפיים התור לרופא שהפנה אותי רק בעוד כחודש מה זה אומר ? 7 סמ זה לא קשרית ענקית ?

  • + הוסף תגובה
בנוסף אביב 10/11/2019 15:43
  • בנוסף בבדיקות דם ירידה משמעותית בבי 12 וחומצה פולית יכול להיות קשור גם?

  • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר עבד אגבאריה 10/11/2019 17:31
  • אם זה אכן 7 סמ זה גדול חייב רופא דחוף לשלול למפומה אם אין תורים תעשה זאת דרך חדר מיון ואשפוז

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!