סובלים מפציעה אורתופדית כרונית? טיפול בגלי הלם עשוי להקל על המצב

מהם גלי הלם וכיצד הם מסייעים לטיפול בפציעות כרוניות, באילו בעיות אורתופדיות טיפול זה עשוי לסייע ומתי צפויה להיות מורגשת הקלה במצב? התשובות בכתבה שלפניכם
כתבה פרסומית כתבת חסותבמצבים בהם פציעה אורתופדית הגיעה לשלב הכרוני, האפקטיביות של טיפולים מסורתיים (בהם שימוש בתרופות אנטי דלקתיות, זריקות סטרואידים, פיזיותרפיה, עיסויים ועוד), פוחתת. על כן, ברוב המקרים, הברירה אשר עומדת בפני החולים היא ביצוע של ניתוח או פעולה פולשנית אחרת. הטיפול בגלי ההלם עשוי להוות חלופה יעילה לטיפול בכאבים אורתופדיים כרוניים. כיצד פועלים גלי ההלם, לאילו בעיות אורתופדיות טיפול זה עשוי לעזור ומתי צפויים להרגיש בשיפור? התשובות בכתבה שלפניכם. 


אישה שסובלת מכאבי גב כרוניים וזקוקה לטיפול בגלי הלם להקלה על הכאבמהם גלי ההלם וכיצד מסייעים לטיפול בבעיות אורתופדיות כרוניות?

גלי הלם הם סוג של גלים על קוליים הדומים בסוגם לאלו המשמשים בבדיקת מכשיר אולטרה סאונד. הטיפול בגלי הלם קיים כבר שנים רבות בתחומי רפואה שונים והוא מסייע בפתרון מגוון בעיות בריאותיות, בהן מצבים אורולוגיים (כמו מחלת עקמת הפין), זיהומים ובעיות נוירולוגיות שונות. בשנים האחרונות, הטיפול בגלי ההלם הפך נפוץ גם בתחום האורתופדיה. 

גלי ההלם מפעילים לחץ מכני מתון על רקמות פגועות. הגלים האקוסטיים נשלחים לאזור הטיפול ומסייעים בסילוק מצבורי סידן ששקעו במפרקי הגוף השונים. בנוסף, הם מעודדים את הגוף ליצר כלי דם חדשים, להגביר את זרימת החמצן לאזור הפגוע, ועל ידי כך לשבש את המעגל הכרוני של הדלקת. הלכה למעשה, טיפול זה מתניע את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף וכך עשוי להשיב את הפתולוגיות הכרוניות לשלב האקוטי של ההחלמה.

אילו אבחנות אורתופדיות מתאימות לטיפול באמצעות גלי הלם?

דלקת במפרק בירך Trochanteric Bursitis

דורבן / דלקת כף-רגל Plantar Fasciitis / Heel Spur

כתף קפואה Frozen Shoulder /Adhesive Capsulitis

דלקת כתף / הסתיידות כתף Calcific Tendonitis

מרפק טניס/ גולף Tennis Elbow / Golfers Elbow

דלקת גיד-אכילס  Achilles Tendinosis 

דלקת גיד-הברך Jumpers Knee

מהו משך הטיפול? 

ברוב המקרים תידרש סדרה של כחמישה טיפולים, שיתבצעו במרווח של שבוע עד שבועיים ימים. מדובר בטיפול קצר ולא פולשני האורך כעשרים דקות. הטיפול בגלי ההלם אינו צפוי לגרום להתפתחות של תופעות לוואי המשפיעות על מערכת השריר – שלד. לעיתים, לאחר הטיפול יתפתחו כאב מקומי ואדמומיות שיחלפו לרוב לאחר מספר ימים. הרגישות לטיפול משתנה מאדם לאדם ועל כן עוצמתו מותאמת גם לתגובת המטופל. 

הטיפול אינו מומלץ לבעלי קוצב -לב , לאלו הסובלים מסרטן העצמות, מבעיות מטבוליות מסוימות בעצמות, מהפרעות עצביות או מהפרעות שונות בזרימת הדם. בנוסף, טיפול זה אינו ניתן לנשים בהריון. 

מתי צפוי להיות מורגש שיפור במצב?

כאמור, הטיפול בגלי הלם מאיץ את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף, ועל כן מהירות השפעתו תלויה ביכולת הגוף לרפא את עצמו. בעוד שבמקרים מסוימים יורגש שיפור מידי, באחרים ההקלה בתסמינים תופיע רק לאחר מספר טיפולים. הערכה סופית של מידת השפעת הטיפול תתבצע רק לאחר שלושה חודשים ממועד סיומו. הכתבה בחסות איתן שדה, אורתוטיסט מומחה וגבסן רפואי, מומחה ברפואה משלימה. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם אורתוטיסט איתן שדה אשלא אורתופדיה השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים רפלקסולוגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
חום בכפות הרגליים 14 ניה 22/04/2020 01:37
  • שלום לבתי בת 14 יש תחושת חום בכף הרגל היא ללא עודף משקל(קראתי שזה יכול להיות הסיבה) ולפעמים כמו כאב כזה שהיא הולכת כאילו השריר לא נמתח בכף הרגל.. היא נוהגת לשים גרביים הרבה אבל כמובן מחליפה .. ממה זה יכול לנבוע?תודה רבה

  • + הוסף תגובה
פלישות אדמה ומים רפלקסולוגיה 24/02/2020 09:23
  • שלום וברכה, ישנם מקורות האומרים כי פלישת מים תיראה כצבע צהוב ברגל ופלישת אדמה כחום וישנם מקורות האומרים כי צבע צהוב מיוחס יותר לאדממה ומים יראו כצבע בהיר בכף הרגל.אשמח לנקודת מבטך בעניין וכיצד ניתן להבחין ביניהם? תודה.

  • + הוסף תגובה
גלי חום ברגל ימין אנני 26/01/2020 16:11
  • אתמול החלו גלי חום בקרסול רגל ימין . מרגישה טוב ללא כאבים. בת 65 בדרך כלל פעילה גופנית .

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!