שיטת AOP: הכירו את ההליך שעשוי לחסוך לכם השתלת עצם

כדי להתקין שתלים דנטליים יש צורך בנפח עצם מינימלי לשם עיגון השתל והבטחת יציבותו. השתלת עצם מהווה אמנם פתרון יעיל במצבים בהם נפח העצם אינו מספק, אך היא דורשת תקופת החלמה ארוכה ומורכבת. שיטת ה-AOP מאפשרת במקרים רבים להתקין שתלים דנטליים – ללא כל תלות בנפח העצם הטבעית: הפרטים בכתבה
כתבה פרסומית כתבת חסותבמקרים רבים, עוד טרם לעקירת השיניים ההרוסות, מתרחשת ספיגה של עצם הלסת מסיבות שונות, בהן דלקת חניכיים מתקדמת או דלקת מאסיבית של הרקמה הקשה. במצבים אלה, לאחר עקירת השיניים וסילוק הרקמה הדלקתית, נותרת כמות עצם מועטה שאינה מאפשרת השתלה דנטלית שתלים דנטליים מהווים תחליף לשורש השן שנעקרה ועל גביהם מותקן השיקום שמטרתו היא להחליף את השן עצמה. לשם עיגון השתלים יש צורך בנפח עצם מינימלי: השתל נתמך ברקמת העצם והיא הכרחית כדי לאפשר פונקציונליות מלאה שלו ולספק תוצאה אסתטית מוצלחת. 


    כיצד מתבצעת השתלת עצם בשיטה המסורתית?

השתלת עצם מתבצעת תוך הוספת עצם ממקורות שונים (מקור עצמי, חי או סינתטי) לאזור ההשתלה, כדי לעבות את העצם הקיימת בממד האורכי או הרוחבי ולעגן את השתלים. מדובר בניתוח שבמהלכו מפשלים את החניכיים, מקבעים את תחליף העצם באזור הדרוש, מניחים עליו ממברנה ותופרים את החניכיים. למרות שזוהי שיטה יעילה המסייעת בעיגון השתלים בעצם הלסת ומאפשרת את ביצוע השיקום, היא דורשת פעולה כירורגית נרחבת המלווה בזמן החלמה ארוך ומורכב . 

קראו עוד: שיקום על גבי שתלים: השיטות - היתרונות והחסרונות 

מהי שיטת AOP?

שיטת ה-AOP היא דרך חדשנית המאפשרת התקנה של שתלים באזורי לסת בהם קיים נפח עצם מספק, ללא כל תלות במיקום השיניים החסרות. השתלים, אשר מעוגנים באזורים שונים בלסת, נקשרים בעזרת גשר המאפשר פיזור אופטימלי של הכוחות, כך שעל כל שתל מופעלת עוצמת כוח שווה. התקנת השתלים בצורה זו מאפשרת שמירה מיטבית על היגיינת הפה וכך מעלה את סיכויי הצלחת הפעולה. למעשה המטופל יכול לנקות את אזור השתלים והחניכיים בכל רגע נתון. השיטה מאפשרת להוסיף נפחים של עצם, חניכיים או שפה באזורים החסרים ללא חשש מאבדן ההיגיינה. 


אישה צעירה מחייכת לאחר השתלת שיניים בשיטת AOPמהם היתרונות בשיטה זו?

ראשית, שיטה זו עשויה לחסוך במקרים רבים השתלת עצם – פעולה הארוכה יחסית אשר גוררת עלויות גבוהות. שנית, בשל הפיזור האחיד של הכוחות על גבי השתלים השיטה מאפשרת פונקציונליות מלאה של השיקום כולו. לבסוף, האפשרות לשמירה מיטבית על היגיינת הפה מסייעת בהארכה משמעותית של חיי השיקום בפה. הכתבה בחסות ד"ר עוזי ברגר, מכון להשתלות שיניים ושיקום הפה - השתלת שיניים בסדציה. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר עוזי ברגר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים השתלות דנטליות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אנדו קראון אבירם 26/10/2020 07:42
  • שלום אבקש לדעת פרטים על שיטת אנדו קראון. האם מומלצת ? עמידות ביחס לשיטה הקונבנציונלית? חסרונות השיטה

  • + הוסף תגובה
שתל נכשל אושו 24/08/2016 18:18
  • שלום. לפני כחודש וחצי עשיתי שתל עם הרמת סינוס בלסת העליונה. היום לצערי התברר שהשתל לא נקלט והרופא הסיר לי אותו והץביקש שנמתין 3 חודשים וננסה שוב. מה הסיכוי ששוב השתל לא ייקלט בניסיון מס 2?

  • + הוסף תגובה
RE ד"ר ערן גבאי 28/08/2016 19:11
  • ליאת שלום על פי הספרות המדעית סיכויי ההצלחה של שתל חוזר עומדים על כ 85% בברכה ד"ר ערן גבאי מומחה לרפואת חניכיים

  • + הוסף תגובה
הי שירה 23/05/2019 19:17
כאבים קלים באזור השתל שירה 23/05/2019 19:12
  • עברתי שתל בשן קדמית והטיפול לא הצליח, עכשיו אני 4 חוד' אחרי טיפול שני ופתאום כל המקום מציק וגם קצת כואב, והחניכיים טיפה התנפחו באזור של השתל וזה מקרין לכל הצד של הפה, ויש לי גם רגישות לחום/קור בחלק מהשיניים. לא יודעת מה לעשות, עד עכשיו הכל היה טוב ולא הרגשתי שום דבר. מה זה אומר? יכול להיות שהטיפול בעייתי?

  • + הוסף תגובה
בקשר להודעה הקודמת שירה 23/05/2019 19:15
  • אני רוצה להוסיף שלפני שבועיים הייתי בביקורת אצל הרופא המטפל והוא אמר שהכל נראה תקין בצילום ולמרות שכבר עברו 4 חוד' הוא ממליץ לחכות עוד חוש בגלל שהטיפול הקודם כשל.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!