סדר מקומי: העדכונים החשובים על התפשטות הקורונה בארץ

כמה חולים נדבקו עד כה בנגיף הקורונה החדש בישראל, מי צריך להיכנס לבידוד ולאילו מקומות וכינוסים ממליץ משרד הבריאות שלא להגיע? כל העדכונים על נגיף הקורונה החדש בארץ, יום אחרי יום
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 21/10/2020


נגיף הקורונה החדש, אשר גורם למחלת הקוביד 19 התגלה לראשונה כמחולל מחלה בבני אדם בדצמבר 2019 במחוז ווהאן שבסין. הנגיף משתייך למשפחת נגיפי הקורונה אשר גורמים למנעד רחב של מחלות, שנעות בין מחלות הצטננות קלות ועד לתסמונות נשימתיות חמורות. נגיפים נוספים השייכים לאותה המשפחה הם נגיף הסארס ונגיף המרס (MERS) שגרמו גם הם לתחלואה נרחבת בעבר. הנגיף התפשט במהירות וגרם לתחלואה נרחבת ברחבי העולם: עד כה תועדו יותר מ-40 מיליון מקרי הדבקה ברחבי העולם, מתוכם מתו יותר ממליון  בני אדם. הנגיף התפרץ לראשונה בסין, אולם לאחר תקופת הסגר משמעותית נצפתה האטה משמעותית במקרי ההדבקה במדינה היבשתית.

מדינות נוספות נמצאות במרכז המשבר העולמי, בהן ארצות הברית, ברזיל, מקסיקו, בריטניה, ספרד,  איטליה, איראן ועוד. נגיף הקורונה הגיע גם לישראל, זרע בהלה גדולה והוביל לסגר מתמשך. אספנו עבורכם את כל העדכונים השוטפים, ההנחיות והדיווחים – יום אחר יום.

21.10.2020
אמש אובחנו 1,165 מאומתים חדשים לנגיף הקורונה. מספרי החולים הקשים והמונשמים מתחילים לרדת גם הם ועומדים כעת על 591 ו-229 בהתאמה. קבינט הקורונה התכנס היום במטרה לדון בהסרה של מגבלות נוספות. משרד האוצר פנה בדרישה לפתיחה של המספרות בתחילת השבוע הבא וצפוי דיון גם בנוגע לחזרה ללימודים. בעולם, נמשכת העלייה במספר החולים: אמש בבריטניה אובחנו 21 אלף חולים חדשים ובאוקראינה וצ'כיה נרשם שיא יומי במספר הנדבקים 6,719 ו- 11,984 בהתאמה.


20.10.2020
1,479 מאומתים חדשים התגלו אתמול, לאחר שבוצע יותר מ-40 אלף בדיקות. שיעור החיוביים לנגיף עומד על 3.7%. במסגרת הירידה, הוחלט להסיר את הסגר על ארבע ערים שהוגדרו כאדומות בוהקות, בהן ביתר עלית. הדיון על ההקלות בסגר ומתווה החזרה ללימודים נדחה למחר בשל מחלוקות.

פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו הודיע כי בימים הקרובים כל אזרח יוכל לבצע בדיקת קורונה ללא הפניית רופא וללא תלוית בסיווג העיר על פי תכנית הרמזור. עוד טען גמזו כי במסגרת הנסיון למניעת התפרצות מחודשת של הנגיף לאחר הסגר, יש להטיל קנסות גבוהים יותר כך שיהוו הרתעה משמעותית. אמש, חילקה המשטרה יותר מ-1,400 קנסות על הפרת הנחיות הקורונה. 

19.10.2020
ירידה נוספת בשיעור הבדיקות החיוביות. אמש אובחנו 892 בני אדם כנשאי הנגיף, שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 3.5%. השלכה מדאיגה נוספת כתוצאה מהמשבר הנוכחי: מדיווח של משרד הבריאות עולה כי קיימת עלייה משמעותית בדיווחיהם של תלמידים על חרדות ומצוקה נפשית. מהדיווח עולה כי כשני שליש מהתלמידים חווים קושי נפשי כתוצאה מהמשבר.
עד כה, יותר מ-40 מליון מקרי הדבקה נרשמו בעולם, כאשר המדינות המרכזיות שנפגעו הן הודו, ברזיל וארה"ב. שיעור המתים עומד על יותר ממליון. 

18.10.2020
אמש אובחנו 395 חולים חדשים בקורונה. מספר המונשמים נותר יציב ואף ירד במקצת ועומד כעת על 237 בני אדם. השלב הראשון בהקלות החל הבוקר בו נפתחו הגנים ומקומות העבודה ללא קבלת קהל. זאת ועוד, נפתחו היום גם מאות תלמודי תורה בניגוד להנחיות. המשטרה עדכנה כי חילקה אתמול יותר מ-6,000 דוחות בגין הפרות הקורונה. 

15.10.2020
1,994 נדבקים חדשים אובחנו אתמול מספר העומד ברף שהוצב לשלב היציאה הראשון מהסגר. למרות שנתוני הבדיקות החיוביות מעודדים, נרשם היום שיא שלילי במספר המונשמים שעומד כעת על 253. שרר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע היום לפני כינוס ועדת הקורונה כי ככל הנראה הגנים יפתחו ביום א'. מסתמן כי מספר ערים, בעיקר אלה בעלות רוב חרדי המוגדרות כאדומות מובהקות יישארו בסגר גם ביום א'.


14.10.2020

שיעור הנדבקים ממשיך לרדת: אמש אובחנו 2,255 חולים בקורונה. שיעור החיוביים עומד על 5.4%. נראה כי הסגר החל להשפיע גם למספר החולים הקשים שירד לראשונה מאז סוף ספטמבר לפחות מ-800. 
ראש הממשלה הגיב לירידה בתחלואה וטען כי למרות שנתוני התחלואה משמחים ונמצאים בירידה, יש לחכות עוד מספר ימים לשם התחלת ההקלות כדי לוודא שאכן מדובר בירידה קבועה. בתוך כך, משרד הבריאות הסכים למתווה שמיים פתוחים שעל פיו החל ממחר הטיסות יחזרו למתוכנת של לפני הסגר. 

בעוד שבישראל מגמת הירידה נמשכת, באירופה ממשיכים בהטלת מגבלות בשל ההתפרצות המחודשת של התחלואה. האופוזיציה בבריטניה קראה לראש הממשלה בוריס ג'ונסון להטיל סגר קצר נוסף על המדינה. בצ'כיה, מעבר למעבר ללימודים מרחוק, מחלקות שונות בבתי החולים הוסבו למחלקות קורונה. 

13.10.2020
3097 נבדקים נמצאו אתמול כחיוביים לקורונה. שיעור המאומתים היומי ממשיך לרדת ועומד כעת על 7%. התפרצות הקורונה בבסיסי צה"ל נמשכת. בבסיס מחנה 80 נמצאו כבר 102 חיילים חיוביים לנגיף, זאת מעבר לחולים שאובחנו בבסיס בה"ד 1 ובעיר הבהד"ים. עימותים נוספים בקשר למתווה היציאה מהסגר: בעוד שמשרד הבריאות טוען כי יש לדחות את פתיחת הגנים משרד האוצר דוחה זאת וטוען כי זו הדרך היחידה לאפשר חזרה של המשק לפעילות. נקודת מחלוקת נוספת היא רצונם של חלק מהשרים לאחד בין השלבים וכך לקצר את הליך החזרה לשגרה.

חברת  ג'ונסון אנד ג'ונסון עצרה גם היא את השלב הקליני זאת לאחר שאחד מהנבדקים חלה בקורונה. עם זאת, טרם ידוע אם הנבדק קיבל את החיסון או פלצבו. 

12.10.2020
אתמול אובחנו 1,618 חיוביים לקורונה. שיעור החיוביים לנגיף ירד באחוז ועומד כעת על 7.7%. החל הדיון על הקלות בסגר בשבוע הבא. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בדיון בלשכתו לקראת ישיבת הקבינט כי יש לפתוח את המשק ולהסיר את המגבלות בהדרגתיות וזהירות כדי למנוע עלייה חוזרת בתחלואה. בשלב הראשון מסתמן כי עסקים ללא קבלת קהל יפתחו, מסגרות החינוך לגיל הרך וכן גם תוסר מגבלת המרחק. שלבי החזרה לשגרה אותם הציג משרד הבריאות צפויים להימשך עד ל-2021. 

11.10.2020
887 בני אדם אובחנו אתמול כחולים בקורונה. שיעור הבדיקות החיוביות עמד על כ-8.7%. עקב הירידה בתחלואה החל להתגבש מתווה היציאה מהסגר. חלק מהשרים יתמכו בכך שהסרה חלקים של ההגבלות תתבצע עוד השבוע, כל עוד מגמת הירידה תימשך. רוה"מ בנימין נתניהו לעומת זאת, טוען כן יש לבצע את היציאה מהסגר בהדרגתיות וזהירות ולפתוח בשלב הראשון רק עסקים ללא קבלת קהל וכן גם מסגרות חינוך לגיל הרך. הסגר אינו מתבטא רק בירידה בשיעור הבדיקות החיוביות, אלא גם בהתייצבות במספר החולים הקשים בישראל, זאת על פי ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי הבריאות. לדבריה, מדובר בסממן ראשון וחיובי להתייצבות המחלה. 

08.10.2020
הסגר מתחיל לתת את אותותיו: אמש אובחנו מ4,117 בני אדם כחויביים לנגיף, היום השלישי ברצף בו נמשכת מגמת הירידה. שיעור החיוביים לנגיף הוא הנמוך ביותר מאז אפריל ועומד על 9.1%. פרופ' גמזו ציין היום כי אם המגמה תימשך יישקלו הקלות בסגר בערים שאינן נחשבות לאדומות. למרות המגמה החיובית מספר החולים הקשים גבוה, כמו גם מספר המונשמים שעומד כעת על 240. על פי דיווח משרד הבריאות, יותר מ-50% מההדבקות במערכת החינוך התרחשו במגזר החרדי. נתון זה מעלה תהייה בנוגע לפתיחה מחודשת של מסגרות אלה. 


05.10.2020
ארגון הבריאות העולמי פרסם היום כי ככל הנראה כ-10% מאוכלוסיית העולם נדבקה כבר בקורונה, כ-760 מליון בני אדם. 
2,905 מאומתים אובחנו אמש כחולים בקורונה. מסתמנת מגמה התחלתית של ירידה בתחלואה כאשר שיעור החיוביים לנגיף עמד אמש על 11.7%. בתוך כך, קבינט הקורונה צפוי להתכנס היום ובסוף השבוע כדי לדון במתווה היציאה מהסגר. המתווה יכלול כפי הנראה 7 שלבים שונים והחזרה המלאה לשגרה יכולה להימשך עד לשלושה חודשים. מצבו של טראמפ שנדבק בקורונה טוב ועל פי ראש הסגל בבית הלבן הוא צפוי לחזור לעבודתו בקרוב. 
לראשונה בישראל הוגש כתב אישום כנגד חולה קורונה שהפר את הנחיית הבידוד בעודו חולה והשתתף במסיבה המונית. 


01.10.2020
שיא חדש במספר המאובחנים היומי נרשם אתמול, כאשר אובחנו כ-9,000 חיוביים חדשים לנגיף. שיעור הבדיקות החיוביות היה גם הוא גבוה במיוחד ועמד על מעל ל-13%. אמש, סיכם קבינט הקורונה על הארכת הסגר עד לאמצע אוקטובר כדי לנסות ולהילחם בתחלואה העולה. זאת ועוד, הממשלה גם אישרה קנס של 500 ש"ח לכל אדם שישהה בסוכה שלא נבנתה במקום מגוריו. 

30.09.2020
נכון לכתיבת שורות אלה, 1388 נבדקים חדשים אובחנו כחולים בקורונה. שיעור החולים הקשים עלה גם הוא מאז אמש ועומד כעת על על 810. שרי הקבינט דנים כעת בהעלאת גובה הקנסות בגין הפרת ההנחיות, לרבות קנס של 1000 ש"ח על  אי עטיית מסכה. למרות שהסגר עוד בעיצומו, חוקרים מהאוניברסיטה העברית וחוקרים מבית החולים הדסה עין כרם, שוקדים על איסוף המידע הנדרש לגיבוש מתווה היציאה. על פי הנתונים שפירסמו, ילדים עד לגיל 10 אינם מהווים גורם מניע למגפה ועל כן על פי המלצתם מסגרות החינוך לגיל הרך צריכות להיפתח בשלב היציאה הראשון. 

29.09.2020
אמש אובחנו 1,121 נשאים חדשים של הנגיף. שיעור הבדיקות החיוביות היה גבוה במיוחד ועמד על כ-15%. מספר החולים הקשים נסק גם הוא בימים הראשונים של הסגר ועומד כעת על 755 חולים, מהם יותר מ-200 מונשמים. 
על פי מתווה היציאה שהגיש צוות המומחים המל"ל יש לנקוט בשישה שלבים והקלה ראשונית בהגבלות תתאפשר רק במצב בו יאובחנו פחות מ-2,000 חולים ביום. 

 גם בעולם נרשם שיא שלילי חדש כאשר מספר המתים כתוצאה מהנגיף חצה את רף המליון. כ-20% מהמתים בארה"ב לבד. הגל השני ניכר כבר במדינות נוספות, בהן גם הולנד בה הוטלו מגבלות כמו סגירה מוקדמת של המסעדות ואיסור על התקהלויות. בדומה לשאר מדינות בעולם גם בסין נמשך המרוץ למציאת חיסון נגד הנגיף החדש, אך ללא סיום הניסויים הקליניים. הלכה למעשה, כ-350 אלף בני אדם חוסנו בסין מבלי שהוכחה יעילותו ובטיחותו של החיסון. 


24.09.2020
יותר מ-7000 חולים אובחנו אתמול כחולים בקורונה. העלייה המשמעותית באחוז החיוביים לנגיף, ובייחוד במספר החולים הקשים, הובילה את הממשלה להחליט על סגר כללי שיחל ממחר (יום ו') וימשך כשבועיים. הסגר כולל סגירת של כל מקומות העבודה למעט אלה החיוניים, הגבלה על תפילות והפגנות, סגירת השווקים ומגבלת מרחק. גם בעולם, מדינות שונות מתחילות להתכונן לקראת גל שני ולהטיל מגבלות נוספות על הציבור. בצרפת לדוגמה, הברים ב-11 ערים יסגרו מוקדם מהרגיל בנסיון לצמצם את שיעור הנדבקים, בספרד העלייה הנוספת בתחלואה הובילה לסגר על שכונות מסוימות במדריד.22.09.2020
משרד הבריאות עדכן כי 3,843 בני אדם נמצאו אתמול חיוביים לנגיף, זאת לאחר שבוצעו מעל ל-30 אלף בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות עומד על יותר מ-11%. מפרוץ המגפה בישראל אובחנו יותר מ-192 אלף חיוביים לנגיף. 
במסגרת הדיונים על החמרת הסגר המתרחשים בזמן כתיבת שורות אלה בועדת הקורונה, נשקלת סגירה של בתי הכנסת, השווקים וכן גם צמצום משמעותי בסקטור העבודה הפרטי. 
היום, הוצגו גם בפני הוועדה הערכותיהם של פרופ' ינון אשכנזי מהאוניברסיטה העברית ושל פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן. על פיהם אנו צפויים לחצות בסוף השבוע הקרוב את רף ה-800 חולים קשים, מספר שצפוי להכפיל את עצמו בשבועות הקרובים אלא אם ינקטו צעדים משמעותיים. 


21.09.2020
עלייה נוספת במספר החולים הקשים במהלך החג, שעומד כעת על יותר מ-600 חולים. מחלקות קורונה רבות מתחילות לדווח על עומס בבית החולים ותפוסה מלאה במחלקות הייעודיות לטיפול בחולים בנגיף, ובהן מחלקת הקורונה בבית החולים אסותא, אשדוד. במרכז הרפואי גליל בנהריה תיפתח מחלקת קורונה נוספת, רביעית במספר. 
העלייה המשמעותית בשיעור התחלואה ובייחוד במספר החולים הקשים תוביל ככל הנראה להטלת מגבלות נוספות במסגרת הסגר השני. 
פרופ' רוני גמזו, פרויקטור הקורונה טען היום בראיון שנתן כי הדרישה לסגר היא זעקת אמת כדי למנוע מאות מתים בכל חודש.

17.09.2020
3,670 חולי קורונה חדשים אובחנו ביממה האחרונה, 13 חולים נוספים נפטרו כתוצאה מתחלואה בנגיף. צוות הקורונה דיווח היום על עלייה מדאיגה בכמות החולים והמבודדים מכלל הצוותים הרפואיים. בנסיון להתמודד עם העומס, בשבוע הבא תחל פעילותה של מחלקת הקורונה התת קרקעית בבית החולים רמב"ם. 

דו"ח של צוות חוקרים מהאוניברסיטה העברית ובית החולים הדסה צופה עלייה משמעותית במספר החולים הקשים בייחוד אם לא יוחל סגר מלא. מסיבה זו ועקב העלייה במספר הנדבקים זומן פרופ' רוני גמזו - פרויקטור הקורונה לישיבה אצל ראש הממשלה כדי לדון בהידוק הסגר אשר צפוי להיכנס לתוקף מחר אחר הצהריים. שר הבריאות יולי אדלשטיין ציין היום כי מטרת הסגר היא הורדת התחלואה ולכן הוא ישוחרר באופן הדרגתי תוך ביצוע הערכות מצב רבות. 

16.09.2020
אחד מכל עשרה נבדקים שדגימותיהם נבחנו אתמול נמצא כחיובי לקורונה. סך הכל, יותר מ-5,000 איש אובחנו כחולים. בעקבות העלייה הנוספת משרד הבריאות הורה על סגירת בתי הספר כבר ממחר ולא מיום ו' כפי שתוכנן. בבתי החולים רמב"ם והמרכז הרפואי גליל אוזל המקום לקבלת חולי קורונה ובהתאם לכך מנכ"לי בתי החולים הודיעו כי לא יוכלו לקלוט עוד חולים במחלה החדשה. עליה נוספת גם במדינות העולם, ובהן בניו זילנד שהאריכה את מצב החירום באוקלנד וכן גם בהונגריה בה נצפתה עלייה נוספת בשבועות האחרונים. 

15.09.2020
עלייה נוספת במספר הנדבקים היומי: אמש אובחנו 4,973 חולים חדשים בקורונה. בשל העומס והעלייה בכמות הבדיקות, מתחמי הדרייב אין המשמשים כידוע לביצוע של בדיקות קורונה יסגרו מחר.
ההגבלות לקראת הסגר הצפוי בסוף השבוע התגבשו וכוללות סגירה של מערכת החינוך, להוציא מוסדות לחינוך מיוחד; סגירת המלונות, המסעדות, הברים ובתי הקפה; סגירת מקומות מסחר ועוד. עסקים פרטיים יפעלו ללא קבלת קהל ותתאפשר הגעה למקום העבודה. התקהלויות יוגבלו ל-20 אנשים במרחב הפתוח ועשרה במרחבים סגורים. גם בעולם נצפת עלייה במקרי הקורונה ומדינות שונות מטילות מגבלות נוספות. כך למשל, בקופנהגן הוטלו מגבלות על שעות פתיחת המסעדות, בתי הקפה והברים ואלה יפעלו רק עד השעה 22:00.

14.09.2020
3,182 נדבקים חדשים אובחנו אתמול כחיוביים לקורונה. מניין החולים הפעילים בארץ עומד כעת על יותר מ-40 אלף בני אדם, מתוכם 519 חולים מוגדרים במצב קשה. ד"ר שרון אלרעי - פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות התייחס היום לנתוני התחלואה בוועדת התחלואה וציינה נתון מפתיע במיוחד שעל פיו, כ-30% מהחולים הקריטיים הם מתחת לגיל 60 - נתון גבוה הרבה יותר מזה שהיה קיים בגל הראשון. 

מדינת ישראל נערכת לסגר שני שככל הנראה יארך כשלושה שבועות. במסגרתו מגבלת תנועה של עד ל-500 מטרים, מניעת התקהלויות, סגירת מסעדות, בתי מלון וברים, מתווה מיוחד לתפילות החגים ועוד. 


10.09.2020
אמש, אובחנו 3904 נשאים חדשים, 474 מתוכם במצב קשה. סגר עומד על הפרק בתקופת החגים כאשר המלצתו של פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו היא על ריסון מהודק הכולל חוסר פעילות של מוסדות החינוך וסגר כללי בחגים. מנכ"ל משרד הבריאות , פרופ' חזי לוי, התנגד לתכנית וטען כי הדרך היחידה להורדת רמות התחלואה היא באמצעות סגר כללי למשך כחודש.


09.09.2020
נכון לכתיבת שורות אלה מאז חצות אובחנו 781 חולים חדשים. 472 מכלל החולים הפעילים בישראל מוגדרים במצב קשה.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, אמר היום בישיבה שהתקיימה בין בכירי משרד הבריאות ומנהלי בתי החולים כי אם יידרש סגר כללי הוא ימשך לפחות חודש. אמירה זו באה בתגובה לטענות מנהלי בתי החולים על עומס הולך וגובר, קריסה אפשרית ודרישה לסגר כללי מוקדם ככל הניתן. 

חברת התרופות אסטרהזניקה ביצעה הפסקה של השלב הקליני בבחינת החיסון, זאת לאחר שאחד הנבדקים חלה בקורונה. למעשה, לא ברור האם מדובר בתחלואה של ממש או תופעת לוואי כתוצאה מהחיסון. 


08.09.2020
יותר מ-40 אלף בדיקות נערכו אתמול, מהן 3,425 חיוביים. שיעור הבדיקות החיוביות אולם, ירד מעט ועומד כעת על כשמונה אחוזים. בהתייחסותו להטלת הסגר על הערים האדומות ציין פרופ' גמזו כי שיעור התחלואה בהן הוא הגבוה בעולם. 
בטבלת התחלואה העולמית, עלתה הודו למקום השני - אחרי ארצות הברית ולפני ברזיל.

07.09.2020
יותר מ-2,000 חולים חדשים אובחנו אתמול כחולים בקורונה, אחוז הבדיקות החיוביות גבוה במיוחד ועומד על כ-12%. הסגר הלילי על הערים האדומות צפוי להיכנס לתוקף מחר בערב. פרופ' גליה רהב מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא הגיבה על ההחלטה וטענה כי היא אינה מספקת ומעמידה את מערכת הבריאות בסכנת קריסה. 
העלייה בתחלואה והמגבלות שמוטלות בעקבותיה לא פוסחות גם על מדינות אחרות, בהן גם דנמרק בה אובחנו יותר ממאה נדבקים מידי יום בימים האחרונים ובעקבות כך הוחלט על הגבלת ההתקהלויות בבירה ל-50 איש.

06.09.2020
אמש אובחנו 1493 ישראלים כחיוביים לנגיף. נכון לכתיבת שורות אלה 445 חולים מצויים במצב קשה, 119 מהם מונשמים. רף המתים כתוצאה מהנגיף החדש חצה בסוף השבוע האחרון את 1,000 הקורבנות. בנסיון למנוע את הסגר בכ- 30 ערים ומועצות מקומיות הציע ראש הממשלה,בנימין נתניהו, להטיל סגרים ליילים בלבד בערים האדומות. בכיר במשרד הבריאות הגיב לדיון שנערך בנוגע לסגר בין ראש הממשלה לנציגי המפלגות החרדיות וטען כי משרד הבריאות לא יקבל העדפה של שיקולים פוליטיים על פני סגר.

בעולם  מספר המאובחנים כבר עומד על כ-27 מיליון איש. עליות בתחלואה נרשמו גם במדינות נוספות, מעבר לישראל ובהן צרפת והודו בה אובחנו מעל ל-90 אלף חולים ב-24 השעות האחרונות. 

03.09.2020
אתמול אובחנו 3,150 נדבקים מאומתים בנגיף הקורונה, שיעור הבדיקות החיוביות גבוה מתמיד ועומד על 9.2%. בעקבות העלייה המשמעותית במספר הנדבקים החליט היום קבינט הקורונה על סגר בשלושים ערים אדומות למשך כשבוע שלאחריו יוחלט בנוגע להמשך הסגר.
חוקרים מהאוניברסיטה העברית ובית החולים הדסה התריעו גם הם בנוגע לעלייה משמעותית בתחלואה ובמספר החולים הקשים. מעיקרי הדוח, תרחיש סביר שעל פיו יהיו יותר מ-600 חולים קשים בעוד כשבועיים. 

01.09.2020
2,159  אובחנו אתמול כחיוביים לקורונה - שיא במספר המאובחנים מאז פרוץ הנגיף בישראל. בבתי החולים מאושפזים כעת 890 חולים, 436 מהם במצב קשה. 116 חולים מונשמים. 
לאחר דיונים שנמשכו עד לסף פתיחת שנת הלימודים, החליט קבינט הקורונה כי שנת הלימודים לא תיפתח בערים שמוגדרות כאדומות, זאת במסגרת תכנית הרמזור של פרופ' רוני גמזו. מבין הערים והישובים בהם לא נפתחו היום בתי הספר ניתן לציין את דלית אל כרמל, ביתר עלית, טבריה, כפר עזה, עוספיה ועוד. החלטה זו תקפה לשבוע בלבד ולאחר מכן יתכנס הקבינט לדיון נוסף בנושא.

30.08.2020
1831 חולי קורונה אובחנו אתמול. שיעור הבדיקות החיוביות גבוה מבימים האחרונים ועמד על 8.2%. קבינט הקורונה אישר פה אחד את תכנית הרמזור שיכנס לתוקף בתחילת החודש. על פי המודל יש לפעול באופן דיפרנציאלי, על פי אזורים וכך ליצור הגבלות המותאמות למצב התחלואה בכל עיר. עקב המחאה על אודות הטיסות לאומן, הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו לכנס ועדה מיוחדת שתדון במתווה טיסות לאומן בחגים. סגן שר הבריאות יואב קיש אמר היום כי ההחלטה בנוגע לסגר בחגים תלויה בספיקת בתי החולים. במצב בו יהיה עומס יתר לא יהיה מנוס מהטלת סגר בתקופה זו. 

27.08.2020
עלייה מדאיגה נוספת במספר הנדבקים: 1937 אנשים אובחנו אתמול מתוכם 423 חולים במצב קשה, 124 מונשמים. פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו העיד להאשמות השרים נגדו וטען כי הם אינם מבינים את מורכבות המצב. עוד אמר כי הציבור מצפה לראות ירידה בתחלואה הגבוהה וטיפול בערים האדומות. 
שר האוצר חיים כץ ושר הביטחון בני גנץ הסכימו על העברה של יותר מ-80 מיליון שקלים למכון הביולוגי לצורך פיתוח החיסון לקורונה.

העלייה בתחלואה לא מתרחשת רק בזירה המקומית, אלא גם במדינות רחוקות,בהן דרום קוריאה בה אובחנו אמש מעל ל-400 נדבקים, המספר הגבוה ביותר מאז חודש מרץ.

25.08.2020
משרד הבריאות עדכן כי אתמול אובחנו בישראל 1,888 חולי קורונה - הנתון הגבוה ביותר מאז סוף יולי, 120 מהם מונשמים. 
פרויקטרו הקורונה, פרופ' גמזו, דיווח היום במהלך התדרך השבועי על עלייה מדאיגה במספר החולים במגזר הערבי ובחיפה. עקב  העלייה המשמעותית בתחלואה אישר אמש קבינט הקורונה להאריך את מגבלות ההתקהלות לשבוע נוסף. 


24.08.2020
ביממה האחרונה אובחנו 962 חולי קורונה נוספים, מהם 116 מונשמים. עשרה נוספים נפטרו כתוצאה מתחלואה בנגיף אמש. בכירה במשרד הבריאות הביעה התנגדות בנוגע לטיסות לאומן בחגי תשרי וטענה כי הן טומנות סכנת הדבקה משמעותית. למרות ששימש כבר לטיפול בחולי קורונה רבים, הלילה אושר על -ידי ה-FDA טיפול באמצעות פלזמה הנלקחת מדם המטופל, זאת לאחר הפעלת לחץ על ידי נשיא המדינה, דונלד טראמפ.

23.08.2020
מספר המאובחנים בקורונה בישראל עבר את רף המאה אלף, כאשר נכון לכתיבת שורות אלה ישנם 22 אלף חולים פעילים - 112 מתוכם מונשמים. יותר מ-800 בני אדם נפטרו עד כה בישראל מקורונה.
שר הבינוי והשיכון ולשעבר סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שיגר מכתב לפרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, בו הוא טוען כי המכתב אותו שלח האחרון לנשיא אוקראינה כדי לנסות ולמנוע את הנסיעות לאימון מהווה חריגה מתפקידו. 

19.08.2020
1,644 חולים חדשים אובחנו אמש, זאת לאחר שבוצעו יותר מ-26 אלף בדיקות. מניין הנפטרים כתוצאה מהמחלה עומד כעת על 719, זאת לאחר ש-17 חולים נוספים נפטרו כתוצאה מהנגיף ביומיים האחרונים. עוד עודכן היום כי 53 נפטרים נשמטו מהסטטיסטיקה בשל תקלה ברישום. 
מסתמן כי העלייה הפוטנציאלית במספר הנדבקים עקב פתיחת השמיים תהפוך מהלכה למעשה זאת לאחר שהתגלו חולים מאומתים בטיסות ממינסק וממדריד.

18.08.2020
אמש התגלו 1,394 נשאים מאומתים נוספים, 111 מכלל החולים מונשמים ו-399 מוגדרים במצב קשה. פרופ' גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות הביע חשש מפני פתיחת שנת הלימודים בכיתות ז' ומעלה אשר נחשבות למוקד הדבקה משמעותי. 
ממשלות ישראל ואוקראינה פרסמו היום הודעה משותפת ובה הן קוראות לישראלים שלא להגיע לאומן בחגים כדי למנוע עלייה בשיעור הנדבקים בשתי המדינות. 

16.08.2020
761 בני אדם אובחנו אתמול כחולים בקורונה, 382 מהחולים במצב קשה. 11 בני אדם נוספו למניין המתים כתוצאה מהנגיף מניין הנפטרים עלה ל-685.  משרד הביטחון טרם פנה לוועדת הלסינקי לשם הגשת הבקשה לערוך ניסויים בבני אדם כדי לבחון את יעילות החיסון לקורונה שפותח במכון הביולוגי. פרופ' גמזו, פרויקטור הקורונה, התייחס לאפשרות לסגר בחגים וטען כי זו בהחלט אופציה אפשרית. אולם המתווה אינו ברור עוד.

12.08.2020
1651 נדבקים אובחנו ביממה האחרונה כחולים בקורונה.
פרופ' רוני גמזו, פרויקטור הקורונה, ציין בתדרוך היומי אתמול כי יש צורך להגברת המאבק בהתפשטות הנגיף בערים אדומות, כמו בני ברק, אלעד, ביתר עלית ועוד - כל זאת כדי להימנע מסגר מוחלט בהן. עוד ציין פרופ' גמזו כי על בתי העסק השונים לשמור על ההנחיות ואלה שלא יעשו זאת יסגרו. שר הבריאות יולי אדלשטיין הכריז אמש על יעד של עד  ל-60 אלף בדיקות לנגיף הקורונה ביום לקראת החורף. 


10.08.2020
מספר המתים כתוצאה מהנגיף בישראל עלה ל-600 בני אדם, זאת לאחר ששמונה חולים נוספים נפטרו ביממה החולפת. למרות מצב התחלואה, ראש הממשלה אישר על קיום מופעים במרחב הפתוח, זאת כדי לאפשר גם לתעשיית התרבות לשוב לפעילות. שרי האוצר והבריאות החליטו היום יחד עם ההסתדדרות הרפואית על תגבור הרופאים בבתי החולים לקראת החורף והוספה של 600 תקנים נוספים. 

09.08.2020
763 נדבקים אובחנו ביממה האחרונה. מצב של 394 מהחולים מוגדר קשה ו-118 מהם מונשמים. בסוף השבוע, 11 בני אדם נוספים מתו מהנגיף. 

העליה בתחלואה אינה נרשמת רק בישראל, אלא גם בארה"ב בה רף הנדבקים חצה את ה-5 מליון. אמש אובחנו בה מעל ל-50 אלף נדבקים. 

06.08.2020
1689 ישראלים אובחנו אמש כחולים בקורונה, ירידה במספר החולים הקשים. מניין הנדבקים בעולם חצה את רף ה-18 אלף והנגיף גבה עד כה יותר מ-700 אלף קורבנות. 
פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, הציג לציבור את תכניתו להורדת התחלואה. המטרה היא להוריד את מספר הנדבקים למאות עד לספטמבר, זאת כדי לאפשר את פתיחת שנת הלימודים. שר הביטחון בני גנץ הורה היום (חמישי) למכון הביולוגי להתחיל בניסויים לחיסון לנגיף הקורונה בבני אדם מיד לאחר חגי תשרי, זאת לאחר שבשלבי החיסון הראשונים הושגו תוצאות טובות. 

05.08.2020
אתמול אובחנו 1,700 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה.99 מכלל החולים במצב קשה. משרד הבריאות הודיע היום על הרחבה של התנאים לביצוע בדיקות קורונה. במסגרתה, ייבדקו לא רק אלה בעלי תסמינים או בני בית של חולים מאובחנים, אלא גם אלה שלא פיתחו תסמינים אך היו במגע קרוב עם חולה וכן גם עובדי מערכת הבריאות שנחשפו לחולי קורונה. 


04.08.2020
מספר החולים הפעילים בישראל עלה ל-24,764. עלייה במניין הנפטרים שעומד כעת על 554, וכן גם במספר החולים שמצבים קשה וכיום עומד על 349 - עלייה של 16 חולים ביממה הנוכחית. 

מפקדת אלון בפיקודו של תת אלון ניסן דוידי למאבק בנגיף החלה לפעול היום. מטרתה היא להפעיל תוך ימים ספורים אלפי החיילים שתפקידם לסייע בייעול מערך הבדיקות והחקירות האפידמיולוגיות. המטרה היא לקצר את הליך הבדיקה ליממה וחצי. 

שר הבריאות יולי אדלשטיין ציין היום בהצהרה שמסר בבית החולים וולפסון כי כוונתו היא לבטל את ההגבלות בסופי השבוע מאחר ולא הוכחה יעילותן במיגור הנגיף. 

03.08.2020
713 חולים אובחנו אתמול כחולים בנגיף, 100 מכלל חולים מונשמים ו-334 במצב קשה. פרופ' רוני גמזו, פרויקטור הקורונה התיר את פתיחת החנויות, הקניונים והפארקים בסופי שבוע. זאת ועוד, המליץ הוא גם על קביעת כמות אחידה של אנשים אשר יכולים לשהות בחלל סגור. 

חדשות פסימיות מארגון הבריאות העולמי. יו"ר הארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום, אמר כי ייתכן ולעולם לא תימצא תרופת מלא לקורונה וכי עלול לעבור עוד זמן רב עד לחזרה מלאה לשגרה. 


02.08.2020
ישנם 26,153 חולים פעילים כיום בישראל, מתוכם 340 במצב קשה. אמש בוצעו כ-7,000 בדיקות בלבד, אך אחוז החיוביים מתוכם נותר גבוה ועומד על 8%. לשם הפעלת מפקדת הקורונה, שר הביטחון בני גנץ חתם על צו אשר מאפשר גיוס בצווי חירום של עד ל-3,000 אנשי מילואים, עד לאמצע ספטמבר. 


30.07.2020
1,960 נדבקים חדשים אובחנו אמש, 331 חולים מכלל הנדבקים במצב קשה. שר הביטחון בני גנץ ושר הבריאות יולי אדלשטיין שוחחו היום וסיכמו על ביטול המגבלות בסופי השבוע, ההחלטה הסופית צפויה להתקבל על ידי ראש הממשלה היום או מחר. 
תוצאות הניסויים הפרה קליניים בחיסון לנגיף של חברת מודרנה פורסמו והן חושפות תמונה אופטימית. נמצא כי התרכיב מנע את שכפול הנגיף באף, בלוע ובריאות ובחברה מאמינים כי הוא עשוי לשים סוף להתפשטות המגפה. בארצות הברית ממשיכים לטפס נתוני התחלואה והתמונה כתוצאה מהנגיף: מניין הקורבנות עלה אמש ל-150 אלף. 

29.07.2020
 2,062 בני אדם אובחנו אמש כנשאים, המספר היומי הגבוה ביותר מאז פרוץ המגפה נוהל חדש קובע כי מעתה גם אחות מוסמכת תוכל לתת אישור החלמה לחולה שהוגדר חיובי לקורונה אך לא פיתח תסמינים. פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו החל בהתייעצות עם צוות מומחים על מנת לגבש המלצות להתמודדות עם הנגיף. הצוות מורכב מרופאים בכירים במערכת הבריאות ומנהלי מחלקות. מעיקרי הדברים בהם ידון ניתן לציין הגדלת היקף החקירות האפידמיולוגיות, יצירת שקיפות בנוגע להנחיות וכן גם שאלת הסגר האפשרי שנותרה מרחפת. 

28.07.2020
1,999 מקרים חיוביים אובחנו אתמול, זאת לאחר שבוצעו יותר מ-25 אלף בדיקות לאבחון הנגיף.  310 חולים במצב קשה ו-96 מונשמים. שיעור הבדיקות החיוביות עומד כעת על כ-8%. פרופ' רוני גמזו, הממונה על המאבק בנגיף, הציע לחלק את הישובים בישראל על פי רמות התחלואה ובהתאם להן גם להטיל מגבלות על התושבים והמסחר. 

27.07.2020
משרד הבריאות עדכן הבוקר כי 1,108 אובחנו בקורונה ביממה החולפת. שיעור החיוביים לנגיף גבוה במיוחד ועומד 9.2%. בני ברק, ביתר עילית, בית שמש, ירושלים ותל אביב נותרו בין הערים בהן מספר החולים הוא הגבוה ביותר.יו"ר ארגון רופאי בריאות הציבור, פרופ' חגי לוין, עדכן היום כי קיים קשר ישיר בין חשיפה לזיהום אוויר לבין עלייה בתמותה ממחלת הקורונה, בייחוד באוכלוסיות רגישות, כמו קשישים וחולים במחלות כרוניות.

26.07.2020
במהלך סוף השבוע, נצפתה ירידה במספר הנדבקים היומי כאשר ביום שבת אובחנו 1,101 חולים חדשים. אולם לא מדובר בהאטה בקצב ההידבקות, והמקור לירידה נעוץ במספר נמוך יותר של בדיקות. הבוקר, נכנסה לתוקף ההחלטה של ועדת הקורונה על אישור פתיחת חדרי הכושר. מספר המתים כתוצאה מהנגיף עלה בסוף השבוע האחרון וכן גם מספר החולים הקשים והמונשמים, שעומד כעת על 100. 
במסגרת מעבר מערך החקירות האפידמיולוגיות לצה"ל, שר הביטחון בני גנץ הורה על גיוס של אלפי חיילים משוחררים שיצטרפו לכח האדם העוסק במשימה כיום. 


23.07.2020
כמעט 2,000 חולים חדשים אובחנו אתמול כחולים בקורונה, אחד מכל 12 נבדקים נמצא חיובי לנגיף. מפרסום של מוקדי התפרצות המחלה העיקריים נראה כי בדומה לגל הראשון גם כעת מוקדי הסיכון הם ישובים חרדיים וערביים, כמו בני ברק, קלנסווה, מודיעין עילית ועוד. פרופ' רוני גמזו, מנהל בית החולים איכילוב, מונה לפרויקטור הקורונה ותפקידו לרכז את מערך המלחמה בנגיף. 
שיתוף פעולה בין ישראל להודו עשוי להוביל לפריצת דרך משמעותית בדרכי אבחון הנגיף: ישראל מפתחת ציוד טכנולוגי שיאפשר לערוך בדיקות קורונה מהירות, שתוצאתן מתקבלת תוך חצי דקה עד דקה. בחינת הבדיקות החדשניות תחל בשבוע הבא על אלפי חולים בהודו. 

22.07.2020
לראשונה  מספר החולים הפעילים בישראל עבר את רף ה-30,000. גם שיעור הבדיקות החיוביות אמש היה גבוה במיוחד ועמד על כ-8%.
משרד הבריאות הודיע על קיצור משך תקופת הבידוד הנדרשת, על פי ההנחיה חולה מאומת יוגדר כמחלים אם חלפו עשרה ימים מיום תחילת התסמינים ועוד שלושה ימים נוספים ללא תסמינים. 

21.07.2020
עלייה מדאיגה נוספת בשיעור הנדבקים היומי: אמש אובחנו 1,855 בני אדם, אחוז הבדיקות החיוביות היה גבוה  ועמד על 7.7%.
בניגוד לעמדת הממשלה, ועדת הקורונה אישרה את פתיחת המסעדות מחדש. העליה המדאיגה ממשיכה גם בארצות ובברזיל: בראשונה, אובחנו שוב יותר מ-60 אלף חולים ביממה האחרונה, רבים מהם בקליפורניה. בברזיל, מניין המתים כתוצאה מהנגיף עלה לכ-80 אלף. יותר מ-2.1 מיליון חולים התגלו במדינה עד כה. 

20.07.2020
לראשונה מזה כשבועיים, אמש אובחנו פחות מ-1,000 נדבקים בקורונה. גם שיעור הבדיקות החיוביות ירד משמעותית והוא עומד כעת על 5.5%.  כדי למנוע את סגירת המסעדות בשל העלייה בתחלואה, מסתמן מתווה שיאפשר למסעדות להרחיב את מקומות הישיבה על חשבון הרחוב, בדומה למתווה שאושר בניו יורק. 

סוכנות הידיעות רויטרס פרסמה נתונים עדכניים על אודות היקף התחלואה והתמותה מהנגיף ברחבי העולם. עד כה, יותר מ-600 אלף בני אדם מתו כתוצאה מהמחלה, 23% מהם בארצות הברית ואחריה ברזיל עם יותר מ-70 אלף מקרי מוות. מספר הנדבקים בעולם עומד כיום על יותר מ-14 מליון.

פיסה של אופטימיות מאוניברסיטת אוקספורד שדיווחה על תוצאות מבטיחות בתום שלב הניסוי בבני האדם לחיסון נגד נגיף הקורונה. מעבר לעובדה שהחוקרים מצאו כי החיסון בטוח לשימוש, נמצא כי הנבדקים פיתחו נוגדנים לנגיף. 

19.07.2020
1,414 ישראלים אובחנו אתמול, שיעור החיוביים מכלל הבדיקות שבוצעו עומד על 7%. עלייה במספר החולים הקשים שעומד כעת על 238, 62 מהם מונשמים. על פי דיווחי משרד הבריאות, בשישה ימים 89 בני אדם במקומות בילוי, בהם מסעדות, ברים ומועדונים. הנתון מעלה ספק בנוגע לנחיצות ההגבלות החדשות. 
שר הבריאות, יולי אדלשטיין הודיע היום כי יחפש מתווה לפתיחת חופי הים נוכח ההדבקה השולית בהם. כזכור, חופי הים צפויים להיסגר לרחצה בסופי השבוע. 

16.07.2020
עלייה נוספת במספר הנדבקים היומי: ביממה האחרונה אובחנו מעל ל-1,750 נדבקים. בעקבות העלייה בתחלואה,  יכנס הערב ראש הממשלה, בנימין נתניהו את מליאת הממשלה כדי לדון בצעדים הנדרשים. מסתמן כי ההמלצה תהיה לסגר בסופי השבוע, הגבלת התקהלויות, סגירת חדרי הכושר והמסעדות. 
ועד איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית התייחס להמלצה המסתמנת וטען כי היא אינה מועילה מבחינה אפידמיולוגית. 
פתח אופטימי בדרך למציאת חיסון לנגיף: חברת מודרנה הכריזה על התקדמות משמעותית בדרך לייצור החיסון, זאת לאחר שמתנדבים שהתחסנו בניסוי פיתחו רמות גבוהות של נוגדנים נגד הנגיף החדש, מאלה שתועדו בחולים שהחלימו מ- -covid-19.

15.07.2020
1,561 נדבקים אובחנו ביממה האחרונה, מצבם של 183 מהחולים מוגדר קשה ומתוכם 56 מונשמים. 
לראשונה בגל התחלואה השני פיקוד העורף יחל לפעול בשכונות האדומות בירושלים. על פי המלצת המל"ל, כדי למתן את קצב ההדבקה, יש לסגור את המסעדות ולאפשר משלוחים בלבד, וכן גם לסגור את בתי הכנסת והישיבות. 

חוקרים מהאוניברסיטה העברית, בשיתוף עם מומחים מבית החולים הר סיני בניו יורק, טוענים כי תרופה מוכרת המשמשת לטיפול ביתר שומן בדם יכולה לסייע גם בהחלשת נגיף הקורונה. אולם, בדומה לכל תרופה, ייתכן ותוצאות המחקר הקליני יסתרו את הטענה המבטיחה.


14.07.2020
שיא שלילי חדש במספר המאובחנים היומי בישראל עם יותר מ-1,600 חולים שאובחנו ביממה האחרונה. שיעור החיוביים מכלל הבדיקות שבוצעו אתמול, כ-27 אלף, גבוה מ-6%. אמש, מחו מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי וכן המשנה למנכ"ל המשרד, פרופ' איתמר גרוטו על הפתיחה המחודשת של חדרי הכושר, שעלולה להוביל לעלייה נוספת בהדבקה. פרופ' לוי הביע דאגה מעליית התחלואה בארץ, שב והפציר בציבור להישמע להנחיות ולהקפיד על עטיית מסכה. התפרצות מדאיגה של הנגיף חלה גם בגדה המערבית, כאשר מאות אנשים מאובחנים בכל יום כחולים בקורונה בחברון וסביבתה. ראשי החמולות קראו לתושבי האזור להישאר בבתים ובצה"ל החלו ממפים את מוקדי התחלואה.13.07.2020
1,222 חולים אובחנו ביממה האחרונה, עלייה במספר החולים הקשים שעומד כעת על 160 וכן גם במספר המונשמים שעומד, נכון לכתיבת שורות אלה על 51. שמונה חולים נפטרו ביממה האחרונה. ועדת הקורונה החליטה היום לפתוח מחדש את הבריכות וחדרי הכושר, זאת בשל נתונים על שיעור הדבקה נמוך יחסית במקומות אלה. 
בעולם, שוב נרשם אמש שיא במספר הנדבקים היומי שעמד על 230,370 נדבקים. 

12.07.2020
1,148 חולים אובחנו ביממה החולפת, ועוד יותר מ-190 חולים מאז חצות. אמש, בוצעו יותר מ-19,000 בדיקות לאיתור הנגיף. מספר החולים הקשים עלה גם הוא ועומד כעת על 141, 48 מתוכם מונשמים. על פי מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה שהוקם בצה"ל, ישנם שישה מוקדיפ כעת בישראל שזקוקים לטיפול ייעודי: רמלה, ירושלים, בית שמש, קריית מלאכי וביתר עילית. 
בערים נוספות, בהן גם תל-אביב על פי המרכז יש לבצע בדיקות נוספות. פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות התייחס בוועדת הכלכלה להגבלת האירועים וטען כי ב-40 מוקדים ההדבקה החלה עקב חתונות. דבריו מהווים הסבר אפשרי לצמצום כמות המשתתפים באירועים במטרה למתן את שיעור ההדבקה. 


09.07.2020
אמש, אובחנו 1,231 בני אדם בקורונה, זאת לאחר שהתבצעו יותר מ-27,000 בדיקות. מספר החולים הקשים עלה ועומד על 118 - 41 מהחולים מונשמים. 
ועדת השרים לאזורים מוגבלים תדון הערב על הכרזה של מוקדים נוספים בהם נרשמה עלייה בתחלואה כאזורים מוגבלים. המקומות אשר עומדים כעת על בית שמש, רמלה, לוד, קריית מלאכי וירושלים. בארצות הברית נרשם אמש שיא של נדבקים חדשים, עם יותר מ-60 אלף מאובחנים ביממה אחת. 

08.07.2020
1,320 בני אדפ נדבקו ביממה האחרונה בקורונה. מספר החולים הקשים עומד כעת על 107, מתוכם 36 מונשמים. מבצע אכיפת ההנחיות ממשיך וביממה האחרונה חולקו יותר מ-4,500 קנסות. בשל העלייה במקרי ההדבקה בביתר עלית, הוחלט על הטלת סגר על העיר ועל הסבת מלון "כינר" הנמצא בה למלון ייעודי לחולי קורונה. ראש המל"ל, מאיר בן שבת, שלח מכתב מכתב לשרי הממשלה בבקשה לבחינת הגבלות נוספות לעצירת התפשטות הנגיף.

באשר להגבלות שהוטלו, ההגבלה על מסעדות הוגמשה ונקבע כי בכל חלל נפרד הנמצא מחוץ למסעדה יוכלו לשבת 30 בני אדם. הממשלה אישרה גם תו סגול לענף המלונאות. מבין הכללים אשר מקנים את הזכאות בתו נכללים הפרדה מוגברת בין עובדי המלון לאורחים, סגירת הברים והמועדונים במלונות, הגבלת מספר הסועדים בחדר האוכל ועוד. 


07.07.2020
אמש אובחנו 1,057 חולים נוספים בקורונה. אתמול התקבלו תוצאות של יותר מ-23,000 בדיקות כששיעור החיוביים לנגיף עומד על 4.8%, מבין הגבוהים במדינות העולם כיום. שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הגיב אמש על ההחמרות וטען כי הן נועדו כדי למנוע סגר כללי בשבועות הקרובים. אושר סופית החוק אשר מאפשר לממשלה לעקוף את הכנסת בכל הנוגע לתקנות הקורונה, זאת כדי לאפשר יישום של הגבלות חדשות בזמן קצר יותר. 

06.07.2020
816 בני אדם אובחנו כחולים ביממה האחרונה. מניין המאובחנים עומד כעת על 30,162 מהם 11,856 חולים פעילים. 90 מהחולים במצב קשה. מליאת הכנסת אישרה היום (ב') חלק מהמגבלות, בהן סגירת אולמות אירועים, ברים ומועדונים. בתי הכנסת ישארו פתוחים עם מגבלה של 19 מתפללים לכל היותר. במסעדות אושרה שהייה של עד 50 סועדים - 20 סועדים בתוך חלל המסעדה ועוד 39 בחוץ.  מעבר למגבלות, אושרה היום ועדת שרים לבחינת השימוש באיכוני השב"כ לצמצום התפשטות הנגיף. ביממה האחרונה חולקו מעל ל-5000 קנסות, רובם בגין אי עטיית מסכה. 

05.07.2020
803 בני אדם אובחנו ביממה החולפת כחולי קורונה, מהם 86 במצב קשה ו-29 מונשמים. מאז חצות אובחנו 548 חולי קורונה. 
העלייה החדה בנדבקים הובילה להתכנסות נוספת של קבינט הקורונה ולהטלת החמרות נוספות, בהן איסור התקהלות של יותר מ-50 איש גם במסעדות, זאת בנוסף לברים, מועדונים וחתונות. ראש הממשלה, בנימין נתניהו התייחס להתפרצות השנייה וטען כי נידרש להגבלות נוספות יותר מאלה שכבר הוטלו. 

במסגרת הגדלת היקף החקירות האפידמיולוגיות, יגויסו גם 300 חיילים למאמץ. למרות שלא הוחלט עוד בצה"ל על עוצר יציאות, בתום הערכת מצב שהתקיימה היום ברשות הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, הוחלט כי יציאותיהם של חיילים קרביים יוגבלו לאחת לכל 21 יום. חיילים שיצאו לביתם בסוף השבוע יוגבלו לשהייתם בו בלבד. 


02.07.2020
ביממה האחרונה אובחנו 966 חולים חדשים בקורונה -המספר הגבוה יותר מאז הגיע הנגיף לראשונה לישראל. בעקבות העלייה במספר הנדבקים, דרש משרד הבריאות לחזור ולהגביל את ההתקהלויות ל-50 אנשים באולמות וברים. דרישה זו נידונה בקבינט הקורונה. מעבר לכך, מבקש משרד הבריאות להגביל את ההתכנסויות בבתי תפילה ל-20 איש. בעקבות העלייה הוחלט גם להטיל סגר על שכונות בערים לוד ואשדוד. החל מהערב יחל מבצע אכיפה על תקנות הקורונה כדי לנסות ולבלום את העלייה התלולה בשיעור התחלואה.


01.07.2020
שיא במספר המאובחנים היומי - אמש אובחנו 773 נדבקים חדשים. מספר החולים קשה עלה גם הוא ל-56. יותר מעשרים אלף בדיקות בוצעו אתמול. מדו"ח של אמ"ן עולה כי 20% מכלל התחלואה השבועית בישראל התרחשה בריכוזים חרדיים. בעקבות כך, אישרה עריית בני ברק את הגברת האכיפה על מוסדות חינוך פרטיים וישיבות. ביממה האחרונה חולקו יותר מ-2,000 דוחות על אי עטיית מסכה. כזכור, הקנס בגין אי עטיית מסכה במרחב הציבורי עלה ועומד כעת על 500 ש"ח.30.06.2020
714 נדבקים אובחנו אתמול בקורונה, המספר הגבוה ביותר מאז אפריל. קבינט הקורונה אישר שורת צעדים להתמודדות עם העלייה בתחלואה, בהם הגבלת חתונות לעד ל-100 איש, קיום מופעי תרבות עד ל-250 איש ועבודה מהבית במגזר הציבורי בהיקף של כ-30%. הבחינות באוניברסיטאות יערכו בסמסטר זה באופן מקוון. אירופה פותחת את שעריה לכניסת זרים, כאשר ארה"ב וישראל אינן כלולות ברשימת המדינות הירוקות זאת בשל היקף התחלואה. מנגד, אזרחי מדינות אחרות כמו תאילנד יורשו לעבור בשערי היבשת. 


29.06.2020
492 מקרים מאומתים של נגיף הקורונה אובחנו ביממה האחרונה. עלייה דרמטית נצפתה גם במספר החולים הקשים שעומד כעת על 46. 
החל מבצע ביצוע בדיקות סרולוגיות בקופות החולים. הנבדקים יבחרו באופן אקראי ומטרת הבדיקות היא לבחון כמה ישראלים פיתחו כבר נוגדנים לנגיף. 

קבינט הקורונה צפוי להתכנס היום שוב כדי לדון במתווה השגרה בצל הקורונה, זאת בשל העלייה הדרמטית במספר החולים.28.06.2020
ביממה האחרונה אובחנו 621 חולים חדשים בקורונה בישראל. נרשמה עלייה משמעותית בשיעור הבדיקות החיוביות שעומד כעת על 4%. 
מניין המתים כתוצאה מתחלואה בנגיף עלה ל-318. הבוקר (יום א') התכנס קבינט הקורונה כדי לדון בחזרה של חלק מהמגבלות, בהן איסור על התקהלות, כדי לנסות ולמתן את העלייה המשמעותית בתחלואה בשבוע האחרון. עוד יישקל בישיבת הקבינט, ביצוע בחינות באוניברסיטאות מרחוק זאת בשל חשש מהדבקה המונית ופנייתם של מאות סטודנטים. 
בעולם כולו נרשמת עלייה חדה במספר הנדבקים והרף העולמי עלה ליותר מ-10 מליון. 

24.06.2020
מספר הנדבקים היומי בנגיף ממשיך לטפס: אמש אובחנו 420 נדבקים חדשים בקורונה, 28 מהחולים במצב קשה. בעקבות העלייה הוחלט להטיל סגרים חלקיים על אזורים מסויימים, בהם שכונות בעיר טבריה והישוב אלעד. הממשלה אישרה פה אחד את החזרת איכוני השב"כ כאמצעי לאיתור חולים חדשים ומבודדים. 


23.06.2020
שיא במספר הנבדקים החדשים ביממה האחרונה - 377 אובחנו כחולים בקורונה. בעקבות כך, החליט ראש הממשלה לפעול לקביעת אזורים מוגבלים עוד היום. במרכז הרפואי שיבא, תל השומר, מתכוננים לפתיחה מחדש של מחלקת הקורונה. אחת מהערים בהם נרשמה עלייה חריגה בתחלואה היא בת ים ובעקבות כך ראש העיר, צביקה ברוט, ביקש להפעיל את התקנות לשעת חירום כדי לסגור את חופי הים. העלייה בעיר החוף מדאיגה במיוחד בשל שיעור המבוגרים הגבוה הקיים בה. במסגרת החמרת המגבלות הוחלט גם על הגברת האכיפה והעלאת גובה הקנס על אי עטיית מסכה - מ-200 ש"ח ל-500 ש"ח. 

22.06.2020
שיא חדש במספר הנדבקים העולמי אמש, עם אבחונם של 183 אלף חולים חדשים ברחבי העולם. מדינות רבות מתרגלות לחיים בצל הקורונה: כך לדוגמה, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הודיע על הקלות במסגרת הריחוק החברתי. בישראל, קבינט הקורונה התגייס היום לדיון חירום בעקבות העלייה השיטתית במספר הנדבקים היומי והחשש מגל שני. במהלך ישיבת הקבינט נשקלה החזרת ההגבלה על ההתקהלויות, מעקבים דיגיטליים וכן גם הגברת האכיפה והגדלת הקנסות. הסיבה לכינוס החירום היא עלייה בשיעור הנבדקים החיוביים ביום שעמד אתמול על 2%. נכון לכתיבת שורות אלה, בישראל ישנם 4,848 חולים פעילים, 46 מתוכם במצב קשה ו-29 מונשמים. 
 

21.06.2020

אמש אובחנו 257 נדבקים חדשים בווירוס הקורונה, מניין החולים המונשמים עומד כעת על 32. למרות העלייה במספר הנדבקים, קבינט הקורונה אישר את חזרת הרכבת לפעילות בתפוסה של 75% החל מיום ב'. 
ברחבי העולם, המגפה גבתה כמעט חצי מליון קורבנות עד כה,  ויותר מ-8.28 מיליון אנשים נדבקו בנגיף ביותר מ-210 מדינות.

17.06.2020
אמש נרשמה עלייה מדאיגה במספר החולים, עם 258 נדבקים חדשים. בעקבות כך, צפויה להתכנס הערב ועידת הקורונה כדי לדון בצעדים הבאים. מאז אתמול בערב אובחנו עוד 41 בני אדם כחיוביים לנגיף, בהם גם עוד שמונה תלמידים ועובדי הוראה. עד כה, נסגרו יותר מ-170 מוסדות חינוך ומעל ל-20 אלף תלמידים ועובדי הוראה נשלחו לבידוד. 

16.06.2020
אמש, אובחנו 182 בני אדם כחולים בנגיף, מניין החולים הפעילים עלה ל-3520, 25 מתוכם מונשמים. ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופ' סיגל סדצקי, ציינה היום בוועדה לעניין נגיף הקורונה כי ישנה עלייה ברורה בתחלואה ביותר מ-50 ישובים. ניתן לראות קורלציה ברורה בין העלייה בתחלואה לבין פתיחת המשק. 

כמות המקרים ממשיכה לעלות גם בעולם וסך מקרי ההידבקות חצה את רף השמונה מליון. כרבע ממקרי ההידבקות הם בארה"ב, וכחמישית בדרום אמריקה. 

15.06.2020
ביממה האחרונה אובחנו 83 נדבקים חדשים בקורונה. מניין החולים הפעילים עומד כעת על 3,380. הסיבה לירידה במספר החולים היומי נעוצה ככל הנראה בירידה בשיעור הבדיקות שבוצעו אמש. צעיר בן 26 נפטר אמש בשל סיבוך לבבי נדיר של מחלת הקורונה בבית החולים שיבא, תל השומר. 

בעקבות העלייה בשיעור החולים בתל אביב, פורסם אמש ניתוח התפלגות החולים בעיר. על פיו, קיימת התפרצות בשכונות עג'מי וגבעת העלייה ביפו,  בשכונת התקווה,  שוק לוינסקי והתחנה המרכזית. 

11.06.2020
מאז אתמול, אובחנו 106 חולים נוספים בקורונה. מניין המתים בישראל עלה ל-300. שינוי במדיניות משרד הבריאות בקפריסין אל מול התיירים הישראלים: בעקבות העלייה בתחלואה, הוחלט להעביר את ישראל מקטגוריה A ל-B. משמעות הדבר היא כי תיירים ישראלים יצטרכו לבצע בדיקת קורונה לפני הגעתם לקפריסין, זאת בניגוד לפטור שהיה אמור להיכנס לתוקף בשבוע הבא.


10.06.2020
148 חולים חדשים אובחנו אמש בישראל. בשל העלייה בתחלואה, הוחלט אתמול בדיון שכינס ראש המלל כי פקחי הרשויות המקומיות יאכפו את מגבלות הקורונה, זאת כדי לנסות ולמגר את שיעור הנדבקים שהולך וגדל. העליה במספר החולים הובילה גם להארכת איסור כניסת זרים לארץ עד לתחילת חודש יולי. 

09.06.2020
ביממה האחרונה אובחנו 169 בני אדם כחולים בנגיף, אך מספר המונשמים והמתים לא עלה. העלייה המדאיגה במספר החולים, ניכרת במיוחד בתל אביב - יפו בה תגלו 129 חולים חדשים בשבוע האחרון, יחס ההכפלה השבועי של מספר החולים עומד כעת על יותר מ-2. 

למרות שיפור במצב באירופה, יו"ר ארגון הבריאות העולמי הזהיר כי התפשטות הנגיף הולכת ומחמירה, זאת לאחר שאמש נרשם מספר הנדבקים העולמי הגבוה ביותר עד כה. 

08.06.2020
נכון לכתיבת שורות אלה, 111 נדבקים חדשים אובחנו בישראל. בשל העלייה בתחלואה ולאחר התכנסותו של קבינט הקורונה הוחלט להקפיא את ההקלות הצפויות לתקופה של כשבוע, בהן גם את חזרת הרכבת לפעילות. אולם, הוחלט לאפשר לקיים חתונות של עד ל-250 אנשים. שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הציג תוצאות מפתיעות של סקר המסכות אותו ביצע משרד הבריאות. מתוצאותיו עולה כי 80% מהציבור תומכים בהגברת האכיפה על עטיית מסכות במרחב הציבורי. 

בניו זילנד דווח היום כי לא נותר אף חולה קורונה פעיל במדינה. בעקבות כך, הכריזה ראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, כי המגבלות שנותרו יוסרו החל ממחר, כולל פתיחת הגבולות. 

07.06.2020
העלייה במספר החולים, כמו גם במספר הבדיקות המבוצעות נמשכה גם בסוף השבוע: אמש אובחנו עוד 134 חולים חדשים ונערכו יותר מ-10,000 בדיקות. על רקע העלייה במספר החולים, הוחלט שלא להחזיר כרגע את פעילות הרכבות, אחת ההגבלות האחרונות שעוד נותרו בישראל. בעקבות שיעור ההדבקה הגבוה במערכת החינוך, משרד החינוך הורה לבטל את נשפי הסיום ולערוך מסיבות כיתה ללא נוכחות של הורים. נכון לכתיבת שורות אלה, אובחנו עוד 14 חולים נוספים במערכת החינוך.


04.06.2020
נכון לכתיבת שורות אלה, מספר החולים בקורונה בישראל עלה ל-17,377 - 2,103 מהם פעילים. 92 חולים אובחנו אמש. מניין חולי הקורונה במערכת החינוך עלה גם הוא וכעת עומד על 270 אנשי צוות ותלמידים. עשרות מוסדות חינוך נסגרו עקב ההתפרצות. 

לאחר דיון בין שרת התחבורה לבין שר הבריאות, הוחלט שלא לדחות את מועד חזרת הרכבות פעילות ב-8 ליוני. שרת התחבורה הדגישה כי תתבצע אכיפה קפדנית של ההנחיות ושמירה על ריחוק חברתי בזמן הנסיעה. 

בברזיל ובמקסיקו, נרשם שיא שלילי במיוחד של מקרי מוות ליום כתוצאה מהנגיף, עם יותר מ-1,300 קורבנות בברזיל ויותר מ-1,000 במקסיקו.


03.06.2020
118 ישראלים אובחנו אתמול בקורונה וההתפשטות החריגה במערכת החינוך נמשכת: היום נסגרו מוסדות חינוך בתל אביב ובאשקלון והם מצטרפים למוסדות בחדרה, ירושלים, אשדוד ועוד. עד כה, יותר מ-40 מוסדות נסגרו עקב הדבקה בנגיף. 

על פי מחקר דגימות הדם של משרד הבריאות בו נבחנו 1,700 ישראלים נמצא כי רק כ-3% מהם נחשפו לנגיף הקורונה. המחקר מעיד על כך שישראל רחוקה מאוד ממצב של חיסון עדר. 

02.06.2020
העלייה בכמות החולים בישראל ממשיכה. אמש, אובחנו 67 חולים חדשים בקורונה ונערכו מעל ל-5,000 בדיקות. מניין הנדבקים במערכת החינוך ממשיך לעלות ועומד כעת על יותר מ-200 מאובחנים. מעל ל-18 מוסדות חינוך נסגרו ואלפי תלמידים ואנשי צוות נשלחו לבידוד. 
התחלואה ביבשת אמריקה ממשיכה לעלות: במקסיקו גבה הנגיף יותר מ-10,000 קורבנות, 237 מהם נוספו ביממה האחרונה. בברזיל אובחנו אמש יותר מ-11,000 נדבקים וארצות הברית בה נכון לעכשיו יותר מ- 1,850,00 אנשים חלו בקוביד 19. 

01.06.2020

התפרצות הקורונה במוסדות החינוך נמשכת: מאז אתמול אובחנו 13 תלמידים ועובדי הוראה נוספים כחולים בקורונה. בתי ספר בחולון, חדרה וכן גם בית ספר נוסף בירושלים יסגרו בימים הקרובים עקב הידבקות של תלמידים בנגיף. נכון לכתיבת שורות אלה, אובחנו 59 נדבקים בקורונה מאז אתמול בחצות. שר הבריאות הנכנס, יולי אדלשטיין, בישר אתמול על הרחבת בדיקות הקורונה גם לאלו שאינם פיתחו תסמינים ברחבי הארץ, זאת במטרה לאתר ולמפות מוקדי התפרצות של הנגיף. 

31.05.2020

חשש כבד מפני גל שני של המחלה בישראל עקב הסרת המגבלות: בסוף השבוע אובחנו 115 חולי קורונה חדשים. היום אובחנו עוד 44. רבים מתוכם הם תלמידי ועובדי הוראה בבית הספר הגימנסיה העברית בירושלים בה אובחנו 134 תלמידים ועובדי הוראה כחולים. 

בשל העלייה במספר החולים נפתחו מחדש מספר מתחמי דרייב אין של מד"א ברחבי הארץ וקופת החולים כללית החלמה בהפעלת 50 מתחמי בדיקות.


בעולם, מניין חולי הקורונה חצה את רף ה-6 מיליון, כאשר כשני שליש מהחולים אובחנו באירופה וארה"ב. 


27.05.2020
ביממה האחרונה, אובחנו 23 חולי קורונה חדשים. מספר החולים הפעילים עומד כעת על 2,019 והוא הנמוך ביותר מאז סוף מרץ. עם זאת, עלה מספר המונשמים והוא עומד כעת על 33.

אמש, אושרו הקלות נוספות בהן צמצום המגבלה על כמות השוהים במקומות פתוחים ובמקומות העבודה, פתיחת הברים, המסעדות ובריכות השחייה.


26.05.2020

14 נדבקים נוספו היום למניין החולים בקורונה בישראל. כמות החולים הפעילים עומדת כעת על 2,146. נמשכים מקרי ההדבקה במוסדות החינוך: בבית הספר ברחובות אובחנה היום מורה נוספת, רביעית במספר, כחולה בנגיף ו-22 תלמידי כיתתה נכנסו לבידוד. גם בבית הספר סיני שביבנה אובחנה סייעת כחולה בקורונה ושש מורות שהיו בקרבתה נכנסו לבידוד.

המכון הביולוגי הודיע היום כי נגזרות של שתי תרופות שמשמשות לטיפול במחלת "גושה", הראו יעילות גם נגד נגיף הקורונה. 
מנגד, אמש הודיע ארגון הבריאות העולמי כי הניסוי לטיפול בקורונה באמצעות התרופה הידרוכלורוקווין, המיועדת במקור לטיפול במלריה הופסק עקב בעיות בטיחות, הנחות אלה נבדקות כעת. 


25.05.2020
נכון לאתמול, מספר החולים בישראל עמד על 2,285. אמש אובחנו עשרה חולים נוספים בקורונה. במסגרת החזרה לשגרה, בסוף השבוע הקרוב המסעדות וקווי האוטובוסים הבין עירוניים צפויים לחזור לפעילות. רכבת ישראל תשוב לפעול רק בתחילת יוני.24.05.2020
אמש עדכן מספר הבריאות כי אובחנו ארבעה נדבקים חדשים בלבד בנגיף הקורונה. מספר החולים הפעילים בישראל עומד כעת על 2,343. ביום ן' בוצעו מעל ל-5,000 בדיקות לגילוי הנגיף, אך למחרת בוצעו 500 בדיקות בלבד. הממשלה צפויה לאשר היום צמצום באיכוני השב"כ למעקב אחר חולי קורונה לשבועות הקרובים, זאת עד להשלמת החקיקה הקבועה. 

ארגון הבריאות העולמי הזהיר בימים האחרונים כי מדינות דרום אמריקה צפויות להיות מוקד ההתפרצות הבא של הנגיף, זאת לאחר האטה בהידבקות במדינות אירופה וארצות הברית. במוקד המגפה נמצאת כעת מקסיקו, כמו גם מדינות נוספות בחלק הדרומי של יבשת אמריקה בהן מקסיקו ופרו. עלייה נרשמה גם במדינות אפריקה. 


21.05.2020
מספר החולים העולמי בקורונה חצה את רף ה-5 מליון והוא עומד כעת על 5,124,962 נדבקים. על פי ארגון הבריאות העולמי, השבוע נשבר שיא בכמות מקרי ההידבקות בקורונה שדווחו בעולם, כשביום ג' דווח על 106 אלף מקרים סך הכל. 

סייעת בראשון לציון אובחנה כחולה בקורונה, בעקבות כך ילדי הגן הוכנסו לבידוד. לא מדובר במקרה הראשון השבוע בו נסגר מוסד לימודי בשל תחלואת הצוות בקורונה והוא מצטרף למקרה ברחובות וכן גם למקרה בתל אביב. 

20.05.2020
ביממה האחרונה נוספו 29 נדבקים למניין חולי הקורונה בישראל אשר עומד כעת על 3,074 חולים פעילים. בשל גל החום הקיצוני, שר הבריאות הנכנס, יולי אדלשטיין אישר שלא לעטות מסכות במרחב הפתוח, במבנים שאינם ממוזגים ובכיתות הלימוד.

חברת הביוטכנולוגיה מודרנה דיווחה השבוע על תוצאות מבטיחות בניסוי הקליני הראשון כנגד הנגיף. החיסון הניסיוני ניתן למספר מתנדבים במדינה, שהצליחו לייצר תגובה חיסונית הדומה לזו של המחלימים לאחר קבלת החיסון. השלב השני של הניסוי צפוי להתחיל בקרוב. 


מוקד חדש להתפרצות הנגיף בסין בעיר שולן בה הוחלט להדק את הנחיות הסגר. מספר הנדבקים בעולם עולה וצפוי להגיע ל-5 מליון בימים הקרובים. כעת המדינות הנמצאות במרכז המשבר הן ארצות הברית, ברזיל, רוסיה  וספרד.

18.05.2020
על- פי דיווח משרד הבריאות, מאז אמש בחצות ועד לבוקר זה, לא אובחנו חולים חדשים בקורונה. מספר החולים הפעילים עומד כעת על 3,335. מצבם של 57 מהחולים קשה. סגר הוטל על שכונת נווה זבולון בתל-אביב זאת בעקבות מקרה הדבקה של משפחה בנגיף הקורונה. מורה נוספת מבית הספר נבון שברחובות אובחנה כחולה בקורונה. בעקבות כך, 35 תלמידים נוספים נכנסו לבידוד. 

17.05.2020
מגמת ההאטה בהתפשטות הנגיף, כמו גם במקרי התמותה בארץ ובעולם נמשכת: משרד הבריאות הודיע כי ביממה האחרונה נפטרו שלושה בני אדם מהנגיף. מספר החולים הפעילים בישראל ירד ל-3,452. גם במדינות העולם נצפית האטה בקצב התפשטות הנגיף כמו גם בקצב התמותה מהמחלה: היום, לראשונה מזה שבועות ארוכים מתו בספרד פחות ממאה בני אדם. 

מסתמן כי פתיחת המסעדות תוקדם לסוף השבוע הקרוב או לתחילת השבוע הבא. מתווה משרד הבריאות לחזרה לפעילות של המסעדות יכלול ככל הנראה מדידת חום בכניסה, הזמנות מראש, ושמירה על מרחק של שני מטרים בין שולחנות הסועדים. 

14.05.2020
מספר החולים הפעילים בישראל ירד ל-3,939 . נתוני מרכז המידע והכנסת חושפים תמונה מדאיגה בנוגע לפיקוח על החולים והשוהים בבידוד: מהדוח עולה  כי משרד הבריאות אינו יודע מה מיקומם של 30 חולים שנשלחו לאשפוז ביתי וכ-90 אנשים שצריכים לשהות בבידוד. 

מוסדות החינוך צפויים לחזור ביום א' הקרוב לפעול במתכונת מלאה בערים בעלות שיעור תחלואה נמוך. לאחר הודעה על החזרת פעילות הרכבות ביום א', מנכ"ל  משרד הבריאות פרסם הבהרה ועל פיה הרכבות אינן צפויות לחזור בתחילת השבוע הבא, עד לתכנון מתווה ברור. 

13.05.2020
נכון לכתיבת שורות אלו, מספר החולים הפעילים בישראל עומד על 4,104. מספר המונשמים ירד ל-51. חברת מודרנה, הודיעה אמש כי היא מתחילה בשלב ניסויים שני לחיסון נגד קורונה, מדובר בהתקדמות המשמעותית ביותר עד כה בדרך למציאת חיסון לנגיף. בשל הירידה בכמות החולים הפעילים בארץ ובקצב ההדבקה, משרד הבריאות עמל על תכנון מתווה להקלות נוספות, בהן גם קיום של חתונות. 
בני ברק, צפויה להצטרף ביום א' לשאר ישובי הארץ ולפתוח את גני הילדים בשטחה.


12.05.2020
נכון לכתיבת שורות אלה, 20 נדבקים חדשים אובחנו כחולים בנגיף. מנכ"ל ארגון הבריאות העולמיאמר כי ישנם שבעה או שמונה מועמדים מובילים לחיסון נגד נגיף הקורונה אשר פועלים במרץ לפיתוחו. במסגרת חזרת המשק לשגרה, צפויה גם להתחדש פעילות התחבורה הציבורית בימי שישי ובשבת. גם פעילות אולמות התרבות צפויה לחזור באמצע החודש הבא, תוך שמירה על מרחק של שני כיסאות בין היושבים. 

11.05.2020
16,492 ישראלים אובחנו כחולים בקורונה. מניין החולים בנגיף עלה ל-34 ומניין המתים עומד כעת על 254. 14 חולים אשר נוספו למניין הנדבקים היום הם עובדים ומטופלים במחלקות שיקומיות בבית החולים שיבא. משרד הבריאות צפוי להתחיל ולבצע בדיקות סרולוגיות בבני ברק במטרה לבחון את מידת התפשטות הנגיף בעיר. 

במסגרת חזרת התלמידים לבין הספר, החל להתגבש גם מתווה החזרה של תלמידי כיתות ד'-ו' וכיתות ז'-י' שככל הנראה ילמדו יום אחד ויומיים בשבוע בהתאמה וביתר מהימים ימשיכו בלמידה מרחוק. משרד הבריאות הודיע היום כי גם טיפולי הפוריות צפויים לחזור, זאת לאחר שהופסקו במשך כחודשיים.


10.05.2020
נכון לכתיבת שורות אלה, היום אובחנו ארבעה נדבקים נוספים בלבד בנגיף הקורונה. גם במדינות העולם נצפית האטה במספר הדבקים ומקרי התמותה כתוצאה מהנגיף, לדוגמה בספרד ובריטניה. חולה קורונה אובחן במחוז ווהאן שבסין לראשונה מאז תחילת חודש אפריל.

הקלות נוספות נכנסו היום לתוקף, אחת המרכזיות שבהן היא חזרה לפעילות של הגנים ומעונות היום. מעבר לכך, מהיום מותרת גם התקהלות של 50 איש במרחב הפתוח. 

07.05.2020
36 נדבקים בלבד נוספו היום למניין חולי הקורונה בישראל. יותר מ-10,000 החלימו ושוחררו לבתיהם. כיום חזרו לפעילות השווקים והקניונים וחדרי הכושר, תוך עמידה במגבלות. הוטל סגר על העיר צפת בה נרשמה עלייה במספר החולים.
על פי סקר שבוצע על-ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, 1.2 מיליון בני אדם מדווחים שמצבם הנפשי החמיר במהלך משבר הקורונה. 


06.05.2020

מספר הנדבקים עלה ב-25  והגיע ל-16,314, מתוכם 70 מונשמים. רבים מהחולים החדשים התגלו בבני ברק ובירושלים בהן אובחנו 11 חולים ו-14 נדבקים בנגיף בשלושה הימים האחרונים. גם בחורה ובערערה חלה עלייה בכמות החולים שאובחנו.
על פי החלטת הממשלה, מעונות היום המפוקחים ישובו לפעול ביום א' תחת מגבלה של 17 פעוטות בכל קבוצה.
מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר-סימן טוב, הודיע כי בשבועות הקרובים יערכו 100 אלף בדיקות לגילוי נוגדנים לנגיף הקורונה.

05.05.2020
מספר הנדבקים היום עלה בשמונה בלבד. 10,223 ישראלים החלימו ממחלת הקוביד 19. במסגרת שורת הקלות שפורסמה אתמול על-ידי ראש הממשלה, יפתחו ביום ה' הקניונים והשווקים. חדרי הכושר צפויים להיפתח ביום ו'. גני הילדים ייפתחו ביום ראשון ויפעלו בשתי קבוצות של עד 18 ילדים. חוקרים במכון הביולוגי הציגו בפני שר הביטחון, נפתלי בנט, פריצת דרך משמעותית במציאת נוגדן לנגיף הקורונה. 

04.05.2020
מניין החולים בנגיף כעת בישראל הוא 6,145, בהם 72 מונשמים. מנין הקורבנות מהנגיף בישראל הוא 234. 
במסגרת אסטרטגיית היציאה מהמשבר, החלה מערכת החינוך בחזרה הדרגתית. בנוסף, בישיבת הממשלה הקרובה צפויה להתבטל מגבלת ה-100 מטרים והאיסור על ביקורי משפחות, כולל סבים וסבתות. 

הקלות נוספות עליהן תדון הממשלה היום כוללות חזרת כיתות ד' עד ו' ללימודים, החזרת הקניונים והשווקים וכן גם חדרי הכושר. הממשלה צפויה לדון גם בקריטריונים למעבר משלב לשלב, סוגיה בה צפויה מחלוקת בין משרדי האוצר והבריאות. 

על פי דיווח של מד"א, כ-250 אלף ישראלים עברו עד כה בדיקות לגילוי נגיף הקורונה. אתמול הסתיימה פעילות מוקד הקורונה של מד"א והאחריות על מערך הבדיקות העוברה לקופות החולים. 

30.04.2020

לראשונה, מספר החולים אשר נושאים כעת את הנגיף נמוך ממספר המחלימים: 7,239 אל מול 8,412 בהתאמה. מספר החולים המונשמים ירד גם הוא מאתמול ועומד כעת על 85. 

נמשכים הדיונים בנוגע לפתיחת חלק ממסגרות החינוך בקבוצות קטנות בשבוע הבא. ממשרד הבריאות עלה חשש לפתיחת הגנים, בשל היעדר יכולת לעמידה בקבוצות של 15 ילדים בלבד.  הורים רבים מסרבים לשלוח את ילדיהם למוסדות החינוך, מחשש להתפרצות שנייה של נגיף קורונה. הבוקר, הוסרה מגבלת 500 המטר לפעילות ספורטיבית וכעת ניתן לבצע פעילות בכל מרחק מהבית. 


27.04.2020
מניין הנדבקים בנגיף עלה ביממה החולפת ב-68, מדובר בפעם הראשונה בחודש האחרון בה אובחנו פחות ממאה נדבקים. 
הלימודים בבתי הספר צפויים להתחדש בהדרגה החל מיום א'. הפעוטונים, הגנים וכיתות א'-ג' יהיו הראשונים לחזור לפעילות בקבוצות קטנות. בנוסף, גם המגבלות על פעילות ספורטיבית יוסרו ככל הנראה בתחילת השבוע הבא.

המרכזים האמריקאים לבקרת מחלות ומניעתן הוסיפו שישה תסמינים נוספים שנמצאו בשכיחות גבוהה אצל חולים בקוביד 19 בהם 
בהם כאבי שרירים, כאבי ראש,  ואובדן טעם או ריח או שניהם.


26.4.2020

על פי עדכון מספר הבריאות, מספר חולי הקורונה בישראל עומד על 15,398 מתוכם 100 מונשמים. 199 ישראלים מתו כתוצאה מהווירוס. 6,602  בני אדם החלימו. נכון לכתיבת שורות אלה ישנם כרגע 8,597 חולים בקורונה בישראל. הסגר על שכונות בנתיבות ובבית שמש, נכנס לתוקף, זאת בהמשך להחלטת הממשלה. משפחות שכולות רבות פקדו את בתי הקברות היום בשל האיסור על הגעה לבתי העלמין ביום הזיכרון לחללי צה"ל. בעקבות ההקלות שנכנסו לתוקף, רבים פקדו גם את המספרות ומכוני היופי. 

החל ממחר, יפתח פארק רעננה בשעות מוגדרות לאזרחי העיר מגיל 65 ומעלה, כדי לאפשר גם  לבני האוכלוסייה המבוגרת הזדמנות להתאוורר באוויר הפתוח. 


23.4.2020
מניין חולי הקורונה עלה ל-14,592, בהם 136 במצב קשה ומתוכם 107 מונשמים. 5,334 מהנדבקים החלימו ושוחררו לבתיהם. מוקדם יותר היום פרסם משרד הבריאות את פילוח החולים בנגיף לפי ישובים: בירושלים זוהו יותר מ- 3,000 נדבקים, אחריה נמצאת העיר בני ברק עם מעל ל-2,500 חולים. בתל אביב אובחנו 491 תושבים ובבית שמש 392 חולים. 


22.4.2020

מניין הנדבקים בישראל עלה ל -14,326 בני אדם. 148 מהחולים במצב קשה. עד כה החלימו 4,961 חולים.  בעקבות הגילוי על המטושים התקולים מתוצרת סין, הקפיא מד"א את בדיקות הקורונה ברוב המתחמים. 

הממשלה אישרה היום הטלת מגבלות תנועה ביום הזיכרון, יום העצמאות והרמדאן שבמסגרתן תיאסר גם הכניסה לבתי העלמין מערב יום הזיכרון. ביום העצמאות יוטל סגר על הישובים. 20.4.2020

מניין החולים בישראל עומד נכון להיום על 13,654. מספר החולים המונשמים עומד כעת על 114. 

אתמול (ה-19.4.2020) החלו הקלות בהסגר הכוללות שורה של הנחיות חדשות, בהן העלאת מספר העובדים במקומות העבודה, פתיחה של עסקים שונים, היתר על תפילה משותפת של עד ל-19 אנשים ועוד. בנוסף, הותרו גם פעילויות ספורט ביחידים או בזוגות קבועים עד ל- 500 מטרים מהבית. ההקלות יהיו בתוקף לשבועיים והן יכולות להשתנות בהתאם להתפשטות הנגיף. כחלק מההנחיות אושרה גם הטלה של קנסות על אי עטיית מסכה במרחב הציבורי.

16.4.2020
מניין  החולים בנגיף עלה ל- 12,591, בהם 174 במצב קשה ומתוכם 140 מונשמים. 2,624 החלימו. היום יכנס ראש הממשלה בנימין נתניהו דיון בנושא אסטרטגיית היציאה. המתווה יחולק ככל הנראה לשלושה שלבים עיקריים והוא עתיד להתחיל כבר ביום ראשון הקרוב. למרות ההצהרות על הגדלת כמות הבדיקות, אתמול נערכו 9,269 בדיקות בעוד ששלשום נערכו יותר מ-11 אלף בדיקות ברחבי הארץ. המשך מגבלות על הערים בני ברק וירושלים אושר. עד כה אובחנו בבני ברק יותר מ-2,000 חולים ושיעור התחלואה בעיר עומד על כ-16%.

14.4.2020
מספר הנבדקים שאובחנו כחיוביים לנגיף עלה ביותר מ-5% מאז היממה האחרונה ועומד כעת על 11,868. למרות הגידול במספר המאובחנים כחיוביים לקורונה, מספר החולים הקשים יציב ועומד על 181, מתוכם 136 מונשמים. אמש בוצעו יותר מ-9,000 בדיקות לגילוי קורונה.
 סגר יחל היום מהשעה 17:00 ויוצבו מחסומים רבים בצירי תנועה מרכזיים כדי למנוע מעבר בין ערים לקראת החג. הסגר צפוי להימשך עד ליום חמישי ב-5:00. אכיפה מוגברת תופעל על מאפיות כדי למנוע התקהלויות לאחר החג. לאחר ששלשום נודע על עשרות חולי קורונה בבית אבות בבני ברק, אמש דווח גם על בית אבות נוסף בעיר בו התרחשה התפרצות של הנגיף

13.4.2020
נכון לכתיבת שורות אלה, 11,235 ישראלים חולים בנגיף, 133 מתוכם מונשמים. מניין המתים עלה ל-113. אמש, נפטר הרב הראש לשעבר, אליהו בקשי דורון, שמת אמש מנגיף הקורונה.
הממשלה התכנסה היום כדי לדון באישור הגבלות גם לחג השני של פסח, למימונה ולסוף השבוע. מסתמן כי יתבצע עוצר גם בימים הקרובים כדי למנוע את קיום חגיגות החג והמימונה.
 בוצעו היום בדיקות לנגיף הקורונה לכל דיירי בית האבחון משען וצוות העובדים, זאת לאחר ביקורת ציבורית קשה שעלתה בעקבות מותם של 13 מדיירי בית האבות.
מספר הנדבקים בישראל בנגיף עלה ל- 10,878, מניין הנפטרים עומד נכון לכתיבת שורות אלה על 103. לאחר החג, נרשמה ירידה במספר החולים הקשים, כמו גם במספר המונשמים. החל מהבוקר, חלה חובה לעטות מסכה בכל יציאה למרחב הציבורי. נכון לעכשיו, הנחיה זו לא תיאכף.
הממשלה אישרה הבוקר כי כל החוזרים מחוץ לארץ יעברו למלוניות כחלק מהמאבק בהתפשטות הנגיף.
במחוז חוביי שבסין, מקור התפשטות המגפה, דווח היום כי ביממה האחרונה על אפס מקרי מוות ביממה האחרונה.

8.4.2020
מניין חולי הקורונה עלה ל- 9,404 בני אדם, בהם 122 מונשמים. הסגר צפוי להתחיל היום מהשעה 15:00 ולהימשך עד לשעה 7:00 בבוקר שלמחרת. אלפי שוטרים וחיילים יבצעו ביקורות כדי לאכוף את הסגר הצפוי.

7.4.2020
מספר החולים בקורונה בישראל זינק ועלה ל- 9,006, 153 מהחולים במצב קשה ומתוכם 113 מונשמים. מניין המתים מהניף עלה ל-60. החל מהשעה 16:00 היום, יחל סגר כללי על המדינה שיימשך עד ליום שישי (10.4.2020). תרופה חדשה שנמצאה יעילה לטיפול בחולי קורונה ביפן נחתה בארץ והיא אושרה לשימוש במסגרת ניסוי קליני על-ידי ועדת הלסינקי בבתי החולים איכילוב והדסה.

6.4.2020
מניין הנדבקים בנגיף עלה ל-8,611, 55 נפטרו עד כה כתוצאה ממחלת הקוביד 19. הממשלה צפויה לדון היום בהטלת סגר כללי בערב פסח, כדי לצמצם את הסיכוי להתפשטות הנגיף בחג. בנוסף, נשקלת גם הגבלת כניסה לערים נוספות בשל שיעור הידבקות גבוה בהן. מבין הערים בהן עלה שיעור ההדבקה נמנות מודיעין עילית, אלעד ושכונות מסוימות בירושלים. מטוס ראשון נחת היום בישראל ובו ציוד רפואי ואמצעי מיגון לצוותים הרפואיים. במסגרת הרכבת האווירית מסין צפויים לנחות בנמל התעופה בן גוריון שני מטוסים נוספים בימים הקרובים.

5.4.2020
משרד הבריאות עדכן היום כי מספר החולים בקורונה על ל-8,018, 106 מהחולים מונשמים. מספר המתים מהנגיף בישראל עומד כעת על 47. במסגרת ההתפשטות המוגברת של הנגיף בערים מסוימות, בסוף השבוע הוכרזה בני ברק כאזור מוגבל, נחסמו צירים מרכזיים המובילים אל העיר והופסקה התחבורה הבינעירונית ממנה. גם העיר ערד תחסם החל מהערב, להוציא כניסה אחת אל העיר. נמצא פתרון למחסור ברכיבי בדיקות הקורונה, עליו דווח בימים האחרונים, עם איתור של חומר חלופי לביצוע הדגימות.


2.4.2020
התרחשה עלייה חדה במספר החולים בישראל: 6,211 ישראלים אובחנו כחולים בקוביד 19, 107 מתוכם במצב קשה. גם מספר המתים כתוצאה מהנגיף עלה ל-31. רובם סבלו ממחלות רקע. שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו נדבקו בנגיף. בעקבות כך, רבים מבכירי משרד הבריאות, בהם מנכ"ל המשרד, משה בר סימן טוב וראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי. אמש, פורסמו ההנחיות החדשות, בהן לבישת מסכה, גם אם מאולתרת, במרחב הציבורי והגבלת התנועה מבני ברק.

1.4.2020
מספר הנדבקים בישראל עלה ל-5,591. עד כה, 22 ישראלים נפטרו כתוצאה מתחלואה בקוביד 19. בעקבות הגעתם של אזרחים רבים מחו"ל לחג הפסח, ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את משרד הביטחון להעביר לבידוד במתחמים חיצוניים, כמו מלוניות את כל השבים לארץ. בנוסף, יישקל גם ביצוע של בדיקות גורפות לכל השבים מחו"ל.

31.3.2020
מספר הנדבקים בישראל נכון להיום עומד על 4,831, 83 מהם במצב קשה. מספר מקרי המוות כתוצאה מהנגיף עלה ל-18. הקורבן האחרון של מחלת הקורונה היא אישה בת 49 - הצעירה ביותר מבין הנפטרים עקב המחלה בישראל.

הלילה, אישרה הממשלה החמרות נוספות בהנחיות לציבור, בהן: איסור על תפילות במרחב הציבורי, קיום של חתונות ללא מוזמנים, הגבלת עשרה מוזמנים לבריתות שיתקיימו בשטח פחות וקיום של לוויות עם עד ל-20 איש. לגבי ליל הסדר, ההמלצה היא לקיים את ארוחת החג בחיק המשפחה בלבד ולהימנע מביקורים של קרובי משפחה. הותרה התקהלות של שני אנשים לכל היותר שאינם גרים באותו הבית. ההנחיות כוללות גם צמצום נוסף של מספר העובדים השוהים בו-זמנית במקום העבודה: יש לצמצם את מצבת העובדים ל-15% או עשרה עובדים לכל היותר, לפי הנתון הגבוה מבין השניים.
בתדריך שקיים היום מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר-סימן טוב, טען כי ההתמתנות בקצב העלייה במספר החולים אינה מעידה עוד על שינוי מגמה ויש להמשיך ולמלא אחר ההגבלות גם במהלך חג הפסח. בנוסף ציין כי נשקלות המלצות בנוגע לשימוש במסכות בכל יציאה למרחב הציבורי

30.3.2020
מניין החולים בנגיף על ל-4,347, 80 מהחולים מוגדרים במצב קשה ו-63 מהם מורדמים ומונשמים. רק 134 מהחולים החלימו ושוחררו - נתון המדגיש עד כמה זמן ההחלמה מהמחלה ארוך. עד כה 16 חולים ישראלים נפטרו מהנגיף. ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לעבור היום בדיקת קורונה נוספת, זאת לאחר שאחת מיועצותיו אובחנה כחולה בקוביד 19. אולם, ככל הנראה ראש הממשלה אינו צפוי להיכנס לבידוד מאחר ולא היה איתה במגע קרוב בימים האחרונים.<br>גם ברשות הפלסטינית עלה מניין החולים והוא עומד כעת על 109.

29.3.2020
נכון לכתיבת שורות אלה, מספר הנדבקים בישראל עלה ל-3865, 66 מתוכם במצב קשה. אחד מהחולים המוגדרים במצב קשה הוא צעיר בשנות ה-20 לחייו ללא כל מחלות רקע. עד כה 15 ישראלים נפטרו מהנגיף. קופות החולים חזרו לפרסם את תוצאות הבדיקות לגילוי הנגיף, זאת לאחר שאמש, פרסם משרד הבריאות על תקלה בדיווח תוצאות הבדיקות והורה שלא לדווח לנבדקים על תוצאות בדיקתם מחשש לתוצאה שגויה.

26.3.2020
מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל- 2,495, מצבם של 41 מהחולים מוגדר כקשה. מטוס אל -על נוסף נחת הבוקר בבוגוטה, קולומביה כדי להשיב עוד 70 מטיילים שנתקעו במדינה בעקבות המגפה. דו"ח שפורסם על-ידי מחקר והמידע של הכנסת חושף כי בארץ כיום ישנם רק 1,437 מכשירי הנשמה פנויים. בעקבות כך החל משרד הבריאות ברכישת מכשירי הנשמה נוספים.

25.3.2020
נכון לכתיבת שורות אלה, נסק מספר החולים בישראל והגיע ל-2,170 חולים: 5 מתוכם נפטרו מהמחלה ו-58 החלימו.&nbsp;<br><br>הממשלה, אישרה את ההגבלות החדשות לשעת חירום שעתידות להיכנס לתוקף משעה 17:00 היום (25.3.20). הגבלות אלה יהיו תקפות לשבוע. עיקרי ההנחיות כוללת איסור יציאה מהבית ליותר ממרחק של 100 מטרים, צמצום משמעותי של שירותי התחבורה הציבורית ורק לצרכים אליהם הותרה היציאה מהבית. אישור ליציאה לצורך הצטיידות במזון ותרופות, כמו גם לקבלת שירות רפואי. שירותי המשלוחים למזון ימשכו נכון לעכשיו.

24.3.2020
מניין חולי הקורונה בישראל עלה ל-1656, מצבם של 31 מהחולים מוגדר כקשה. 49 מהחולים החלימו. מבין החולים שאובחנו ביממה האחרונה כחולים בנגיף גם רופא ילדים מבית החולים הדסה עין כרם. אנשי הצוות שעבדו עמו, כמו גם שני ילדים נשלחו לבידוד. אמש, הנחה ראש הממשלה להגביר את האכיפה על הגבלות התנועה. היום, ימשיכו הדיונים בנוגע להחמרה בהנחיות והגבלת גבלת התנועה באופן דרמטי, להוציא הגעה לעבודה והצטיידות בתרופות, מזון ומוצרים חיוניים.
משרד הבריאות השיק אתמול אפליקציה לבדיקת שהייה בקרבת חולים בקורונה. האפליקציה החדשה מתבססת על איכון השב"כ. צה"ל נערך להפעלת שלושה מתקנים נוספים לקליטת חיילים מבודדים או חולי קורונה, זאת בנוסף לשני המתקנים שכבר פועלים.
בסין, מתחילים להתאושש מהמגפה שפקדה את המדינה בחודשים האחרונים, עם הסרת המגבלות על מחוז חוביי, להוציא את העיר ווהאן שהיוותה את מוקד ההתפרצות.

23.3.2020
מניין חולי הקורונה בישראל עלה באופן משמעותי והגיע ל- 1,238 חולים, מתוכם 24 חולים במצב קשה. ביממה האחרונה בוצעו מעל ל-5,000 בדיקות לאבחון קורונה. אמש אובחן מקרה ראשון בארץ של הידבקות פג שנולד במשקל נמוך עם סיבוכים קשים בנגיף החדש בבית החולים שערי צדק. הפג נדבק, ככל הנראה, מעובדת ביחידת הפגים שביצעה משמרת ביחידה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מקיים בשעות אלה דיון בנוגע להחמרת ההגבלות על תנועת האזרחים, בייחוד אלה בני ה-70 ומעלה המצויים בקבוצת סיכון. יוזמתו של שר הפנים אריה דרעי לדחיית מועד המעבר לשעון קיץ כדי לנסות ולצמצם הסתובבות של אזרחים בשעות הערב לא התקבלה והשעון יוחלף במועד שנקבע בלילה שבין יום ה' (26.3.20) ליום ו' (27.3.20).
הנגיף החדש הגיע גם אל רצועת עזה, זאת על פי דיווח של משרד הבריאות הפלסטיני על שני מקרי הדבקה ברצועה

22.3.2020
נכון לכתיבת שורות אלה מניין חולי הקורונה בישראל עלה באופן משמעותי והגיע ל- 945 חולים, 20 מהם במצב קשה. קשיש בן 88 שנדבק בנגיף הוא החולה הראשון שנפטר בעקבות התחלואה במחלת ה-Covid-19. החולה התגורר בדיור המוגן מגדל נופים בירושלים. בלילה שבין יום ה' (19.3.20) ליום ו' (20.3.20) אישרה הממשלה את תקנות החירום החדשות. מעיקרי ההנחיות הגבלת הטלת קנסות על אלה שיפתחו בתי עסק ללא אישור; הגבלת היציאה מהמרחב הפרטי, להוציא הגעה של עובד למקום העבודה, הצטיידות במזון או תרופות וקבלת שירותים חיוניים; אישור על ביצוע פעילות ספורטיבית לא מאורגנת של עד לחמישה אנשים ויציאה של יחיד או מספר אנשים הגרים תחת אותה קורת גג לזמן קצר ובאזור הקרוב למקום המגורים. בנוסף, יש לשמור על מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם, כמו גם להגביל את כמות הנוסעים ברכב פרטי לשני אנשים לכל היותר למעט אלה הגרים באותו מקום. ביום ו'  (20.3.20) החל לפעול מתחם "היבדק וסע" ראשון שממוקם בגני יהושע בתל-אביב. במתחם נלקחת הדגימה בעוד הנבדקים יושבים ברכב. צפויה הקמה של מתחמים נוספים, בדומה לזה הפועל בתל-אביב, במטרה להגדיל משמעותית את כמות הבדיקות המתבצעות

19.3.2020
עם העלייה בכמות הבדיקות המבוצעות לגילוי הנגיף, וביצוע של יותר מ-2,000 בדיקות ביממה האחרונה, עלה גם מספר החולים ל-529. 14מהחולים החלימו לחלוטין ושוחררו לביתם, 6 מהם מצויים במצב קשה, 13 במצב בינוני והיתר במצב קל. משרד הבריאות החל להשתמש באמצעים טכנולוגים שונים כדי לאתר אזרחים שבאו במגע עם חולי קורנה. אותם אזרחים יקבלו הודעות אישיות בהן יפורט המועד בו שהו בקרבת החולים. במבצע של המוסד הישראלי הובאו למדינה עוד 100 אלף ערכות בדיקה לגילוי קורונה. מטוסי החילוץ של האזרחים הישראלים השוהים בדרום אמריקה המריאו בדרך לפרו.

בשבוע הבא, יחלו לבצע בדיקות בקופות החולים לאנשים שלא נחשפו לחולים מאומתים. ייבדקו אלה שסובלים מתסמינים אופייניים, כמו חום ותסמינים נשימתיים, לרבות כאבי גרון, קוצר נשימה ושיעול. הבדיקות יבוצעו בכפוף לאישור משרד הבריאות

18.3.2020
נכון לבוקר זה, חלה עלייה משמעותית במספר החולים בישראל שנסק ל-427 חולים, רובם במצב קל. המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, התייחס להנחיות החדשות ואמר כי ככל הנראה הן יימשכו שבועות ואף חודשים. על פי דיווחי שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, אתמול נערכו יותר מ-2,000 בדיקות לאבחון הנגיף, על ידי 17 מעבדות. היום, ישמשו 20 מעבדות סך הכל לבדיקות לגילוי הווירוס.

17.3.2020
מספר חולי הקורונה בארץ נסק והגיע ל- 304 חולים נכון לבוקר זה. ארבעה מהחולים במצב קשה וחמישה מהם החלימו. ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע אמש על שורה של הגבלות נוספות: עסקים וחברות נדרשו לצמצם את מספר העובדים השוהים במקומות העבודה בכ-70%. עוד הבהיר כי השירותים החיוניים יפעלו במתכונת מלאה. לגבי שירותי התחבורה הציבורית ציין ראש הממשלה בנימין נתניהו כי בשלב זה ימשיכו לפעול האוטובוסים והרכבות אך צפויים שינויים.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אישר שמונה תרופות נסיוניות לקורונה: כלורוקווין, רמדסיביר, קלטרה, רזולסטה, קסופלוזה, פאביפיראבירבשעות הצהריים פורסמו החמרות נוספות, בהן  איסור יציאה מהבית, למעט במצבים המחייבים זאת, לרבות הצטיידות במזון, תרופות, שירותים רפואיים ושירותים חיוניים; איסור יציאה לפרקים, לגינות משחקים, לחוף הים, לבריכה, לספריות, למוזאונים, לשמורות טבע וגנים או למרחבים ציבוריים, זאת להוציא יציאה של הילדים במסגרת המשפחה בלבד או באופן בודד עם בעל חיים; איסור גורף על כיום חוגים, לרבות חוגי ספורט וחדרי כושר, גם לא במספר מינימלי של משתתפים.

16.3.2020
מספר החולים בקורונה עלה ל-250, ארבעה מתוכם במצב קשה. מבין הנדבקים ביממה האחרונה מנהלת מחלקה בבית החולים איכילוב ועובדת במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות. בנוסף, התגלו גם מקרי הדבקה בנגיף בשני בתי אבות בירושלים. מדובר בתרחיש חמור יותר משאר מקרי ההדבקה, שהרי דיירי בתי האבות נחשבים לאוכלוסיות בסיכון.

15.3.2020

נכון לכתיבת שורות אלו, 200 חולים ישראלים אובחנו כחיוביים לנגיף, 2 מהם במצב קשה ו-11 במצב בינוני.
אמש, הכריז ראש הממשלה על הגבלות נוספות שנועדו כדי להגביל את התפשטות הנגיף, בהן סגירת גני הילדים, הפעוטונים, המשפחתונים ומעונות היום; סגירת קניונים, להוציא מרכולים ובתי מרקחת, דיסקוטקים, ברים, פאבים, בתי אוכל, לרבות בתי קפה ומסעדות שמוכרים מזון לצריכה במקום, בתי מלון, אולמות אירועים, חדרי כושר, בתי קולנוע, תיאטראות ומוסדות תרבות אחרים.

טקסים דתיים ותפילות הוגבלו גם הם ויערכו בקבוצות של עד ל-10 אנשים כל אחת, תוך שמירה על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם. בנוסף, חל איסור על ביקור במסגרות סיעוד, רווחה או בריאות המשמשים כבתים עבור תושביהם, למעט מלווה אחד לכל היותר.

 באשר למקומות העבודה, ההנחיה היא להיערך להמשך עבודה מהבית ללא התקהלויות כלל. מקומות עבודה יוכלו להמשיך לעבוד כל עוד מתקיים מרחק של שני מטרים לפחות בין העובדים והתכנסות של עד לעשרה אנשים לכל היותר. משרד הבריאות המליץ גם להימנע מהשימוש בתחבורה ציבורית, כמו גם מנסיעה של יותר משניים ברכב אחד.

12.3.2020
מספר החולים בנגיף עלה ל-100. ביוון דווח על מקרה מוות ראשון של תייר ששב מישראל לפני כשבועיים. שני ילדים, אח ואחות בני 10 ו-11 וחצי אובחנו כחולים בנגיף. הם באו במגע עם אביהם ששב מספרד ואובחן גם הוא כחולה. החמרה בהנחיות משרד הבריאות ופרסום של הנחיות נוספות, בהן מניעת התקהלויות של יותר ממאה איש, הגבלת התכנסויות של צוותי בריאות ללא יותר מ-15 איש, ויסות עומס המבקרים בקניונים ומרכזי קניות.

מעבר לכך, משרד הבריאות הנחה כי בכל מצב בו התפתח חום של 38 מעלות ומעלה ותסמינים נשימתיים (שיעול או קושי בנשימה), יש להישאר בבית עד יומיים לאחר ירידת החום וזאת ללא קשר לבדיקה לאבחון נגיף הקורונה. בעקבות המקרה של חולה מספר 71, עובד נמל התעופה בן גוריון, שלא אובחן למרות התפתחות תסמינים אופייניים וכעת מצוי במצב קשה, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' גרוטו, הודיע אמש על הרחבת הבדיקות לאבחון הנגיף, בין היתר גם לחולים מונשמים. בנוסף, תורחב כמות המעבדות המבצעות את הבדיקה. גם כמות הבדיקות היומית צפויה לגדול מכ-600 בדיקות ליום לכ-2400 בדיקות.

11.3.2020
מספר חולי הקורונה בארץ עלה ל- 76. חולה מספר 67, אשר היה במגע עם חולה מארה"ב, הוא ראש ישיבה בגוש עציון. אובחן חולה שני (מספר 71) שמקור הדבקתו אינו ידוע. חולה זה עובד בנמל התעופה בן גוריון. נכון לכתיבת שורות אלו, 63 מהחולים מאושפזים בבתי החולים, שבעה בדרכם לאשפוז ועוד שלושה מטופלים במסגרת הביתית. שלושה מהחולים שנדבקו בנגיף החלימו.

10.3.2020
עד כה כ-75 ישראלים אובחנו בארץ כחיוביים להדבקה בנגיף הקורונה החדשני. שלושה מתוכם החלימו ורוב החולים מוגדרים במצב קל, להוציא חולה אחד המוגדר כנמצא במצב קשה והוא מונשם ומורדם. בקרב הרוב המוחלט של החולים הישראלים מקור ההדבקה ידוע, זאת למעט חולה אחד. משרד הבריאות הרחיב את ההנחיות וקרא לשקול נחיצות של אירועים המוניים ובכל מקרה לא לקיים אירועים של יותר מ-2,000 איש. ההנחיות כוללות גם הימנעות מביקורים בבתי חולים ומוסדות לקשישים.

9.3.2020
מניין החולים עלה באופן משמעותי והגיע ליותר מ-50 נדבקים. רובם המוחלט של החולים חזרו ממדינה נגועה או שהיו במגע עם חולה מאומת. ועדת משרד הבריאות על הרחבת הדרישה לבידוד, שחלה החל מה-9.3.20 ב-,20:00 , על כל מי שחוזר לארץ מחו"ל למשך 14 יום. בנוסף, חל איסור על נסיעה ברכבת לבאים לישראל בטיסה. איסור הנסיעה יכנס לתוקף ביום ד' (11.3.2020) משעה 8:00.

8.3.2020
39 חולים אובחנו כנדבקים בנגיף. מרביתם נדבקו בשל מגע הדוק עם חולה מאומת או שחזרו ממדינות נגועות. חולה מספר 29, פרמדיק ממרכז הארץ הוא החולה הראשון שמקור הדבקתו אינו ידוע. משרד הבריאות הורה גם על חובת בידוד לאלה שביקרו בבית לחם, בית ג'אלה ובית סחור

07.03.20
24 חולים אובחנו כנדבקים בנגיף. כולם נדבקו עקב מגע עם חולה מאומת או חזרה ממדינות נגועות.

06.03.20

עד כה אובחנו בארץ כ-20 חולים. תייר מאיטליה ששהה בארץ בין התאריכים ה-23-25.02 אובחן במדינתו. כמו כן, אובחן בצרפת תייר ששהה בישראל בין התאריכים 1-2.3.2020.

05.03.20 עד כה אובחנו בארץ כ-17 חולים. דווח על תיירים מיוון ששהו בארץ בין התאריכים 19-27.2.20 ונמצאו כחיוביים לנגיף הקורונה החדש עם שובם ליוון. נהג אוטובוס התיירים מיוון אובחן כחולה ה-16 בארץ, ונכנס לאשפוז בבית החולים פורייה. בנוסף, אובחנה חולה בניו יורק ששהתה בירושלים ששהתה בירושלים בין בתאריכים 23-27.02. עשרות ישראלים נוספים חיוביו בכניסה לבידוד.


04.03.20

צעיר העובד בחנות הפיראט האדום באור יהודה נדבק מחולה מספר 3 והוא יהיה לחולה ה-13 שאובחן במחלה. חולה זה הוא תלמיד בית הספר ברנר אשר נכח בין היתר במשחק כדורגל באצטדיון בלומפילד ב-24.02 ובא במגע עם אנשים וילדים רבים. בעקבות המקרה, הורחבה הנחיית הבידוד לכלל האנשים ששהו בבית הספר ברנר, כולל אנשי צוות ותלמידים. בנוסף, גם אלה אשר ישבו בסמוך לחולה במהלך המשחק באצטדיון נדרשו להיכנס לבידוד בית.
חולה נוספת, 14 במספר, נדבקה גם היא בחנות ונכנסה לבידוד. בנוסף, הנחיות הבידוד  הורחבו לשבים מצרפת, גרמניה, שוויץ, ספרד ואוסטריה. הוכרז גם על איסור קיום כינוסים המוניים של מעל ל- 5000 אנשים. על עובדי מערכת הבריאות הוטל איסור יציאה מהארץ.


03.03.20
עד כה אובחנו בארץ יותר כ-12 חולים: מרביתם שבו מאיטליה או שנדבקו באוניית ספינת נסיכת היהלום. תועדו שני מקרי הדבקה בתוך הזירה המקומית – חיילת שעבדה בחנות הפיראט האדום ואשתו שהחולה המאומת.
בעקבות מקרה הידבקות החיילת פורסמה הנחייה חדשה בנוגע לאיסור יציאה לחול למדינות שונות, בהן סין, סינגפור, מקאו, יפן, תיאלנד טיוואן ואיטליה.

01.03.20

ביום הבחירות הוצבו  ברחבי הארץ קלפיות ייעודיות  לכ-5630 מבודדי בית שאינם סובלים מתסמינים.  אובחנו שני חולים נוספים אשר שבו מאיטליה (מס' 6 ו-7). בנוסף, חולה נוסף, מס' 10, אובחן ונדבק בשל מגע עם חולה מאומת.

29.02.20
בישראל התגלו כשבעה מקרי קורונה. שלושה מהם התרחשו בספינת דיימונד פרינסס, שלושה אחרים נדבקו באיטליה וחולה אחת נדבק מחולה מאומת. באתר משרד הבריאות פורסמה רשימת המקומות בהם שהו החולים. אלה שבאו במגע קרוב עמם (מרחק של עד לשני מטרים) במשך יותר מ-15 דקות חויבו בחובת בידוד.

28.02.20

חולה נוספתשנדבקה מהשב מאיטליה מאובחנת ונכנסת לבידוד במרכז הרפואי שיבא, תל השומר. חולה זו היא אשתו של החולה השב מאיטליה והיא הנדבקת הרביעית שמאובחנת בארץ. חולה נוסף שטופל ביפן לאחר שחלה על "ספינת הקורונה" נמצא חיובי בבדיקתו לנגיף ונכנס לאשפוז בבית החולים שיבא, והוא החולה החמישי בארץ.

27.02.20

חולה קורונה ששב מאיטליה אובחן כחולה בנגיף.

25.02.20
מטופלת ישראלית שטופלה ביפן לאחר שחלתה על ספינת הקורונה חוזרת לארץ, ואינה נדרשת בבידוד בשל שתי בדיקות שליליות שהתקבלו.נגיף הקורונה החדש הועבר למכון למחקר ביולוגי בישראל לצורך מחקר לשם  קידום חיסון או תרופה כנגד נגיף ה-  COVID-19.

23.02.20
נוסע נוסף שחזר מהספינה ביפן נמצא חיובי בווירוס הקורנה החדש. בנוסף, יצאה הנחייה על השהיית משלחות תלמידים לפולין בשל התפרצות הנגיף.


21.02.20

9 תיירים מדרום קוריאה אובחנו כחולים בקורונה לאחר חזרתם . הקבוצה טיילה בכל רחבי הארץ בין התאריכים 08-15.02.20 ובעקבות החשיפה אליהם נכנסו מספר רב של ישראלים לבידוד בביתם.
אחת הנוסעות שחזרה מהספינה דיאמונד פרינסס נמצאה חיובית בבדיקה שנערכה במעבדה המרכזית של משרד הבריאות והיא החולה הראשונה שמאובחנת בארץ.


19.02.20

הסגר על אוניית הנופש שעוגנת בחופי יפן הגיע לסיומו. מספר החולים שנדבקו על הספינה גבוה מ-600. 11 ישראלים חוזרים לארץ כאשר הבדיקות שלהם שליליות לנגיף. ארבעה מהישראלים ששהו בספינה נדבקו בנגיף ונותרו ביפן להמשך בידוד וקבלת טיפול רפואי. החוזרים לארץ יכנסו לבידוד במרכז הרפואי "שיבא" במשך 14 ימים נוספים.

05.02.20
נוסעי "ספינת הקורונה" ,דיימונד פרינסס, עוגנים מול חופי יפן, ומתחילים בידוד של 14 יום. על הסיפון 15 ישראלים.


02.02.20

הודעת משרד הבריאות על סירוב כניסתם של אנשים שאינם תושבי ישראל ושהו בסין ב-14 הימים טרם הגעתם למעבר הגבול. הפסקת הטיסות הישירות לסין וסגירת המעברים היבשתיים לבאים מהמדינה. פרסום צו המחייב כל תושב ישראל ששהה בסין ב-14 יום טרם הגעתו לארץ בבידוד ביתי, עד חלוף 14 יום ממועד עזיבתו את סין.

.פורומים חיסונים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
חיסון שפעת ליה 21/10/2020 08:43
  • אני בחודש החמישי להיריון רציתי לדעת למה עדיין לא קיבלתי חיסון נגד שפעת

  • + הוסף תגובה
חיסון שפעת שגית 20/10/2020 17:11
חיסון פרוזון נגד שפעת לאה 19/10/2020 21:31
  • האם החיסון המוגבר פרוזון נגד שפעת הגיע כבר לארץ אני בגיל 75 ומוזמן לחיסון ביום שני הקרוב

  • + הוסף תגובה
חיסון פלוזון לאה 19/10/2020 22:21

הצטרפו לאינדקס הרופאים!