סדר מקומי: העדכונים החשובים על התפשטות הקורונה בארץ

כמה חולים נדבקו עד כה בנגיף הקורונה החדש בישראל, מי צריך להיכנס לבידוד ולאילו מקומות וכינוסים ממליץ משרד הבריאות שלא להגיע? כל העדכונים על נגיף הקורונה החדש בארץ, יום אחרי יום
כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 29/03/2020

נגיף הקורונה החדש (COVID-19) התגלה לראשונה כמחולל מחלה בבני אדם בדצמבר 2019 במחוז ווהאן שבסין. הנגיף משתייך למשפחת נגיפי הקורונה אשר גורמים למנעד רחב של מחלות, שנעות בין מחלות הצטננות קלות ועד לתסמונות נשימתיות חמורות. נגיפים נוספים השייכים לאותה המשפחה הם נגיף הסארס (SARS) ונגיף המרס (MERS) שגרמו גם הם לתחלואה נרחבת בעבר. 


נגיף ה- COVID-19 גורם לתחלואה נרחבת ברחבי העולם: על פי העדכון האחרון של ארגון הבריאות העולמי, נכון לתאריך ה-22.3.20 הנגיף התפשט ב-115 מדינות. תועדו יותר מ-300 אלף מקרי הדבקה ברחבי העולם, מתוכם מתו כמעט 13 אלף בני אדם. שיעור התמותה מנגיף ה- SARS-CoV-2 עלה משמעותית מתחילה התפרצות הנגיף בדצמבר, וכעת הוא עומד על יותר מ-4%. 

שיעור ההדבקה הגבוה ביותר, כמו גם שיעור הנפטרים, הוא בסין  - בה כאמור התגלה הנגיף החדש לראשונה. עם זאת, לאחר סגר משמעותי נצפתה בשבוע האחרון האטה במקרי ההידבקות במדינה היבשתית. איטליה, נמצאת כעת במרכז המשבר העולמי עם 
שיעור הדבקה גבוה במיוחד ויותר מ-7,000 מקרי מוות.  מקרי מוות נוספים תועדו בין היתר בכ-177 מדינות, בהן ספרד בה מניין הקורבנות מהנגיף הגיע ליותר מ-5,000  נכון לתאריך ה-29.3.2020. גם בארצות הברית הנגיף מתפשט במהרה עם יותר מ-100,000 מקרי הדבקה ומעל ל-2,000 קורבנות. הנגיף החדש פשט גם לישראל לפני כחודש וזרע בהלה גדולה. אספנו עבורכם את כל העדכונים השוטפים, ההנחיות והדיווחים – יום אחר יום.


27.3.2020
נכון לכתיבת שורות אלה, מספר הנדבקים  בישראל עלה ל-3865, 66 מתוכם במצב קשה. אחד מהחולים המוגדרים במצב קשה הוא צעיר בשנות ה-20 לחייו ללא כל מחלות רקע. עד כה 15 ישראלים נפטרו מהנגיף. קופות החולים חזרו לפרסם את תוצאות הבדיקות לגילוי הנגיף, זאת לאחר שאמש, פרסם משרד הבריאות על תקלה בדיווח תוצאות הבדיקות והורה שלא לדווח לנבדקים על תוצאות בדיקתם מחשש לתוצאה שגויה.

26.3.2020
מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל- 2,495, מצבם של 41 מהחולים מוגדר כקשה. מטוס אל -על נוסף נחת הבוקר בבוגוטה, קולומביה כדי להשיב עוד 70 מטיילים שנתקעו במדינה בעקבות המגפה. 

דו"ח שפורסם על-ידי מחקר והמידע של הכנסת חושף כי בארץ כיום ישנם רק 1,437 מכשירי הנשמה פנויים. בעקבות כך החל משרד הבריאות ברכישת מכשירי הנשמה נוספים.

25.3.2020
נכון לכתיבת שורות אלה, נסק מספר החולים בישראל והגיע ל-2,170 חולים: 5 מתוכם נפטרו מהמחלה ו-58 החלימו. 

הממשלה, אישרה את ההגבלות החדשות לשעת חירום שעתידות להיכנס לתוקף משעה 17:00 היום (25.3.20). הגבלות אלה יהיו תקפות לשבוע. עיקרי ההנחיות כוללת איסור יציאה מהבית ליותר ממרחק של 100 מטרים, צמצום משמעותי של שירותי התחבורה הציבורית ורק לצרכים אליהם הותרה היציאה מהבית. אישור ליציאה לצורך הצטיידות במזון ותרופות, כמו גם לקבלת שירות רפואי. שירותי המשלוחים למזון ימשכו נכון לעכשיו. 


24.3.2020

מניין חולי הקורונה בישראל עלה ל-1656, מצבם של 31 מהחולים מוגדר כקשה. 49 מהחולים החלימו. מבין החולים שאובחנו ביממה האחרונה כחולים בנגיף גם רופא ילדים מבית החולים הדסה עין כרם. אנשי הצוות שעבדו עמו, כמו גם שני ילדים נשלחו לבידוד. 

אמש, הנחה ראש הממשלה להגביר את האכיפה על הגבלות התנועה. היום, ימשיכו הדיונים בנוגע להחמרה בהנחיות והגבלת גבלת התנועה באופן דרמטי, להוציא הגעה לעבודה והצטיידות בתרופות, מזון ומוצרים חיוניים. 

משרד הבריאות השיק אתמול אפליקציה לבדיקת שהייה בקרבת חולים בקורונה. האפליקציה החדשה מתבססת על איכון השב"כ. צה"ל נערך להפעלת שלושה מתקנים נוספים לקליטת חיילים מבודדים או חולי קורונה, זאת בנוסף לשני המתקנים שכבר פועלים.

בסין, מתחילים להתאושש מהמגפה שפקדה את המדינה בחודשים האחרונים, עם הסרת המגבלות על מחוז חוביי, להוציא את העיר ווהאן שהיוותה את מוקד ההתפרצות. 


23.3.2020
מניין חולי הקורונה בישראל עלה באופן משמעותי והגיע ל- 1,238 חולים, מתוכם 24 חולים במצב קשה. ביממה האחרונה בוצעו מעל ל-5,000 בדיקות לאבחון קורונה.
אמש אובחן מקרה ראשון בארץ של הידבקות פג שנולד במשקל נמוך עם סיבוכים קשים בנגיף החדש בבית החולים שערי צדק. הפג נדבק, ככל הנראה, מעובדת ביחידת הפגים שביצעה משמרת ביחידה. 


ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מקיים בשעות אלה דיון בנוגע להחמרת ההגבלות על תנועת האזרחים, בייחוד אלה בני ה-70 ומעלה המצויים בקבוצת סיכון. יוזמתו של שר הפנים אריה דרעי לדחיית מועד המעבר לשעון קיץ כדי לנסות ולצמצם הסתובבות של אזרחים בשעות הערב לא התקבלה והשעון יוחלף במועד שנקבע בלילה שבין יום ה' (26.3.20) ליום ו' (27.3.20). הנגיף החדש הגיע גם אל רצועת עזה, זאת על פי דיווח של משרד הבריאות הפלסטיני על שני מקרי הדבקה ברצועה. 


22.2.2020
נכון לכתיבת שורות אלה מניין חולי הקורונה בישראל עלה באופן משמעותי והגיע ל- 945 חולים, 20 מהם במצב קשה. קשיש בן 88 שנדבק בנגיף הוא החולה הראשון שנפטר בעקבות התחלואה במחלת ה-Covid-19. החולה התגורר בדיור המוגן מגדל נופים בירושלים

בלילה שבין יום ה' (19.3.20) ליום ו' (20.3.20) אישרה הממשלה את תקנות החירום החדשות. מעיקרי ההנחיות הגבלת הטלת קנסות על אלה שיפתחו בתי עסק ללא אישור; הגבלת היציאה מהמרחב הפרטי, להוציא הגעה של עובד למקום העבודה, הצטיידות במזון או תרופות וקבלת שירותים חיוניים; אישור על ביצוע פעילות ספורטיבית לא מאורגנת של עד לחמישה אנשים ויציאה של יחיד או מספר אנשים הגרים תחת אותה קורת גג לזמן קצר ובאזור הקרוב למקום המגורים. בנוסף, יש לשמור על מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם, כמו גם להגביל את כמות הנוסעים ברכב פרטי לשני אנשים לכל היותר למעט אלה הגרים באותו מקום. 

ביום ו'  (20.3.20) החל לפעול מתחם "היבדק וסע" ראשון שממוקם בגני יהושע בתל-אביב. במתחם נלקחת הדגימה בעוד הנבדקים יושבים ברכב. צפויה הקמה של מתחמים נוספים, בדומה לזה הפועל בתל-אביב, במטרה להגדיל משמעותית את כמות הבדיקות המתבצעות. 

19.3.2020

עם העלייה בכמות הבדיקות המבוצעות לגילוי הנגיף, וביצוע של יותר מ-2,000 בדיקות ביממה האחרונה, עלה גם מספר החולים ל-529. 14 מהחולים החלימו לחלוטין ושוחררו לביתם, 6 מהם מצויים במצב קשה, 13 במצב בינוני והיתר במצב קל. 

משרד הבריאות החל להשתמש באמצעים טכנולוגים שונים כדי לאתר אזרחים שבאו במגע עם חולי קורנה. אותם אזרחים יקבלו הודעות אישיות בהן יפורט המועד בו שהו בקרבת החולים. 

במבצע של המוסד הישראלי הובאו למדינה עוד 100 אלף ערכות בדיקה לגילוי קורונה. מטוסי החילוץ של האזרחים הישראלים השוהים בדרום אמריקה המריאו בדרך לפרו. 

בשבוע הבא, יחלו לבצע בדיקות בקופות החולים לאנשים שלא נחשפו לחולים מאומתים. ייבדקו אלה שסובלים מתסמינים אופייניים, כמו 
חום ותסמינים נשימתיים, לרבות כאבי גרון, קוצר נשימה ושיעול. הבדיקות יבוצעו בכפוף לאישור משרד הבריאות. 

18.3.2020
נכון לבוקר זה, חלה עלייה משמעותית במספר החולים בישראל שנסק ל-427 חולים, רובם במצב קל. המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, התייחס להנחיות החדשות ואמר כי ככל הנראה הן יימשכו שבועות ואף חודשים. על פי דיווחי שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, אתמול נערכו יותר מ-2,000 בדיקות לאבחון הנגיף, על ידי 17 מעבדות. היום, ישמשו 20 מעבדות סך הכל לבדיקות לגילוי הווירוס.
17.3.2020
מספר חולי הקורונה בארץ נסק והגיע ל- 304 חולים נכון לבוקר זה. ארבעה מהחולים במצב קשה וחמישה מהם החלימו. ראש הממשלה בנ הודיע אמש על שורה של הגבלות נוספות: עסקים וחברות נדרשו לצמצם את מספר העובדים השוהים במקומות העבודה בכ-70%. עוד הבהיר כי השירותים החיוניים יפעלו במתכונת מלאה. לגבי שירותי התחבורה הציבורית ציין ראש הממשלה בנימין נתניהו כי בשלב זה ימשיכו לפעול האוטובוסים והרכבות אך צפויים שינויים. 
מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אישר שמונה תרופות נסיוניות לקורונה: כלורוקווין, רמדסיביר, קלטרה, רזולסטהקסופלוזה, פאביפיראביר (פאבילאביר), גלובין היפראימוני, אינטרפרון אלפא-2B. 


בשעות הצהריים פורסמו החמרות נוספות, בהן: 
- אין לצאת מהבית, למעט במצבים המחייבים זאת, לרבות הצטיידות במזון, תרופות, שירותים רפואיים ושירותים חיוניים. 
- אין לצאת מהבית לפרקים, לגינות משחקים, לחוף הים, לבריכה, לספריות, למוזאונים, לשמורות טבע וגנים או למרחבים ציבוריים. זאת  להוציא יציאה של הילדים במסגרת המשפחה בלבד או באופן בודד עם בעל חיים.
- איסור גורף על כיום חוגים, לרבות חוגי ספורט וחדרי כושר, גם לא במספר מינימלי של משתתפים. 

16.3.2020
מספר החולים בקורונה עלה ל-250, ארבעה מתוכם במצב קשה. מבין הנדבקים ביממה האחרונה מנהלת מחלקה בבית החולים איכילוב ועובדת במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות. בנוסף, התגלו גם מקרי הדבקה בנגיף בשני בתי אבות בירושלים. מדובר בתרחיש חמור יותר משאר מקרי ההדבקה, שהרי דיירי בתי האבות נחשבים לאוכלוסיות בסיכון. 


15.3.2020

נכון לכתיבת שורות אלו, 200 חולים ישראלים אובחנו כחיוביים לנגיף, 2 מהם במצב קשה ו-11 במצב בינוני.

אמש, הכריז ראש הממשלה על הגבלות נוספות שנועדו כדי להגביל את התפשטות הנגיף, בהן סגירת גני הילדים, הפעוטונים, המשפחתונים ומעונות היום; סגירת קניונים, להוציא מרכולים ובתי מרקחת, דיסקוטקים, ברים, פאבים, בתי אוכל, לרבות בתי קפה ומסעדות שמוכרים מזון לצריכה במקום, בתי מלון, אולמות אירועים, חדרי כושר, בתי קולנוע, תיאטראות ומוסדות תרבות אחרים. 

טקסים דתיים ותפילות הוגבלו גם הם ויערכו בקבוצות של עד ל-10 אנשים כל אחת, תוך שמירה על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם. בנוסף, חל איסור על ביקור במסגרות סיעוד, רווחה או בריאות המשמשים כבתים עבור תושביהם, למעט מלווה אחד לכל היותר.

באשר למקומות העבודה, ההנחיה היא להיערך להמשך עבודה מהבית ללא התקהלויות כלל. מקומות עבודה יוכלו להמשיך לעבוד כל עוד מתקיים מרחק של שני מטרים לפחות בין העובדים והתכנסות של עד לעשרה אנשים לכל היותר. 

משרד הבריאות המליץ גם להימנע מהשימוש בתחבורה ציבורית, כמו גם מנסיעה של יותר משניים ברכב אחד. 


12.3.2020
מספר החולים בנגיף עלה ל-100. ביוון דווח על מקרה מוות ראשון של תייר ששב מישראל לפני כשבועיים. שני ילדים, אח ואחות בני 10 ו-11 וחצי,  אובחנו כחולים בנגיף. הם באו במגע עם אביהם ששב מספרד ואובחן גם הוא כחולה. 

החמרה בהנחיות משרד הבריאות ופרסום של הנחיות נוספות, בהן מניעת התקהלויות של יותר ממאה איש, הגבלת התכנסויות של צוותי בריאות ללא יותר מ-15 איש, ויסות עומס המבקרים בקניונים ומרכזי קניות. מעבר לכך, משרד הבריאות הנחה כי בכל מצב בו
התפתח חום של 38 מעלות ומעלה ותסמינים נשימתיים (שיעול או קושי בנשימה), יש להישאר בבית עד יומיים לאחר ירידת החום וזאת ללא קשר לבדיקה לאבחון נגיף הקורונה.

בעקבות המקרה של חולה מספר 71, עובד נמל התעופה בן גוריון, שלא אובחן למרות התפתחות תסמינים אופייניים וכעת מצוי במצב קשה, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' גרוטו, הודיע אמש על הרחבת הבדיקות לאבחון הנגיף, בין היתר גם לחולים מונשמים. בנוסף, תורחב כמות המעבדות המבצעות את הבדיקה. גם כמות הבדיקות היומית צפויה לגדול מכ-600 בדיקות ליום לכ-2400 בדיקות. 

11.3.2020
מספר חולי הקורונה בארץ עלה ל- 76. חולה מספר 67, אשר היה במגע עם חולה מארה"ב, הוא ראש ישיבה בגוש עציון. 

אובחן חולה שני (מספר 71) שמקור הדבקתו אינו ידוע. חולה זה עובד בנמל התעופה בן גוריון. נכון לכתיבת שורות אלו, 63 מהחולים מאושפזים בבתי החולים, שבעה בדרכם לאשפוז ועוד שלושה מטופלים במסגרת הביתית. שלושה מהחולים שנדבקו בנגיף החלימו.

10.3.2020
עד כה כ-75 ישראלים אובחנו בארץ כחיוביים להדבקה בנגיף הקורונה החדשני. שלושה מתוכם החלימו ורוב החולים מוגדרים במצב קל, להוציא חולה אחד המוגדר כנמצא במצב קשה והוא מונשם ומורדם. בקרב הרוב המוחלט של החולים הישראלים מקור ההדבקה ידוע, זאת למעט חולה אחד. משרד הבריאות הרחיב את ההנחיות וקרא לשקול נחיצות של אירועים המוניים ובכל מקרה לא לקיים אירועים של יותר מ-2,000 איש. ההנחיות כוללות גם הימנעות מביקורים בבתי חולים ומוסדות לקשישים. 

09.03.20 
מניין החולים עלה באופן משמעותי והגיע ליותר מ-50  נדבקים. רובם המוחלט של החולים חזרו ממדינה נגועה או שהיו במגע עם חולה מאומת. ועדת משרד הבריאות על הרחבת הדרישה לבידוד, שחלה החל מה-9.3.20 ב-,20:00 , על כל מי שחוזר לארץ מחו"ל למשך 14 יום. בנוסף, חל איסור על נסיעה ברכבת לבאים לישראל בטיסה. איסור הנסיעה יכנס לתוקף ביום ד' (11.3.2020) משעה 8:00.

08.03.20 
39 חולים אובחנו כנדבקים בנגיף. מרביתם נדבקו בשל מגע הדוק עם חולה מאומת או שחזרו ממדינות נגועות. חולה מספר 29, פרמדיק ממרכז הארץ הוא החולה הראשון שמקור הדבקתו אינו ידוע. משרד הבריאות הורה גם על חובת בידוד לאלה שביקרו בבית לחם, בית ג'אלה ובית סחור. 

07.03.20
24 חולים אובחנו כנדבקים בנגיף. כולם נדבקו עקב מגע עם חולה מאומת או חזרה ממדינות נגועות. 

06.03.20 
עד כה אובחנו בארץ כ-20 חולים. תייר מאיטליה ששהה בארץ בין התאריכים ה-23-25.02 אובחן במדינתו. כמו כן, אובחן בצרפת תייר ששהה בישראל בין התאריכים 1-2.3.2020. 

05.03.20 
עד כה אובחנו בארץ כ-17 חולים. דווח על תיירים מיוון ששהו בארץ בין התאריכים 19-27.2.20 ונמצאו כחיוביים לנגיף הקורונה החדש עם שובם ליוון. נהג אוטובוס התיירים מיוון אובחן כחולה ה-16 בארץ, ונכנס לאשפוז בבית החולים פורייה. בנוסף, אובחנה חולה בניו יורק ששהתה בירושלים ששהתה בירושלים בין בתאריכים 23-27.02.  עשרות ישראלים נוספים חיוביו בכניסה לבידוד.

04.03.20 
צעיר העובד בחנות הפיראט האדום באור יהודה נדבק מחולה מספר 3 והוא יהיה לחולה ה-13 שאובחן במחלה. חולה זה הוא תלמיד בית הספר ברנר אשר נכח בין היתר במשחק כדורגל באצטדיון בלומפילד ב-24.02 ובא במגע עם אנשים וילדים רבים. בעקבות המקרה, הורחבה הנחיית הבידוד לכלל האנשים ששהו בבית הספר ברנר, כולל אנשי צוות ותלמידים. בנוסף, גם אלה אשר ישבו בסמוך לחולה במהלך המשחק באצטדיון נדרשו להיכנס לבידוד בית. 

חולה נוספת, 14 במספר, נדבקה גם היא בחנות ונכנסה לבידוד. בנוסף, הנחיות הבידוד  הורחבו לשבים מצרפת, גרמניה, שוויץ, ספרד ואוסטריה. הוכרז גם על איסור קיום כינוסים המוניים של מעל ל- 5000 אנשים. על עובדי מערכת הבריאות הוטל איסור יציאה מהארץ.

03.03.20 
עד כה אובחנו בארץ יותר כ-12 חולים: מרביתם שבו מאיטליה או שנדבקו באוניית ספינת נסיכת היהלום. תועדו שני מקרי הדבקה בתוך הזירה המקומית – חיילת שעבדה בחנות הפיראט האדום ואשתו שהחולה המאומת. 

בעקבות מקרה הידבקות החיילת פורסמה הנחייה חדשה בנוגע לאיסור יציאה לחול למדינות שונות, בהן סין, סינגפור, מקאו, יפן, תיאלנד טיוואן ואיטליה. 

01.03.20

ביום הבחירות הוצבו  ברחבי הארץ קלפיות ייעודיות  לכ-5630 מבודדי בית שאינם סובלים מתסמינים.  אובחנו שני חולים נוספים אשר שבו מאיטליה (מס' 6 ו-7). בנוסף, חולה נוסף, מס' 10, אובחן ונדבק בשל מגע עם חולה מאומת. 

29.02.20

בישראל התגלו כשבעה מקרי קורונה. שלושה מהם התרחשו בספינת דיימונד פרינסס, שלושה אחרים נדבקו באיטליה וחולה אחת נדבק מחולה מאומת. באתר משרד הבריאות פורסמה רשימת המקומות בהם שהו החולים. אלה שבאו במגע קרוב עמם (מרחק של עד לשני מטרים) במשך יותר מ-15 דקות חויבו בחובת בידוד. 

28.02.20 

חולה נוספת שנדבקה מהשב מאיטליה מאובחנת ונכנסת לבידוד במרכז הרפואי שיבא, תל השומר. חולה זו היא אשתו של החולה השב מאיטליה והיא הנדבקת הרביעית שמאובחנת בארץ. חולה נוסף שטופל ביפן לאחר שחלה על "ספינת הקורונה" נמצא חיובי בבדיקתו לנגיף ונכנס לאשפוז בבית החולים שיבא, והוא החולה החמישי בארץ. 

27.02.20

חולה קורונה ששב מאיטליה אובחן כחולה בנגיף. 

25.02.20 

מטופלת ישראלית שטופלה ביפן לאחר שחלתה על ספינת הקורונה חוזרת לארץ, ואינה נדרשת בבידוד בשל שתי בדיקות שליליות שהתקבלו. נגיף הקורונה החדש הועבר למכון למחקר ביולוגי בישראל לצורך מחקר לשם  קידום חיסון או תרופה כנגד נגיף ה-  COVID-19.

23.02.20

נוסע נוסף שחזר מהספינה ביפן נמצא חיובי בווירוס הקורנה החדש. בנוסף, יצאה הנחייה על השהיית משלחות תלמידים לפולין בשל התפרצות הנגיף. 

21.02.20

9 תיירים מדרום קוריאה אובחנו כחולים בקורונה לאחר חזרתם . הקבוצה טיילה בכל רחבי הארץ בין התאריכים 08-15.02.20 ובעקבות החשיפה אליהם נכנסו מספר רב של ישראלים לבידוד בביתם. 

אחת הנוסעות שחזרה מהספינה דיאמונד פרינסס נמצאה חיובית בבדיקה שנערכה במעבדה המרכזית של משרד הבריאות והיא החולה הראשונה שמאובחנת בארץ.

19.02.20

הסגר על אוניית הנופש שעוגנת בחופי יפן הגיע לסיומו. מספר החולים שנדבקו על הספינה גבוה מ-600. 11 ישראלים חוזרים לארץ כאשר הבדיקות שלהם שליליות לנגיף. ארבעה מהישראלים ששהו בספינה נדבקו בנגיף ונותרו ביפן להמשך בידוד וקבלת טיפול רפואי. החוזרים לארץ יכנסו לבידוד במרכז הרפואי "שיבא" במשך 14 ימים נוספים.

05.02.20 

נוסעי "ספינת הקורונה" ,דיימונד פרינסס, עוגנים מול חופי יפן, ומתחילים בידוד של 14 יום. על הסיפון 15 ישראלים.

02.02.20 

הודעת משרד הבריאות על סירוב כניסתם של אנשים שאינם תושבי ישראל ושהו בסין ב-14 הימים טרם הגעתם למעבר הגבול. הפסקת הטיסות הישירות לסין וסגירת המעברים היבשתיים לבאים מהמדינה. פרסום צו המחייב כל תושב ישראל ששהה בסין ב-14 יום טרם הגעתו לארץ בבידוד ביתי, עד חלוף 14 יום ממועד עזיבתו את סין.

.פורומים חיסונים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
חיסונים גל 29/03/2020 21:51
  • האם מותר לבצע חיסון שיגרתי לתלמידים בכיתות ב, (הניתן בבית הספר) בזמן כזה? אודה על תשובה בהקדם.

  • + הוסף תגובה
חיסונים קודמים והשפעתם מפ 27/03/2020 10:44
  • האם יש השפעה כלשהי לגבי קשישים שחוסנו שפעת ודלקת ריאות על אי הידבקות או הקטנת חומרת הקורונה?

  • + הוסף תגובה
חיסון נגד שפעת ודלקת ראות מירי 25/03/2020 23:57
  • אם קיבלתי בסתו חיסון נגד שפעת ולפני חודש חיסון נגד דלקת ראות האם זה יכול לעזור במניעת הקורונה?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!