זקוקים לרופא עור? כך תדעו אם אתם צריכים להגיע למרפאה

הרבה שאלות ובלבול מצויים בקרב ישראלים רבים בכל הנוגע להמשך טיפולים רפואיים שאינם קשורים לנגיף הקורונה. באילו מקרים אפשר להגיע למרפאה? האם אנחנו מוגנים במרפאות? באיזה מתכונות עובדות המרפאות? התשובות על שאלות אלו ועל רבות אחרות, בכתבה שלפניכם
כתבה פרסומית כתבת חסות


סובלים מבעיות עור ומין בתקופת משבר הקורונה? מרפאת עור ומין של ד"ר משיח עונה על השאלות הבוערות.


רופא משוחח עם חולה

Monkey Business Images | Shutterstock

באיזה מתכונת המרפאה עובדת בימי קורונה?

המרפאה עובדת בשני מסלולים:

רופא עור אונליין: לאור ההגבלות על התנועה, המרפאה מקיימת מסלול של ייעוץ רופא עור אונליין ללא צורך לצאת מהבית. הייעוץ כולל פגישה דיגיטלית בדומה לפגישת ייעוץ פיזית מפורטת במרפאה הפרטית, הנפקת סיכום ביקור ומרשמים כנדרש. הייעוץ אינו כולל בדיקה גופנית, לפיכך לפני הייעוץ המטופל מתבקש להעביר תמונות ברורות, תשובות של בדיקות מעבדה, בדיקות הדמיה ומכתבי ייעוץ אחרונים.

מסלול ייעוץ רגיל: במצבים בהם אין אפשרות לבצע ייעוץ ללא נוכחות ויש צורך בבדיקה גופנית, תתקיים פגישת ייעוץ רגילה, כמובן תוך נקיטת כל אמצעי הזהירות הנדרשים בהתחשב במצב.

מה נחשב למקרה חירום?

תפרחת עורית חדשה מכל סוג שהוא, הופעת תסמינים של זיהום עורי כגון חום מקומי מלווה באודם ורגישות למגע, סימנים לתגובה אלרגית כגון תפרחת המלווה בגרד ואף תסמינים סיסטמיים, החמרה משמעותית במחלה ידועה כגון אטופיק דרמטיטיס, הופעת נגעים חדשים על פני העור או שינוי בנגעים קיימים.

האם יש מקרים שיכולים להיפתר דרך שיחות טלפוניות?

נושאים רבים יכולים להיות נדונים בייעוץ טלפוני, בו ניתן להגיע להחלטות בנוגע להמשך ברור במידת הצורך, ודרכי הטיפול המתאימות ביותר. 

חלק ממגוון הנושאים שיכולים להיות מטופלים בייעוץ הטלפוני כוללים פריחה בעור, פצעי בגרות, התפרצות של מחלות עור כמו אטופיק דרמטיטיס ופסוריאזיס, מחלות זיהומיות של העור כגון יבלות ויראליות וחיידקיות, אקנה, מעקב אחר נגעים וסקולריים כגון המנגיומות, תגובות אלרגיות, פצעים בעור, עקיצות. חשוב לציין שאין אפשרות לבצע מעקב וסקירת שומות באופן טלפוני.

מה קורה עם תורים שכבר נקבעו – האם יש לבטלם או שזה תלוי בסוג הטיפול?

אין צורך לבטל תור שכבר נקבע, כדאי לברר האם ניתן לבצע ייעוץ טלפוני. במידה ואין אפשרות לטפל בבעיה במסגרת ייעוץ אונליין, תינתן הנחיה לגבי אפשרויות בדיקה רגילה. 

מטופלים שהופנו לבדיקות או לטיפולים בבתי חולים, האם נדרשים לבטל או להמשיך?

אין צורך לבטל תורים שנקבעו לבית החולים, אך יש לברר תחילה מה מתכונת הטיפול במרפאות בכל בית חולים באופן פרטני. בחלק מבתי החולים, למשל במרכז הרפואי איכילוב, בבית החולים ליס ליולדות ובבית החולים דנה דואק לילדים, קיימת אפשרות של ייעוץ דיגיטלי בדומה לנעשה במרפאה, כאשר במידה ואין אפשרות לבצע את הייעוץ בצורה דיגיטלית ניתן פתרון אחר.

מטופלים שנמצאים במעקב – האם המעקב ממשיך בתקופה זו?

בהחלט. קיימת חשיבות רבה להמשיך במעקב לצורך המשכיות הטיפול והחלמה מהירה, ובכדי לא לגרום החמרה ואף נזק. 

מה לגבי הגעה למרפאה – האם יש הנחיות איך להגיע למרפאה?

ההנחיות לכל מקום, גם לטיפול רפואי, צריך להיות מותאם להנחיות של משרד הבריאות. מאחר שההנחיות משתנות מעת לעת, יש לעקוב דרך אתר משרד הבריאות.


באילו אמצעים נוקטת המרפאה כדי להגן על עצמה ועל מטופלים שמגיעים?

המרפאה מקפידה לשמור על בריאות המטופלים ועובדיה. לאור המצב, בראש ובראשונה נעשה ניסיון לטפל בכל הפונים באופן דיגיטלי. במידה וקיים צורך לבדיקה בנוכחות, כל מטופל נשאל בטרם הגעתו באשר למצבו הבריאותי, ובמידה וקיים חשש למחלה זיהומית הוא מונחה שלא להגיע לבדיקה פיזית והוא מופנה להמשך ברור ושלילת נשאות מחלת קורונה. גם בהגעה למרפאה כל מטופל עובר תשאול וברור נוסף. כמו כן, הוא מתבקש לרחוץ ידיים ולהישאר עם מסכה.בחדר ההמתנה, המצויד במטהר אוויר, קיימת הקפדה על נוכחות מטופל בודד בלבד. הצוות הרפואי מוגן על ידי כפפות ומסכות והמרפאה עוברת חיטוי באופן תדיר.מרפאת עור ומין של ד"ר משיח, מומחה למחלות עור ומין ומחלות עור לילדים ומתבגרים. המרפאה נותנת שרות לילדים ובני נוער כמו גם למבוגרים הסובלים מבעיות עור.


עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יעקב משיח השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים מחלות עור

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
דרמגרופיזם מעל שנה שלומית 26/11/2019 12:13
 • אני כבר מעל שנה סובלת מדרמוגרפיזם שכולל גירוד, עקצוץ, הרגשת צריבה, נמלים על העור, בכל חלקי הגוף, תחושת הבגדים על הגוף מפריעה. לפעמים זה נרגע לפעמים זה לא מפסיק. אני לוקחת אנטי היסטמניים שלא ממש עוזרים ( דסלורטדין, ציטרזין, בילקסטן..) אני ממש אבודה ולא יודעת מה לעשות! איך ניתן להקל על התסמינים? מתי זה יחלוף?

 • + הוסף תגובה
הקלה מיידית וחיטוי העור - כנסי אני 19/07/2020 20:58
 • סבלי בדיוק מזה. קניתי שני שמנים: שמן זרעי המפ - מרגיע את העור ומונע גירודים. תורם רבות ללחות בעור. שמן נים - שמן טבעי עם גופרית וסטרואידים טבעיים. ריחו מאוד חריף, אך הוא מרגיע מאוד גירודים והורג כל דבר שעל העור, כולל מרחיק חרקים עוקצים כי הוא מר מרור ודי דוחה! הוא לא לשתייה, רק למריחה. 24 שעות עם החומר הזה לא היו קלים לסובבים אותך, אך המצב ישתפר מהר. אחרי שמחת וחיכית, צרי להסתבן עם סינטבון כדי שהריח יצא. אבל סבון רגיל גם יספיק, אם יישאר קצת ריח, לא נורא. זה שומר על העור מצוין גם בהמשך.

 • + הוסף תגובה
פריחה וגרד בכל הגוף מעיין 20/01/2020 13:57
 • אני בת 20, יש לי כבר שבועיים פריחה בבטן ובגב נקודות אדומות. ועכשו התחיל להיות גם בידיים וברגליים. זה מאוד מגרד ולא נעים. מה אפשר לעשות לזה וממה זה יכול לנבוע? תודה רבה!

 • + הוסף תגובה
אולי זה סקביאס? בקשי מרופא המשפחה 2-3 שפופרות של לייקליר. אני 19/07/2020 20:53
 • כבסי את המצעים והבגדים ב 60 מעלות לפחות כל יום. מרחי את הלייקליר על כל סנטימטר בגוף והשאירי ללילה או יותר. חזי על הטיפול כל שלושה ימים למשך שבוע שבוע וחצי.

 • + הוסף תגובה
גרד חזק בראש מירה 02/05/2020 23:35
 • אני חופפת כל שלושה ימים עם שמפו טבעי, הראש מגרד לי מאוד. ניסיתי כמה סוגי שמפו אך כלום לא עוזר.מה ניתן לעשות?

 • + הוסף תגובה
בדקת כינים עם מסרק סמיך? חני 14/05/2020 10:20
 • לפעמים הן מופיעות כאילו משום מקום, והן בהחלט מגרדות

 • + הוסף תגובה
קרקפת מגרדת מירה 14/05/2020 12:22
לפעמים יש טפילים אחרים שאינם כינים. מרחי על ראשך שמן נים למשך 24 שעות (או פחות). אני 19/07/2020 20:50
 • שמן נים הוא שמן טבעי ששופע בגופרית. הריח - לא משהו, חרי מאוד, אבל הוא הורג כל דבר על העור כולל טפילים ופטריות. מוסיף לחות וויטמינים לעור.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!