זקוקים לרופא עור? כך תדעו אם אתם צריכים להגיע למרפאה

הרבה שאלות ובלבול מצויים בקרב ישראלים רבים בכל הנוגע להמשך טיפולים רפואיים שאינם קשורים לנגיף הקורונה. באילו מקרים אפשר להגיע למרפאה? האם אנחנו מוגנים במרפאות? באיזה מתכונות עובדות המרפאות? התשובות על שאלות אלו ועל רבות אחרות, בכתבה שלפניכם
כתבה פרסומית כתבת חסות


סובלים מבעיות עור ומין בתקופת משבר הקורונה? מרפאת עור ומין של ד"ר משיח עונה על השאלות הבוערות.


רופא משוחח עם חולה

Monkey Business Images | Shutterstock

באיזה מתכונת המרפאה עובדת בימי קורונה?

המרפאה עובדת בשני מסלולים:

 
מסלול ייעוץ דיגיטלי: לאור ההגבלות על התנועה, המרפאה מקיימת מסלול של ייעוץ אונליין ללא צורך לצאת מהבית. הייעוץ כולל פגישה דיגיטלית בדומה לפגישת ייעוץ פיזית מפורטת במרפאה הפרטית, הנפקת סיכום ביקור ומרשמים כנדרש. הייעוץ אינו כולל בדיקה גופנית, לפיכך לפני הייעוץ המטופל מתבקש להעביר תמונות ברורות, תשובות של בדיקות מעבדה, בדיקות הדמיה ומכתבי ייעוץ אחרונים.

מסלול ייעוץ רגיל: במצבים בהם אין אפשרות לבצע ייעוץ ללא נוכחות ויש צורך בבדיקה גופנית, תתקיים פגישת ייעוץ רגילה, כמובן תוך נקיטת כל אמצעי הזהירות הנדרשים בהתחשב במצב.

מה נחשב למקרה חירום?

תפרחת עורית חדשה מכל סוג שהוא, הופעת תסמינים של זיהום עורי כגון חום מקומי מלווה באודם ורגישות למגע, סימנים לתגובה אלרגית כגון תפרחת המלווה בגרד ואף תסמינים סיסטמיים, החמרה משמעותית במחלה ידועה כגון אטופיק דרמטיטיס, הופעת נגעים חדשים על פני העור או שינוי בנגעים קיימים.

האם יש מקרים שיכולים להיפתר דרך שיחות טלפוניות?

נושאים רבים יכולים להיות נדונים בייעוץ טלפוני, בו ניתן להגיע להחלטות בנוגע להמשך ברור במידת הצורך, ודרכי הטיפול המתאימות ביותר. 

חלק ממגוון הנושאים שיכולים להיות מטופלים בייעוץ הטלפוני כוללים פריחה בעור, פצעי בגרות, התפרצות של מחלות עור כמו אטופיק דרמטיטיס ופסוריאזיס, מחלות זיהומיות של העור כגון יבלות ויראליות וחיידקיות, אקנה, מעקב אחר נגעים וסקולריים כגון המנגיומות, תגובות אלרגיות, פצעים בעור, עקיצות. חשוב לציין שאין אפשרות לבצע מעקב וסקירת שומות באופן טלפוני.

מה קורה עם תורים שכבר נקבעו – האם יש לבטלם או שזה תלוי בסוג הטיפול?

אין צורך לבטל תור שכבר נקבע, כדאי לברר האם ניתן לבצע ייעוץ טלפוני. במידה ואין אפשרות לטפל בבעיה במסגרת ייעוץ אונליין, תינתן הנחיה לגבי אפשרויות בדיקה רגילה. 

מטופלים שהופנו לבדיקות או לטיפולים בבתי חולים, האם נדרשים לבטל או להמשיך?

אין צורך לבטל תורים שנקבעו לבית החולים, אך יש לברר תחילה מה מתכונת הטיפול במרפאות בכל בית חולים באופן פרטני. בחלק מבתי החולים, למשל במרכז הרפואי איכילוב, בבית החולים ליס ליולדות ובבית החולים דנה דואק לילדים, קיימת אפשרות של ייעוץ דיגיטלי בדומה לנעשה במרפאה, כאשר במידה ואין אפשרות לבצע את הייעוץ בצורה דיגיטלית ניתן פתרון אחר.

מטופלים שנמצאים במעקב – האם המעקב ממשיך בתקופה זו?

בהחלט. קיימת חשיבות רבה להמשיך במעקב לצורך המשכיות הטיפול והחלמה מהירה, ובכדי לא לגרום החמרה ואף נזק. 

מה לגבי הגעה למרפאה – האם יש הנחיות איך להגיע למרפאה?

ההנחיות לכל מקום, גם לטיפול רפואי, צריך להיות מותאם להנחיות של משרד הבריאות. מאחר שההנחיות משתנות מעת לעת, יש לעקוב דרך אתר משרד הבריאות.


באילו אמצעים נוקטת המרפאה כדי להגן על עצמה ועל מטופלים שמגיעים?

המרפאה מקפידה לשמור על בריאות המטופלים ועובדיה. לאור המצב, בראש ובראשונה נעשה ניסיון לטפל בכל הפונים באופן דיגיטלי. במידה וקיים צורך לבדיקה בנוכחות, כל מטופל נשאל בטרם הגעתו באשר למצבו הבריאותי, ובמידה וקיים חשש למחלה זיהומית הוא מונחה שלא להגיע לבדיקה פיזית והוא מופנה להמשך ברור ושלילת נשאות מחלת קורונה. גם בהגעה למרפאה כל מטופל עובר תשאול וברור נוסף. כמו כן, הוא מתבקש לרחוץ ידיים ולהישאר עם מסכה.בחדר ההמתנה, המצויד במטהר אוויר, קיימת הקפדה על נוכחות מטופל בודד בלבד. הצוות הרפואי מוגן על ידי כפפות ומסכות והמרפאה עוברת חיטוי באופן תדיר.מרפאת עור ומין של ד"ר משיח, מומחה למחלות עור ומין ומחלות עור לילדים ומתבגרים. המרפאה נותנת שרות לילדים ובני נוער כמו גם למבוגרים הסובלים מבעיות עור.


עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יעקב משיח השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים מחלות עור

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קוסנטיקס וקורונה יוסי 18/03/2020 08:15
  • שלום! האם טיפול בקוסנטיקס מגביר את הסיכוי להידבק בנגיף קורונה? האם במקרה של הדבקה השימוש בתרופה מגדיל את הסיכון? תודה!

  • + הוסף תגובה
המשך טיפול קרואטן אסתר 08/03/2020 17:51
  • הבת שלי התחילה טיפול לפני שנה וחמישה שבועות. לפני חצי שנה התגייסה. הטיפול לא היה רציף היו הפסקות. כרגע העור נקי. המשך הטיפול מונע את השתתפותה בקורס קצינות. האם אפשר להפסיק את הטיפול? או עדיף לדחות את הקורס? נודה ממש לתשןבה

  • + הוסף תגובה
ציפורן אור 03/02/2020 14:16
  • באצבע האמצעית ברגל, הציפורן מתרוממת בקצה הפתוח שלה. הפדיקוריסטית טענה שזאת פטרת ציפורניים. טיפלתי בזה. פודיאטר אמר שזאת יבלת וירלית. טיפלתי גם בזה. היא ממשיכה להתרומם והאצבע כואבת מאוד אולי זה לא קשור לציפורן אלא לזרימת הדם?תודה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!