דווקא עכשיו: מהם היתרונות בביצוע בדיקות אולטרסאונד במכון פרטי?

למרות הסגר שנכפה עלינו בשבועות האחרונים, לעיתים מתפתחות בעיות בריאותיות אשר דורשות אבחון וטיפול מידי. ביצוע בדיקות אולטרסאונד במכון פרטי עשוי להוות פתרון זמין ובטוח לבירור רפואי גם בזמנים אלה: הפרטים בכתבה
כתבה פרסומית כתבת חסותסקירת אולטרסאונד , או סונוגרפיה, היא בדיקה רפואית המשתמשת בגלי קול בתדר גבוה יותר מסף השמיעה של בני אדם. באמצעות גלי הקול, ניתן "ללכוד" תמונות שונות של חלקי גוף פנימיים, וכך  לאבחן בעיות באיברים, כלי דם ורקמות, ללא כל צורך בפעולה פולשנית. בשונה מטכניקות הדמיה אחרות, בדיקת האולטרסאונד אינה מערבת סכנת קרינה ולכן היא מהווה שיטה מועדפת לאבחון ולביצוע של בדיקות סקר שגרתיות.


אישה עוברת בדיקת אולטרסאונד לאבחון

Pixel-Shot | Shutterstockבאילו מצבים ניתן להשתמש בבדיקת אולטרסאונד? 

למרות שבדיקת אולטרסאונד מוכרת לכולנו כאמצעי לבחינת התפתחות העובר במהלך ההריון, הבדיקה הנפוצה משמשת לאבחון של מצבים רפואיים רבים נוספים, כמו אבחון של גושים בשד, הדמיה של בלוטת התריס, הערכת בעיות בערמונית או בשק האשכים, אבחון של מחלות בכבד וכיס המרה, אבחון של בעיות שונות בכליות ודרכי השתן  ואפילו הערכה של זרימת הדם בכלי הדם (בדיקה המכונה אולטרסאונד דופלר). 

כיצד מתבצעת הבדיקה?

ברוב המקרים, אין צורך בכל הכנה מוקדמת. אולם, ישנן בדיקות אשר דורשות צום, כמו לדוגמה אולטרסאונד בטן. 

לפני ביצוע הבדיקה יתבצע תשאול מקיף על-ידי טכנאי האולטרסאונד בכל הנוגע לבעיה אשר הובילה לצורך בבדיקה. במהלך הבדיקה שוכבים או יושבים על מיטת הטיפולים והטכנאי מורח ג'ל שקוף על בסיס מים אשר מסייע בהעברת גלי הקול. הטכנאי מעביר מתמר על גבי האיבר הנבדק אשר קולט את החזר גלי הקול. התנודות החשמליות הנקלטות מהמתמר מתורגמות לתמונה המוצגת על-גבי המסך. ברוב המקרים מדובר בבדיקה קצרה שאורכת כ-  10-15 דקות. בשל העובדה שזוהי אינה בדיקה פולשנית, אין צורך בהרדמה או בטשטוש.

ביצוע בדיקות אולטרסאונד במכון פרטי

בימים אלה, בהם שירותי הרפואה הצטמצמו משמעותית וקיים חשש ניכר בהגעה לבתי החולים או למרפאות, בדיקות אולטרסאונד במכון פרטי עשויות להיות פתרון יעיל שיסייע באבחון מהיר ומקיף של בעיות בריאותיות שונות, תוך הקפדה על מתן שרות לכל פונה ברמה אישית ומקצועית. 

הבדיקה במכון הפרטי מתבצעת על ידי טכנאי אולטרסאונד בעלי נסיון רב, הבקיאים כל אחד בתחומו אשר עוברים הכשרות תקופתיות בארץ ובחו"ל  וכך מסייעים באיתור הבעיה הספציפית. תוצאות הבדיקה מפוענחות על ידי רופא מומחה לרדיולוגיה אבחנתית. פענוח התוצאה על-ידי רופא בעל נסיון רב בתחום מסייע באיתור הבעיה וכפועל יוצא גם בהתאמת טיפול מיטבי. 

אילו בדיקות מבוצעות במכון?

במכון, קיימות מגוון בדיקות אולטרסאונד, בהן: 

בדיקות אולטרסאונד כלליות 
אשר משמשות לאבחון בעיות באיברים שונים, כמו בטן, צוואר, רקמות רכות, בדיקות אשכים ומפשעות, בדיקת כליות ודרכי שתן. 

בדיקות אולטרסאונד אורתופדיות
בדיקות מפרקים ובדיקות המתבצעות במקרים בהם קיים חשד לפגיעה אורתופדית המערבת גידים, רצועות או שרירים. פגיעות באיברים אלו אינן ניתנות לאבחון באמצעות צילומי רנטגן. 

בדיקות אולטרסאונד לילדים
בשל העובדה שבדיקת אולטרסאונד אינה מצריכה פעולה פולשנית או מערבת סכנת קרינה, היא מתאימה במיוחד לאבחון בעיות רפואיות שונות בילדים. עם זאת, ביצוע בדיקות סונוגרפיה בילדים דורש הכשרה מיוחדת.מכון SONART מבצע בדיקות אולטרסאונד כלליות ואורתופדיות, לכל הגילאים. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם מכון אולטרסאונד SONART השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים פציעות ספורט

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סיבוב ברך בכדורגל ליאורי 31/05/2020 13:26
 • שלום וברכה, לפני כ3 חודשים סיבבתי את הברך במשחק כדורגל כאשר הרגל הייתה על הרצפה והחלק העליון הסתובב לצד החיצוני. הרגשתי כאבים שלא הותירו לי להמשיך במשחק, ולאחר יום התחיל לי נפיחות. הייתי אצל אורטופד שבדק את הטווחים אך הבחין שהטווחים מלאים, כיום לאחר 3 חודשים אני מרגיש עדיין כאבים בתנועות מסויימות (כשאני יורד לקריעה מרגיש כאב, לעיתים אי יציבות) מה זה יכול להיות, מה גם שמבחינת הטווחים אני אותם מלאים? תודה רבה

 • + הוסף תגובה
חבלה סיבובית לברך. ד"ר נועם רשף 31/05/2020 18:36
 • שלום ליאורי. התיאור שלך מתאים לחבלה משמעותית עם ככל הנראה קרע של אחד המניסקוסים או הצולבת הקדמית - או שניהם. ממליץ בדחיפות בדיקה אצל אורטופד ספורט או מומחה ברך וביצוע MRI. במקביל - להתחיל פיזיותרפיה. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
סיבוב ברך בכדורגל ליאור 25/05/2020 11:39
 • שלום,ביום שבת סיבבתי את הברך בכדורגל,הרגל נפוחה ואצל בדיקה של רופא הוא הזיז לי את הרגל לצדדים וקדימה ולא היה שום כאב ובוצע צילום רנטגן . הרופא אמר שזאת רק מתיחה אבל האם מבדיקה כמו שהוא עשה לי זה וודאי ?הכאבים לא כל כך נוראיים אבל הנפיחות מטרידה אותי .כמה זמן ייקח לנפיחות לרדת ואיך למנוע שלא תהיה לי דלקת ? תודה

 • + הוסף תגובה
חבלה סיבובית לברך ד"ר נועם רשף 25/05/2020 12:45
 • שלום ליאור. כאשר יש חבלה סיבובית שהביאה לנפיחות משמעותית בברך, יש לזה לרוב 4 גורמים - קרע ACL, קרע גדול במניסקוס, פריקת פיקה או שבר קטן. הבדיקה החשובה כרגע היא MRI של הברך. מעבר לכך כדאי להתחיל פיזיותרפיה ולהגיע עם ה MRI לאורתופד המתמחה בפגיעות ספורט או ברכיים.תוכל לעשות קומפרסים של קרח על הברך ולקחת נוגדי דלקת לסייע בהורדת הנפיחות בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
כאב בזמן כיפוף ויישור מקסימלי בברך אשר 24/05/2020 18:22
 • הנני ספורטאי מקצועי כבן 39 ואני לאחר 4 ניתוחי ברך כשהראשון שבהם היה שחזור ACL והשאר קרעים במיניסקוסים. לפני כחודש וחצי עשיתי תניתוח הרביעי כשהרצון שלי היה לשפר את היישור ובעיקר את הכיפוף שכן הייתי מרגיש מעיין לחץ חזק בניסיון להגיע למקסימום כיפוף. לאחר MRI בו נראו 2 קרעים במיניס' הוחלט לבצע את הניתוח ה 4 שכן אולי זה מה שגורם למגבלה. לאחר הניתוח ולאחר כחודש וחצי אחרי הרופא אומר כי למרות שאינו בטוח ,מה שגורם לכאב במקסימום ישור וכיפוף זה שחיקה בדרגה 1 בסחוס הטרוכלאה שנמצא בקירוב לפיקת הברך ונראה כי הלחץ של הפיקה על הסחוס בזמן הכיפוף יוצר תלחץ ןהכאב. לדעתו של הרופא לא ניתן במצב הנל לשפר את טווחי התנועה למקסימום עקב הנזק במיניס'. לאחר מכן קבעתי תור לכירופרקט שטען כי אחרי מספר טיפולים כן ניתן יהיה להגיע למקסימום תנועה...אני ממש מבולבל ובעיקר מיואש מהמגבלה הנל ולא יודע מה עליי לעשות והאם בכלל פזיולוגית במצב שלי כן ניתן לשפר את הטווח תנועה. חיפשתי שעות ממצא ובעיה כמו שלי ולא מצאתי. מה דעתך בהתייחס לכל הפרטים והאם אתה ממליץ על טיפול או משהו שישפר את המצב?

 • + הוסף תגובה
כאבים בתנועות הברך. ד"ר נועם רשף 24/05/2020 22:01
 • שלום אשר. אתה מתאר מצב מורכב למדי, שבו הדבר העיקרי שיש לעשות הוא להבין את מקור הכאב. אתה מתאר הגבלה בתנועות שנמצאת, אם אני מבין נכון מאז הניתוח לשחזור ACL. ידוע שככל שנבצע יותר ניתוחים בברך, התגובה הדלקתית וההדבקויות יהיו קשות יותר, והתוצאות טובות פחות. בשלב זה - הייתי ממצה את כל שניתן כדי לא להגיע לניתוח נוסף. אני לא מאמין , כגישה, בהבטחות גדולות אבל בהחלט הייתי מנסה תקופה של טיפולי כירורפרקטיה, או פיזיותרפיה. שיטת פיזיותרפיה נוספת שניתן לנסות היא APOS. בכל מקרה - אני חושב ששווה לקבל גם דעה נוספת על מצב הברך והתהליך שכדאי להמשיך איתה, כמובן תוך התבססות על בדיקה פיזיקלית ו MRI עדכני. במקביל - אם אתה יכול - תתחיל לחזור בהדרגה וכפי יכולתך לפעילות ספורטיבית. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!