רפואה מרחוק בימי הקורונה: המדריך המלא לשירותי בריאות שאפשר לצרוך מהבית

מגפת הקורונה הובילה לשינויים רבים בשגרת חיינו, ואחד המרכזיים שבהם הוא שינוי באופן צריכת שירותי הרפואה. בזמנים בהם אנו חושבים פעמיים על כל יציאה מהבית, שירותי הבריאות מרחוק מעולם לא היו נוחים יותר. סקרנו עבורכם את מגוון השירותים שניתן לקבל היום מבלי לזוז מהספה
כתבה פרסומית כתבת חסותההתפתחויות הטכנולוגיות בשנים האחרונות הובילו לשגשוג של עולם השירותים מרחוק, בהם גם שירותי הרפואה, וכיום ניתן לצרוך יותר ויותר שירותי בריאות מבלי לצאת מהבית. למרות שלא מדובר בבשורה חדשה, במציאות שלפני מגפת הקורונה השימוש בשירותי רפואה שאינם ניתנים במסגרת הקונבנציונלית היה נמוך יחסית. נותני השירות ומקבליו התקשו לעבור לשירותים רפואיים מקוונים או כאלו שהתבצעו במסגרת הביתית, והעדיפו לבחור במפגש פרונטלי במרפאות.

אילוסטרציה: טיפול רפואי מרחוק בימי הקורונה

 PopTika | Shutterstock


אך הנגיף החדש אילץ אותנו להתרגל למציאות חדשה והוביל לנסיקה של שירותי רפואה עד הבית ותחום הטלרפואה: שוק הטלרפואה, שערכו המוערך בשנת  2019 עמד על 45 ביליון דולר, צפוי לעלות ב- 19.3% בממוצע בכל שנה בשש השנים הקרובות, כך לפי פורבס

גם ציבור בקרב המטופלים נראה כי מתחולל שינוי בנושא הרפואה מרחוק: סקר שבחן 500 אזרחים אמריקאים מצא כי כ-19% מהנבדקים אינם חשים בטוחים להגיע למרפאת הרופא המומחה בזמנים אלה ו-22% אינם בעלי דעה מוצקה בנוגע לסוגיה. מתוצאות הסקר נמצא כי רק רבע מהנבדקים השתמשו בשירותי הטלה-רפואה בעבר, אך 59% מהם מעוניינים להשתמש ברפואה מרחוק בעתיד.

בישראל, המצב לא שונה בהרבה. בצל המגפה, יותר ויותר שירותי רפואה נצרכים כיום באופן מקוון, דרך אפליקציות ייעודיות, שיחות טלפון ופניות בכתב. בימים אלו גם שירותי המעבדה והפארמה עברו מהפך, ומרבית קופות החולים הנגישו את השירותים לאוכלוסיות המתקשות להגיע למרפאות ולבתי המרקחת. על-פי החברה האחראית  על התשתית הלאומית לרפואה מרחוק עבור משרד הבריאות, בתי החולים וקופות החולים בארץ, בחודש אפריל התקיימו 130 אלף טיפולים רפואיים בווידאו, זאת בהשוואה ל-30 אלף ביקורים מקוונים בחודש זה אשתקד. 

בראיון למהדורה המקוונת של עיתון "הארץ"  סיגל רגב רוזנברג, מנכ"לית מאוחדת, ציינה כי חל גידול משמעותי בכמות המטופלים אשר מבקשים לצרוך שירותי רפואה היברידית דרך הקופה: בחודש אפריל תועדה עלייה של פי 3.5 במספר המטופלים מרחוק בתחומי הרפואה הכללית (משפחה, נשים וילדים. בתחום הרפואה המייעצת תועדו 110 פניות ביום בממוצע בחודש אפריל, לעומת ממוצע שנתי של כ-20 פניות. 

נראה כי אנו עומדים בפתחו של עידן חדש, בו שירותי רפואה מרחוק ייועדו גם לאוכלוסייה הכללית ולא רק למקרי קצה.
כדי להקל על השינוי,  אספנו עבורכם את המידע החיוני על שירותי הבריאות המקוונים אשר ניתנים על-ידי קופות החולים והמכונים הפרטיים.

שירותי אחיות 
שירותי רופאים 

שירותי מעבדה
שירותי בית מרקחת 
שירותי טיפול נפשי


פורומים חיסונים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
נגיף הקורונה יוסי 03/12/2020 22:44
  • שלום רב מבקש לדעת האם יחד עם המירוץ למציאת חיסון נגד הקורונה, נעשים מאמצים למצוא תרופה לקורונה? מדוע המאמצים הם למציאת חיסון ולא למציאת תרופה? תודה והמשך ערב נפלא

  • + הוסף תגובה
התנפחות בלוטה אחרי חיסון דנדוש 26/11/2020 22:05
  • בן 21, התחסן נגד שפעת, דיי מידית הופיעה בלוטת לימפה נפוחה בבית השחי, ביד המחוסנת, המקום כואב .האם תקין? מה צריך לעשות

  • + הוסף תגובה
שאלה מסקרנת לגבי חיסוני קורונה עתידיים יהודה 23/11/2020 13:46
  • שלום ד"ר, כמי שלמד ביולוגיה בתיכון - לא מבין מי יודע מה, יש לי שאלה שמטרידה אותי באופן כללי. כיום - אדם שנדבק בקרונה דהיינו מאומת, לא בטוח שלא יחלה שוב , כלומר הוא עבר את החיסון הכי אמיתי שיש - מחלה - והוא לא מחוסן ! אם כך הוא הדבר - מדוע יש מירוץ חיסון לקורונה שהוא בטוח פחות יעיל בוודאות ל- "מקור" - וירוס חי ונושם, ואיך העולם נוטע תקוות שווא בחיסון - כאשר ההדבקה המקורית לא ממש עוזרת ?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!