טיפול נפשי מרחוק: השירותים שמציעות קופות החולים והמסגרות הפרטיות

תקופת הקורונה וחוסר הוודאות המאפיין אותה הובילו לעלייה משמעותית במצבי הסטרס והחרדה. קופות החולים והמסגרות הפרטיות מציעות שלל דרכים לטיפול נפשי מרחוק: הפרטים בפנים
כתבה פרסומית כתבת חסות


מכבי 

קו חם לתמיכה רגשית, המאויש ע"י עובד/ת סוציאלי/ת – השירות מאפשר קבלת תמיכה במצבי לחץ וחרדה הקשורים בהתמודדות עם תחושת אי הודאות והמתח הכרוכים בתקופה הנוכחית. השירות ניתן בימים א'-ה' בין השעות 8:00-20:00, בימי שישי בין השעות 8:00-13:00, דרך מוקד מכבי ללא הפסקה. 

"ביקור בית" באמצעות שיחת וידאו עם פסיכיאטר - מתאים להתייעצות בנוגע למצב שאינו דחוף ואינו מחייב בדיקת רופא. תיאום התור נעשה בדומה לתיאום תור רגיל (אפליקציית מכבי, מוקד זימון תורים, מכבי אונליין או במרפאת הרופאים). השירות ניתן תמורת השתתפות עצמית רבעונית. 

כללית 

מוקד תמיכה נפשית של כללית – מבוטחי כללית זכאים לקבל תמיכה נפשית על ידי אחיות, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים קליניים דרך המוקד הטלפוני של כללית. השירות ניתן מדי יום בין השעות 8:00-20:00 ללא עלות. 


מוקד תמיכה נפשית לילדים ובני נוער ולהוריהם – צוות המערך הפסיכולוגי והמחלקה לרפואה פסיכולוגית במרכז שניידר לרפואת ילדים מאפשרים התייעצות עם צוות המערך בזמן התפרצות הקורונה. השירות ניתן בטלפון 03-9253408 מדי יום, בין השעות 08:00-24:00.


מטופלת במהלך טיפול מנטלי

 Andrey Sayfutdinov | Shutterstockלאומית 

קו חם לתמיכה נפשית – השירות מאפשר ללקוחות לאומית קבלת סיוע וייעוץ נפשי במצבי חירום בתחום בריאות הנפש. השירות ניתן באמצעות מוקד לאומית או דרך הטלפון 1700-507507.

שירותי פסיכיאטריה, פסיכותרפיה ועו"ס באמצעות הטלפון – השירות מאפשר קבלת תמיכה רגשית במצבי סטרס. זימון התור באמצעות מוקד לאומית.


מאוחדת 

מוקד תמיכה טלפוני – השירות מאפשר קבלת תמיכה נפשית וחברתית על ידי עובדי בריאות הנפש, עו"סים וגורמים נוספים. ניתן לפנות בימים א'-ה', בין השעות 8:00-16:00 באמצעות מוקד מאוחדת.

ביקור דיגיטלי בשיחת וידאו עם פסיכיאטר - מתאים להתייעצות רפואית בנוגע למצב שאינו דחוף ואינו מחייב בדיקת רופא. ניתן לזמן תורים דרך האתר.

פרטי 

טיפול פסיכותרפי – קיימות מגוון עמותות וחברות המאפשרות טיפול פסיכותרפי פרטני באמצעות שיחת טלפון או שיחת וידאו. 

קיימים גם טיפולים עבור אוכלוסיות ספציפיות, כמו הטיפולים הפסיכותרפי שמעניקה עמותת "עמך" לניצולי שואה וילדיהם. השירות ניתן על ידי פסיכולוגים ועו"סים במחירים מסובסדים.

אשפוז בית פסיכיאטרי פרטי – השירות מאפשר חלופה לאשפוז במחלקה פסיכיאטרית בבית החולים וניתן על ידי חברות כמו חברת מאניקר. עלות השירות משתנה בהתאם לפרמטרים שונים, כמו צרכי המטופל, מצבו והיקף הטיפול. 

מוקד תמיכה נפשית של ער"ן – עמותת ער"ן מפעילה מוקד סיוע נפשי ללא עלות למגוון רחב של מצבים נפשיים אקוטיים. השירות ניתן 24/7. יש לחייג 1201 (שלוחה 6).

אלימות במשפחה

במידה ואת או אתה חשים מאוימים בביתכם על ידי קרוב משפחה, אל תהססו לפנות לאחד ממוקדי החירום הארציים. אנשי המקצוע יוכלו לסייע לכם ולהפנות אתכם להמשך הטיפול באופן המותאם ביותר למצב.

מוקד 118 משרד העבודה והרווחה זמין 24/7

מוקד 100 – משטרה

לקבלת מסרון לפנייה שקטה בנושא אלימות במשפחה 055-7000128פורומים חיסונים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
חיסון אנטי טטנוס אחרי פרדניזון יעל 25/05/2020 23:56
  • שלום, אני בת 37. קיבלתי קורס פרדניזון שנמשך חודש ושבוע(40 מ"ג וכל שבוע ירידה של 10 מ"ג) לאסתמה. כעבור חודש וחצי עברתי חיסון אנטי טטנוס כי נחתכתי. חלף מאז זמן והכל בסדר עם החתך. השאלה היא: האם חודש ואחרי אחרי סיום קורס פרדניזון חיסון האנטי טטנוס יכיל באופן מלא ל 10 או ל 5 שנים הקרובות, או שיעילותו נפגעה? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
חיסון לקורונה ריטה 18/05/2020 23:40
  • שלום, מהתקשורת אני מבינה שמנסים לפתח חיסון על בסיס נוגדנים מפלסמה של אנשים שחלו בקורונה והחלימו. ככל הידוע לי קיימים למחלות ויראליות כמו חצבת חזרת ואדמת חיסונים על בסיס הוירוס עצמו כשהוא חי מוחלש. שאלותי: א. מדוע לא מנסים להמציא חיסון לקורונה על בסיס וירוס חי מוחלש ו-ב. מה ההבדל מבחינת התמודדות מערכת החיסון בין שתי השיטות?

  • + הוסף תגובה
חיסון לשלבקת חוגרת רעות 18/05/2020 08:24
  • לאחר שמישהו חלה בשלבקת חוגרת,מתי מותר לו לקבל חיסון למחלה?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!