שוקלת לבצע פיסול אף או עיצוב שפתיים? מה שחשוב לדעת לפני

האף והשפתיים נמצאים במרכז הפנים שלנו ולכן משפיעים רבות על המראה כולו. עיצוב שפתיים ופיסול אף הם שני הליכים אסתטיים המסייעים בשיפור המראה, בהוספת נפחים ובתיקון של א-סימטריה. אספנו, יחד עם ד"ר רינה גבריאלי, רופאה מוסמכת לביצוע של טיפולים אסתטיים, את המידע שיאפשר לך לבצע את ההחלטה הנכונה לגבי הטיפול
כתבה פרסומית כתבת חסותטיפולים אסתטיים לשיפור מראה הפנים הם כבר מזמן לא רק אמצעי ללחימה בהשלכות האסתטיות של הגיל, והם מהווים גם פתרון יעיל גם עבור מטופלים צעירים יותר שמבקשים לעצב ולשפר איברים שונים בפנים, ללא מעבר תחת סכין המנתחים. 

החומצה ההיאלורונית קיימת באופן טבעי בגופנו באיברים שונים, בהם גם העור. לחומצה הייחודית יכולת לספיחת נוזלים והיא מעניקה לעור את נפחו, גמישותו ואת המראה הרענן. 

חומצה היאלורונית אשר משמשת כחומר מילוי מיוצרת בתנאי מעבדה. כאשר היא מוזרקת ניתן לעצב ולפסל איברים שונים, כמו השפתיים והאף, וכך להוסיף נפח ולטשטש פגמים. למרות שמדובר בפעולות פשוטות יחסית, שאינן מערבות סיכונים משמעותיים, יש כמה דברים שחשוב לבחון לפני הטיפול כדי לקבל תוצאה אסתטית וטבעית. ד"ר רינה גבריאלי, רופאה מוסמכת בטיפולים אסתטיים, עם המידע החיוני על אודות הטיפולים האסתטיים הנפוצים.


אישה צעירה עוברת הזרקות של חומצה היאלורונית לעיצוב השפתיים


By dimid_86 | Shutterstock


פיסול שפתיים

"פיסול שפתיים באמצעות חומצה היאלורונית מהווה את אחת מהפרוצדורות האסתטיות הנפוצות ביותר. השפתיים נמצאות במרכז הפנים ועל כן יש חשיבות מרכזית למראה שלהן. 

בגילאים מבוגרים, השפתיים מתרוקנות ומאבדות מנפחן ועל כן יש צורך בהזרקת חומרי מילוי. במטופלים/ות צעירים/ות יותר, השימוש בחומצה היאלורונית מסייע בעיבוי השפתיים, בעיצובן ובתיקון של א – סימטריה".

כיצד מתבצעת הפעולה?

"טרם לביצוע ההזרקות, מתבצע תיאום ציפיות אל מול המטופל/ת כדי להבין את מטרות הטיפול ולתכנן את מהלכו. ההזרקות עצמן מתבצעות תחת אלחוש מקומי כדי למנוע את הכאב במהלך ביצוע הפעולה. החומצה ההיאלורונית מוזרקת בנקודות אסטרטגיות ולאחר מכן מתבצע פיסול שפתיים כדי להגיע לתוצאה האסתטית והטבעית ביותר. בתום הטיפול יכולה להופיע נפיחות שתחלוף לרוב מספר ימים לאחר מכן. בסיום הליך האיחוי, שאורך לרוב מספר ימים, ניתן לראות את התוצאה הסופית. לרוב, לאחר כחודש תתבצע פגישה נוספת כדי לבחון את מצב השפתיים ולבצע תיקונים במידת הצורך. החומצה ההיאלורונית נספגת לאחר  8-10 חודשים, אז יהיה צורך בטיפול נוסף". 


מהו פיסול אף?

פיסול אף מסייע בתיקון ושיפור מראה האף ובמקרים רבים הוא עשוי למנוע את הצורך בניתוח אף. ההליך האסתטי מסייע בתיקון של מגוון פגמים, כמו שיפור מראה אף נשרי, מילוי אזורים באף בהם חסר נפח, שיפור א- סימטריה בין צדי האף ועוד. יש לציין כי במקרים בהם יש צורך בתיקון של אף רחב מאוד, כאשר ישנו שבר משמעותי במחיצת האף, וכמובן במקרים בהם יש צורך בניתוח לתיקון של בעיות רפואיות, פיסול אף אינו מהווה פתרון יעיל ויהיה צורך בניתוח". 


כיצד מתבצעת הפעולה?

"בשלב הראשון מתבצע תיאום ציפיות מול המטופל/ת, אז יוחלט גם אם ההזרקות אפשריות ויסייעו בקבלת תוצאה מספקת. הרופא/ה יבחן/ תבחן את מראה האף ואת מצבו באמצעות בדיקה פיזיקלית. אם המטופל/ת נמצא/ה מתאים/מה לביצוע ההזרקות, תתוכנן אסטרטגיית הטיפול. טרם לביצוע ההזרקות, מסומנות נקודות ההזרקה על גבי האף ומתבצעים צילומים שלו מזוויות שונות. לאחר מכן, מוזרקת החומצה ומתבצע פיסול של האף. בסיום הפעולה צפויה מעט נפיחות שתרד לרוב אחרי מספר ימים. לאחר כחודש תתבצע פגישת ביקורת ותיקון העבודה במידה ויש צורך. התוצאה נשמרת לרוב כשנה לפחות, ואחריה מומלץ להגיע לביקורת ולשקול טיפול חוזר במידת הצורך".

ד"ר גבריאלי מציינת כי בשל העובדה שהאף הוא אזור רגיש מאוד מומלץ לפנות לרופא בעל נסיון לשם ביצוע ההזרקות: "רופא/ה מיומן/נת יתאים את הטיפול למבנה הפנים וכך יסייע בהגעה לתוצאה האסתטית ביותר, תוך צמצום הסיכוי לסיבוכים שונים".

האם ניתן לשלב את שני ההליכים יחד? 

"בהחלט. בשל העובדה שמדובר באותו האזור ניתן לבצע תיקון של האף והשפתיים יחד כדי לקבל תוצאה הרמונית ואסתטית יותר. חשוב עם זאת להתייחס לתוצאות שני הטיפולים כדי לאפשר שמירה על הפרופורציות". 


מה חשוב לדעת לפני הטיפול?

"ניסיון הרופא/ה משפיע רבות על התוצאה הסופית ולכן חשוב לבחור ברופא/ה מיומן/נת ולבחון עבודות קודמות כדי להבין אם קיימת שביעות רצון מהטיפול. האף והשפתיים נמצאים במרכז הפנים שלנו, ולכן חשוב להתאים את הטיפול לפרופורציות הקיימות כדי לקבל תוצאה אסתטית וטבעית. בנוסף מומלץ גם לוודא שהחומצה ההיאלורונית המוזרקת איכותית ומאושרת לשימוש על ידי משרד הבריאות". הכתבה בחסות ד"ר רינה גבריאלי, רופאת שיניים D.M.D ומוסמכת ברפואה אסתטית מטעם המרכז ללימודי רפואה אסתטית לרופאים. הכתבה נערכה על-ידי מערכת אינפומד

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר רינה גבריאלי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים אסתטיקה רפואית

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סקולפטרה (חומצה פולילאקטית) אבי 17/02/2020 16:47
  • שלום רב, האם יש מטפלים בארץ שמטפלים באמצעות סקולפטרה/ ניו פיל (חומצה פולילאקטית). אם כן, איך מגיעים אליהם? תודה

  • + הוסף תגובה
מילוי שומן מתחת לעינים מאיהלה 27/12/2019 17:49
  • שלום רב, מעונינת במילוי שומן בשקעים מתחת עינים.(עפעפים תחתונות).

  • + הוסף תגובה
מיצוק עור הפנים ריקו 06/11/2019 18:18
  • שלום לאחרונה יש ריבוי של פירסום בפייסבוק על טיפול במיצוק והצערת העור ע"י גלי רדיו ואולטרסאנד. האם זה אמין? ולאיזה גיל זה מתאים

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!