דרגות פילינג כימי

דרגות פילינג כימי
כתבה פרסומית כתבת חסות


אחת לכמה זמן אנו מגלים טיפול אסתטי חדש. טיפול שיכול לשפר את המראה שלנו ולגרום לנו להיראות צעירים יותר. כיום הטיפולי האסתטי המדובר הוא טיפול פילינג כימי.

פילינג כימי פנים זוכה בשנים האחרונות לפופולאריות רבה בקרב נשים, אשר מבקשות ליהנות מעור חדש, נטול חריצים, קמטים וכתמים. טיפול זה הן יכולות לעבור באופן שטחי בבית או אצל מכון קוסמטי, אך רבות מעדיפות לעבור פילינג עמוק תחת ידיו של רופא עור. פילינג עמוק זה הוא פילינג כימי, שלמעשה קיים כבר חמישים שנה אך לאחרונה הפך פופולארי שוב.

על מנת להבין מהו פילינג כימי, נבין תחילה מהו פילינג פנים בכלל. טיפול פילינג הוא טיפול אשר במהלכו מתבצע הליך של קילוף עור הפנים והשטחתו או הסרת השכבה העליונה שלו. תהליך זה מאפשר לעור חדש לצמוח, עור גמיש, נטול קמטים, נקבוביות, חריצים ונקי מכל הכתמים אשר נוצרו במהלך השנים. פילינג כימי פנים נעשה באמצעות נוזל, משחה או חומציות כימיות כפי שנראה בפילינג כימי.

ישנם 3 סוגים של פילינג כימי, אלו מתאפיינים בסוג החומר, כמות החומר ועומק קילוף העור. פילינג כימי קל הוא פילינג שמתבצע באמצעות תמיסות כימיות שמכילות חומצה תלת כלורית בריכוז של עד עשרים אחוז. את החומצה מורחים על העור. אחרי המתנה של מספר דקות העור הופך חיוור וחם. 

למעשה, החומצה יוצרת כוויה כימית קלה ולא מסוכנת, שבעקבותיה ניתן לקלף את העור מספר ימים אחרי הטיפול. תוצאות הטיפול יהיו עור חלק, זרימת דם וחמצן משופרת, וחילוף חומרים טוב יותר של העור. אחרי הטיפול יש להימנע מחשיפה לשמש. רצוי לחזור על הטיפול מספר פעמים כדי להגיע לתוצאות טובות.

הדרגה השנייה היא פילינג כימי בינוני. זהו קילוף שמגיע עד השכבות העליונות של הדרמיס (השכבה השנייה של העור), באמצעות תמיסה נוזלית של חומצה תלת כלורית ברמת ריכוז שבין עשרים לחמישים אחוז. אחרי מריחת החומצה על הפנים, אלו יהפכו לבנות, חמות וצורבות. אחרי מספר דקות, צבע העור יהפוך אדמדמם, הצריבה תחלוף והעור יתנפח. 

במשך עשרה ימים אחרי הטיפול העור יתקלף, ויווצר עור חדש לתקופה ארוכה. העור יהיה ללא קמטים או כתמים, חלק, בריא ונעים למגע. זרימת החמצן וחילוף החומרים בו יהיו טובים יותר מבעבר.

הדרגה השלישית היא פילינג כימי עמוק. מדובר בפילינג המתבצע בחדרי ניתוח, מאחר ובטיפול זה מחדירים את החומצה התלת כלורית (בריכוז של מעל לחמישים אחוז) או את החומר הכימי, פנול, אל עומק הדרמיס. אחרי שהתמיסה נמרחת על הפנים הן הופכות לבנות. 

לאחר שעה העור הופך אדום ונפוח, ובסיום עוטפים את הפנים במסכה שתגן עליו מפני מזהמים. אחרי מספר ימים המסכה תוסר ותימרח אבקה שתספוג את נוזלי העור. הטיפול כולו מתבצע בזמן שהמטופל נמצא באשפוז. אחרי שבועיים יתחילו לראות תוצאות, כאשר עור חדש יווצר במקום זה שקולף. 

העור יהיה חלק, ורוד, חסר כתמי שמש נמשים, גיל וכתמים אחרים, ללא קמטים ועם זרימת דם וחמצן משופרת. העור החדש יהיה צעיר גמיש, ותוצאות הטיפול יחזיקו שנים רבות.

כל טיפול פילינג כימי מתבצע בהתאם למצב העור, סוג העור ועל פי אבחנת הרופא בצורך הטיפול.

פורומים הגדלת חזה והרמת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
דלקת בעין כמה ימים לפני ניתוח מועמדת 19/10/2020 16:50
 • היי, האם יש מניעה לסצע ניתוח הגדלה בזמן שיש דלקת בעין?

 • + הוסף תגובה
דלקת בעין פרופ' ליאור הלר 19/10/2020 18:18
 • שלום רצוי לא להכניס שתלים בזמן שיש דלקת פעילה באזור אחר בגוף. בברכה

 • + הוסף תגובה
הרמת חזה גל 19/09/2020 10:55
 • שלום ד"ר ... הייתי בשני ייעוצים אצל רופאים בכירים ..האחד המליץ על תיקון אסימטריה (נפילה בשד אחד דרגה 2 ובשני דרגה 3) הכוונה לעשות הרמה בשד אחד ולהניח שתלי סיליקון 280 ובשני 300.הרופא השני המליץ הרמה בשני השדיים כי לדבריו תיקון אסימטריה באחד לא ייתן תוצאה שווה ( טען כך מניסיון של שנים שראה את התוצאה לאחר שנה אצל מנותחות ששני השדיים שונים לגמרי ) ולהניח שתלים לא יותר מ250 כי בהרמה לא רצוי גדול יותר שהחזה לא יצנח והוסיף כי מנתח מקרים של הרמה רק בשיטת העוגן כי זו שיטה שהוכיחה את עצמה ..מה דעתך על עניין האסימטריה ? האם שיטת הרמה "סוכריה " שהיא עם פחות צלקות הוכיחה עצמה ? מתי מנתח בוחר בה ולא בשיטת העוגן ? והאם באמת רצוי לא לחצות את הגודל של 250 בשתלים כשמדובר בהרמה ?

 • + הוסף תגובה
הרמת חזה פרופ' ליאור הלר 03/10/2020 17:33
 • שלום גל אחד הניתוחים הקשים בכירורגיה פלסטית הוא תיקום אסימיטרה של השדיים. כבר בתחילת התשובה אומר לך שאני לא יכול לייעץ לך מה לעשות על סמך האינפורמציה שכתבת לי. יחד עם זאת ככול שהשתלים יותר גדולים הצניחה תיהיה יותר מהירה ואחוז הסיבוכים יותר גדול. כמו כן התוצאה הסופית תלויה גם במה שקורה לאחר הניתוח; כלומר יתכן שהמנתח יעשה את הניתוח הכי טוב בעולם אבל השדיים יצנחו בצורה לא שווה ואז שוב תיהיה אסימטירה (לרוב זה מה שקורה) בברכה

 • + הוסף תגובה
הרמת חזה פרופ' ליאור הלר 19/10/2020 10:47
 • שלום גל אני נוטה להסכים עם המנתח השני (היותר מנוסה). כאשר קיימת אסימטירה בין השדיים ניתן לשפר את המצב אבל לא ניתון להעלים אותה לגמרי. כמו כן צקיך לזכור שאחרי הניתוח קיימת דינמיקה של השדיים שתלויה בסוג הרקמה, ובמידה מסוימת ב|זיכרון" שלה כך שיכול להיות מצב שבתום הניתוח שני השדיים יהיו זהיים לחלוטין אבל בהמשך אחד יצנח קצת יותר מהשני (זה כבר לא תלוי במנתח). כמו כן בניתוח הזה ככול שהשתלים יותר גדולים הצניחה תיהיה יותר משמעותית וכך גם הסיכויט לסיבוכים. הצלקות בניתוח הזה נובעות מכריתה של עודפי העור. במידה ולא כורתים את העור העודף אפשר להימנע מצלקת בחלק התחתון של השד אבל אז מסתמכים על זה שהעור יתכווץ מעצמו דבר שבהרבה פעמיים לא קורה. גןם בנושא הזה אני נוטה להסכים עם ההמלצה שרצוי לבצע צלקת בחלק התחתון של השד ולכרות את כמות העור העודפת ולא להיסתמך על התכווצות של עור שאולי תתרחש. תיקון אסימטירה בשדיים נחשב אחד הניתוחים המורכבים ביותר וכמעט תמיד לא ניתן להגיע לסימטירה מוחלטת. מקווה שעניתי לכל השאלות שלך בברכה

 • + הוסף תגובה
המלצה לרופא מאיה 09/10/2020 19:53
 • שלום לכולן, מישהי יכולה להמליץ על רופא להגדלת חזה באזור הצפון?

 • + הוסף תגובה
ממתי השד צפוי להיתרכך פרופ' ליאור הלר 19/10/2020 10:39
 • שלום טלי הייתי מציע להמין כשלושה חודשים בנושא זה. במשך תוקפה זו הבצקת תרד וגם רקמת השד תיהיה פחות מתוחה. יחד עם זאת אם ליפני הניתוח רקמת השד לא הייתה מאד צפופה סביר להניח שהשתל יהיה קצת יותר קשיח מרקמת השד. בכל מקרה כלושה חודישם מהניתוח השד מגיע למצבו הסופי מבחינת צורה ותחושת מרקם. בבקכה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!