דרגות פילינג כימי

דרגות פילינג כימי
כתבה פרסומית כתבת חסות


אחת לכמה זמן אנו מגלים טיפול אסתטי חדש. טיפול שיכול לשפר את המראה שלנו ולגרום לנו להיראות צעירים יותר. כיום הטיפולי האסתטי המדובר הוא טיפול פילינג כימי.

פילינג כימי פנים זוכה בשנים האחרונות לפופולאריות רבה בקרב נשים, אשר מבקשות ליהנות מעור חדש, נטול חריצים, קמטים וכתמים. טיפול זה הן יכולות לעבור באופן שטחי בבית או אצל מכון קוסמטי, אך רבות מעדיפות לעבור פילינג עמוק תחת ידיו של רופא עור. פילינג עמוק זה הוא פילינג כימי, שלמעשה קיים כבר חמישים שנה אך לאחרונה הפך פופולארי שוב.

על מנת להבין מהו פילינג כימי, נבין תחילה מהו פילינג פנים בכלל. טיפול פילינג הוא טיפול אשר במהלכו מתבצע הליך של קילוף עור הפנים והשטחתו או הסרת השכבה העליונה שלו. תהליך זה מאפשר לעור חדש לצמוח, עור גמיש, נטול קמטים, נקבוביות, חריצים ונקי מכל הכתמים אשר נוצרו במהלך השנים. פילינג כימי פנים נעשה באמצעות נוזל, משחה או חומציות כימיות כפי שנראה בפילינג כימי.

ישנם 3 סוגים של פילינג כימי, אלו מתאפיינים בסוג החומר, כמות החומר ועומק קילוף העור. פילינג כימי קל הוא פילינג שמתבצע באמצעות תמיסות כימיות שמכילות חומצה תלת כלורית בריכוז של עד עשרים אחוז. את החומצה מורחים על העור. אחרי המתנה של מספר דקות העור הופך חיוור וחם. 

למעשה, החומצה יוצרת כוויה כימית קלה ולא מסוכנת, שבעקבותיה ניתן לקלף את העור מספר ימים אחרי הטיפול. תוצאות הטיפול יהיו עור חלק, זרימת דם וחמצן משופרת, וחילוף חומרים טוב יותר של העור. אחרי הטיפול יש להימנע מחשיפה לשמש. רצוי לחזור על הטיפול מספר פעמים כדי להגיע לתוצאות טובות.

הדרגה השנייה היא פילינג כימי בינוני. זהו קילוף שמגיע עד השכבות העליונות של הדרמיס (השכבה השנייה של העור), באמצעות תמיסה נוזלית של חומצה תלת כלורית ברמת ריכוז שבין עשרים לחמישים אחוז. אחרי מריחת החומצה על הפנים, אלו יהפכו לבנות, חמות וצורבות. אחרי מספר דקות, צבע העור יהפוך אדמדמם, הצריבה תחלוף והעור יתנפח. 

במשך עשרה ימים אחרי הטיפול העור יתקלף, ויווצר עור חדש לתקופה ארוכה. העור יהיה ללא קמטים או כתמים, חלק, בריא ונעים למגע. זרימת החמצן וחילוף החומרים בו יהיו טובים יותר מבעבר.

הדרגה השלישית היא פילינג כימי עמוק. מדובר בפילינג המתבצע בחדרי ניתוח, מאחר ובטיפול זה מחדירים את החומצה התלת כלורית (בריכוז של מעל לחמישים אחוז) או את החומר הכימי, פנול, אל עומק הדרמיס. אחרי שהתמיסה נמרחת על הפנים הן הופכות לבנות. 

לאחר שעה העור הופך אדום ונפוח, ובסיום עוטפים את הפנים במסכה שתגן עליו מפני מזהמים. אחרי מספר ימים המסכה תוסר ותימרח אבקה שתספוג את נוזלי העור. הטיפול כולו מתבצע בזמן שהמטופל נמצא באשפוז. אחרי שבועיים יתחילו לראות תוצאות, כאשר עור חדש יווצר במקום זה שקולף. 

העור יהיה חלק, ורוד, חסר כתמי שמש נמשים, גיל וכתמים אחרים, ללא קמטים ועם זרימת דם וחמצן משופרת. העור החדש יהיה צעיר גמיש, ותוצאות הטיפול יחזיקו שנים רבות.

כל טיפול פילינג כימי מתבצע בהתאם למצב העור, סוג העור ועל פי אבחנת הרופא בצורך הטיפול.

פורומים סרטן העור וניתוחי מוז (מוס)

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פס שחור לאורך האגודל בכך יד ימין איתי 21/09/2020 14:51
  • שלום רב, במשך יותר משנתיים יש לי פס שחור לכל אורך הציפורן ובכל פעם שאני קוזז אני רואה את השחור שהורדתי ככה שאני יודע שזה גדל על הציפורן ולא על העור מתחת לציפורן מה זה יכול להיות ? בנוסף הפס נשאר קבוע הוא לא מתרחב זה פס דק לכל אורך הציפורן בתודה

  • + הוסף תגובה
שומה דיספלסטית נועם 02/09/2020 23:59
  • שלום, הוסרו אצלי לאחרונה שלוש שומות. שתיים מהן אובחנו כשפירות - intradermal nevus ו compound nevus והן הוצאו בשלמותן. אחת מהן אובחנה כ compound dysplastic Nevus (moderate dysplasia) - one side margine involved. בעקבות זאת ביצעו ניתוח הרחבה והיא נשלחה שוב לביופסיה. אני מאוד חוששת, האם הביופסיה הנוספת עלולה פתאום למצוא משהו חמור יותר משום שהנגע לא הוסר בשלמותו? בנוסף, אשמח להבין מה המשמעות של moderate dysplasia? האם העובדה שנמצאה אצלי שומה דיספלסטית מעלה משמעותית את הסיכוי למלנומה? אציין שאין היסטוריה משפחתית למלנומה ולא אובחנו אצלי בעבר שומות דיספלסטית. תודה רבה

  • + הוסף תגובה
שומה דספלסטית ד"ר עופר ארנון 12/09/2020 10:50
  • היא שומה צבעונית שהסידור הפנימי של התאים שלה הוא פרוע... נהוג לומר שעדיף להסירה בשלמות. לא בטוח שבכלל צריך להסירה. לסיכומו של דבר. הסירי דאגה מליבך. לא מדובר בסרטן. לא מדובר גם על סיכון יתר. רפואה שלמה.

  • + הוסף תגובה
הרגשת לחץ במקום ניתוח מוס לאחר כשנתיים מירי 06/09/2020 00:42
  • שלום רב. לפני כשנתיים עברתי ניתוח מוס. כיום יש לי לחץ במקום הניתוח מעל גבנ שמאל עם הקרנה לרטש וגיקוד בקרקפת שנמצאה נקיה לאחר בדיקת רופא. האם עליי לחשוש מחזרה של גידול?

  • + הוסף תגובה
מעקב לאחר ניתוח ד"ר עופר ארנון 07/09/2020 16:57
  • נשמע שאתה צריך להבדק על ידי רופא עור או פלסטיקאי. רפואה שלמה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!