מדבקת טסטוסטרון עשויה לעורר חשק מיני בנשים לאחר כריתת שחלות

מדבקת טסטוסטרון עשויה לעורר חשק מיני בנשים לאחר כריתת שחלות
כתבה פרסומית כתבת חסות


מדבקה המכילה את ההורמון הגברי טסטוסטרון עשויה לעזור לעורר חשק מיני בנשים לאחר כריתת שחלות, הגורמת לירידה ברמת ההורמונים ולתקופת בלות מסיבה כירורגית, כך טוען מחקר שפורסם בגיליון מאי של Obstetrics & Gynecology. מחקרים לגבי מתן טסטוסטרון דרך הפה, בזריקות לשריר ובשתל תת-עורי הדגימו שיפור משמעותי בחשק המיני בנשים בגיל הבלות, טוען ד"ר באסטר מבית החולים Baylor שבטקסס, ארה"ב. בהתבסס על כך, בוצע הניסוי המתואר במחקר זה: בניסוי השתתפו 533 נשים מכמה בתי חולים ברחבי ארה"ב אשר סובלות מירידה בחשק המיני לאחר כריתת רחם ושחלות דו- צדדית. הן חולקו לשתי קבוצות, כאשר מחציתן קיבלו מדבקה עורית דו-שבועית המכילה 300 מיקרוגרם טסטוסטרון ליום, ומחציתן קיבלו מדבקת דמה (פלצבו). בוצע מעקב לאורך 24 שבועות, כאשר הפרמטר שנמדד היה שינוי בתדירות של קיום יחסי מין מספקים, בתחושת החשק המיני ובתחושת מצוקה.

לאחר 24 שבועות, היה שיפור משמעותי בפרמטרים הנ"ל בקבוצה שנטלה את הטסטוסטרון לעומת הפלצבו. קבוצה זו קיימה יחסים פי 2 מהקבוצה השניה, ודיווחה על עליה בחשק וירידה בתחושת המצוקה. לדברי החוקרים, תופעות הלוואי של המדבקה (כמו שיעור יתר) היו זניחים, אם בכלל קיימים.

מקור: Obstet Gynecol. 2005;105:944-952

[30/05/2005]

פורומים אנדומטריוזיס וכירורגיה גינקולוגית

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כריתת רחם רחל 02/09/2020 22:49
  • לפני כחודש וחצי עברתי כריתת רחם ושחלות נאמר לי בבדיקה בתל השומר ל שאני יכולה לקיים יחסים היום בעלי היה איתי פעם ראשונה תוך כדי הוא אומר לי שיש דם וריח לא שגרתי,יותר מדאיג אותי הריח מהדם ואני נורא חוששת מה עלי לעשות אם צריך פון אני אשלח

  • + הוסף תגובה
כאב אור 01/09/2020 13:19
  • לפני ארבעה ימים התחיל כאב מציק בשני צידי בטן תחתונה קרוב למפשעות כואב במגע מתגבר בתזוזה ובישיבה שעדיין ממשיך, לאחר ביקור בטרם הרופא אמר שזה כנראה סתם כאב וניתן לטפל במשככי כאבים- בחרתי שלא ונשלחתי הבייתה, היום התחיל כאב מציק בטבור בכיוון של 5 מתוך עשר. רציתי לדעת אם יש מה לדאוג או שזה פשוט סתם כאב כמו שהרופא בטרם טען.

  • + הוסף תגובה
חתך במפשעה טל 15/08/2020 01:07
  • שלום רב דוקטור. לא הצלחתי לשלוח שאלה בקטגוריה אחרת, והנושא הכירורגי נשמע לי רלוונטי אז הגעתי לפה. בערך בגיל 13-14 גילחתי בסכין גילוח את שיער הערווה במפשעה ולא נזהרתי ונחתכתי מאוד רציני ודיממתי המון, לבסוף הדם נעצר ומרחתי משחת פולידין וחבשתי.כמה זמן אחר-כך שמתי לב ששיער הערווה במקום בו החתך צומח בצבע לבן ויש צלקת לבנה בעור. מאז השיער שצומח שם נקודתית לבן. עברו המון שנים מאז (בת 26 כיום) ומטופלת בהסרת שיער בלייזר שכמובן גם הלייזר לא מצליח להסיר ותהיתי לאחר כל השנים פתאום, מדוע הצבע השתנה? אשמח להסבר על התופעה אם יש בידך את המידע. תודה מראש

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!