מתי לעבור ניתוחים פלסטיים?

מתי לעבור ניתוחים פלסטיים?
כתבה פרסומית כתבת חסות


כאשר מטופל מחליט לעבור ניתוח פלסטי עליו לשאול את עצמו לא רק איזה ניתוח הוא מעוניין לעבור ולמה, ולא רק מי הוא היה מעוניין שינתח אותו - אלא גם מתי הוא רוצה לעבור אותו. הרי ידוע כי לכל ניתוח פלסטי יש את יומו ולא פחות חשוב מזה, את עונתו.

על השאלה איזה ניתוח פלסטי לעבור כל מטופל עונה על פי צרכיו, על פי מה שהוא חש שמפריע לו במראה שלו, ואיזה ניתוח הוא מאמין שיגרום לו להרגיש נוח יותר עם עצמו ועם הסביבה. על השאלה אצל מי לעבור ניתוח פלסטי יענה הכיס שלו, אותו הוא יצטרך לפתוח כדי לשלם על הניתוח, וכמובן הניסיון והמקצועיות של הרופא שיגרמו לו להאמין שתחת ידיו הוא יקבל את התוצאות הטובות ביותר. על השאלה מתי לעבור את הניתוח אנחנו ננסה לענות לו.

ההחלטה מתי לעבור את הניתוח הפלסטי היא החלטה שתלויה הן באורך זמן ההחלמה ואי הנוחות הנגרמת בה, משך הטיפולים של לפני ואחרי הניתוח, זמן הניתוח והדחיפות של הניתוח. עם זאת, ניתן לחלק את הניתוחים בצורות שונות, בעיקר לפי חלוקה של קיץ וחורף. גורמים אלו, אין ספק יכולים לעזור בתהליך קבלת ההחלטה מתי לעבור את הניתוח. עם זאת, יש לקחת בחשבון שכל ניתוח יכול להיארך יותר מהמצופה ותקופת ההחלמה משתנה ממטופל למטופל. בעיקרון, זמן משוער של ניתוחים פלסטיים נע בין שבוע לחודש, כאשר ניתוחי אף, הגדלת חזה או הרמת שפתיים, דורשים שבוע החלמה, בעוד ניתוחי מתיחת בטן ומתיחת פנים דורשים חודש החלמה. שאר הניתוחים מחולקים בטווח שביניהם.

אילו ניתוחים פלסטיים מומלץ לערוך מתי? החורף, זה זמן טוב לעבור ניתוח פנים,ניתוח צוואר,ניתוח אף והרמת עפעפיים. בתקופת ההחלמה של ניתוחים אלו יהיו לא מעט בצקות, נפיחויות ושטפי דם אשר יחלימו טוב יותר במזג אוויר חורפי. ניתוחי מתיחת בטן ושאיבת שומן גם הם מומלצים יותר לחורף, מאחר ויש צורך ללבוש מכנסי לחץ בעת תקופת ההחלמה, ומכנסיים אלו אינם נוחים למזג אוויר קיצי. כמו כן, ישנם ניתוחים שדורשים להישמר מהשמש בעת תקופת ההחלמה. על כן, רצוי לעבור אותם בחורף. למשל, ניתוחי פילינג, ניתוחי חזה וטיפולים אסתטיים דוגמאת הסרת שיער. עם זאת, יש לזכור שניתוחי חזה (בעיקר הרמת חזה) וניתוחי מתיחת בטן דורשים זמן החלמה ארוך, דבר שלא תמיד אפשרי ליהנות ממנו בחורף (בשל עבודה, לימודים וכדומה).

בקיץ, לעומת זאת, מוטב לעבור ניתוחים אשר דורשים זמן החלמה ממושך. זו הסיבה שלא מעט בני נוער עוברים ניתוחים בתקופה זו (קרוב לחמש מאות בשנה). אז אומנם צריכים לשבת בבית ולהחלים, אך לפחות לא מפסידים לימודים או עבודה.

לא מעט אנשים בוחרים את בחירת האמצע, ניתוח בפסח. אז מנצלים את מזג האוויר הנוח ואת החופשה הארוכה להחלמה. הבעיה היא שדווקא אז כל המרפאות הפלסטיות מלאות.


פורומים ניתוחים פלסטיים ומתיחת בטן אחרי ירידה במשקל

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מתיחת זרועות רוני 05/09/2020 21:18
  • האם ניתן לבצע את הניתוח גם למי שחיובית לפקטור ליידן 5?

  • + הוסף תגובה
הסרת עור עודף בבטן חגה 31/07/2020 19:45
  • אני בת 22 וירדתי 24 קילו. יש לי בטן נפולה כתוצאה מהירידה וזה נראה רע ולא מתאים לגוף שלי (יש לציין שירדתי ללא ניתוחים) האם הקופה יכולה לאשר מיני מתיחת בטן בחינם גם?

  • + הוסף תגובה
אכזבה משאיבת שומן מעיין 24/07/2020 22:33
  • שלום, אני אחרי 3 שבועות ניתוח שאיבת שומן ומתיחת בטן, אני כעת מביטה בבטן ועדיין רואה שומן בצדדי הבטן ובמותניים, ולא קיבלתי את התוצאה שרציתי..ומאוכזבת ממראה הבטן כעת )אציין שביצעתי את הניתוח לאחר 4 לידות ולא היה לי הרבה משקל עודף, הייתי במשקל 74 גובהה 1.68 רק קצת רפוי בבטן). השאלה, מה ניתן לעשות כעת על מנת להגיע לתוצאה הרצויה? האם ניתן כעת לבצע רק שאיבת שומן בצצדי הבטן ובמותניים? ואחרי כמה זמן אפשר לעשות זאת לאחר הניתוח הנ"ל?

  • + הוסף תגובה
שאיבת שומן ד"ר טלי פרידמן 26/07/2020 09:34
  • היי מעיין, אמליץ לך לחזור לרופא המטפל ולהתייעץ איתו.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!