איך להוריד את רמת הכולסטרול בגוף?

איך להוריד את רמת הכולסטרול בגוף?

כתבה פרסומית כתבת חסות

גופנו הינו סוג של מנוע. אם לא נקפיד לשים לב לנעשה בו ולשמור עליו אנו עלולים למצוא את עצמנו נאלצים להתמודד עם מחלות לא פשוטות בהן גופנו יחלה. אחת התחומים שאנו צריכים לשים לב אליהם הוא רמת הכולסטרול בגוף.

בשנים האחרונות עלתה המודעות לרמת הכולסטרול בגוף. זאת עקב ההכרה שרמת כולסטרול גבוה, מסכנת את הגוף ומעמידה אותו בסיכון מתמיד לחלות במחלות לב, ללקות בטרשת עורקים אשר יכולה להתפתח לכדי אירוע מוחי, או לקבל התקפי לב. על כן רופאים ממליצים למטופלים שלהם לשמור על דיאטת כולסטרול, ועל אורח חיים ספורטיבי ובריא. לא אחת מגיעים מטופלים למסקנה שעליהם לקיים דיאטת כולסטרול ואורח חיים ספורטיבי רק אחרי שכבר נאלצו להתמודד עם התקפי לב או מחלות לב שונות. על כן יש להקפיד על חיים בריאים, בטרם הגוף יכריח אותנו להתחיל בכך.

על מנת להקפיד על שמירת רמת כולסטרול סבירה בגוף, יש לבצע מעקב אחריו באמצעות בדיקות דם, אחת לחמש שנים החל מגיל עשרים. את בדיקת הכולסטרול עצמה מתחילים לעשות בבדיקות דם החל מגיל שנתיים. בדיקות אלו יבחנו האם המטופל נמצא בנורמה הסבירה של הכולסטרול או האם עליו להתחיל להקפיד יותר על צריכת המזון שלו. הגורמים אשר משפיעים על רמת הכולסטרול בגיל הם תורשה, מין, גיל, עודף משקל, פעילות גופנית וסוג צריכת המזון.

על מנת לקיים אורח חיים בריא יש להקפיד על פעילות ספורטיבית, זו יכולה לכלול שחיה, ריצה, רכיבה על אופניים ואף יוגה. פעילות ספורטיבית יכולה להפחית כמעט 50mg/dl. כמו כן, יש להימנע מעישון.

על מנת להפחית את כמות הכולסטרול בגוף יש להימנע מצריכת מזונות שמנים או עתירי כולסטרול, דוגמאת בשר, חלמון של ביצה, מזונות מטוגנים, מאפים, גבינות שמנות, נקניקים, גלידות.

דיאטת כולסטרול, יחד עם אורח חיים ספורטיבי, יכולה להוריד שלושים אחוז מרמת הכולסטרול בגוף.

לצד הורדת הכולסטרול, המכונה הכולסטרול הרע, ניתן לשמור על הגוף באמצעות העלאת הכולסטרול הטוב, אשר מרחיק את הגוף מסכנה לחלות במחלות לב ולקבל התקפי לב. כולסטרול זה יכול לעלות באמצעות צריכת מזון המכיל אומגה 3 (כגון דגים), צריכת מזון דל שומן ודל בכולסטרול כמו פירות, ירקות, מוצרי חלב דלי שומן, לחם מלא, עוף, קטניות ושתיית חצי כוס יין אדום ביום. צריכת מזון זה, יחד עם פעילות ספורטיבית, לא רק שמרחיקה מן הגוף את הכולסטרול הרע, אלא גם מחזקת את הכולסטרול הטוב.

במידה ותהליכים אלו אינם מספיקים, ניתן לפנות אל הרופא על מנת לקבל מרשם עבור תרופות שעוזרות בהורדת הכולסטרול. עם זאת, יש להקפיד גם בעת נטילת תרופות אלו, על פעילות ספורטיבית וצריכת תזונה נכונה, על מנת לשמור על גוף בריא ואורח חיים תקין.


פורומים, מחלות לב נשים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אקו לב ורד 12/11/2019 15:26
 • שלום רב, בבדיקת אקו לב שביצעתי נרשמו הערכים הבאים: אי ספיקה מיטרלית מינימלית אי ספיקה טריקוספידלית מינימלית הלחץ הסיסטולי בעורק הריאה תקין מוערך בכ 25 ממ"כ נמצא תפליט פריקרדיאלי בכמות מזערית. מה הבדיקה אומרת,האם יש סיבה לדאגה?

 • + הוסף תגובה
אקו טלי 12/11/2019 18:48
 • סהכ הבדיקה ללא ממצאים פתולוגיים משמעותים - דלף קל ( המכונה בעגה שלנו אי ספיקת המסתם ) של המסתמים . כמו גם נוזל קטן בקרום הלב ( פריקד) הם ממצאים שכיחים ועל פי רב ללא משמעות קלינית

 • + הוסף תגובה
כאבים בחזה ופעימות מקדימות כל היום ל 18/10/2019 10:05
 • שלום,בשנה האחרונה סובלת מפעימות מקדימות שנמצאו בבדיקת הולטר לפני כמה חודשים (1429 ביממה), בחודש האחרון זה מאוד החמיר, אני מרגישה את זה כל יום הרבה מהיום. ואני מרגישה גם כאב נקודתי בחזה שלא עובר. אני בת 32, רגועה מטבעי ולא נמצאת בתקופת לחץ, לא עצבנית, עושה פעילות גופנית באופן סביר. נתנו לי בדיקת אקו לב וארגומטריה ושתיהן יצאו תקינות חוץ מקפיצה של הלב ל160 אחרי 3 דקות שהפתיעה אותי מאוד כי לא עשיתי שום מאמץ ואני רגילה ללכת כל יום הרבה ומהר. איזה עוד בדיקות אני יכולה לעשות? אני מרגישה שמשהו לא תקין וכל מה שהקרדיולוגית אמרה לי זה שהיא יכולה לתת לי תרופה לדכא את זה, ולא התייחסה לטענה שלי על החמרה וכאבים.אני לא מעוניינת להשתיק סימפטומים, הסימפטום הוא לא מה שמטריד. לאן עוד אפשר לגשת?

 • + הוסף תגובה
דפיקות לב טלי 18/10/2019 14:08
 • התלונה שכיחה העובדה שעברת בירור והוא תקין מרגיעה ממליצה שתנהגי כעצת הרופא/ה המטפל

 • + הוסף תגובה
דופק מהיר הפרשים לירון 04/10/2019 16:47
 • בת 30 בריאה. בימים האחרונים מרגישה את הדופק מהיר. במדידות ביתיות. בשכיבה 80 בערך בישיבה עד 90 פעימות. בעמידה בסביבות 110. למה בעמידה זה עולה עוד? אציין שאני גם מתעוררת בבוקר פותחת את העיניים עוד לא יורדת מהמיטה והדופק מהיר. יש עליי עייפות מצטברת ועומס נפשי. ניגשתי לרופא משפחה שבדק לחץ דם היה תקין בדק את הלב עם סטטוסקופ והכל היה תקין. אמר לנסות לקחת ולריאן. מה דעתך המקצועית תודה

 • + הוסף תגובה
דופק טלי 04/10/2019 19:36
 • איני רואה ממצא מסכן חיים בתאור שנתת - ניתן לערוך בירור אצל רופא המשפחה לרבות בדיקה גופנית : בדיקות דם ואקג

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!