בדיקת הריון ביתית - הבדיקה שתשנה את חייך

בדיקת הריון ביתית - הבדיקה שתשנה את חייך

כתבה פרסומית כתבת חסות

קמטים בעקבות ההריון? התייעצי עם המומחה בפורום בוטוקס ומילוי קמטים >>>

אחד הרגעים המאושרים של כל בני זוג בכלל, וכל אישה בפרט, הוא הרגע בו האישה צריכה לרכוש ערכת בדיקת הריון ביתית או לעבור בדיקת היריון אצל גניקולוג. זאת על מנת לגלות האם היא נכנסה להיריון ויכולה להתחיל להתכונן לחיים חדשים בתור אימא צעירה.

לא מעט נשים מעדיפות לבצע תחילה בדיקת הריון באופן עצמאי, באמצעות בדיקת הריון ביתית אשר ניתנת לרכישה בכל בית מרקחת. זאת על מנת שלא יפנו לרופא הנשים שלהן בטרם הגיע הזמן. אחרות, לעומת זאת, מעדיפות לפנות ולבצע בדיקת דם אצל הרופא שלהן, על מנת לקבל את כל המידע הנדרש. זאת כדי לא לטפח ציפיות, למרות שערכת בדיקת היריון ביתית נחשבת אמינה מאוד.

שתי סוגי בדיקות ההריון הבאות למעשה לבדוק האם קיים הורמון Beta-hCG בדם או בשתן. הורמון בטא היריון הוא ההורמון אשר מופרש לדם על ידי השלייה, וניתן לגילוי כבר שבוע אחרי הפריית הביצית בגוף. באופן טבעי ההורמון גדל כל יומיים-שלוש, ומגיע לשיאו בחודש השני או השלישי של ההיריון.

בדיקת היריון ביתית מאפשרת את גילוי ההורמון באמצעות שתן. יש לבצע את הבדיקה עם השתן הראשון של היום, מאחר ואז בדרך כלל יופיע ההורמון. תוצאות הבדיקה מתגלות תוך מספר דקות, באמצעות שינוי צבע המקלון עליו מתבצעת הבדיקה. במידה והתשובה חיובית יש לאשש אותה באמצעות בדיקת דם אצל רופא נשים. 

במידה והבדיקה שלילית יש לבצע אותה שנית כעבור מספר ימים, מאחר וייתכן מאוד שלא חלפו מספיק ימים מרגע איחור המחזור. ישנה המלצה של רופאים לערוך את הבדיקה רק אחרי איחור הוסת ולא לפניו, שכן אז בוודאות התשובה תהיה שלילית. את הבדיקה יש לבצע כבר אחרי יום אחד של איחור הוסת. במידה והתוצאות חיוביות הסיכוי של הערכה לטעות הוא נמוך, בעוד שאם התוצאות שליליות יש לבצע את הבדיקה שוב, כעבור מספר ימים.

בדיקת הריון ביתית לגילוי ריכוז החלבון, בטא היריון, קרי Beta hCG, מאפשר לגלות לא רק האם האישה נמצאת בהיריון אלא גם את משך הזמן שהיא בהיריון. אין מדובר במד מדויק של ימים אלא של שבועות. במידה ורמת ההורמון נמוכה בדם, ייתכן מאוד שלא יהיה ניתן להגדיר את השבוע המדויק של ההיריון, שכן זה היריון צעיר מדי. כמו כן, יהיה קושי להגדיר זאת במידה ומדובר בהיריון שלא מתפתח כראוי או היריון חוץ רחמי.

על מנת שהאישה או בני הזוג יוכלו לדעת באיזה שבוע נמצא ההיריון, ישנה בכל מעבדה טבלה עם מדדים של ההורמון לעומת השבוע של ההיריון, בהערכה. הכמות המינימאלית של הורמון בטא היריון לצורך היריון הוא 10 mIU/ml. ההורמון עם כן גדל כל יומיים-שלוש, ונוהגים לבדוק אותו עד השבוע השישי. לאחר מכן נהוג לבצע בדיקות אולטראסאונד, כדי לבדוק את התקדמות ההיריון.

קמטים בעקבות ההריון? התייעצי עם המומחה בפורום בוטוקס ומילוי קמטים >>>

פורומים, אורו-גינקולוגיה, בריחת שתן ורצפת האגן

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כאבים בבטן תחתונה לאחר כריתת רחב ותיקון דליפה בשלפוחית שתן עדה 14/11/2019 11:27
  • דר אלקלעי שלום , אני בת 58 ולפני כשנתיים עברתי על ידך בהצלחה ניתוח לכריתת רחם ותיקון דליפת שלפוחית השתן בשיטה וגינלית . בזמן האחרון התחלתי להתאמן בפילטיס מכשירים ומזה כשבועיים יש לי כאבים חזקים בבטן התחתונה ואף פחדתי שיש לי דלקת בשתן . עשיתי בדיקה והתברר שלא והפסקתי עם הפילטיס . הכאבים חזקים במיוחד בזמן הטלת שתן . האם גרמתי לנזק ? מה כדאי לי לעשות ?

  • + הוסף תגובה
גזים מהפות אחרי ישיבה משרדית רמונה 10/11/2019 16:05
  • שלום, בשנתיים האחרונות התחלתי לעבוד בעבודה משרדית. אחת לכמה ימים/שבועות כשאני קמה מהכיסא יש לי קולות של גזים מהנרתיק. לאיזה רופא עליי לפנות? למה זה קורה ואיך אמיתי לטפל בזה?

  • + הוסף תגובה
צניחת רחם לאחר לידה אנונימית 27/10/2019 00:00
  • יולדת נואשת! שבוע לאחר לידה! צניחת רחם מחוץ לנרתיק כאבים מטורפים בגב התחתון ובטוסיק. ניסיתי להחזיר את הגוש פנימה אך הוא צונח חזרה. מה עושים??? אני לא יכולה לחכות 6 שבועות משכב לידה, לא יכולה ללכת לא יכולה לעמוד. יש פתרון זמני לבינתיים?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!