ניתוח מתיחת בטן - להדק את הבטן באמצעות הסרת שומנים עודפים

ניתוח מתיחת בטן - להדק את הבטן באמצעות הסרת שומנים עודפים

כתבה פרסומית כתבת חסות

לייעוץ מומחה בנושא מתיחת בטן לחצו כאן >>>

בשנים האחרונות התפתחה הרפואה האסתטית והיא מאפשרת כיום לשפר את המראה החיצוני בדרכים שונות אשר בעבר לא היו מוכרות. דוגמא טובה לכך הוא ניתוח מתיחת בטן.

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח שמטרתו הסרת עודפי עור ושומן מהבטן האמצעית והתחתונה, וחיזוק הדופן של הבטן. ניתוח זה משנה באופן משמעותי את מראה הבטן, ומקנה לו צורה הדוקה יותר נטולת עור רפוי ומתדלדל. ניתוח זה מונע התרופפות של הבטן, תהליך שמתרחש בעיקר אחרי הריונות או ירידה במשקל. 

אז העור מאבד את גמישותו ונראה רפוי ומרובה כפלים. לרוב מנתחים פלסטיים ממליצים על ניתוח מתיחת בטן רק אחרי שנערכו כל הניסיונות להגיע לבטן הדוקה באמצעות ירידה במשקל ופעילות גופנית אינטנסיבית.

המיועדים לעבור ניתוח מתיחת בטן הם נשים אחרי לידה שאין ברצונן ללדת עוד ילד, גברים ונשים השילו משקל רב מגופם וסובלים מעודפי עור בשיפולי הבטן. 

יש לציין ניתוח מתיחת בטן איננו תחליף לפעילות ספורטיבית או שמירה על תזונה נכונה אלא תהליך משלים להם. עם זאת, ניתן לערוך עם ניתוח זה טיפול שאיבת שומן, שמסיר תאי שומן מיותרים מהגוף. אך גם כאן אין מדובר על תחליף לטיפול זה, שכן מתיחת בטן באה למתוח ולהדק את הבטן בעוד ששאיבת שומן מסירה תאי שומן לא רצויים מהגוף.

ניתוח מתיחת בטן יכול להתבצע בכל גיל מעל גיל 18, אך רק כאשר המטופל מגיע למשקל הנמוך ביותר האפשרי מבחינתו. זאת בגלל שאם הוא יירד עוד במשקל אחרי הניתוח העור יחזור להיות רפוי. 

על מנת לוודא שהמטופל עומד בתנאי הניתוח, יבדוק הרופא את מצבו הרפואי, יערוך לו בדיקות דם שונות וצילום של האזור בו יתבצע הניתוח. על המטופל ייאסרו צריכת אלכוהול, סיגריות ואספירין לפני הניתוח, והוא יתבקש לרכוש חגורת לחץ ולהיות בצום שש שעות לפני הניתוח.

בתחילת ניתוח מתיחת בטן, יסמן הרופא את האזור בו הוא יבצע את הניתוח, אשר יתבצע תחת הרדמה מלאה או מקומית. עם תחילת הניתוח, יבצע הרופא חתך לרוחב הבטן וסביב הטבור, ירים את עור הבטן כלפי מעלה ויהדק את שרירי דופן הבטן. 

בהמשך יסיר הרופא את עודפי העור וימקם את הטבור במקומו החדש. בסיום הניתוח, יתפור הרופא את אזור הניתוח ושני צינורות יצאו משיפולי הבטן כדי לנקז את ההפרשות השונות ממנה. בסוף הוא יניח את חגורת הלחץ על הבטן.

אחרי הניתוח, במידה וכל המדדים של הגוף (נשימה, דם, חמצן וכדומה) יהיו טובים, יועבר המטופל מחדר התאוששות אל חדר האשפוז ולמחרת היום ישוחרר הביתה. בביתו יהיה עליו לנקז את ההפרשות מדי יום במהלך השבוע הראשון. 

בתום שבוע מהניתוח יוצאו שני הנקזים מגופו. במהלך עשרת הימים הראשונים יורגשו נפיחויות באזור הניתוח. לעבודה יהיה ניתן לחזור אחרי שבועיים שלוש, במהלכם יצטרך המטופל לחגור את חגורת הלחץ. לפעילות פיזית המטופל יוכל לחזור אחרי חודשיים.

ניתוח מתיחת בטן כולל מספר סיבוכים שכל מטופל חייב לדעת עליהם. עישון כבד יכול לגרום לסתימה והצרת כלי הדם, ייתכן שייגרם נזק לעור בעת הניתוח, ייתכנו דימומים, חוסר תחושה באזור הניתוח ואף נמק.

לייעוץ מומחה בנושא מתיחת בטן לחצו כאן >>>

פורומים, סרטן העור וניתוחי מוז (מוס)

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סדקים בעור אני 03/11/2019 00:47
 • חולת אנפיזמה קשה, עדיין על הרגליים. קרוסלים נפוחים כבר שנים . עור סדוק בעקב אחד איך שהוא טופל עם אמבטיות מלח ו/או חומץ, פלקסיטול , dermovate לתקופות קצרות. עכשיו יש בעיה גם בעקב השני ועור האגודל. שולחים אותי מרופא עור לפודיאטר, לא עוזר כלום. אומרים לי לשים קרמים. אזי תמיד שמתי, אין חדש. אין בעיה בלב , אין סוכר. מה זה יכול להיות בבקשה?

 • + הוסף תגובה
יובש ד"ר עופר ארנון 08/11/2019 12:34
 • אומנם לא סרטן עור אך נסי למרוח קרם רגליים שמכיל אורייאה בכמות גדולה לפני השינה ולישון עם גרביים. רפואה שלמה

 • + הוסף תגובה
גידולים לא בפנים מלי 04/09/2019 12:40
 • יש לי מספר שומות באזור הפנים והמחשוף. במידת הצורך להסירן, האם אפשרי בשיטת מוס?

 • + הוסף תגובה
שומות צבעוניות ד"ר עופר ארנון 18/10/2019 15:34
 • כריתת שומות צבעוניות לא רגילות (אטיפיות), בדרך כלל לא נכרתות בניתוח מוהס. הסיבה - הרצון לאבחנה היסטולוגית רגילה ולא חתך קפוא. רפואה שלמה

 • + הוסף תגובה
הכנות לניתוח Mohs ארי 09/10/2019 18:39
 • שלום רב אני בן 70 לפני 8 שנים עברתי ניתוח מעקפי לב לוקח בקביעות מדלל דם מיקרופרין 75 אני חש בטוב לפני ניתוח MOHS בלחי הרדמה מקומית . שאלתי: א. האם יש צורך בהפסקת מדלל הדם מספר ימים לפני וכמה: ב. האם יש מגבלות שיש להמנע כחודש לאחר הניתוח כגון רחצה בבריכות ים המלח (לא בשמש) תודה ארי

 • + הוסף תגובה
הפסקת אספירין טרם ניתוח ד"ר עופר ארנון 16/10/2019 11:38
 • לא חובה להפסיק אספירין טרם הניתוח. אין אפשרות להכנס למקווה מים, במשך כחודש לאחר הניתוח. רחצה במקלחת אפשרית בדרך כלל יום לאחר הניתוח. רפואה שלמה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!