//

חיידקים חדשים ייצרו סוגי אנטיביוטיקה חדשים לטיפול בזיהומים עמידים

חיידקים חדשים ייצרו סוגי אנטיביוטיקה חדשים לטיפול בזיהומים עמידים
כתבה פרסומית כתבת חסות


בעשורים האחרונים החיידקים הסובבים אותנו הלכו ופיתחו עמידות לתרופות האנטיביוטיות השכיחות. כתוצאה מכך בתי חולים סובלים מעלייה דרמטית בזיהומים קשים שמקורם בחיידקים עמידים שמרביתם קטלניים.
על מנת לפתור בעיה מורכבת זו, מדענים מנסים להנדס גנטית חיידקים שמייצרים חומרים כימייים העמידים לזיהומים. כך פותחו לאחרונה חיידקים המייצרים כימיקלים בשם "פוליקטידים". הפוליקטידים הם מולקולות הבנויות מטבעת של פחמן וחמצן, הדומות בהרכבן לאנטיביוטיקה המוכרת אריתרומיצין.

צוות החוקרים, אשר פרסם את תוצאות עבודתו בגיליון האחרון של העיתון Nature Biotechnology השתמש ברצפי DNA המייצרים חלבונים מייצרי "פוליקטידים" מחיידקים שונים, והטמיע אותם באופן חדשני בחיידק המוכר E Coli.
בזאת יצר חיידק המייצר את הפוליקטידים באופן מוגבר, והחוקרים מקווים שזהו צעד משמעותי שייתן לחיידקים אלה כוחות יתר בריפוי זיהומים עמידים.

Menzella H. G., et al. Nature Biotech., Advanced Online Publication, doi: 10.1038/nbt1128 (2005).

[16/08/2005]

פורומים אורטיקריה (סרפדת)

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אורטיקריה לאחר היריון שקד 05/08/2020 10:01
 • שלום אני חודשיים וחצי לאחר לידה. בשליש השני של ההיריון החלו נגעים קלים ולאחר הלידה הייתה התלקחות ואובחנתי עם אורטיקריה כרונית. אני כבר חודשיים נוטלת בקביעות 2 טלפסט בבוקר ו-2 נוספים+ 1 סינגולייר בערב. לשמחתי כבר שבוע וחצי אני מרגישה הטבה משמעותית שמתבטאת בירידה של 90% מכמות הנגעים והפחתה משמעותית בגרד. באם השיפור נשמר יציב, האם יש מקום להפחית את המינון של הטיפול התרופתי? או שעליי לקחת אותו באופן קבוע גם תחת שיפור משמעותי.

 • + הוסף תגובה
אורטיקריה בהריון ד"ר רמית מעוז-סגל 06/08/2020 08:16
 • בעקרון כדאי להמתין להפוגה מלאה לפני שמתחילים להוריד מינונים

 • + הוסף תגובה
נגעים בעור עדן 04/08/2020 12:55
 • היי, שמי עדן ואני בת 28. לאחרונה, שמתי לב לנגעים שמופיעים אצלי בעור (בעיקר ברגליים). בהתחלה הם נראים כמו עקיצה של יתוש ופשוט גודלים למימדים שנראים כמו אלרגיה. חשוב לי לציין כי מדובר על תקופה של חודשיים אחרונים בלבד, מעולם לא ראיתי נגעים כאלה קודם אצלי. קראתי קצת על מחלת הסרפדת ואשמח לשלוח תמונה במידה וניתן על מנת להבין את משמעות הנגע בעור. בברכה,

 • + הוסף תגובה
אבחון ד"ר רמית מעוז-סגל 06/08/2020 08:15
 • פורום זה מיועד לחולים שאובחנו באורטיקריה ע״י רופא , לא ניתן לייעץ לך ללא בדיקה גופנית מלאה של מומחה למחלה

 • + הוסף תגובה
אורטיקריה בהריון שירה 29/07/2020 00:26
 • שלום אני בת 27 הריון ראשון מתחילת ההריון אובחנתי עם אורטיקריה ( הרופא חושב שזה בגלל ההריון) לא מגיבה לאנטיהיסטמינים גם במינון של 4 ביום . סטרואידים בווריד הקל רק לכמה שעות וזה חזר ובתקופת הקורונה עכשיו לא ממש ממליצים וגם יש לזה הרבה תופעות לוואי.. שמעתי על התרופה ביולוגית אבל לא כל כך רוצים לתת לי כי לא התחלתי איתה לפני ההריון.. התוצאה שאני 6 חודשים סובלת, בדיכאון, מתביישת לצאת מהבית, מתביישת מבעלי, לא ישנה טוב ואז עצבנית וחלשה וכל הרופאים והמומחים שהייתי אצלם אמרו לי תסבלי עד שתסיימי את ההריון אין ברירה וכנראה שאחרי הלידה זה יעבור.. הדרג והאנדיוגמה הורגים אותי! מה עושים ????

 • + הוסף תגובה
אורטיקריה והריון ד"ר רמית מעוז-סגל 29/07/2020 16:15
 • ככל הנראה המחלה שלך מתלקחת תחת הורמונים ( הריון). בטח שצריך לטייב לך את הטיפול , התשובה שנתנו לך לא ראויה לדעתי. על מנת לייעץ לך בצורה הטובה ביותר הגיעי לביקור מסודר במרפאה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!