טיפולי בוטוקס - למי שעדיין לא עבר

טיפולי בוטוקס - למי שעדיין לא עבר
כתבה פרסומית כתבת חסות


בשנים האחרונות התפתחה אופנה בקרב אנשים רבים, והיא לנחש מי בקירבתם עבר טיפולי הזרקת בוטוקס. אופנה זו התפתחה בעקבות הפופולאריות הרבה של טיפולים אלו, אשר גרמו לתהות מי הגיע לגיל שלושים ועוד לא עבר טיפולי בוטוקס.

החל משנות התשעים, עת קיבלו חברות רפואיות שונות אישור להכניס את חומר הבוטוקס לשימוש ברפואה האסתטית לצורכי מילוי קמטים או עיבוי שפתיים, החל חומר זה לתפוס פופולאריות רבה והטיפולים בו תפסו תאוצה. טיפולים אלו נערכו תחילה במרפאות השונות, אך עם הזמן הוא גם יצא החוצה. 

טיפולי בוטוקס החלו להתבצע גם במה שכונה "מסיבות בוטוקס", מסיבות אשר בין היתר הזמינו אליהן רופאי עור כדי להזריק לחוגגים בוטוקס לצורך מילוי קמטים או עיבוי שפתיים. מסיבות אלו לא קיבלו את אישור הרשויות השונות וזכו לביקורת קשה. עם זאת, הפופולאריות של החומר ושל טיפולי בוטוקס נשמרה. כיום הוא נחשב לטיפול שאיננו ניתוח הפופולארי ביותר בארה"ב ובבריטניה.

טיפולי בוטוקס הם טיפולים אשר במהלכו מזריק הרופא כמויות קטנות של החומר אל קמטי הבעה שונים, אשר נוצרו עם הזמן. החומר מוזרק סביב האף, בין הגבות וסביב הפה. חשוב לציין, החומר איננו יעיל על קמטים סטטים או קמטים שנוצרו כתוצאה ממבנה העור. החומר המוזרק אל הקמט ממלא אותו ומאפשר את שיתוקו של השריר באופן זמני. כך הוא מונע ממנו לנוע ולא מאפשר לו לייצר קמט. 

כאשר החומר מוזרק אל השפתיים, בעת טיפול עיבוי שפתיים, הוא למעשה ממלא אותן אחרי שאלו נפלו או הפכו ריקות, מה שגרם להן לצנוח כלפי מטה. תופעה שהינה טבעית אצל נשים אחרי גיל 40.

טיפולי בוטוקס הוא טיפול שלוקח זמן קצר מאוד. עם זאת, כאשר מורחים באזור משחת אלחוש לפני הטיפול, כדי למנוע כאב, אזי שמריחת המשחה מתבצעת 40 דקות לפני הטיפול. אחריו יש להוסיף קומפרס קר במקום. תופעות הלוואי הן אדמומיות באזור הזריקה, שטף דם, ובמקרים קיצונים החלשה של השריר וצניחה של העפעפיים, במידה הזריקה מתבצעת באזור זה. 

בשנים האחרונות גילו חוקרים כי מטופלים אשר עברו טיפולי בוטוקס, וסבלו לפני כן מכאבי ראש תדירים, כאבם פחת עד שחדלו להרגיש בו לגמרי. את התוצאות המלאות של הטיפול ניתן לראות אחרי שלוש ימים. אך כבר מיד בסיום הטיפול ניתן לחזור אל שגרת החיים הרגילה. חשוב לציין, טיפול הזרקת בוטוקס הינו טיפול זמני שמחזיק מספר חודשים בלבד. יתרון נעוץ בכך שניתן לחזור עליו מספר פעמים ככל הניתן, בלי חשש.

טיפולי בוטוקס נועדו בעבר רק לנשים מבוגרות, שביקשו להחזיר לעצמן את מראה הפנים הצעיר ונטול הקמטים. אך בשנים האחרונות אנו עדים לשינוי בתחום, ויותר צעירים, החל מגיל שלושים, נוטים לעבור טיפולי בוטוקס. טיפול בגיל צעיר יוצר עור חלק בהווה, ומאפשר שמירה עליו בעתיד. כמו כן, ככל שהטיפול מתבצע בגיל מאוחר יותר כך היעילות שלו יורדת, ויש צורך לעבור טיפול מילוי קמטים רחב יותר.

פורומים ניתוחים פלסטיים ומתיחת בטן אחרי ירידה במשקל

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מתיחת זרועות רוני 05/09/2020 21:18
  • האם ניתן לבצע את הניתוח גם למי שחיובית לפקטור ליידן 5?

  • + הוסף תגובה
הסרת עור עודף בבטן חגה 31/07/2020 19:45
  • אני בת 22 וירדתי 24 קילו. יש לי בטן נפולה כתוצאה מהירידה וזה נראה רע ולא מתאים לגוף שלי (יש לציין שירדתי ללא ניתוחים) האם הקופה יכולה לאשר מיני מתיחת בטן בחינם גם?

  • + הוסף תגובה
אכזבה משאיבת שומן מעיין 24/07/2020 22:33
  • שלום, אני אחרי 3 שבועות ניתוח שאיבת שומן ומתיחת בטן, אני כעת מביטה בבטן ועדיין רואה שומן בצדדי הבטן ובמותניים, ולא קיבלתי את התוצאה שרציתי..ומאוכזבת ממראה הבטן כעת )אציין שביצעתי את הניתוח לאחר 4 לידות ולא היה לי הרבה משקל עודף, הייתי במשקל 74 גובהה 1.68 רק קצת רפוי בבטן). השאלה, מה ניתן לעשות כעת על מנת להגיע לתוצאה הרצויה? האם ניתן כעת לבצע רק שאיבת שומן בצצדי הבטן ובמותניים? ואחרי כמה זמן אפשר לעשות זאת לאחר הניתוח הנ"ל?

  • + הוסף תגובה
שאיבת שומן ד"ר טלי פרידמן 26/07/2020 09:34
  • היי מעיין, אמליץ לך לחזור לרופא המטפל ולהתייעץ איתו.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!