אוקטובר - חודש המודעות לסרטן השד

אוקטובר - חודש המודעות לסרטן השד

כתבה פרסומית כתבת חסות

תאריך עדכון: 10/09/2019
כחלק מהגברת המודעות לסרטן השד, מצויין בישראל ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן מדי שנה בחודש אוקטובר, "חודש המודעות לסרטן השד", במקביל לשאר מדינות העולם. בחודש זה עורכת האגודה למלחמה בסרטן אירועים רבים להגברת המודעות לנושא.

במהלך חודש אוקטובר יוצאת האגודה למלחמה בסרטן במסע הסברה רחב היקף, בכל כלי התקשורת, המתמקד בחשיבות הגילוי המוקדם ודרכי הטיפול בסרטן השד. אירועים שונים ייערכו במהלך החודש להעלאת המודעות למחלה ולחשיבות הגילוי המוקדם.

במקביל תערוך האגודה מספר ימי עיון לחולות ובני זוגם, ללא תשלום:
לחגוג את החיים - יום עיון לנשים המתמודדות עם סרטן השד, יום ד' 14.10.09
יום עיון לנשים צעירות (עד גיל 40) המתמודדות עם סרטן השד, יום ד' 28.10.09
יום עיון לנשים בריאות בסיכון לחלות בסרטן השד, יום ג' 17.11.09

סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. כ- 4,000 נשים מאובחנות מדי שנה כחולות בסרטן השד וכ - 900 מתות מהמחלה. אחת מכל שמונה נשים בישראל עלולה לחלות בסרטן השד, וככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים, עולים סיכויי הריפוי לכ - 90%. מנתוני האגודה למלחמה בסרטן, מסתמן כי מספר הנשים אשר מחלימות מסרטן השד עולה בהתמדה בזכות הגילוי המוקדם ובזכות שיפור דרכי הטיפול והגברת המודעות הנרחבת בארץ.

האגודה למלחמה בסרטן ממליצה :
החל מגיל 20 חשוב שתכירי את שדייך ואת השינויים החלים בהם. ככל שתכירי טוב יותר את גופך, תוכלי להבחין בשינויים, במידה והם קיימים, ולפנות לרופא ולברר את טיבם.
בדיקה ידנית של השד חשוב שתבוצע על-ידי רופא שהתמחה בבדיקת שד.
יש לבצע בדיקת ממוגרפיה מגיל 50 ומעלה מדי שנתיים, באופן סדיר.
לנשים הנמצאות בקבוצת סיכון, להן אם או אחות שחלו בסרטן, הבדיקה מומלצת מגיל 40, פעם בשנה, או בהתאם להמלצת הרופא.
נשים שהינן נשאיות של מוטציות BRCA1/2 זכאיות לבדיקת MRI.

חשוב לזכור: ככל שהגילוי מוקדם יותר - סיכויי הריפוי טובים יותר!

האגודה למלחמה בסרטן מזמינה את ציבור הנשים לפנות לשירות המידע הטלפוני המאויש 24 שעות ביממה, למענה על שאלות על סרטן השד ויתר מחלות הסרטן, ולקבלת חומר הסברה ללא תשלום 1-800-599-995.

מידע נרחב ניתן למצוא באתר האגודה:
www.cancer.org.il.
"יד להחלמה", לנשים המתמודדות עם סרטן השד: 1-800-36-07-07.

הידיעה באדיבות האגודה למלחמה בסרטן

[23/09/2009]

פורומים, סרטן המעי הגס

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סרטן שד שונטי 15/09/2019 17:27
  • עברתי כריתת שד חלקית וכן סדרת הקרנות ממה עלי להישמר לאחר הקרנות כגון שחיה בבריכה שימוש בבריכות חמות גקוזי וכו

  • + הוסף תגובה
צואה דקה משה 25/08/2019 15:30
  • שלום דוקטור אני בן עשרים ושבע ולפני ארבע שניים בערך הופחנתי שאני חולה במעי רגיז כל ארבע שינים אני מרגיש נפחות.בבטן כאבי בטן יצאות רכות מספר פעמים ביום הטיפול קבלתי הוא סטופ איט ופתאום בכמה ימים אחרון יש לי צואה דקה אני רוצה לדעת.עם יש קשר בין מעי הרגיז לבעיה החדשה הזאות ועם יש סיבה לדאגה ועם יש צורך לבדיקה תודה רבה

  • + הוסף תגובה
פוליפ..שאלה אלישבע 22/08/2019 23:32
  • שלום וברכה. בעלי בן 42, אדם בריא ללא בעיות רפואיות משמעותיות. לפני חודש וחצי עבר סיטי כליות עקב התקפת אבנים ושם בבדיקה התגלה ממצא במעי הגס שמצריך בירור. לפי הרופא כנראה היה מדובר בדלקת. היום עבר קולונוסקופיה. המעי נסרק מפי הטבעת עד למעי הדק. כשהרופא הגיע עם התוצאות הוא אמר שדלקת אין, אך בעומק 5 ס"מ מפי הטבעת נצפה פוליפ אחד מסוגססילי בגודל 7 מ"מ שלא ברור טיבו, ייתכן תת רירי וממנו נלקחה ביופסיה. כמו כן נלקחו ביופסיות מאיזור המעי הדק סופי ונלקחו ביופסיות מאיזור הרקטום. הרופא אמר שזה בכלל לא נראה סרטני ושאין מה לדאוג. שאלותיי: 1. אני יודעת שפוליפים מוסרים במעמד הבדיקה מדוע הפוליפ שלו לא הוסר? 2. אם נמצא פוליפ ברקטום, מדוע נלקחו ביופסיות גם מהמעי הדק ולא רק מהפוליפ עצמו? 3. אם זה היה סרטני, אפשר אכן היה לזהות את זה בצילום? 4. אם זה לא סרטני כמו שהרופא טוען אז לשם מה בעצם הביופסיות? מה כבר אפשר לגלות שם? אני מאד מודאגת וקשה לי לשבת ולחכות חודש שלם עד לקבלת התוצאות מבלי להבין דברים בסיסיים עליהם לא קיבלתי תשובות מהרופא שערך את הבדיקה. ובפשטות אשאל.. על פי הנתונים שמסרתי, מה הסיכויים שחלילה הביופסיה תחזור עם ממצא סרטני?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!