אוקטובר - חודש המודעות לסרטן השד

אוקטובר - חודש המודעות לסרטן השד
כתבה פרסומית כתבת חסות


כחלק מהגברת המודעות לסרטן השד, מצויין בישראל ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן מדי שנה בחודש אוקטובר, "חודש המודעות לסרטן השד", במקביל לשאר מדינות העולם. בחודש זה עורכת האגודה למלחמה בסרטן אירועים רבים להגברת המודעות לנושא.

במהלך חודש אוקטובר יוצאת האגודה למלחמה בסרטן במסע הסברה רחב היקף, בכל כלי התקשורת, המתמקד בחשיבות הגילוי המוקדם ודרכי הטיפול בסרטן השד. אירועים שונים ייערכו במהלך החודש להעלאת המודעות למחלה ולחשיבות הגילוי המוקדם.

במקביל תערוך האגודה מספר ימי עיון לחולות ובני זוגם, ללא תשלום:
לחגוג את החיים - יום עיון לנשים המתמודדות עם סרטן השד, יום ד' 14.10.09
יום עיון לנשים צעירות (עד גיל 40) המתמודדות עם סרטן השד, יום ד' 28.10.09
יום עיון לנשים בריאות בסיכון לחלות בסרטן השד, יום ג' 17.11.09

סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. כ- 4,000 נשים מאובחנות מדי שנה כחולות בסרטן השד וכ - 900 מתות מהמחלה. אחת מכל שמונה נשים בישראל עלולה לחלות בסרטן השד, וככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים, עולים סיכויי הריפוי לכ - 90%. מנתוני האגודה למלחמה בסרטן, מסתמן כי מספר הנשים אשר מחלימות מסרטן השד עולה בהתמדה בזכות הגילוי המוקדם ובזכות שיפור דרכי הטיפול והגברת המודעות הנרחבת בארץ.

האגודה למלחמה בסרטן ממליצה :
החל מגיל 20 חשוב שתכירי את שדייך ואת השינויים החלים בהם. ככל שתכירי טוב יותר את גופך, תוכלי להבחין בשינויים, במידה והם קיימים, ולפנות לרופא ולברר את טיבם.
בדיקה ידנית של השד חשוב שתבוצע על-ידי רופא שהתמחה בבדיקת שד.
יש לבצע בדיקת ממוגרפיה מגיל 50 ומעלה מדי שנתיים, באופן סדיר.
לנשים הנמצאות בקבוצת סיכון, להן אם או אחות שחלו בסרטן, הבדיקה מומלצת מגיל 40, פעם בשנה, או בהתאם להמלצת הרופא.
נשים שהינן נשאיות של מוטציות BRCA1/2 זכאיות לבדיקת MRI.

חשוב לזכור: ככל שהגילוי מוקדם יותר - סיכויי הריפוי טובים יותר!

האגודה למלחמה בסרטן מזמינה את ציבור הנשים לפנות לשירות המידע הטלפוני המאויש 24 שעות ביממה, למענה על שאלות על סרטן השד ויתר מחלות הסרטן, ולקבלת חומר הסברה ללא תשלום 1-800-599-995.

מידע נרחב ניתן למצוא באתר האגודה:
www.cancer.org.il.
"יד להחלמה", לנשים המתמודדות עם סרטן השד: 1-800-36-07-07.

הידיעה באדיבות האגודה למלחמה בסרטן

[23/09/2009]

פורומים סרטן המעי הגס

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
בדיקת קולונוסקופיה סיגל 27/09/2020 20:10
  • שלום אני עברתי בדיקת קולוסקופיה הבדיקה יצאה בסדר רק הרופא אמר לי שלקח ביופסיות האם זה אומר שהוא ראה משהוא או שזה רק לדגימה? הופנתי לבדיקה מכיוון ש3 חודשים אני סובלת מכאבי בטן ושלשולים. בדיקות דם וצואה יצאו תקינים. השאלה שלי היא על הביופסיה כי זה מטריד אותי. האם בכל בדיקת קולוסקופיה לוקחים ביופסיה או שרק רואים משהוא חריג?

  • + הוסף תגובה
ניתוח הסרת גידול ממאיר ממעי הגס יהודה 19/09/2020 20:02
  • שלום,בחודש מאיהוצא לי גידול ממאיר ממעי הגס ונעשתה כריתה של 7 ס"מ כעבור חודש וחצי נסגרה הסטומה הזמנית,מאז סגירת הסטומה לפני 3 חודשים פעילות המעיים אינה סדירה סובל מיציאות מרובות או פליטות קטנות,נמצא בטיפול ביופידבק,לחיזוק האגן,כמה זמן עובר עד שהמעי חוזר לפעילות סדירה,על תשובתך

  • + הוסף תגובה
דם סמוי בצואה-חיובי ראובן 14/09/2020 14:59
  • שלום רב,בן 64.בדיקה שגרתית שנתית לפני כ-3 חודשים גילתה דם סמוי בצואה.אין סימפטומים אחרים ומרגיש טוב.נקבעה לי קולונוסקופיה בקרוב אך לא בטוח שאוכל להגיע והמועד הבא בערך עוד 3 חודשים.האם דחייה צריכה להלחיץ ? מהידוע לי תוצאת הבדיקה אינה בהכרח מעידה על סרטן.תודה רבה.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!