דלג לתוכן
תפקוד מיני

תפקוד מיני

כל מה שחשוב לדעת על תפקוד מיני במקום אחד

תפקוד מיני הוא היבט חשוב באיכות החיים שלנו. תפקוד מיני בריא מאופיין בחוסר כאב או אי נוחות במהלך פעילות מינית וחוסר קושי פיזיולוגי לעבור במעגל התגובה המשולשת של תשוקה, עוררות וסיפוק מיני.

התפקוד המיני מוערך על ידי תחושות סובייקטיביות של שביעות רצון מתדירות התשוקה המינית והתנהגות מינית, כמו גם הנאה סובייקטיבית במהלך פעילות מינית. 

בעיות בתפקוד המיני יכולות להתפתח אצל נשים וגברים כאחד. בקרב גברים, אימפוטנציה או אין אונות מהווה את אחת מהבעיות השכיחות ביותר. מדובר במצב בו קיים חוסר יכולת להשיג ולשמור על זקפה. חשוב לציין כי בעיות זקפה מעת לעת הן אינן בהכרח סיבה לדאגה, אך אם מדובר במצב מתמשך אשר עלול לגרום ללחץ, להשפיע על הבטחון העצמי או "לתרום" לבעיה בזוגיות מומלץ  לשוחח עם הרופא/ה המתמחה בבעיות בתפקוד המיני.

בנשים קיים מגוון רחב של בעיות בתפקוד המיני, לרבות הפרעות בחשק המיני, בעיות בעוררות או בסיפוק מיני והפרעות כאב במהלך מגע מיני. אחת ההפרעות השכיחות ביותר היא פחד מחדירה (וגיניזמוס) שמוגדר כתגובה האוטומטית של גוף האישה לחשש מפני חדירה לנרתיק המתבטא בהתכווצות של שרירי הנרתיקבעולם תוכן זה תוכלו למצוא מגוון מידע על התפקוד המיני בגברים ובנשים, בעיות בתפקוד המיני, ועל הטיפולים השונים לבעיות אלה. 
צילום: Shutterstock


רופאים מומלצים בתחום
ד"ר גיל מאייר
ד"ר גיל מאייר אורולוגיה
פרופ' אמיר ויזר
פרופ' אמיר ויזר יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר רם כמין
ד"ר רם כמין פסיכיאטריה

תפקוד מיני

כתבות אחרונות

תרופה ישראלית חדשה לאין אונות
תרופה ישראלית חדשה לאין אונות
יוסי דוקס, מערכת אינפומד מאת: יוסי דוקס, מערכת אינפומד 13/02/2013

אין-אונות היא מצב בו גברים אינם יכולים להגיע לזקפה או לשמור עליה לקיום יחסי מין. כאשר כרונית, היא עלולה לגרום מתח פ... לכתבה המלאה

מונחים

מונחים שקשורים לתפקוד מיני

שאלות מתוך פורום אורו-גינקולוגיה, בריחת שתן ורצפת האגן

בניהולו של פרופ' מנחם (מני) אלקלעי

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו