דלקת הגיד (tendinitis)

ראשי

תאור

דלקת הגיד (טנדיניטיס,tendinitis) היא תופעה שכיחה בשורשי ובכפות הידיים המאופיינת בתהליך דלקתי או גירוי הגידים. הגידים הם רקמת החיבור המגשרת בין השריר לעצם. הגיד עטוף במעטפת המפרישה נוזלים ובכך מתאפשרת תנועת החלקה חופשית של הגיד. כוחות שחיקה וגזירה פועלים על הגיד. התהליך הדלקתי מתרחש בגיד העטוף במעטפת, בעוברו דרך מקום מוצר או סמוך לאחיזתו בעצם. חבלה, שימוש-יתר, מחלה שגרונית, כגון דלקת מפרקים שגרונתית או דלקת חוליות מקשחת, לעיתים זיהום חיידקי עלול לגרום לדלקת הגיד (לדוגמה, זיבה). ההפרעה מאופיינת בכאב ובהגבלה בתפקוד. מצבים כרונים עלולים לגרום לפגיעה מתמידה בגיד או אף לקרע. הטיפול משתנה בהתאם לחומרת המצב וכולל מנוחה, תרופות לשיכוך כאבים שאינן סטרואידיות, הזרקות של תרופות סטרואידיות, וניתוח במצבים כרוניים. המקומות השכיחים הם: אצבע "הדק", דה-קרווין, הפרעות סביב המרפק.

שאלות ותשובות


פורומים כאבים בכתף ובמרפק

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הסתיידות בגיד הכתף גלית 24/11/2020 18:50
 • שלום אני בת 55 עוסקת בספורט בתנועות מסוימות בכתף אני מרגישה שהכתף נתפסת אבל אחרי כמה תנועות וזה משתחרר, אין לי כאבים רק כשהכתף נתפסת. האם ההסתיידות הזו זה דלקת והאם זה יכול לעובר לבד ,הרופא נתן לי אקוקסייה . למרות שאני פוחדת לקחת את הכדורים האילו, מה אתה ממליץ . יש לי הפנייה גם לפזיוטרפייה. האבחנה: גיד הביצפס רא ה בעובי והדיות תקיים ומיקומו התקין בתעלה. הסתיידויות מוקדיות בגיד הסופראספיטוס - שיויים יוויים גיד האיפראספיטוס ראה בעובי, הדיות ומהלך תקיים. הסתיידות גסה בגיד הסובסקפולריס - קלציפיק טדיופתיה לא ראה וזל בכמות משמעותית סביב גיד הביצפס או בבורסה סובדלטואיד-סובאקרומיום. פרק אקרומיוקלוויקולרי ברוחב תקין. תודה גלית

 • + הוסף תגובה
הסתיידות בגיד הכתף דר' ירון סלע 25/11/2020 13:50
 • שלום רב גלית ותודה על פנייתך! מצבך הרפואי שכיח ביותר (לא שזה מנחמך...) יש להיבדק על ידי מומחה כתף ולראות הממצאים בבדיקה הגופנית. פעמים רבות, נשלחים גם לצילום כתף ולא רק ל US , על מנת לראות היטב יותר את העצמות והסחוסים וההסתיידויות. יש לקבל החלטה על אופי הטיפול ( לדוגמה - זריקה ו/או נוגדי דלקת פומיים, ו/או גלי הלם ו/או פיזיותרפיה ו/או רפואה משלימה וכו' וכו') לפי ממצאי הבדיקה . אאחל לך בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
גלי הלם אבי 24/11/2020 21:04
 • בן 55 ,האם מומלץ כמה שעות לפני טיפול בגלי הלם, ליטול כדור אנטי דלקתי נגד כאבים שיהיה אפשר לעמוד בכאב הטיפול, מכווןן שבגלל כאב הדלקות עוצמת גלי הלם נמוכה ולדעתי לא

 • + הוסף תגובה
גלי הלם דר' ירון סלע 25/11/2020 13:47
 • שלום רב אבי ותודה על פנייתך! שאלתך במקום. ידוע שטיפול בגלי הלם "אינו נעים" בלשון המעטה... כל מטופל וסף הכאב שלו. יש כאלו שזקוקים למשככי כאב ויש כאלו "קשוחים" יותר, העוברים זאת בקלות. אינני מכירך ולא יכול להמליץ ישירות, אך נשמע סביר לקחת משככי כאב לפני ולראות את המגמה לאורך סדרת הטיפולים. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף שמאל מקרין ליד רות 25/11/2020 05:44
 • אני סובלת מכאבים עזים בכתף שמאל וזה מקרים ליד. קיבלתי 3 זריקות אביטרן ללא שיפור.

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף שמאל מקרין ליד דר' ירון סלע 25/11/2020 13:45
 • שלום רב רות ותודה על פנייתך ! מומלץ להיבדק. יש לברר מה מקור הכאב. האם מקור אורתופדי כמו בעיה בכתף או בצוואר המקרינה לאורך היד. או מקור "פנימאי" כדוגמת מקור לבבי לדוגמה. האם נבדקת על יד רופא המשפחה ? מומלץ להתחיל ממנו. בהמשך יש להיבדק על ידי אורתופד עם שימת דגש על מומחה כתף ומומחה עמוד שדרה. יש לבצע (לאחר בדיקה גופנית) בדיקות עזר רלוונטיות. לעתים עושים צילום צוואר וצילום כתף ו/או US כתף ו/או בדיקות עצביות כדוגמת EMG. לעתים, כשיש ממצאים משמעותיים בצוואר ו/או כתף, עושים בדיקות נוספות כדוגמת CT או MRI לפי הצורך ובהתאם לממצאים. מילותיי הכתובות, תאורתיות בלבד, ולא נוגעות לגופו של מקרה, כיוון שלא נפגשנו. אאחל לך בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!