דלקת הגיד (tendinitis)

ראשי

תאור

דלקת הגיד (טנדיניטיס,tendinitis) היא תופעה שכיחה בשורשי ובכפות הידיים המאופיינת בתהליך דלקתי או גירוי הגידים. הגידים הם רקמת החיבור המגשרת בין השריר לעצם. הגיד עטוף במעטפת המפרישה נוזלים ובכך מתאפשרת תנועת החלקה חופשית של הגיד. כוחות שחיקה וגזירה פועלים על הגיד. התהליך הדלקתי מתרחש בגיד העטוף במעטפת, בעוברו דרך מקום מוצר או סמוך לאחיזתו בעצם. חבלה, שימוש-יתר, מחלה שגרונית, כגון דלקת מפרקים שגרונתית או דלקת חוליות מקשחת, לעיתים זיהום חיידקי עלול לגרום לדלקת הגיד (לדוגמה, זיבה). ההפרעה מאופיינת בכאב ובהגבלה בתפקוד. מצבים כרונים עלולים לגרום לפגיעה מתמידה בגיד או אף לקרע. הטיפול משתנה בהתאם לחומרת המצב וכולל מנוחה, תרופות לשיכוך כאבים שאינן סטרואידיות, הזרקות של תרופות סטרואידיות, וניתוח במצבים כרוניים. המקומות השכיחים הם: אצבע "הדק", דה-קרווין, הפרעות סביב המרפק.

שאלות ותשובות


פורומים פציעות ספורט

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קרע במינסקוס איציק 26/02/2020 14:19
 • שלום אני בן 34 לאחר ניתוח ארסטוקופיה בעקבות קרע ידית דלי בברך . לאחר 7 חודשים עשיתי שוב mri בעקבות כאבים ולהלן התשובה: לסיכום: קרע לונגיטודינלי בקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי. טנדינופתיה פטלרית פרוקסימלית זעירה. מה עלי לעשות ? ניתוח?

 • + הוסף תגובה
קרע חוזר במניסקוס ד"ר נועם רשף 26/02/2020 17:40
 • שלום איציק. לא ברור מה בוצע בניתוח שלך ומדוע עשית MRI חוזר. אני מניח שבגלל כאבים. הייתי חוזר למנתח - לבדיקה פיזיקלית מסודרת והשוואה ל MRI . יכול להיות שהקרע החדש הוא שארית או הצטלקות לאחר הניתוח הקודם. הייתי בהחלט משקיע בפיזיותרפיה לפני ניתוח חוזר. יכול להיות שכדאי לקבל דעה נוספת לגבי הברך. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
מתיחה ברצועה ברך לנה 24/02/2020 14:07
 • שלום רב, בני ספורטאי, נפצע במהלך האימון, לאחר בדיקה אובחן כי מדובר במתיחה של הרצועה. בוצעה חבישה והוא ממשיך ללכת איתה עד היום. נאמר שתוך שבוע וחצי-10 ימים זה יעבור. לאחר מספר ימים, הוא כבר היה יכול לדרוך על הרגל. אולם, מאז חלף חודש, טווח התנועה השתפר אך עדיין יש כאבים והוא לא מסוגל לחזור לאימונים. הרופא אמר לחכות עוד, עד עכשיו לא עשינו בדיקות הדמייה (נעשה רק צילום ביום הראשון). האם צריך להתעקש על צילום? המלצה אחרת? מה אפשר לעשות כדי לזרז את החלמתו? תודה על תשובתך, לנה

 • + הוסף תגובה
מתיחה ברצועה בברך. ד"ר נועם רשף 25/02/2020 00:10
 • שלום לנה. לא ברור על איזו רצועה מדובר. בכל מקרה - אם ישנה פגיעה ויש קושי לחזור לתפקוד בדיקת MRI היא הבדיקה אותה צריך לבצע. עם ה MRI אני ממליץ לגשת לאורטופד מומחה לפגיעות ספורט או אורטופד ברך. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
בעיות גב תחתון חמורות קורל מלכה 22/02/2020 23:08
 • היי, אני בת 25.לפני 8 חודשים הייתי אצל מאמן אישי ולאחר תרגיל מסויים (בדקתי עם מומחים מתחום הכושר ונאמר לי שהתרגיל שעשיתי זה תרגיל מסוכן לגב התחתון וגם תרגיל שלא עושים אותו בכלל) הרגשתי דקירה חזקה בגב התחתון. מאז אני בבדיקות שלא נגמרות במטרה להבין מה קרה לי. עשיתי mri עמוד שדרה מותני וצווארי,emg ובדיקה שנקראת mep and sep(עוד לא קיבלתי תוצאות) לאורך כל ה8 חודשים אני סובלת מכאבים לא פוסקים בגב התחתון שמקרינים לי לרגליים, יש לי זרמים שמגיעים מהגב התחתון לרגליים וכן תחושות נימול ושיתוק.תחושות של דקירות חשמל לגב התחתון וכו׳. עד לפני חודש קיבלתי כמעט כל שבועיים זריקות סטרואידים אך הם כבר לא מועלים לי.לקחתי המון סוגים של משככי כאבים אך הם לא עוזרים לי לכאבים. בבדיקה של הemg יצא לי-״סימני נזק כרוני נוירוגני בשורש s1 משמאל״ 2 הMRI יצאו תקינים אך עשיתי אותם לפני 7 חודשים אולי משהו השתנה מאז? הכאב נעשה חמור מיום ליום וכן משפיע על אורח החיים שלי, כאבים בישיבה עמידה ושכיבה,אי יכולת להרים דברים כבדים או לגרור דברים. מציינת את מה שהנוירולוג רשם שלא נראה לי תקין לפני כשלושה ימים- פיקה מימין לא הופק משמאל הופק ירוד,צדוק לא הופקו,תחושת כאב ירודה באספקט חיצוני של כפות הרגליים לסג חיובי משמאל, תמונות מצב של כאבים רדיקולופתיים.אשמח לעזרה.

 • + הוסף תגובה
כאב חמור בגב התחתון ד"ר נועם רשף 23/02/2020 13:30
 • שלום קורל. התיאור שלך מאוד מאוד מכוון לפגיעה שורשית או מרכזית בעמש המתני. ממליץ על ביצוע MRI חוזר, אולי יחד עם אגן , והמשך טיפול אצל אורטופד המתמחה בפגיעות עמוד שדרה. במקביל - ממליץ טיפולי פיזיותרפיה ורפואה משלימה להקלת כאבים. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!