מחלת אוסגוד-שלאטר (Osgood-Schlatter disease)

ראשי

תאור

מחלת האוסגוד-שלאטר שכיחה בגיל 15-10 בקרב העוסקים בענפי ספורט הכרוכים בקפיצות. מתח מוגבר על נקודת האחיזה של גיד הפיקה בגבשושית הקדמית של עצם השוק גורם לדלקת מקומית.

ד"ר אבי פנסקי


סימפטומים


התלונות הן כאב בלחץ או לאחר פעילות ספורט, ובליטה מקומית. המחלה חולפת לאחר גמר הצמיחה לגובה.

מניעה וטיפול

טיפולים ותרופות

לרוב נדרשת מנוחה בלבד לשם החלמה.

פורומים, אורטופדיה כף רגל וקרסול

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כאבים בכף רגל ימין קרוליין 21/09/2019 04:28
  • לפני שבוע בערך ביום חמישי שעבר חזרתי מאיזה מקום מהעיר שלימוחטפתי כאבים בערב לכיוון כף רגל ימין נסיתי הכול אני רוצה לציין שיש לי בעיה בגב בלט דיסק בגב וזה היה משלך לרגל ימין עשיתי טיפולי פיזיותרפיה אבל זה לא היה משליך לכף רגל רק לכיוון השוק הייתי אצל אורטפד שמטפל בבעיות גב הוא נתן לי בריכמין ל-20 ימים שלושה שבועות ואמר לא לקחת יותר זהו לקחתי שלושה שבועות הוא בדק לי את הרגל ואמר שיש החלמה גם הפיזיתרופיסט שלי אמר שיש שיפור אדיר ואמר להגיע עוד שלושה שבועות לטיפול שמתי פלסטר של דרגון ופרקסינדול בתרסיס אבל הכאב לא חולף ואני מתחילה לדאוג ממה זה יכול להיות הכאבים האלה למה זה לא עובר לי מה צריך לעשות במקרה כזה עבר כבר שבוע מאז שחטפתי את הכאבים אני סובלת גם הציפורן חודרנית יש אופציה שזה מקרין לי לכך הרגל או שזה סימנים למחזור ?

  • + הוסף תגובה
כאבים בקרסול אסף 08/09/2019 22:06
  • הילד שלי בן 4 מתלונן כבר חודשיים על כאבים בקרסול ימין מה הסיבה ?

  • + הוסף תגובה
כאבים בכף רגל מושיק 04/09/2019 12:52
  • שלום, אני בן 72,פעיל, לא נתקלתי בכאב בכפות רגליים. לאחרונה יש לי כאב בכרית כף הרגל ובעקב, גם לאחר הליכה קצרה. האם יש פתרונות ׳קלים׳ ללא התערבות כירורגית?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!