כף רגל שטוחה (Pes-Planus)

ראשי

תאור

כף רגל שטוחה קיימת אצל ילדים וגם אצל מבוגרים. היא יכולה להיות מלידה או נרכשת. עלולה לעיתים לגרום כאבים או להפרעה בהליכה. חשוב לאבחן אם מדובר במצב קשיח או גמיש, במצב קבוע או הפיך שהוא לרוב אינו מחייב טיפול. חשוב לזהות גורם אפשרי להיווצרות הרגל השטוחה, כמו פגיעה בשרירים מסוימים ו/או בעצבוב שלהם.
ד"ר ישראל דודקביץ

מניעה וטיפול

טיפולים ותרופות

הטיפול, אם צריך, שמרני או בניתוח המכוון לגורם ההשטחה.

פורומים פציעות ספורט

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
בעיות גב תחתון חמורות קורל מלכה 22/02/2020 23:08
 • היי, אני בת 25.לפני 8 חודשים הייתי אצל מאמן אישי ולאחר תרגיל מסויים (בדקתי עם מומחים מתחום הכושר ונאמר לי שהתרגיל שעשיתי זה תרגיל מסוכן לגב התחתון וגם תרגיל שלא עושים אותו בכלל) הרגשתי דקירה חזקה בגב התחתון. מאז אני בבדיקות שלא נגמרות במטרה להבין מה קרה לי. עשיתי mri עמוד שדרה מותני וצווארי,emg ובדיקה שנקראת mep and sep(עוד לא קיבלתי תוצאות) לאורך כל ה8 חודשים אני סובלת מכאבים לא פוסקים בגב התחתון שמקרינים לי לרגליים, יש לי זרמים שמגיעים מהגב התחתון לרגליים וכן תחושות נימול ושיתוק.תחושות של דקירות חשמל לגב התחתון וכו׳. עד לפני חודש קיבלתי כמעט כל שבועיים זריקות סטרואידים אך הם כבר לא מועלים לי.לקחתי המון סוגים של משככי כאבים אך הם לא עוזרים לי לכאבים. בבדיקה של הemg יצא לי-״סימני נזק כרוני נוירוגני בשורש s1 משמאל״ 2 הMRI יצאו תקינים אך עשיתי אותם לפני 7 חודשים אולי משהו השתנה מאז? הכאב נעשה חמור מיום ליום וכן משפיע על אורח החיים שלי, כאבים בישיבה עמידה ושכיבה,אי יכולת להרים דברים כבדים או לגרור דברים. מציינת את מה שהנוירולוג רשם שלא נראה לי תקין לפני כשלושה ימים- פיקה מימין לא הופק משמאל הופק ירוד,צדוק לא הופקו,תחושת כאב ירודה באספקט חיצוני של כפות הרגליים לסג חיובי משמאל, תמונות מצב של כאבים רדיקולופתיים.אשמח לעזרה.

 • + הוסף תגובה
כאב חמור בגב התחתון ד"ר נועם רשף 23/02/2020 13:30
 • שלום קורל. התיאור שלך מאוד מאוד מכוון לפגיעה שורשית או מרכזית בעמש המתני. ממליץ על ביצוע MRI חוזר, אולי יחד עם אגן , והמשך טיפול אצל אורטופד המתמחה בפגיעות עמוד שדרה. במקביל - ממליץ טיפולי פיזיותרפיה ורפואה משלימה להקלת כאבים. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
קרע ידית דלי במינסקוס הליטרלי ליאב 17/02/2020 14:39
 • היי, לאחר סיבוב של הברך נשלחתי לMRI בבדיקה נמצא קרע ידית דלי במינסקוס הליטרלי ,ציסטה פופליטיאלית מודגמת בקוטר 2 מ״מ ובצקת לשדית מינימאלית בהיקף הקונדיל הפמורלי המדיאלי כנראה קונטוזיה. מה עליי לעשות? מרגיש כאבים מוגבל, אין אפשרות לרוץ או אפשרות לתנועות חדות האם דבר זה מצריך ניתוח?

 • + הוסף תגובה
גיל ליאב 17/02/2020 14:45
קרע ידית דלי במניסקוס ד"ר נועם רשף 18/02/2020 11:24
 • שלום ליאב. בקרע ידית דלי ישנה חתיכה של מניסקוס התקועה באמצע הברך. זה מגביל בתנועות וזו בעיה. יש צורך בניתוח להוציא את החתיכה מהברך ולנסות לתפור אותה למקום. כדאי לבצע זאת מהר ככל שניתן. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
שבר בבוהן כתוצאה מטראומה של חפץ כבד מ.ד 16/02/2020 20:57
 • בשבוע שעבר נפל על האצבע ה1 הבוהן חפץ כבד והאצבע שלי לא הפסיקה לדמם ובעקבות המכה גם שינתה את ציבעה . לאחר שהייתי במיון שם ריבונו שבר קטן ללא תזוזה קיבעו לי את האצבע ונישלחתי הביתה. רציתי לדעת מה הסיכויים שהציפורן לא תינשור לי או לחילופין האם במצבים כאלה הציפורן נושרת? עוד אוסיף ואומר שהדימום שהיה לי היה ממש מתחת לציפורן שם כאשר החפץ נפל על הבוהן הוא יצר לי חתך אודה לך על תשובתך

 • + הוסף תגובה
שבר בבוהן ד"ר נועם רשף 16/02/2020 22:04
 • שלום . מטרת הפורום הנה לענות על שאלות הקשורות לפציעות ספורט. פנית לפורום הלא נכון. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!