כף רגל שטוחה (Pes-Planus)

ראשי

תאור

כף רגל שטוחה קיימת אצל ילדים וגם אצל מבוגרים. היא יכולה להיות מלידה או נרכשת. עלולה לעיתים לגרום כאבים או להפרעה בהליכה. חשוב לאבחן אם מדובר במצב קשיח או גמיש, במצב קבוע או הפיך שהוא לרוב אינו מחייב טיפול. חשוב לזהות גורם אפשרי להיווצרות הרגל השטוחה, כמו פגיעה בשרירים מסוימים ו/או בעצבוב שלהם.
ד"ר ישראל דודקביץ

מניעה וטיפול

טיפולים ותרופות

הטיפול, אם צריך, שמרני או בניתוח המכוון לגורם ההשטחה.

פורומים, מדרסים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שלום שמוליק אתה מדבר כל הזמן על התעודה שלך שי 11/10/2019 03:11
 • שלום שמוליק אתה מדבר כל הזמן על התעודה שלך הכרת מעמד סליחה אבל אין קשר בין התעודה למקצוע של המדרסים וראיתי שאתה מוסיף וכותב ללכת למקום שיש רשיון של משרד הבריאות בדקתי את העניין מול משרד הבריאות וקיבלתי תשובה שהם לא נותנים רשיון או אישורים על מדרסים רק על הנעלה ופורטזות האם יש פה הטעיה של מכונים שאומרים שיש להם רשיון של משרד הבריאות אבל בפועל האישור הוא על אביזרים או סדים ולא על מדרסים?

 • + הוסף תגובה
לימוד מקצוע והתעדה אורתוטיסט שמואל להב 11/10/2019 08:34
 • שלום שי, אני שמח ששאלת שאלה זו, האם היית הולך לפנצריה לאדם שלא למד לאזן גלגלים, לכוון ציר ולדעת איזה גלגלים טובים עבורך? האם אתה לא חושב שלפני שעושים מדרסים צריך להבין איך מערכת השלד, מערכת השרירים, מערכת כלי הדם והעצבים עובדות? כשעושים מדרסים צריך לתת מענה לכלל הגוף ולא רק נקודתית! לעיתים מדרס לא נכון יכול לגרום להגברת שחיקה בברך, מדרס לא נכון יכול להביא להווצרות או להחמרת מטטרסלגיה, יכול להביא לניתוח הלוקס ולגוס, הידעת? רק אחד שלמד יכול לחשוב על כל זה בצורה נכונה ולתת את המענה ההולם ביותר! מי שלמד לעשות פרוטזות, מכשירים כמו לחולי פוליו והנעלה רפואית יודע להסתכל בצורה הוליסטית על מכלול הגוף ולתת מענה נכון לאדם מסויים ! רק מי שקיבל ממשרד הבריאות תעודה יכול לשדר לך נכונה שהוא למד, עמד בבחינות בהצלחה ויודע מה לעשות נכון! מקווה שאתה מבין עכשיו יותר טוב את הסוגייה, שנה טובה ומאושרת, שמוליק

 • + הוסף תגובה
שבר בסיס 5 MTT עמדת כמקובלת מלה 02/10/2019 19:49
 • שלום הגעתי לבי"ח זיו בצפת וזו האבחנה שקבלתי במכתב השחרור, האורטופד לא הסכים להסביר לי מה זה בדיוק, הוא גיבס אותי מהאצבעות עד מתחת הברך, בגבס מוקשה בחלק האחרוי והתחתון של כף הרגל- מלפנים זו רק תחבושת. (כך שיש לי קצת חופשיות בתנועה) הגיבוס הוא לשלושה שבועות, וביקורת בעוד שבוע,כשאסור לי לדרוך על הרגל. רציתי לשאול מה המשמעות של השבר הזה והאם הטיפול תקין ונכון?

 • + הוסף תגובה
טיפול נכון אורתוטיסט שמואל להב 02/10/2019 20:34
 • אני לא רופא, אני אורטוטיסט. נראה שהרופא מבקש למנוע תנועתיות לצורך החלמה/איחוי ע"י הטיפול שעשה. בריאות שלמה

 • + הוסף תגובה
יש לי בשנתיים האחרונות כאב שנוגעים יניב 24/09/2019 23:29
 • יש לי בשנתיים האחרונות כאב שנוגעים בברך ימין, כמו גולה קטנה שכל פעם שאני נוגע בה זה כואב לי, מתחת לפיקה, רק שאני נוגע זה כואב כאב מקומי כזה, הלכתי לרופא מומחה ברכיים הוא אמר לי שהפיקה שלי נורא חלשה ורופפת ושאני צריך לעשות תרגילים לחיזוק הפיקה , אז כמובן כבר שנה שאני עושה תרגילים ושום דבר לא השתנה, הבעיה שגם אני יורד במדרגות אני מרגיש לחץ בברכים כאילו אני עוד שניה נופל, מה עושים? מה זה הבעיה המוזרה הזאת?

 • + הוסף תגובה
כאב מתחת לברך אורתוטיסט שמואל להב 25/09/2019 07:44
 • בוקר טוב יניב, לפי תיאורך זה אכן נראה כשרירים שנחלשו. האם אתה מחזק אותם בפיקוח פיזיוטרפיה? האם בדקת אם אתה צריך מדרסים? תוכל להגיע אלי לנכון ונבדוק, ללא עלות, אולי הבעיה מתחילה ממנה כף הרגל. לתיאום 036121070. החלמה מהירה ושנה טובה, שמוליק

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!