ישנוניות-יתר (Excessive daytime sleepiness)

ראשי

תאור

ישנוניות-יתר היא הירדמות בלתי רצונית או רצון לישון המשבשים את הפעילות היומיומית בשעות המיועדות לערות. ישנוניות-יתר פוגעת באיכות החיים, ותאונות רבות נגרמות בגללה.
ישנוניות-יתר היא בעיה רפואית הדורשת אבחון וטיפול.
ד"ר ברוך אלעד

סיבות וגורמי סיכון

הסיבות הנפוצות לישנוניות-יתר הן: חסך שינה, תסמונת דום נשימה בשינה, הפרעות בתזמון שינה-ערות ("הפרעות השעון הביולוגי"), נרקולפסיה ומחלות דומות והשפעת תרופות.

פורומים פרקינסון והפרעות תנועה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
זהוי מחלת הפרקינזון יעל 06/07/2020 15:59
  • שלום לדר מזה כשנה מתקשה בהליכהבסיבוב בתחילת הליכה עפה יש לי אי יציבות בעיות שווי משקל ביציאה ממכונית פעם כבר נפלתי מתקשה בבליעה האוכל והשתינ לא יורדים יש בעיות של עצירות קשה יש איבוד רוק בפה יובש נוראי רזה מאד האוכל והשתיה לא נספגים רזה מאד יש לי חרדה ודכאון מהמצב ניורולוג טועם שזה לא פרקינזון אז מה זה יכןל להיות?אני ממש נכה נפלתי לפני שנה לאחור וקבלתי מכה בראש אולי אז נפגעתי בדיקת סי.טי מוח תקינה מה לעשות לא מתפקדת

  • + הוסף תגובה
חומר הלבן במוח. דמנציה קשה הרצל 06/07/2020 10:58
  • אני עבדתי עים חומר שנקרה טינר 21 שמורכב מחומרים כמו טולואן ונפגע לי החומר הלבן במוח שגרם לדמנציה השאלה היא האים אפשר לקבוע בוודאות שהחומר הלבן שנפגע במוח יודעים ממה הוא נפגע מחומר מסוים או טוענים שהוא נפגע וזהו האים אפשר לדעת בודעות שזה נפגע מטלואון מאוד השמח לתשובה תודה עבדתי במשך 8 שנים 10 שעות ביום בתור צבעי רכב ללא מסיכות

  • + הוסף תגובה
עייפות שרירים ממושכת שחר 04/07/2020 08:39
  • אני כבר חודשיים עם חולשת שרירים בכל הגוף. בן 34. הייתי ספורטאי פעיל לפני כן. יום אחד התעוררתי עם תחושה של חולשה כמו במחלה, אך ללא סימפטומים. עברתי שלל בדיקות כולל בדיקת קורונה אך כל הבדיקות יצאו תקינות. אני עדיין בתהליך בירור. השאלה שלי היא כזאת: האם עייפות שרירים ממושכת וקושי מוגבר בביצוע מאמצים קלים עשוי להוות סימפטום מוקדם מוקדם ל-Als, עוד לפני הופעת הסימפטומים הרגילים של פסיקולציות, ואיבוד שליטה על גפיים/נפילות/מעידות/וכו'? ממש לחוץ, חלש כבר הרבה זמן(מעל חודשיים)

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!