כוויצויות (Contractures)

ראשי

תאור

קיבוע של גף בתנוחה מסוימת כתוצאה מהרס שרירים והצטלקותם כולל רקמות סב-מיפרקיות הגורמים להתקצרותם של הגידים. אין אפשרות לתנועה פסיבית של המיפרק.
פרופ' יהודה שפירא

סיבות וגורמי סיכון

כוויצויות נובעות מחולשת שרירים ממוקמת מלידה, כגון Club foot ברגל או Torticollis בצוואר, או מחולשה מפושטת כגון Arthrogryposis. בגיל מאוחר יותר הן מתבטאות בקיצור גידי אכילס בדיסטרופיות שריריות. כוויצויות יכולות להיות גם תוצאה של חולשה עוויתית (ספסטית) כמו בילדים שלקו בשיתוק במוח או במבוגרים עם פגיעות נרכשות במוח או בשדרה שלא נרפאו, כגון חבלת חוט שדרה, טרשת נפוצה או לאחר אוטם במוח.

מניעה וטיפול

טיפולים ותרופות

הטיפול בכוויצויות כולל: פיזיותרפיה, תרופות להקטנת העיוות וניתוח להארכת הגידים.

שאלות ותשובות


פורומים, אורטופדיה כף רגל וקרסול

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כאב בקרסול בזמן ריצה ליאור 11/12/2019 11:23
  • לבן 10 ילד גדול וגבוהה כאבי קרסול בזמן ריצה, מלבד נושא המשקל, האם ישנה אפשרות נוספת לסיבה? בברכה,

  • + הוסף תגובה
גלי הלם גיא לוי 10/12/2019 19:27
  • שלום יש לי מחלה ברגל ימין plantar fascial fibromatosis plantar fasciitis עשיתי זריקת קורטיזון ולא עזר האם טיפול בגלי הלם מומלץ?

  • + הוסף תגובה
ניתוח שבר בקרסול בפעם שנייה aviv28 09/12/2019 17:30
  • שלום לפני עשור שברתי את הקרסול הימני ( שבר בימלאולרי וובר C ) עברתי ניתוח ORIF לאיחוי השבר עם פלטינות וברגים צירפתי לך תצלום סיטי לאחר הניתוח הראשון לפני שבוע עברתי תאונה ושברתי את אותו הקרסול באותו המקום בדיוק כמו לפני עשור כרגע יש לי שלפוחיות רבות האם ניתן לנתח שוב למרות הפלטינות שנמצאות ברגלי כבר עשור? הרופא אמר שאין מנוס מלנתח בשל התזוזה בשבר מה דעתך? האם ניתן לנתח בשנית שבר שהיה מקובע בפלטינות? מה הסיכונים בניתוח כזה? אני מאוד חושש להסכים לניתוח זה ושמח לחוות דעתך בפרוצדורה במקרים כאלה.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!