כפור שינן (Uremic frost)

ראשי

תאור

כפור שינן הוא רובד לבן של גבישי שינן (אוריאה) אשר מופרשים בזיעה ומצטברים על פני העור בעיקר באזורי האף, הסנטר והצוואר, במצב של אי-ספיקה סופנית, ממושכת בכליות. במצב זה השינן, אשר באופן תקין מופרש בשתן, מצטבר בדם בכמות גדולה ומופרש בזיעה כמפלט אחרון. התופעה כיום נדירה בשל טיפול מוקדם בדיאליזה.
ד"ר קלפר רוקסנה

פורומים נפרולוגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
צבירת נוזלים בגוף איתן 04/08/2020 23:10
  • היי, בן 32. בשנים האחרונות יש לי תנודות מאוד לא הגיוניות במשקל. יכול לקום בבוקר עם חמישה קילו יותר, או להפך - לאחר לילה של השתנה מרובה לקום חמישה קילו פחות. בנוסף סובל משתן קצפי. התלוננתי כבר כמה פעמים על הבעיה ונשלחתי לאינספור בדיקות שיצאו תקינות, כולל בדיקת איסוף שתן. הערך היחיד שתמיד יוצא מעט גבוה הוא gravity specific - 0.35 וזאת על אף שאני מקפיד על שתייה מרובה במהלך היום של לפחות 2 ליטרים של מים. אני כבר ממש אובד עצות. קשה לי לנהל את החיים ככה. מה יכולה להיות הבעיה?

  • + הוסף תגובה
מחלת כליה מאיה 25/07/2020 19:15
  • לפני כשנה וחצי בדיקות דם ושתן הראו חריגה בקריאטנין. שיא החריגה היה קריאטנין 1.25 וסינון קריאטנין 44. לאחר מכן בדיקות הראו שיפור, תחילה 1.16 קריאטנין וסינון 58%. לאחרונה קריאטנין 1.11 וסינון 68%. מה ניתן ללמוד מהתוצאות? האם יש תהליך כלשהו של הבראה? או שלא ניתן להבריא ממחלת כליות. ( שלא אובחנה כי לא עשיתי ביופסיה). גילי:54. אין מחלות אחרות.

  • + הוסף תגובה
מהי מערכת מאספת של הכיליה גדושה ללא עדות לאבנים? דודו 20/07/2020 20:11
  • שלשום עשיתי אולטראסאונד כליות ודרכי שתן. בבדיקת עק"ג של כליות: בליה ימנית תקינה בגודל ובמבנה, פרנכימה שמורה. מערכת מאספת של כליה גדושה,ללא עדות לאבנים. כליה שמאלית-תקינה בגודל ובמבנה, פרנכימה שמורה. מערכת מאספת ללא עדות להדרונפרוזיס או אבנים. שלפוחית שתן עם קיבולת תקינה. נפח 150 סמ"ק. התרוקנות כמעט שלמה. ערמונית בנפח 14 סמ"ק , לא מוגדלת.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!