ציסטיטיס (Cystitis)

ראשי

תאור

ציסטיטיס הוא תהליך דלקתי בשלפוחית השתן.
הסיבות יכולות להיות: חיידק החודר לשלפוחית דרך השופכה, נגיף וכן גורמים אחרים.
ציסטיטיס שכיחה יותר בבנות בשל שופכה קצרה שאינה מהווה מחסום מספיק. כל נגיעה בשופכה יכולה להחדיר את החיידק, דבר שמסביר את הקשר ליחסי מין.
בתלונות יינתן טיפול קצר עם אנטיביוטיקה שמגיעה לריכוז טוב בשתן ויומלץ על שתייה מרובה.
ד"ר לבנה סיני-טריימן

סימפטומים


הדלקת גורמת לכאב בהשתנה, דחיפות (מוכרח/ה להשתין מייד), תכיפות (מתן שתן לעיתים תכופות), צריבה (כאבים במתן שתן), בריחת שתן, דם בשתן, כאב בבטן תחתונה, בדרך כלל לא קיים חום.

פורומים, אורולוגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ניתוח ערמונית בהפתעה יהודה 23/09/2019 20:20
  • שלום בן 54 מגיל 41 קם בלילה להשתין פעם או פעמיים מזה 3 חודשים לוקח טמסולוסין בדיקות דם אולטרסאונד תקינות שארית שתן 90 psa 2.5 ערמונית 30 סמק קצב השתנה ממוצע 10.2 היום הרופא הנחית עלי מכה, הוא טוען שעקב קצב הזרימה החלש אצטרך בעתיד הקרוב לעבור ניתוח ערמונית על אף גודלה הסביר אני די המום יתכן ?

  • + הוסף תגובה
הפסקה של זרימה חזקה של זרע שמיל 23/09/2019 17:41
  • בעבר (בשנות ה20-30 שלי) היה הזרע יוצא במהירות ובעצמה. הייתי מרגיש כמו צינור שבתוכו זורם מים. כיום (בגיל 50) אין בכלל הרגשה של זרימה והזרע עצמו יוצא במעיין טפטוף/שפיכה. מה הסיבה לכך והאם המצב הפיך? ואם כן מה הדרך המקובלת לטיפול בכך.

  • + הוסף תגובה
כאבי גב תחתון איומים שנעלמים אחרי שפיכה דני 22/09/2019 01:54
  • בן 34 בשנתיים האחרונות סובל מכאבי גב תחתון וצוואר, כאבי תופת ממש, עשיתי צילומים, MRI, CT, מצאו שינויים ניווניים אבל לא יותר מזה. אורתופד אמר שהוא לא מוצא הסבר לכאבי התופת שאני סובל מהם, לפחות לא הסבר אורתופדי. אני שמתי לב למשהו שיכול להסביר אותם. אני יכול לסבול כל היום מהכאבים האיומים האלה, שום כדור לא עוזר, בערב, אם אני מאונן, 10 דקות אחר כך, כל הכאבים נעלמים כמעט לגמרי ואני חוזר להרגיש בנאדם. למחרת בבוקר אני שוב קם עם כאבי תופת בכל עמוד השדרה, הצוואר והגב התחתון אני מרגיש כאבים הרבה יותר חזקים בימים שאני "חרמן" , ממש סבל נוראי שאין לתאר שכמעט תמיד נפתר ברגע שאני מאונן. מה זה יכול להיות? הייתי אצל אורולוג, הערמונית שלי בגודל תקין לגמרי, גבולות חדים. בדיקת PSA 1.1 ספירת דם, בדיקות דם, הכל תקין לגמרי! אני פשוט סובל ! בנוסף, כבר חצי שנה שינויים ביציאות, יש לי עצירויות קלות על בסיס יום יומי, לא יודע אם זה קשור. תודה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!