בצקת הריון (Gestational edema)

ראשי

תאור

אישה צוברת במהלך הריון תקין לפחות 6.5 ליטר נוזלים (כולל בשיליה, שק ההריון והעובר).
אצל חלק גדול מהנשים בהריון מתפתחת בצקת בקרסוליים ובשוקיים, בעיקר בשעות הערב, או לאחר עמידה ממושכת. כאשר מופיעה בצקת קיצונית, יש לפנות לרופא לבדיקות.
ד"ר משה בן עמי

סיבות וגורמי סיכון

הסיבות העיקריות לבצקת:
1. כתוצאה מלחץ של הרחם על הוורידים הראשיים נגרמים עימדון, צבירת נוזלים וחדירה של נוזל לחלל החוץ-תאי שמביאה לעלייה בלחץ בתוך הוורידים.
2. ירידה בלחץ האונקוטי בתוך כלי הדם.

פורומים, אורו-גינקולוגיה, בריחת שתן ורצפת האגן

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
טיפול בדליפת שתן במאמץ ללא ניתוח רותי 01/09/2019 13:21
  • אני סובלת מדליפת שתן במאמץ, בעיקר בעת שיעול או צחוק. המליצו לי על ניתוח TVT אך כרגע אני לא מעונינת בפעולה פולשנית. ישנם טיפולים במיכשור שרציתי לשאול על יעילותם: 1. "הכסא" בשם EMSella 2. מכשיר לשימוש ביתי ELVIE 3. מכשיר נוסף לשימוש ביתי ELISE. מה היעילות של אלה (אם בכלל)? בתודה רבה!

  • + הוסף תגובה
צריבה בשופכה דנה 11/08/2019 15:08
  • שלום לדר סובלת מפיברומיאלגיה מבעיות עיכול קשות דיספגיה עצירות כרונית פיסורה צניחת רקטום בינונית גזים צריבה בוולווה שום משחה לא עןזאת מתן שתן מועט וצריבה אחריו בשופכה אין דלקת יש שארית שתן שצורב בשופכה במיוחד אם מנסה לנגב אפילו בניר רך אין טפטוף כל האזור שורף צורב מי יכול לעזור לי סובלת מאד מתקשה גם לשתות הרבה כי יש לחץ לושט העליונה וזה גורם לי לכאביי תופת לא יכולה לשתות הרבה וצריכה הפסקה בין שתיה לאכילה מצבי קשה יש לי כאביי תופת בגלל הלחץ לושט העליונה יש בעיה ניורולוגית הליכה לא תקינה צליעה אגנית ואי יציבות

  • + הוסף תגובה
לייזר רותי 27/07/2019 18:27
  • אני אשה בת 78. סובלת מזה שנים רבות מבעיות ברצפת האגן. 1. רקטוצלה גדולה עם קשיי התרוקנות וטחורים כתוצאה מכך. 2. דליפת שתן קשה במאמץ. אני לא מעוניינת בניתוח. האם לייזר יכול להתאים לי? תודה רבה.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!