פרופ' דורית אמיר

פרופ' דורית אמיר

קרא עוד אודות פרופ' דורית אמיר >
לאתר הרופא לאתר הרופא ליצירת קשר מספר מקשר

מרפאות :

גבעת ישעיהו 169, מיקוד 99825 - גבעת ישעיהו  
  • צרו קשר עם פרופ' דורית אמיר
    התייעצו עכשיו עם פרופ' דורית אמיר

לתשומת ליבך, לאחר מילוי הטופס, הפנייה תועבר למערך השירות של infomed ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הפנייה, או שהיא לא תועבר מיד ועל כן, בכל מקרה של בעיה דחופה, הדורשת פתרון מיידי, אנו מציעים להתייעץ עם הרופא המטפל ולהימנע מלמלא פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.

דרג מטפל זה:

שירות

מה מידת שביעות הרצון שלך מהשירות אותו קיבלת?

זמן המתנה

האם אתה שבע רצון מזמן ההמתנה?


מקצועיות

מה התרשמותך ממידת מקצועיותו של המטפל ?

תיאור:

פרופ' לתרפיה במוסיקה, חברה באיגוד הישראלי לתרפיה באמצעות הבעה ויצירה ובאיגוד האמריקאי לתרפיה במוסיקה. הקמתי בשנת 1982 את המגמה לתרפיה במוסיקה באוני' בר אילן ועומדת בראשה. אני בעלת וותק של יותר משלושים שנה בטיפול במוסיקה עם ילדים ומבוגרים. מתמחה בטיפול פרטני, זוגי וקבוצתי, ואוהבת לעבוד עם קבוצות נשים למפגש עם האני היצירתי, הרחבת המודעות והעצמה אישית. הקליניקה שלי נמצאת בביתי אשר בהרי ירושלים, במקום שקט המוקף טבע. בקליניקה יש מגוון רב של כלי נגינה ומוסיקה להשמעה. בשנת 1999 יצא ספרי: להיפגש עם הצלילים – תרפיה במוסיקה בהוצאת אוני' בר אילן, ובשנת 2005 יצא ספר שערכתי יחד עם אמירה אור: בשפה אחרת – תרפיה באמנויות – סיפורי טיפול בהוצאת מודן.

נסיון אקדמי:

התואר הראשון שלי הוא בקרימינולוגיה וחינוך מיוחד מאוני' בר אילן. את התואר השני והשלישי קיבלתי מאוני' ניו יורק ((NYU בתרפיה במוסיקה.
לאורך השנים השתלמתי בקורסים, הרצאות ובסדנאות בנושאים רבים הקשורים לעבודה הטיפולית כגון תרפית הגשטאלט, סמינר על יונג, דמיון מודרך למוסיקה (שלב 1), תרפיה במוסיקה רב תרבותית, תרפיה בקול, אלתור בתרפיה במוסיקה ועוד ועוד. המחקרים שלי כוללים הומור בתרפיה במוסיקה, מומנטים משמעותיים בתרפיה במוסיקה, התערבויות מוסיקליות ומילוליות בתרפיה במוסיקה, ועוד.

שייכות לאיגודים:

לימדתי דורות של מטפלים במוסיקה ואני נותנת הדרכה לאנשי מקצוע (מדריך מוסמך מטעם יה"ת). נתתי הרצאות רבות בתחומים שונים בארץ ובחו"ל וערכתי ימי עיון בנושאים כגון הדרכה בתרפיה במוסיקה; מוסיקה בהקשר השואה ועוד. עבדתי עם ילדים בגילאים שונים עם מגוון בעיות פיזיות (עוורון, חרשות, שיתוק מוחין) התפתחותיות (PDD – אוטיזם, אספרגר) ונפשיות-רגשיות; עם מבוגרים במשבר, מבוגרים שעברו טראומה בחייהם, נשים חולות סרטן וניצולות שואה. עבדתי עם קבוצות נשים להעצמה אישית כשהכלי הטיפולי המרכזי היה שירי ארץ ישראל. כיום נותנת הדרכות לתרפיסטים במוסיקה ועובדת בעיקר עם נשים הרוצות לממש את הפוטנציאל היצירתי שלהן ולשפר את איכות חייהן.הצטרפו לאינדקס הרופאים!