פרופ' רפאל כראל

פרופ' רפאל כראל

מומחה ברפואה תעסוקתית ובבריאות הציבור

קרא עוד אודות פרופ' רפאל כראל >
תחום ראשי: רפואה תעסוקתית
ליצירת קשר מספר מקשר

מרפאות :

מכון מור, ז'בוטינסקי 7 - בני ברק  
  • צרו קשר עם פרופ' רפאל כראל
    צרו קשר עם פרופ' רפאל כראל

לתשומת ליבך, לאחר מילוי הטופס, הפנייה תועבר למערך השירות של infomed ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הפנייה, או שהיא לא תועבר מיד ועל כן, בכל מקרה של בעיה דחופה, הדורשת פתרון מיידי, אנו מציעים להתייעץ עם הרופא המטפל ולהימנע מלמלא פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.

עובד עם:

דרג רופא זה:

שירות

מה מידת שביעות הרצון שלך מהשירות אותו קיבלת?

זמן המתנה

האם אתה שבע רצון מזמן ההמתנה?


מקצועיות

מה התרשמותך ממידת מקצועיותו של הרופא ?

תיאור:

פרופ' רפאל כראל מומחה ברפואה תעסוקתית ובבריאות הציבור.

בעבר מנהל המחלקה לרפואה תעסוקתית של כללית שירותי בריאות במחוז הדרום, ופרופ' מן המניין בפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון, בשנים 1986 עד 2004.

רקע תעסוקתי: פרופ' מן  המניין וראש מגמת בריאות סביבתית ותעסוקתית, ביה"ס לבריאות הציבור, אוניברסיטת חיפה, משנת 2004. מדען אורח ב-IARC  מזה מספר שנים. מנהל רפואי של מור רפואה מתקדמת בשבילך (מכון מור)  מ1947 ואילך.

התמחותו הראשית של פרופ' כראל הינה בריאות הציבור- גילוי מוקדם ומניעה, בדיקות סקר, בדיקות אוכלוסיות בסיכון, רפואה תעסוקתית.

תחומי טיפול: אפידמיולוגיה תעסוקתית, סרטן תעסוקתי, מחלות מקצוע, הערכת כושר עבודה.
מקבל מטופלים דרך קופות חולים( כללית/מכבי/מאוחדת /לאומית), וכן פניות פרטיות .

לאורך החיים המודרני מתלווה פעמים רבות לחץ נפשי, תזונה לא מאוזנת ופעילות גופנית מועטת. לכן, נכון לעצור מידי פעם, כדי לבחון את השפעת תהליכים אלו, על מערכות הגוף, לאבחן מוקדם ככל האפשר תהליכי שחיקה וזיהוי מוקדם של מחלות כרוניות.

גורמי סיכון רבים משותפים הן למחלות כרוניות כסוכרת, מחלות לס וכלי דם והן למחלות ממאירות שונות. לרוב הם אינם נותנים סימנים קליניים בשלבים מוקדמים.

מאחר והרבה מחלות קשורות עם מספר גורמי סיכון, יש מקום לעשות מעת לעת  "פרופיל" בריאותי שבו מנוטרים פרמטרים גופניים רבים. המישלב של גורמי סיכון עם ערכים חריגים, מגביר את הסיכון להתפתחות מוקדמת יותר של תחלואה. לכן יש חשיבות בזיהוי סטיות אלו מהערכים התקינים והתערבות מתאימה (תרופתית או התנהגותית).


נסיון אקדמי:

תואר MD מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
תואר DrPH מאוניברסיטת ג'והנס הופקינס בארה"ב (בריאות הציבור ורפואה תעסוקתית).
הצטרפו לאינדקס הרופאים!