עמוד הבית > פורומים > כירופרקטיקה

פורום כירופרקטיקה

גולשים יקרים, מענה לשאלות חדשות יתאפשר במגוון הפורומים האחרים.
הודעה
מחבר
תאריך / שעה
כמה זמן לוקח טיפול כירופרקטי? שלום 15/01/2015 17:35
משך זמן טיפול כירופרקטי ד"ר עומר הירש 16/01/2015 00:47
 • שלום, משך הזמן של טיפול כירופרקטי תלוי באופן בטכניקה/ות בהן משתמש הכירופרקט המטפל, בבעיה בה אתה מעוניין לטפל, ובשיתוף הפעולה שלך במידה ויש תרגילים/פעילויות/שינויים שעליך לעשות בבית במקביל ובנוסף לטיפול. משך מפגש בודד יכול לנוע בין מס׳ דקות בודדות לחצי שעה ויותר. באותו האופן, מס׳ ותדירות הטיפולים גם הם תלויים מאד בטכניקות הכירופרקטיות בבעיה שלך, בשיתוף הפעולה וכו׳. בקיצור, לצערי שאלתך היא כללית מדי. אם תרצה לתת מידע נוסף, אנסה להיות יותר ספציפי.

 • + הוסף תגובה
כאב בטוסיק בצד ימין דרור 06/11/2018 20:37
 • כמה טיפולים בדרך כלל צריך לעשות עד שעובר לגמרי הכאבים וההקרנות לרגל?

 • + הוסף תגובה
כאבים באשכים מאור 08/10/2018 17:31
 • מזה כ5 חודשים (אמצע יוני) יש לי כאבים באשך השמאלי שמוגברים במאמצים פיזיים. הכאבים באים והולכים, בשיא הכאב יש הגבלה בתפקוד כדוגמת הליכה, ורק שכיבה על הגב עוזרת. הכאבים התפשטו לאשך השני ולבטן התחתונה שכואבת בפעילות בעיקר אימוני בטן (לא מוחמר בריצות, כן במסעות ארוכים עם משקל). אולטרסאונד אשכים שלל וריקוצלה, בדיקת אורולוג שללה בעייה באשכים, אולטרסאונד מפשעות שלל בקע, בדיקת שתן יצאה תקינה. בנוסף יש כאבי גב תחתון תקופה ארוכה מאוד, שגם בשכיבה על הגב כואבים תמידית, כאב בעוצמה בינונית. יש עמידה כפופה ופלטפוס שהוחמרו במהלך השירות הצבאי. אחרי שבוע מלחמה של הרמת משאות כבדים היו גם כאבים חזקים מאוד בשכמות מאופיינים בכאב עמוק שמקשה על הנשימה. נאמר לי שכדאי לי להתייעץ עם אורטופד כי יכול להיות שהכאבים באשכים מוקרנים מהאגן או מהגב התחתון. אשמח לעזרה .

 • + הוסף תגובה
כאבים בצד שמאל דנה 25/09/2018 22:46
 • סובלת מכאב חד בצד שמאל מהאגן למטה וזורם לכיין הבטן על כמה חודשים התקף ידועה אבן קטנה בתוך הגביע, שוללים כליות מה הכיוון שהית חושב???

 • + הוסף תגובה
כאב עם הקרנה לבטן עומר הירש 26/09/2018 14:06
 • שלום דנה, שני הדברים שהייתי בודק הם התקף שבכל זאת קשור איכשהו לכליות, במיוחד אם ידוע על אבן (יכול להיות שכל כמה זמן יש אבן שת מצליחה להעביר). המקור האפשרי השני הוא נק' הד בשריר ה Quadratus Lumbotum במיוחד אם ההקרנה היא לחלק התחתון של הבטן לכיוון המפשעה, כמו בתמונה: http://www.triggerpoints.net/sites/default/files/Quadratus%20Lumborum%20%282%29.jpg

 • + הוסף תגובה
כאב בגב אנה 24/09/2018 10:29
 • שלום אני בת 50+ כבר יותר משנה סובלת מכאב ומכאב שורף בגב עליון , בנוסף לצריבה בחזה. האם זה יכול להיות מדלקת מסויימת בגב.

 • + הוסף תגובה
כאב ושריפה בגב עומר הירש 25/09/2018 14:56
 • שלום אנה, יכול להיות שמדובר בתהליך דלקתי, אך כיוון שמדובר בבעיה שנמשכת כבר כשנה, הסבירות היא שהבעיה היא אחרת, או שהבעיה מורכבת יותר ומערבת גם תהליך דלקתי כרוני, גם מרכיבים נוספים. כך או כך, הייתי ממליץ לך בחום לקבוע תור לכירופרקטור בהקדם, ולהתחיל לטפל בבעיה. כאב כרוני הוא דבר שלילי למערכת העצבים, ורצוי לטפל בו בהקדם.

 • + הוסף תגובה
עיסוי צידי הראש - מזיק? דניאל 23/09/2018 13:10
 • שלום, רציתי לדעת האם עיסוי בתנועות מעגליות של צידי הראש (הרקות) עם כריות כף היד בלחץ מתון מותר? האם לחץ חיצוני על הראש עלול להזיק בצורה כלשהי? תודה רבה

 • + הוסף תגובה
עיסוי רכות עומר הירש 25/09/2018 14:55
 • שלום דניאל, ברוב המקרי, אין מניעה לעסות את צידי הראש. יש הטוענים שבמקרים של כאבי ראש טמפורליים (ברכות), עיסוי שכזה יכול להחמיר את המצב, בד"כ ניסיון אישי עוזר לנו לדעת למי זה עוזר ולמי לא. באופן כללי, אין מניעה לעסות את צידי הראש, כמובן לשים לב לעצמת הלחץ, רצוי שיהיה מתון עד קל, כדי לא להכאיב סתם, או ליצור לחץ מיותר על כלי הדם הנמצאים שם.

 • + הוסף תגובה
פציעה מבנגי נופ 16/09/2018 00:47
 • לפני כחודש קפצתי בנג'י ,באותו השבוע היה תפוס לי מאוד מהגרון עד לגב והשתחרר התפיסות בגרון ונשאר רק באיזור הצוואר ןהשכמות וכרגע עדין יש לי כאבים מאוד חזקים בצוואר ובשכמות בעיקר בצד שמאל. הלכתי לרופא ועשיתי צילום רנטגן בגב ולא רואים משהו חריג האם זה אומר שעם הזמן הכאבים יעברו או שקרה לי נזק רציני??מה אפשר לעשות אני מאוד מפחדת

 • + הוסף תגובה
קפיצת בנג'י עומר הירש 16/09/2018 10:06
 • שלום נוף, ראשית אני שמח לשמוע שמצבך משתפר, זה חיובי מאד ביחס לפרוגנוזה (התקדמות צפויה) שלך. סביר להניח שבשל הזעזוע המשמעותי מהקפיצה, כל השרירים בגוף שלך זועקים, ולכן התחושות שאת חובה. סביר להניח שעם הזמן זה ישתחרר מעצמו, אם כי אישית לא הייתי מחכה שזה יקרה לבד, אלא הולך להיבדק, שכן היעלמות התסמינים (כאבים במקרה שלך) אינה בהכרח אינדיקציה לפתרון של הבעיה. תרימי טלפון לכירופרקטור בסביבתך, גשי לבדיקה, תראי מה הממצאים, ותמשיכי משם. בהצלחה וחתימה טובה!

 • + הוסף תגובה
תגובה נופ 17/09/2018 10:48
 • מה זה אומר שלפי הפרוגנזה שלי יקח עוד זמן עד שהכל יעבור?מהי כמות הזמן שלוקחת בדרך כלל לאחר כזה מקרה לגוף להתשחרר מזה? והאם לפי זה שצילום הרנגטן שלי מראה שהכל בסדר,כל הכאבים יחלימו או שכדאי לעשות עוד צילום יותר פנימי? ועוד דבר אני עושה פעילות גופנית(מדסים) והולכת לקיר טיפוס האם כדאי לי להמשיך למרות זאת או להפסיק לגמרי (חוץ מהטיפוב שהפסקתי כרגע).ממש תודה!

 • + הוסף תגובה
פציעה מבנג'י עומר הירש 20/09/2018 16:04
 • שלום נוף, אין זמן מסויים שנכון לכולם, אבל ביחס לעצמך, הפרוגנוזה יכולה להשתנות בהתאם לתנאים שונים, כמו קצב ההחלמה שלך, רמת הכושר, תזונה וכו'. מבחינת פעילות, כל מה שלא מכאיב לך, ברמה העקרונית אמור להיות בסדר, רק חשוב להקפיד לבצע נכון, ולא לשנות טכניקה בגלל כאב או חשש מכאב. אם את מסוגלת לבצע את הפעילות בצורה נכונה, בלי כאבים, סביר להניח שהיא בסדר עבורך. אם הפעילות שמה אותך בסכנה מוגברת להחמרה של הפציעה, אז עדיף להימנע ממנה עד שאת מחלימה מהפציעה הקודמת. רנטגן מראה פתולוגיה בעצם. אם העצמות בסדר, סביר להניח שלא נראה הרבה ברנטגן, אלא אם נעשה בעמידה, ואז לעיתים ניתן לראות שינויים ביציבה וכו'. אם אין החמרה של התסמינים, או שההחלמה לא ממשיכה בקצב סביר, כנראה שאין צורך בדימות נוסף.

 • + הוסף תגובה
כאבי גב עזים במותן משמאל avi 12/09/2018 22:00
 • שלום בן 45 סובל מזה תקופה מכאבי גב עזים באזור עמוד שדרה מותני, נוטה לשמאל. נוטל משככי כאבים (פרקוסט במינונים גבוהים, וכן טרמדקס 300 מ"ג) וזה רק מקל קצת. בבדיקת סיטי: מנח החוליות תקין המפרקים הפאצטלים שמורים המרווחים הדיסקלים אחידים לא נצפו שברים בעמות ואין לזהות תהליכים ליטים. בגובה D12-L1: בלט דיסק סידני נרחב לוחץ משמעותית על השק התקאלי ועל הרצס והנוירו-פורמינה בצד שמאל. בגובה L5-S1: בלט דיסק שמאלי לוחץ על הרצס משמאל. האורטופד עמו"ש צפה בדיסק של הבדיקה, ולדבריו הממצאים לא מסבירים את רמת הכאב הזו, ושיש צורך בבדיקת MRI. 1. האם אכן ממצאים כפי שמתוארים בפענוח אינם יכולים להסביר כאבים עזים בגב? 2. מה יכול להוסיף ה-MRI? 3. האם יכול להיות שיש משהו משמעותי (גידול או בעיה כלשהי חמורה אחרת) שבסיטי מפספסים? 4. . והאם יש טעם ותועלת בביצוע MRI גם אם מראש אדם יודע שאינו רוצה בפתרון ניתוחי? תודה

 • + הוסף תגובה
כאבים ו MRI עומר הירש 16/09/2018 10:04
 • שלום אבי, ראשית, בלי לראות את התוצאות בעצמי, קשה לי להגיב על דעתו של האורתופד, מן הסתם. ממצאים המתוארים ב CT, אם גורמים לתסמינים, לרוב גורמים לתסמינים ותר רדיקולריים, דהיינו מקרינים למקומות מרוחקים, ואילו אצלך הבעיה, כפי שאתה מתאר אותה, הינה יותר ממוקדת בגב עצמו. כיוון שלא סיפקת כל מידע על בדיקות פיזיקליות שעברת (כח שריר, תחושה וכו'), קשה לי להגיב על הצורך ב MRI, אבל אם לא עברת בדיקה פיזיקלית יסודית, הייתי מתחיל משם. אם עדיין יש חשד לבעיה חמורה יותר, דהיינו גידול כזה או אחר, בעיה אחרת ברקמה הרכה, אז MRI הוא הכלי האבחוני המתאים. ברוב מקרי כאבי הגב, מקור הכאב הוא בשרירים העוטפים את הגב ומחוברים אליו, השאלה היא תמיד - למה הם גורמים לכאב? ממליץ לך ללקבוע פגישה אצל כירופרקטור שיכול להעריך את התפקוד הנוירו-ביומכאני שלך כמו שצריך, ולהמשיך משם. לסיכום, גש לבדיקה יסודית, אם עדיין יש צורך ב MRI, תעשה MRI, כי אם יתגלה ממצא משמעותי, אולי בעקבותו תשנה את דעתך על הפתרונות לבעיה. בהצלחה וחתימה טובה!

 • + הוסף תגובה
קרע חלקי בקתף ימין שמעון אפללו 31/08/2018 16:36
 • שלום. אני סובל מקרע בגיד בקתף 6 מ''מ יש לי כאבים מתמשכים כול היום ובלילה אני בן 60 אני פעיל מאוד בידים בעבודה . אשמח לייעץ מוכן לעשות הכול כולל ניתוח תודה

 • + הוסף תגובה
קרע בכתף עומר הירש 16/09/2018 09:58
 • שלום שמעון, וסליחה על התגובה המאוחרת. בשביל להבין מה הבעיה ואם ואיך אפשר לעזור, אתה צריך להגיע לבדיקה. תרים טלפון לכירופרקטור הקרוב אליך, תקבע פגישה, ותמשיך משם. אם בסוף יוחלט שאתה זקוק לניתוח, אז זה מה שצריך, אבל כדאי בהחלט לנסות את הכלים האחרים העומדים לרשותך. בהצלחה וחתימה טובה.

 • + הוסף תגובה
יאיר יאיר 22/08/2016 16:27
 • האם קיימים כמה שיטות שונות של כירופרקטיקה? מה זה כירופרקטיקה עדינה? קראתי על איזו שיטה גרמנית.,כירופרקט הרי פינקביינר - היילפרקטיקר שמומחה בשיטת crt לטיפול בבעיות סחוסים ומפרקים ובאלי נחום שעבר התמחות מקצועית בשיטת crt ובמכשיריה,רפואת תדרים. טיפול גם בהתחדשות התא. מה דעתך על הטיפול ויעילותו?

 • + הוסף תגובה
טכניקות בכירופרקטיקה עומר הירש 27/08/2016 23:37
 • שלום יאיר, ותודה על השאלה החשובה! יש מגוון רחב של טכניקות בכירופרקטיקה, למשל גונסטד, תומפסון, אקטיבטור, נטוורק ספיינל אנליסיס (או באנגלית Gonsted, Thompson, Activator, Network Spinal Analysis) ועוד. אני לא מכיר ״כירופרקטיקה עדינה״. העדינות של הטכניקה היא בד״כ תלויה אך ורק במטפל. כבר ראיתי בחורות עדינות מטפלות בצורה אגרסיבית למדי, וגברים גובה 2 מטר 120 ק״ג עם ידיים עדינות כמו חתול. יש כירופרקטור בגרמניה שמחה כמה שנים מלמד הדיוטות (אנשים לא הכשרה) כיצד לבצע מניפולציות להן הוא קורא כירופרקטיקה עדינה. אדם שהוכשר באופן זה ללא הכשרה כירופרקטית מלאה, אינו כירופרקטור, לא באופן כללי, ולא ע״פ החוק במדינת ישראל, אינו עוסק בכירופרקטיקה ועל פי חוק אינו רשאי לפרסם עצמו כעוסק בכירופרקטיקה!! לגבי רפואת תדרים אין לי לצערי הרבה מה לומר שכן אני לא מבין גדול בעניין, אך גם זו אינה דוגמא לטיפול כירופרקטי.

 • + הוסף תגובה
הארי פינקביינר הוא פשוט קוסם יערה 23/02/2018 07:04
המרכז להתחדשות התא עומר הירש 27/02/2018 10:01
 • אני לא מכיר אישית את הרי פינקביינר, אבל מחיפוש קצר, ראיתי שהוא מוביל את המרכז להתחדשות התא, בו מטפל אלי נחום. באתר של המרכז מצויין כי אלי נחום הינו "כירופרקט בעל התמחות מגרמניה". למר אלי נחום אין תעודת הכשרה בכירופרקטיקה, הוא אינו ד"ר לכירופרקטיקה, ולפי החוק במדינת ישראל הוא עובר על החוק בפרסום שכזה, מטעה ומסכן את הציבור. לגבי הטכניקה עצמה, לא מכיר אותה אישית, אז אין לי מה לומר עליה. אין באמור לעיל לקחת דבר וחצי דבר מיכולתם של מטפלים אלו לעזור, יתכן מאד שהם מאד טובים בעבודתם, אך אלי נחום הוא ללא ספק לא כירופרקטור, כירופרקטיקה עדינה אינה מקצוע או אפילו טכניקה בתוך מקצוע הכירופרקטיקה, ומר הרי פינקביינר מתאר עצמו כהיילפרקטיקר, שמשמעות המילה לפי גוגל, היא נטורופת בגרמניה, או מטפל אלטרנטיבי, או מרפא, אף אחד מהם אינו מתאר כירופרקטור. איני מוצא שום אזכור בשום מקום לכך שהוא כירופרקטור, למעט התיאור שלו כ"מומחה בכירופרקטיקה עדינה", שכאמור אינו מקצוע או טכניקה משום סוג, ובאגודה הישראלית לכירופרקטיקה אין איש שמכיר אותו ככירופרקטור (גם כירופרקטורים שאינם חברי אגודה מוכרים ע"י האגודה ככירופרקטורים). בקיצור, כאמור, יתכן מאד שהם מעולים, וש CRT זהו כלי מצויין, אך אין קשר בינם לבין כירופרקטיקה, והם אף עוברים על החוק כאשר הם מציגים עצמם ככירופרקטורים.

 • + הוסף תגובה
הארי פינקביינר. כירופרקט משה 08/09/2018 16:12
הארי פינקביינר. כירופרקט משה 08/09/2018 15:51
 • הייתי אצל הרבה כירפרקטים שמעתי על הארי והחלטתי לנסות למרות שהוא מרוחק מאוד לא התאכזבתי הוא מטפל מעולה ואיכפתי מאוד ונותן תמורה מלאה ומכל המטפלים שהייתי הוא מספר 1 ואני מאוד ממליץ בנוסף הוא בן אדם עם נשמה

 • + הוסף תגובה
הארי פינקביינר עומר הירש 08/09/2018 22:09
 • שלום משה, לא מכיר את מר פינקביינר, לא יודע הרבה על הכלי בו הוא משתמש, אבל כמו שכתבתי, לא מצאתי שום תעוד לכך שהוא בעל הכשרה רשמית ומוכרת בכירופרקטיקה. אין זה לוקח דבר מיכולתו לעזור, ויכול בהחלט להיות שהוא, כמו שאתה מתאר, קוסם. למיטב ידיעתי, זה עדיין לא הופך אותו לכירופרקטור. אשמח להתבדות, ואם הוא אכן כירופרקטור, אהיה הראשון שיזמין אותו להצטרף לאגודה הישראלית לכירופרקטיקה ולהפוך לחלק רשמי יותר מהמקצוע בארץ. אתה מוזמן להעביר לו את המסר. אם הוא אכן ללא האכשרה רשמית בכירופקטיקה, כל פרסום בו הוא מתאר עצמו ככירופרקטור, מהווה עברה על החוק! כירופרקטיקה אינה טכניקת טיפול, זהו מקצוע בריאות, עם הרבה שנות לימוד, ואחריות שמתלווים אליו. קורס טכני כזה או אחר לא הוך אדם כירופרקטור, כמו שקורס חובשים לא הופך אדם לרופא. שנה טובה

 • + הוסף תגובה
תגובה לעומר משה 10/09/2018 21:30
 • יכול להיות שאתה צודק אני לא שאלתי אותו והוא גם לא אמר לי מה שכן כשפניתי אליו הוא אמר לי שהוא מטפל בבעיות שאני סובל מהן אני במשך יותר משנה מסתובב בין כל מיני והיחיד שראיתי שהוא רציני באמת ולא רק דופק קופה

 • + הוסף תגובה
משה היקר עומר הירש 12/09/2018 21:25
 • כמו שאמרתי, יכול להיות שהאדם מטפל משכמו ומעלה, ומרפא בחסד עליון. לא יודע, לא מכיר אותו. אני שמח שמצאת מישהו שעזר לך. ועדיין, מטפל, לעניות דעתי, צריך קודם כל להיות אתי ושומר חוק. אם הוא לא בעל תואר אקדמי מתאים, לפי החוק במדינת ישראל, אין לו הזכות לקרוא לעצמו כירופרקטור, כמו שאין לו הזכות לקרוא לעצמו שוטר, או רופא, או פרופסור ל....כל דבר. כירופרקטיקה הוא מקצוע, מעוגן בחוק, ויש לכבד זאת. אם הוא אכן כירופרקטור, נהדר, אחלה, כאמור, אתה מוזמן להעביר אליו את הזמנתי להצטרף לאגודה הישראלית לכירופרקטיקה ולתרום מיכולותיו וניסיונו. אחרת, הוא עובר על החוק. זה די פשוט.

 • + הוסף תגובה
קרע חלקי בכתף לירן 28/08/2018 17:13
 • בעקבות כאבים בכתף ימין הופניתי לאולטראסאונד ואלה הממצאים: ACJ:שינויים ניווניים infraspinatus:בעובי ומרקם תקינים. אין עדות לנוזל תוך מפרקי. supraspinatus:מעובה עם מרקם היפוקוגני ולא הומוגני.הודגם קרע חלקי לאורך כ - 0.3 ס"מ, עם נוזל בתוכו. subscapularis:בעובי ומרקם תקינים.אין עדות לקרע. subacromial and subdeltoid bursa:ללא נוזל בתוכה. biceps tendon:בעובי ומרקם תקינים. מבנה גרמי:אי סדירות בשטח GT בסיכום: TENDINITIS עם קרע חלקי בגיד SUPRASPINATUS. מה עושים הלאה ואיך מטפלים? והאם רק ניתוח יפתור את הבעיה?

 • + הוסף תגובה
קרע חלקי בכתף עומר הירש 29/08/2018 18:56
 • לפי התיאור מדובר על קרע יחסית קטן, וסביר להניח שאפשר להתגבר על נוכחותו גם בצורה שמרנית יותר, כמובן תלוי בפעילויות שלך. אם אתה שחקן טניס, ומדובר ביד החזקה שלך, אז יכול להיות שזה יהיה יותר מדי ותאלץ להגיע לניתוח. בהחלט יש מקום לתהליך שיקומי שמרני, ולראות אם הבעיה מתייצבת, ולשמור את אופציית הניתוח רק למקרה שאין ברירה.

 • + הוסף תגובה
כאב ורגישות באזור השכמה, בית שחי ובקרקפת דוד 16/08/2018 00:13
 • שלום בן 44, בריא בדר"כ, לא נוטל תרופות. מלפני כשבוע התחלתי להרגיש כאב חד וחזק באזור השכמה השמאלית. כ"כ כאב ותחושה כמו של כוויה ורגישות גבוהה באזור בית שחי משמאל, וכן כאב ורגישות גבוהה בקרקפת העליונה בצד ימין (באזור של כ-10 ס"מ) אין סיפור של חבלה, אין אודם או סימן חיצוני. הייתי בתחילת שבוע אצל רופא עור, שלא מצא ממצא עורי והתרשם שמדובר בבעיה עצבית. אתמול הלכתי לרופא משפחה, שהפנה אותי לבצע בדיקות דם (תפקודי כבד, כליות, מגנזיום, B12, סוכר, ספירת דם, בדיקת שתן), והן יצאו תקינות, ונתן לי הפניה לנוירולוג. יש קצת שיפור מבחינת הכאב החד בשכמה, אך אין כל שיפור מבחינת הכאב והרגישות בקרקפת, והכאב והרגישות בעור באזור בית השחי, השכמה השמאלית, ואף קצת בחזה משמאל). מה יכולה להיות הבעיה? עמוד שדרה? בעיה מוחית? ומה הקשר בין הכאב בקרקפת לבין הכאב והרגישות בשכמה ובית השחי? ומה רמת הדחיפות? (התורים לא זמינים בטווח הזמן הקרוב)? תודה רבה

 • + הוסף תגובה
כאבים בעור עומר הירש 16/08/2018 12:25
 • שלום דוד, לצערי אין לי תשובה לשאלה האחרונה שלך - אני לא יודע מה רמת הדחיפות, כי בשביל זה צריך אנמנזה (אבחון) קצת יותר יסודיים. ראשית, יתכן ואין קשר בין הכאבים שאתה חווה, ושמדובר בצירוף מקרים. מבחינת סיבות לכאבים במקומות אלו - יכול להיות שיש איזו בעיה בעמוד השדרה, יכול להיות שיש נק' הדק (למשל בשריר ה Serratus anterior), ו/או בשרירי צוואר למשל. יכול להיות שעשית פעילות כלשהי אליה אתה לא רגיל, והתוצאה לפניך, אפילו אם התסמינים התחילו 48-72 שעות אחרי הפעילות. הדרך היחידה להבין מה הבעיה היא לבדוק, ולנסות לראות אם יש ממצאים שמצדיקים טיפול (יכול להיות שיהיה צורך בבדיקות מעבדה נוספות, ו/או בצילומים/סריקות), ולראות אם הטיפול עושה שינוי.

 • + הוסף תגובה
לאחר ביקור אצל נוירולוג דוד 22/08/2018 13:17
 • שלום לאחר שבוע מאז תחילת הכאבים, הופיעו לי פצעים באזור שכמה שמאל. אך גם רופא המשפחה, וגם רופא העור אמרו שזה לא טיפוסי להרפס זוסטר, אך בכל זאת קיבלתי כדורים לזה. הייתי אצל נוירולוגית, שגם לדעתה זה לא מתאים להרפס זוסטר. היא עשתה לי בדיקה נוירולוגית בידיים (כנראה לראות אם יש חולשה כלשהי), ולא זוהתה חולשה. היא המליצה על כדורים ליריקה, ובמידה והכאבים יימשכו, לבצע סיטי חזה לשלול לחץ על הפלקסוס. באבחנות היא כתבה: MEURALGIA OR NEURITIS, It brachial plexus 1. האם לחץ על הפלקסוס יכול לגרום לכאבים/תחושת צריבה/רגישות במגע באזור בית השחי וכן בשכמה שמאל, כולל בחזה שמאל? (כי הבנתי שזה קשור יותר להפרעות ביד) 2. האם סיטי זו בדיקת הבחירה למקרה כזה? (מה גם שעברתי בשנתיים האחרונות פעמיים סיטי חזה מסיבות אחרות) 3. איך יודעים שהלחץ העצבי הוא מהפלקסוס ולא למשל מבעיה בחוליות עמוד שדרה צווארי? (אין לי כאבי צוואר מיוחדים) תודה

 • + הוסף תגובה
לחץ על הפלקסוס עומר הירש 29/08/2018 18:54
 • כאב שקשור ללחץ על עצב בד"כ כולל גם ירידה בתחושה באזורים שמעוצבבים ע"י אותו עצב, כמו גם שינויים בכח גס בשרירים הרלוונטיים. אם אכן יש לחץ על הפלקסוס, צריך להיות עדויות לכך בבדיקה פיזיקלית - שינויים בתחושה, ירידה בכח וכו'. אם אין, אז הסבירות שהסיטי יחדש משהו היא נמוכה (כדי לראות ממצא בסיטי צריך בד"כ תהליך משמעותי, בעוד שבבדיקה פיזיקלית אפשר בד"כ לעלות על תהליכים בשלבים התחלתיים יותר). לצערי אין לי דרך לתת לך אבחנה יותר מדוייקת בלי בדיקה, אבל לשאלתך, כן, לחץ על הפלקסוס יכול לגרום לתסמינים כאלו, שכן הפלקסוס הברכיאלי מספק עצבוב גם לכתף, לשכמה ולחלק מהחזה.

 • + הוסף תגובה
סיטי ע"ש צואיר מממ 16/08/2018 21:07
 • מצרפת את הפיענוח "מנח של החוליות תקין, הנמכה קלה של מרווח הבין חולייתי עמדת הדנס יחסית לקשת הקדמית של האטלס ולמסות הלטרליות תקינה. תקין. C2 גוף החוליה מבנים גרמיים תקינים ללא בלט דיסק. C2C4 בלט אונולוס ללא סימני לחץ על השק הדורלי. C5C4 וגורמים לסימני לחץ מזערי C6C5 שינויים ספונדילוטיים קלים באספקט האחורי של גופי החוליות עם בלט דיסק מלווה קל הודגמו ב על השק הדורלי. בשל ארטיפקטים. C7C6 לא ניתן לראות בוודאות תוכן של תעלת הסיפנלית ב C6C4 לציין זיזים אחוריים ב יותר משמאל. C4C3 ספונדילוליסטזיס בלמינות של C6C5 שינויים ניווניים קלים במפרקים האונקווורטברליים של ללא ממצא פרהספינלי. ממצאים נוספים: הודגמו מספר בלוטות לימפה באיזור סבמנדיבולרי של הצוואר. US שתי אונות של הטירואיד הטרוגניות עם מוקדים היפודנסיים בתוכן עד ל7.7 מ"מ באונה הימנית לקורלציה עם גרנולומה סבפלאורלית קטנה בפסגה הימנית. כמפורט. C6C5 לסיכום: שינויים ספונדילוטיים ודיסקוגניים ב יתר כמתואר." אשמח לשמוע מה הכוונה ומה קשור לאורטופדיה ומה קשור לתחומים אחרים. והאם יש מקום לדאגה תודה רבה

 • + הוסף תגובה
פענוח סיטי עומר הירש 17/08/2018 13:05
 • שלום לך, לצערי אני לא יכול לענות על השאלה שלך, כי פענוח הסיטי בפני עצמו לא נותן מספיק מידע. יש מספר ממצאים שיכולים להיות לא משמעותיים, ויכולים להיות בעלי משמעות, ויש להשוות אותם לבדיקות אחרות, כגון אולטרסאונד. הממצא ה"אורתופדי" המשמעותי היחיד הוא ש C5 מעט קדמית ביחס ל C6, אך יכול להיות שמדובר בשינוי ישן מאד (אין פירוט לגבי האופי), כך שיכול להיות שזהו ממצא מקרי. יש ממצאים לא אורתופדיים, בלוטות לימפה בצוואר, מוקדים היפודנסיים (בעלי סמיכות נמוכה יחסית לסביבה) בתאירואיד (בלוטת תריס) וגרנולומה בחלק העליון של הריאה הימנית אם אני מבין נכון, אך בפני עצמם הם לא אומרים לנו כלום מעבר לכך שצריך לבדוק אותם. כל אלו יכולים להיות מצאים ישנים או חדשים, וצריך לבדוק אם ומה המשמעות שלהם. יש לגשת לרופא עם פענוח הסיטי, ולהמשיך בבירור של כל הממצאים. מתן תשובה יותר מפורטת מזו בפורום כזה ללא בדיקה, וללא היסטוריה תהיה לא מקצועית, ויכולה להזיק יותר מלהועיל. צר לי. לא הייתי מתחיל לדאוג סתם, כי יתכן וכל הממצאים כאן הם מקריים לחלוטין.

 • + הוסף תגובה
כירופרקט ? דוד 13/08/2018 10:07
 • שלום. לעבור טיפול מכירופרקט של הקופה זה מומלץ?

 • + הוסף תגובה
כירורפקטור בקופת חולים עומר הירש 16/08/2018 12:19
 • שלום דוד, כל הכירופרקטורים שעובדים בקופות החולים הם בעלי כישורים והשכלה מתאימים, ועל כן אין שום מניעה לקבל טיפול כירופרקטי דרך קופת החולים. החסרון היחיד שבטיפול שכזה הוא משך הזמן שיכול הכירופרקטור להשקיע בטיפול/באבחון/בהסברים תלוי בכירופרקטור. יש כירופרקטורים שעבורם זה לא משנה כי הטכניקה בה הם משתמשים היא מהירה, ואינה דורשת זמן ארוך. יש כירופרקטורים שהאנליזה בה הם משתמשים, הטיפול עצמו או ההוראות הביתה דורשים הסבר יותר מורכב, ולכן סביר להניח שטיפולים כאלו לא תוכל לקבל בקופת החולים. קח בחשבון שככל שהמצב מורכב יותר, הסבירות שטיפול קצר מו שמתקבל בד"כ בקופת חולים יתכן ולא יספיק, או שתצטרך תורים כפולים וכו'. בהצלחה בטיפול

 • + הוסף תגובה
זריקת בלוק חופית 31/07/2018 14:31
 • צהריים טובים, למען האמת לא בטוחה אם זה המקום אבל אנסה את מזלי. ביום ראשון בבוקר קיבלתי זריק בלוק אפידורלית (כאבי בטן ואגן כרוניים על רקע אנדומטריוזיס).. נכון להיום יש לי עדיין כאבים חזקים מאוד.. כמה זמן בדרך כלל לוקח לזריקה להשפיע ומתי יש צורך לפנות לבירור רפואי?

 • + הוסף תגובה
זריקת בלוק עומר הירש 16/08/2018 12:16
 • הי חופית, סליחה על העיכוב בתגובה, אני מניח שכבר אינה רלוונטית, אבל זריקת בלוק אמורה להשפיע מהר מאד! אם אין השפעה, יש צורך לפנות למבצע הטיפול, יכול להיות שהזריקה לא היתה במקום, לא מספיקה, או לא הטיפול הנכון.

 • + הוסף תגובה
כאב גב א 29/07/2018 18:27
 • דר שלום אני בת 35 כבר מעל לחצי שנה סובלת מכאב חד באזור עמם הזנב וזה מקרין לי לאגן. מתקשה בתנועות ולהתכופף מה אפשר לעשות להקל על הכאב? המון תודה

 • + הוסף תגובה
כאב גב עומר הירש 30/07/2018 15:32
 • שלום א, עם המידע המועט שסיפקת התשובה היחידה שאני יכול לתת לך היא - גשי לכירופרקטור שיבדוק מה הבעיה ויטפל בהתאם. הבעיה יכולה להיות בעצם הזנב עצמה, היא יכולה להיות נק' הדק ממקור שרירי זה או אחר, והיא יכולה להיות בעיה פנימית שמקרינה החוצה. יכול להיות עם או בלי תהליך דלקתי. בקיצור, צריך לבדוק, ולטפל בהתאם.

 • + הוסף תגובה
כאבי גב כע 24/07/2018 14:18
 • היי, בימים האחרונים אני חווה כאבים מאוד קשים בגב התחתון בצד שמאל וריח מאוד חריף בשתן (לא שורף). ממה זה יכול להיות? ואיזה סוג של בדיקות כדאי לי לעשות כדי לשלול משהו רציני יותר? בת 24.

 • + הוסף תגובה
כאבי גב וריח חריף בשתן עומר הירש 26/07/2018 09:58
 • שלום לך, כאבי גב, יכולים לעיתים להיות קשורים לבעיות בכליות. ריח חריף בשתן יכול לרמז על זיהום כלשהוא. הבדיקה הראשונה שיש לבצע זה להגיע לרופא משפחה ולעבור בדיקה פיזית לשלילה של בעיות דופות בכליות, ולאחר מכן לבצע בדיקת דם כדי לשלול זיהומים וכו'. יתכן כמובן שיש דלקת נמוכה יותר, למשל בדרכי השתן, והכאב מקרין מאזור השופכה (צינור השתן) לגב התחתון. אפשרות שלישית היא שאין קשר בין הריח בשתן וכאבי הגב, ושאלו שני תסמינים נפרדים של מצבים נפרדים. הייתי מתחיל בשלילה של בעיה בכליות ע"י ביקור אצל רופא המשפחה, וממשיך משם.

 • + הוסף תגובה
רשיון לעסוק בכירופרקטיקה איציק שת' 11/03/2015 14:36
 • שלום רציתי לדעת כיצד ניתן לדעת האם לכירופרקט יש אישור לעסוק במקצוע, וכן איך מאתרים מספר רשיון (אמריקאי, או ישראלי) תודה

 • + הוסף תגובה
רישיון לכירופרקטיקה ד"ר עומר הירש 13/03/2015 12:18
 • הי איציק, סליחה על העיכוב. כיום אין בישראל תהליך פעיל של חלוקת רשיונות לכירופרקטים ע"י משרד הבריאות, למרות שהחוק המסדיר את הנושא עבר לפני כ 3 שנים. הסיבה לכך שוועדת המשנה שאמורה לספק המלצות על יישום החלוקה טרם סיימה את עבודתה. האגודה הישראלית לכירופקטיקה, בה אני מכהן כיום כסגן הנשיא, משתתפת בתהליך באופן פעיל על מנת לוודא יישום יעיל ויסודי של החוק ולוודא שכל כירופרקט אשר יקבל רישיון בעתיד יהיה כירופרקט הזכאי לכך, על מנת להגן על הציבור מפני בעלי מקצוע שונים אשר אינם כירופרקטים אך מציגים עצמם ככירופרקטים. כירופרקט הוא רק אדם אשר סיים לימודי ירופרקטיקה בהצלחה, קיבל את כל התעודות האקדמיות והקליניות הרלוונטיות למוסד בו הוא למד, בתנאי שמוסד זה מוכר עי ה (ICCE (International Council on Chiropractic Education , כך ע"פ חוקי מדינת ישראל. לצערי אני לא יודע לעזור לך לגבי נושא הרישיון האמריקאי. אם אתה לא בטוח האם הכירופרקט אליו ניגשת הוא אכן כירופרקט מוסמך, אתה מוזמן לפנות אלי באופן אישי ואברר זאת, וכמובן אתה מוזמן לדרוש לראות את תעודת ההסמכה שלו. אציין שהמדינות היחידות בהן ניתן ללמוד כירופרקטיקה בעולם היום הן: ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, צרפת, ספרד, אנגליה, שוויץ, ברזיל, מקסיקו. גם בתוך מדינות אלו, לא כל המוסדות מוכרים, אך אם התעודה שמראה לך המטפל הינה ממדינה אחרת, הוא אינו כירופרקט, למיטב ידיעתי. בברכה, ובהצלחה

 • + הוסף תגובה
רשיון לכירופרטיקה איציק 16/03/2015 14:32
 • תודה רבה על התשובה הארוכה והמושקעת. הסיבה ששאלתי, היא מאחר ונגרם לי נזק צווארי מטיפול כירופרקטי. אשמח לשוחח איתך באופן פרטי.

 • + הוסף תגובה
רישיון ד"ר עומר הירש 16/03/2015 18:04
 • אתה מוזמן לפנות באופן פרטי לפי הפרטים המופיעים בכרטיס שלי (ללחוץ על השם לי התשובה). בהצלחה,

 • + הוסף תגובה
אשמח לעזרה טומי משה 11/07/2018 00:29
 • ריצית לדעת עם מישהו שאני מעויין ללכת אליו מוסך ככירופרקטיקה.

 • + הוסף תגובה
כירופרקטור מוסמך עומר הירש 12/07/2018 09:55
 • שלום טומי משה, הצעד הפשוט הראשון על מנת לוודא שאדם הטוען להיות כירופרקטור הוא אכן כירופרקטור הוא להיכנס לאתר האגודה הישראלית לכירופרקטיקה, www.israeldc.com ולחפש את אותו אדם. כיוון שלא כל הכירופרקטורים בישראל חברים באגודה הישראלית לכירופרקטיקה, אם אותו אדם אינו מופיע ברשימה, ניתן ליצור קשר עם האגודה במייל israchiro@gmail.com ולקבל תשובה חד משמעית. בהצלחה

 • + הוסף תגובה
טיפול אטלס אורטוגונל דייב 24/06/2018 22:42
 • למה אין בישראל כירופרטורים בשיטה הנל שמעתי וטופלתי שנים רבות בשיטות המסורתיות והרגילות למדי ולרוב ללא תועלת בכאבים יהיה זה נכון כאן בפורום זה את שיטת אטלס אוטוגונל טופלתי אישית בשיטה הנל באנגליה איזון חוליית אטלס הינה תכניקה שמבוצעת לאחר צילומים רבים ומיוחדים מאוד ולאחר מיכן כיוון מכשיר הנוקש החשמלי המיוחד על ידי הנקישה האטלס חוזרת למקומה מתח תעלה הספינלית יורד לאפס וככה עמוד השידרה מאזן את עצמו גם אים יש פריצות דיסק בצוואר וגב תחתון לי אישית יש 5 בקע צווארי ועוד 5 בקע גב תחתון

 • + הוסף תגובה
Atlas Orthogonal עומר הירש 25/06/2018 09:31
 • שלום דייב, יש לי כמה קולגות שעובדים שנים רבות עם טכניקה זו. לצערי, היא דורשת צילומי רנטגן מאד ספציפיים שלצערי מאד קשה לעשות בארץ, כי בארץ לכירופרקטורים אין רישיון לבצע צילומי רנטגן, ולעשות צילומים כאלה דרך מכונירנטגן יהיה מאד מסורבל, עד בלתי אפשרי. לדעתי, זו הסיבה העיקרית שבגינה לא משתמשים בטכניקה זו, ובכלל בטכניקות תלויות רנטגן בארץ (גונסטד, NUCCA וכו'). בנוגע לתיאור שלך של מה שקורה, אני לא בטוח שאכן זה מה שקורה, אבל זה כבר דיון אחר. אני שמח לשמוע שזה עזר לך, ואני בטוח שגם טכניקות כירופרקטיות אחרות יכולות להמשיך ולעזור לך בעתיד, בין אם באותה יעילות או ביעילות אחרת (גבוה או נמוכה).

 • + הוסף תגובה
Atlas Orthogonal דייב 25/06/2018 22:54
 • דר נכבד מתגובתך וגם של כירופרקטורים אחרים בארץ אינכם מכירים את השיטה הנל ולמצער צריך לומר כי בשיטות הידועות והמבוצעות כאן בארך הינן שיטות רובן המוחלט מושתת על מיניפולציות קשות ויהיה זה נכון לומר לך לכול הקולגות שלך כאן כי השיטות המבוצעות כאן בארץ הינן שיטות מזיקות ולא מועילות על כל המשתמע מכך ובמקרה הטוב מועילות לטווח קצר ביותר. אני כותב כאן את הדברים בכדי לעלות את המודעות למטופלים הסובלים מבעיות עמוד שדרה שיטת Atlas Orthogonal . לידיעתך דר' נכבד ולכל המתעניינים כאן בפורום לי אישית יש 5 בקע דיסק צווארי והיצירות ספינלית ועוד 5 בקע דיסק בגב תחתון , קיבלתי במשך 20 שנה טיפולים כירופרקטורים כאן בארץ אשר התיימרו לפתור לי את בעיות הכאב הכרוני שממנו סבלתי 24/7 . שילמתי למיטב המפורסמים של הכירופרקטורים בארץ שרובם המוחלט היטיב היעילות נמוכה עד כדי ימים בודדים. לכירופרקטורים כאן בארץ אין את היכולות לטפל נכון בכל מטופל ועל כן יהיה זה נכון וצודק שכאן אתה דר' נכבד תנסה ותעלה את המודעות לאפשרות כי ניתן לבצע את הטיפול Atlas Orthogonal בחו"ל . אני אישית קיבלתי טיפול אחד בלבד ולמשך שבועיים טיפולים משלימים בשיטה הנ"ל . סה"כ 12 מפגשים , הטיפול הצליח בהצלחה עצומה VAS הכאב שלי היה 9 וכיום אני מרגיש מצויין וללא כאבים וחי ב VAS2 . אני לא זקוק יותר לשום טיפול אחר לרבות טיפולים כירופרקטורים המבוצעים כאן בארץ. דר' נכבד גדולתו של רופא נמדדת כאשר הוא מסוגל להגיד למטופל שלו - סורי איני יכול לסייע לך במצבך ובמיוחד שכל כירופרקטור נכבד כאן בארץ ניסה לפחות כ-10 טיפולים לסייע למטופל במצבו וללא הועיל . דר' נכבד אשמח לפגוש אותך בקליניקה שלך ולדון איתך על הטיפולים המשלימים בשיטת Atlas Orthogonal. היות וציינת כי יש לך כמה קולגות שעובדים שנים רבות בשיטה זו וברור לי שאינם בישראל אשמח לתגובה אישית שלך. תודה דייב

 • + הוסף תגובה
תגובתי עומר הירש 30/06/2018 23:28
 • דייב, אני מבין שיש לך ניסיון אישי מסויים, חיובי או שלילי זה כבר תלוי בנק' המבט, עם כירופרקטיקה ועם טכניקות שונות. אף אחת מהטכניקות הנמצאות בשימוש בארץ אינה מסוכנת. הטכניקה אינה הבעיה. הבעיה היא במטפל. כאשר יש מטפל ללא הכשרה מתאימה, שם הסכנה. הכירופרקטורים שעובדים בארץ הוכשרו לעבודתם, ועושים עבודתם נאמנה תוך שמירה על בטיחות מטופליהם ועושים כמיטב יכולתם לספק תפרונות הכי טובים שאפשר, לפי ראיית עולמם, ניסיוןנם ויכולותיהם. אי הצלחה היא בסה"כ אי הצלחה. אי אפשר לעזור לכולם, למרות הרצון הרב. עם כל הכבוד לניסיון האישי שלך, לקחת אותו ולהשית ממנו על כלל המקצוע וכל המטופלים שמקבלים טיפולים זה לא נכון במקרה הטוב ואיוולת במקרה הרע. אני מניח שאינך איוול, ושפשוט כשלת בלשונך. קורה. אני מכיר את הטכניקה נהדר, את יתרונותיה וחסרונותיה, וכן כל הקולגות והחברים שלי שעובדים בה נמצאים בחו"ל, במקרה שלי בארה"ב ליתר דיוק. לצערי, אין אפשרות לעבוד איתה בארץ, כמו מס' וכניקות אחרות, וטיפולים אחרים, ואכן מדי פעם מגיע מטופל אשר ההיצע בארץ לא מספיק לפתור את הקשיים שלו, ונאלץ לחפש פתרונות במקוצועות אחרים, או בחו"ל. אין קשר בין ההצלחה או הכשלון של הטיפול בך לטכניקה ספציפית זו או אחרת. אני לא מתיימר לומר לכירופרקטורים אחרים איך לבצע את עבודתם, או על מה להמליץ. כשיש לי מטופלים שצריכים טיפולים אחרים, אני מעלה את האפשרות, ומציע את עזרתי, זה כל מה שאני יכול לעשות, מעבר לכלים שעומדים לרשותי בתור מטפל כמובן. לא הבנתי באיזה מצב אינך יכול לסייע לי, לא זכור לי שהזדקקתי לעזרה, אבל אשמח להיפגש אתך לשוחח על מה שתרצה.

 • + הוסף תגובה
Atlas Orthogonal דייב 09/07/2018 10:34
 • הי דר נכבד האים יש לנו בארץ כירופרקטים שאפשרי לקבל טיפול כירופרקטי בשיטה סקרו אוקספיטלית בילבד למיטב ידעתי לא מבוצעת השיטה הנל ומדוע אים שיטה זו מוכרת לך אשמח לפגישה איתך תודה דייב

 • + הוסף תגובה
SOT עומר הירש 09/07/2018 21:37
 • שלום דייב, אתה מוזמן ליצור קשר במייל אם אתה מעוניין להיפגש, ונתאם. ד"ר דיויד בן קיקי מטפל בנהריה והוא משתמש בעיקר ב SOT. אני ועוד מס' אחרים משתמשים בטכניקה זו גם כן, אם כי ברמה הרבה יותר בסיסית.

 • + הוסף תגובה
sot דייב דייב 10/07/2018 10:15
 • הי דר הכן זו sot השיטה הכירופרקטית שאני מקבל באנגליה כטיפול משלים לאטלס אורטוגנלי לגבי דר קיקי ראיתי באתר שלו שהוא מטפל גם בחיות לא ברור לי מי הוא האיש בנהריה הוא גם כרניופט זה טיפול בגולגולת גם כזה טיפול אני מקבל באנגליה אלה טיפולים כירופרקטים שמבוצעים לרוב באירופה ובאמריקה הגדולה והנה כאן בפרום יש סוף סוף כירופרקט שמבין מה זה sot דר נכבד אני למען הזהירות מאחר וחזרתי ביוני מטיפול באנגליה וכרגע אני מאוזן לחלוטין מכאבים 5בקע צווארי 5היצרות ספינלית5בקעים גב תחתון וברור לי כי טיפולים בשיטהsot מיטבים איתי מעולה וכול המוסיף בטיפולים אלה ירבה בבריאות מטיבה ביותר למערכת העצביים ועמוד השידרה אני אשמח לשיחה איתך בקלינקה תודה

 • + הוסף תגובה
לסיכום עומר הירש 10/07/2018 11:20
 • הי דייב, כאמור, אתה מוזמן לפנות אלי באופן פרטי במייל/טלפון. לגבי ד"ר בן קיקי, הוא כירופרקטור עם וותק של מעל 30 שנה, מטפל בבני אדם, אבל גם מטפל ומלמד טיפול כירופרקטי לחיות, משתמש בעיקר ב SOT כטכניקת הטיפול העיקרית. כאמור, אתה מוזמן לפנות בפרטי בשמחה ונתאם.

 • + הוסף תגובה
דייב דייב 11/07/2018 19:26
 • הי דר נכבד דיברתי אים דר בן קיקי הכן משתמש sot וטיפול גולגולת כרניופטי קבעתי אים בן קיקי שציין גם לשבח את טיפוליך המיוחדים בילדים בפרט יחוזקו ידייך להטיב אים אלפיי מטופלים תודה דייב

 • + הוסף תגובה
מצויין, ותודה עומר הירש 12/07/2018 09:52
המלצה על כירופק'ט אלון שגיב 06/07/2018 11:51
 • אהלן, אני סובל מפריצת דיסק ב-S1-L5 עם הקרנה חזקה לרגל ימין. שבועיים הייתי מושבת במיטה עם כדורים ומחפש פיתרון לא ניתוחי. בשיטוט באינטרנט קראתי קצת על המקצוע שנקרא כירופרקטיקה. שאלתי היא האם יש סכנות שכרוכות בטיפול? נשמע קצת מפחיד שאדם נוגע בחוליות בגב. שנית - מחפש מומחה שאוכל לטפל בי ומצאתי בעזרת המלצות על ד"ר אריה טוויל. אודה לאישוש ההמלצות במידה ואתם מכירים. תודה.

 • + הוסף תגובה
פריצת דיסק עומר הירש 09/07/2018 21:48
 • שלום אלון, פריצת דיסק הוא אחד המצבים שהוכחו חד משמעית שמגיבים מצויין לטיפול כירופרקטי. חשוב להבין שכירופרקטור לא נוגע ישירות בחוליות, אלא דרך העור כמובן. הסיכון בכירופרקטיקה הוא נמוך ביותר, ואני מציע לשוחח על כך עם הכירופרקטור שתבחר. ד"ר טוויל הוא אכן כירופרקטור, שמקבל לדעתי ברעננה. אם זה רחוק לך, יש עוד כ 100 כירופרקטורים ברחבי הארץ, אתה מוזמן להיכנס לאתר האגודה הישראלית לכירופרקטיקה, ולמצוא מישהו הקרוב למקום מגוריך www.israeldc.com

 • + הוסף תגובה
כאבים גב עליון צוואר רוני 30/06/2018 22:40
 • שלום עומר מזה כחצי שנה יש לי כאבים בגב עליון בשכמות הצוואר שלי תפוס הרבה זמן הכאבים הם ממש בחלק העליון של הצוואר ואחורי הגב הלכתי להרבה טיפולים כלום לא עזר בדיקות צילומים לא עשית הייתי אצל אורטופד שאמר שזה ממקור שרירי האם הכאבים האלו באמת ממקור שרירי או פריצת דיסק מה זה יכול להיות רציתי לציין שלאחרונה התחלתי להרגיש גם כאב בחזה העליון ממש מתחת לצוואר כלפי מטה לכיוון החזה האם יש קשר בין הדברים

 • + הוסף תגובה
כאבי צוואר וחזה עומר הירש 30/06/2018 23:30
 • שלום רוני, תיאורטית יכול להיות שהכאבים שאת מתארת קשורים אחד לשני. יכול להיות שזה ממקור שרירי, או ממקור אחר. לצערי, מההסבר שלך, ובלי בדיקה יסודית, אין לי דרך לתת לך תשובה. מלצתי היא לקבוע פגישה אצל כירופרקטור, לעבור בדיקה כמו שצריך, ולהבין משם מה הטיפול שיכול לעזור לך. בהצלחה!

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!