עמוד הבית > פורומים > דיכאון וחרדה

פורום דיכאון וחרדה

גולשים יקרים, מענה לשאלות חדשות יתאפשר במגוון הפורומים האחרים
הודעה
מחבר
תאריך / שעה
חרדה? פניקה? שולחן 04/10/2012 02:47
 • קודם כל אני יודעת שאין כמו להתייעץ עם מומחה פנים מול פנים אבל אשמח להתייחסות מעבר ללציין את המשפט הזה. אני בת 19 אם רלונטי התעוררתי בבהלה מפלאפון שצלצל ובהמשך גם מפעמון דלת שצלצל (מישהו חזר הביתה... לא סיבה אמיתית לפחד), והבהלה הזאת פשוט נמשכה ונמשכה ונמשכה ומצאתי את עצמי בוכה ורועדת ונושמת מהר בערך שעה וחצי עד שזה נרגע... הייתי במיטה, תוך כדי כל הסיפור הצלחתי להפריד בראש בין זה שאין סכנה באמת (זה לקח דקות מעטות) ובין איך שהגוף מגיב וידעתי שאני צריכה להרגע אבל לא ידעתי איך. ופחדתי מהתגובה של עצמי. מכוסה בשמיכה מכל כיוון וניסיתי לפתוח את הצ'אט בפלאפון כדי לדבר עם מישהו ולהרגע, לא הצלחתי, אז הפעלתי את המחשב, לקח המון זמן עד שענו לי אני חושבת מעל 20 דק וכל הזמן הזה זה המשיך והמשיך והמשיך כדי לצאת מזה עשיתי מה שהציעו לי, הדלקתי את האור ויצאתי מהחדר (מה שפחדתי לעשות בהתחלה) לשתות מים, קינחתי את האף, הצחיקו אותי קצת... פיזית זה די נגמר. האדרנלין עדין מפריע לישון אבל נגמר. אף פעם לא חוויתי דבר כזה. היו לי חששות (לא יודעת אם אפשר לקרוא לזה חרדה כי לא הרגיש לי יוצא דופן) בעבר אבל לא משהו שהרגשתי בגוף בצורה כזאת. השאלה היא מה אני עושה מכאן? יכול להיות שזה חד פעמי ושבכלל היה לי חלום רע שאני לא זוכרת? לצפות שזה יקרה שוב? לספר על זהאני לא כל כך מרגישה בנוח אולי כי זה הרגע קרה אני לא יודעת. אשמח לשמוע את דעתך. תודה

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 11/10/2012 13:12
 • שלום רב, את מתארת אירוע של בהלה (ואולי התקף חרדה) שקרה בעקבות גירוי חיצוני. מהודעתך עולה שהאירוע מאוד הלחיץ אותך על אף שככל הנראה לא הייתה סכנה ממשית. באופן כללי, אנשים בריאים עלולים לחוות את החוויה הזאת (או חוויה דומה לה), ללא שום השלכות לעתיד ומבלי שמדובר במחלה או הפרעה נפשית כלשהי. עם זאת, במידה ואירועים מסוג זה יחזרו ויתחילו לפגיעה תפקודית, יש להניח כי מדובר בבעיה ולפנת להערכת איש מקצוע.

 • + הוסף תגובה
חזרה לסרוקסט g 08/10/2012 15:47
 • שלום לפני 12 שנים כשהתחלתי לחוות תסמיני חרדה ודיכאון קיבלתי סרוקסט ומעט קסנקס. זו הפעם הראשונה שנטלתי כדורים פסיכיאטריים והייתי בן 24. ההטבה הייתה ממש לפי הספר והרגשתי טוב ורגוע. מסיבות כאלה ואחרות לא הייתי עקבי ועם הזמן התחיל כדור שלג וניסויים עם כל מיני תרופות מכל מיני מש', והאמת - אף אחת לא עזרה כמו הסרוקסט. האם כיום, כשאני 12 שנה אחרי, אחזור ליטול

 • + הוסף תגובה
רמוטיב מ 23/09/2012 21:42
 • שלום,אני חייבת להחליט לגבי המשך והרופאה בשיבה...היא לא חשבה על רמוטיב נגד דכאון(ולדעתי שום כדור לא יתמודד עם צרות רבות שיש לי כיום,אבל איך להקל?) אלא אפקסור.שתופעות לוואי היו נוראיות אחרי כמה שעות והצלחתי להחזיק רק 3 כדורים.אז אמרנו שאנסה רמוטיב כי הוא "קל".בעבר ניסיתי תרופות שהן גם נגד דכאון וגם לבעלי הק"ר וניסיתי למטרה השניה.לא הצלחתי לסבול שום תרופה בגלל תופעות לוואי(וניסיתי עד חודשיים).לגבי רמוטיב-מסיימת חבילה של 60 כאשר שבוע ראשון נטלתי פעם ביום ואחרי פעמיים.לא מרגישה שום סימן.מדגישה שהמציאות פשוט קובעת.הכל רע(כולל אופי של חצי כוס הריקה).אם להמשיך צריך להמציא דחוף מרשם כי יש חגים.ולמה בעצם?אם לא-האם פשוט להפסיק כי הייתי מעדיפה לרדת בהדרגה,אבל לא נשארה כמות.להתחיל להפסיק קודם לא רציתי כי נתתי לזה צ'אנס.גם פה רשומות תופעות לוואי שאין לי מושג אם זה מהתרופה או גיל מעבר או מי יודע מה...גם גיל מעבר כתוב שגורם לדכאון,פשוט להרים ידיים:-(.

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 03/10/2012 13:45
 • שלום רב, במידה ואת נוטלת את הטיפול רק חודש, אין ספק שמומלץ להמשיך בו כי מאחר ועדיין מוקדם מידי לקבוע שאינו יעיל ועדיין צפוי שיפור במצבך עם הטיפול. כמובן, במידת האפשר, כדאי להתייעץ עם הפסיכיאטר ברגע שיהיה זמין עבורך. אנא נסי לברר האם לרופאה שלך יש מחליף שעליו היא יכולה להמליץ בתקופה זו.

 • + הוסף תגובה
לקחתי המשך,תודה מ 03/10/2012 14:17
 • נאלצתי לעשות הפסקה כי אצל רופא משפחה לא התייחסו לבקשה והסבר.עד שהגעתי וקיבלתי מרשם המשך...בינתיים רק גלי חום שזה גם מגיל מעבר ואולי גם מרמוטיב.קשה.

 • + הוסף תגובה
מחשבות טורדניות אסי 29/09/2012 14:07
 • התחלתי לקחת תרופה (ריספונד) לפני חודשיים.. ובתקופה האחרונה אני מרגיש שיש לי כל מיני מחשבות טורדניות.. בעיקר בקשר לעבר, לעתיד, חרדה קיומית, חשש גדול להתבגר ולהזדקן וחשש מההזדקנות של הוריי. אני בחור בן 29. מה עושים?

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 03/10/2012 13:42
 • שלום רב, מאוד חשוב להבין מה גרם לשינוי בהרגשתך ולהבין יותר טוב את המצב. על פי תיאורך בלבד לא ניתן לאבחן באיזה מצב מדובר. מאחר ואתה מטופל תרופתית, אני מניחה שהיית בעבר אצל פסיכיאטר ולכן כדאי ומומלץ לפנות אליו שוב.

 • + הוסף תגובה
רמוטיב טלה 3 28/09/2012 04:33
 • אני פנסיונרית בת 72 מעשנת וכתוצאה מכך יש סתימת-עורקים קשה וקשה לי מאד ללכת. החלטתי ללכת להפסקת עישון בלייזר סטופ . אמרו לי שאחרי 3 טיפולים אני מפסיקה לעשן שילמתי 1800 ש"ח. אחרי 3 טיפולים לא הצלחתי לעשן אמרתי לא שאחרי הטיפול אני נעשית מאד עצבנית וחסרת שקט נפשי עד שאני בוכה והולכת לקנות סיגריות. עשו לי כבר 6 טיפולים וזה לא עזר לי להפסיק לעשן. הלכתי לרופא שלי ואמרתי לו הוא נתן לי רמוטיב 500 מ"ג. אני מרגישה קצת שינוי לטובה אבל אני לא יודעת מתי לקחת את הרמוטיב אמרו לי אפשר בבקר אפשר בערב. בהתחלה לקחתי אותו בבקר היה לי קצת סחרחורת ורציתי להפסיק אך אמרתי לא תמשיכי ותראי מה יקרה הלאה השתדלתי לא לצאת מהבית שלא יקרה לי משהוא. אם אני לוקחת בבקר אחרי ארוחת בוקר וכדורים ביחד זה מרדים אותי . אז החלטתי לנסות ולקחת אותו בערב זה מעורר אותי ואני לא נרדמת. עכשיו אני אחזור ואקח אותו בבקר עד שהגוף שלי יתרגל לכדור. השאלה מה עושים -אני רוצה לישון טוב בלילה? זה חודש אחד בלבד שאני לוקחת את הכדור הזה.

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 03/10/2012 13:39
 • שלום רב, אינני חושבת שקיים פתרון מושלם לבעיה. בכל מקרה, ההשפעה המרדימה והמעוררת צפויות להחלש עם הזמן (חודש-חודשיים) וכדאי פשוט להיעזר בסבלנות.

 • + הוסף תגובה
פקסט בהריון גימל 27/09/2012 16:58
 • נטלתי פקסט כ-10 שנים,לפני מס' חודשים הלכתי ליעוץ טרטולוגי כי כוונתי להכנס להריון, הוא המליץ לי על לוסטרל ולפני כחודשיים עברתי לקחת לוסטרל, ומאז החיים סיוט... בתחילה היו המון שלשולים (ירדתי כ-5 קילו) ועד היום יש לי המון חרדות,חוסר תאבון נוראי עד כדי אכילת מעט מאוד וגם זה בכוח, והרגשה כללית מאוד לא טובה,נאלצת לקחת כמעט בכל יום גם קלונקס אני שוקלת לחזור לפקסט רק כדי להרגיש טוב (כבר לא אכפת לי מכלום אני רק רוצה לתפקד),הבנתי שהסיכון בפקסט בהריון הוא סיכוי למום בלב וכי אפשר לבדוק אותו ע"י אקו לב לעובר. האם יש אפשרות לחזור לפקסט?אני ממש משתגעת כבר נא עזרתכם... תודה!

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 03/10/2012 13:36
 • שלום רב, ההמלצות לטיפול תרופתי בהיריון משתנות מידי פעם בהתאם למחקרים חדשים שיוצאים בתחום. כדי לקבל מידע עדכני בנוגע לבטיחות הטיפול בפאקסט במהלך היריון, כדאי לפנות למרכז טרטולוגי בירושלים. הפניות מתקבלות מציבור הרחב והמידע הוא מידע עדכני ונתמך מחקרית.

 • + הוסף תגובה
וויאפקס וריטלין ברבי 26/09/2012 20:55
 • היי, אני לוקחת וויאפקס (75 מ״ג) עקב דיכאון. לאחרונה במס׳ הזדמנויות התחלתי לקחת ריטלין (20 מ״ג) וחיי השתנו לטובה 180 מעלות!!! אני מתפקדת יותר טוב, עירנית, מרגישה מלאת חיים, והכי חשוב- לא עייפה!!! שאלתי היא האם ניתן לקחת את שתי התרופות יחד ( לציין שאני לוקח גן פולס לאנמיה)??? אני מתחילה ללמוד באוניברסיטה בחודש הבא וזה מאוד חשוב לי. האם רופאת המשפחה תוכל לרשום לי מרשם לריטלין? יש לציין שאני נגישה לריטלין מאחר ובני ADHD . אודה לתשובתך .

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 03/10/2012 13:33
 • שלום רב, מלכתחילה חשוב לי להדגיש שאין ליטול טיפול תרופתי ללא המלצת רופא. זה אסור ועלול לסכן אותך. באופן כללי, אין מניעה לשלב ויפאקס עם ריטלין. לרופא משפחה מותר לתת מרשמים לריטלין במידה והוא מתרשם שזה עשוי להועיל למטופל ואין התווית נגד לכך, אמנם מומלץ להתייעץ גם עם איש מקצוע המומחה בתחום(פסיכיאטר או נוירולוג).

 • + הוסף תגובה
מה הבעיה ממנה אני סובלת? מישאני 24/09/2012 23:36
 • שלום לך דר יקרה סבלתי מדכאון בחודש שביעי של ההריון כעת שנה וחודש אחרי לידה.וטופלתי בלוסטרל וטיפול פסיכולוגי עד לפי חצי שנה.וכעת אני לא מרגישה עצמי בדיכאון.אבל יש לי תופעה של כמין התנתקות מעצמי,אני יכולה להיות מאושרת ופעילה אבל פתאום הרגשה של התנתקות ויכול להיות לי דפיקות לב חזקות וסחרחורת ולפעמים אני מגיעה למצב של איבוד שליטה ועצבנות. מה קורה לי? מה זאת ההרגשה של ההתנתקות?

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 03/10/2012 13:30
 • שלום רב, התיאור שלך יכול להתאים לתופעה שמכונה בלשון המקצועית - דהפרסונליזציה - תחושה של השתנות עצמית, ניתוק, בלבול. התופעה יכולה להופיע במגוון רחב של מצבים נפשיים, כולל מצבי דחק, התקפי חרדה, דיכאון ורבים אחרים. לא ניתן לאבחן את מצבך דרך הפורום ויש צורך בבדיקה של איש מקצוע.

 • + הוסף תגובה
המלצה לאוגמנטציה גל 24/09/2012 16:31
 • שלום בן 36, סובל מדיכאון(בינוני) וחרדה חברתית. טופלתי בלא מעט תרופות ssri, קצת snri ולא מעט בשילוב בזודיאזפינים. לפני כחודש התחלתי לוסטרל(לא לקחתי בעבר), שבועיים 50 מ"ג ושבועיים על 100 מ"ג. יחד עם קלונקס כל יום ממוצע של 0.75 מ"ג לערך. כמובן שהייתי שמח להיפטר מהתלות בקלונקס. ב-3 השבועות האחרונים כ"חיזוק"(בהמלצתי) קיבלתי אדרונקס, אבל זה נראה כי הגביר לי חרדות ופגע באונות. הפסקתי בהדרגה והפסיכאטרית רשמה לי אולאנזאפין(גנרי לזיפרקסה), ליטול 2.5 מ"ג ליום. קראתי ברב מוחץ באינטרנט שהוא גורם להשמנה(יש לי טראומה ממירו) וגם לא ניתן לחצות את הכדור הגנרי(מגיע ב-5 מ"ג, ולא רכשתי). מה באמת יכול להיות מומלץ כחיזוק ללוסטרל, כשמדובר בחרדה חברתית, חרדות, דיכאון, דימוי עצמי נמוך? ניסיתי לפרקים קצרים בעבר אלפרליד, ריספונד ועוד, שאני לא זוכר, אבל לא הייתי עקבי או סבלני.

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 03/10/2012 13:27
 • שלום רב, קודם כל אם יש תגובה חלקית לטיפול בלוסטרל (או לכל תכשיר אחר מקבוצת SSRI), ההמלצה היא לעלות למינון ובסופו של דברי להגיע למינון המקסימלי (במקרה של לוסטרל -200 מ"ג ליום). יש לציין שתסמינים של חרדה חברתית מגיבים לטיפול התרופתי לרוב באופן חלקי ומומלץ להיעזר גם בטיפול פסיכולוגי מהסוג CBT (טיפול התנהגותי קוגניטיב) שעשוי להיות מאוד יעיל במצב זה.

 • + הוסף תגובה
הפסקת ויפאקס וגסנקס כרמית 03/10/2012 11:29
 • שלום אני במשך כמעט שנה לוקחת ויפאקס xr 75 ולפי הצורך קסנגס בהמלצת הרופא שלי החלטנו להפסיק עם שני הכדורים , בהתחלה הרופאה אמרה פשוט להפסיק וכשאמרתי לה שהתופעות לוואי שאני שוכחת לקחת כדור אחד של ויפאקס הם נוראיות אז היא הורידה לי מינון ל35.7 ואמרה לי לקחת חודש שהשובע וחצי האחרון לקחת כל יומיים ואז להפסיק לגמרי הבעיה היא שגם ההורגת מינון גורמות לי לתופעות לוואי קשות כגון סחרחורות תחושת נימול או זרמים בכל הגוף , ואני עדיין לוקחת קסנגס 50 xr , השאלה שלי היא אך עוברים את התופעות לוואי בשלום אני אמא לילד בן שנה וחצי אני עובדת ואני אם חד הורית כך שאן לי כל כך עזרה בימים הקשים של הפסקת טיפול , האם יש דרך להקל על תופעות הלוואי כי ממש קשה לי לתפקד תודה מראש

 • + הוסף תגובה
התקפי פאניקה אמיר 19/09/2012 14:13
 • שלום לך ד״ר .. אני נוטל פאקסט ב 20 מ״ג . כבר שנה וחצי כל תסמיני לדיכאון נעלמו לי חזרה לי אלי שמחת החיים אני עובד ומאורס והכל היה לי טוב ..אין לי מושג איך חזרו לי אלי כל המחשבות בטורדניות שמפרעות לי מאוד במהלך היום יומי .. כי אני רגיל לצאת ללכת לטייל לעבוד ולשחק ספורט .. אולי בגלל זה אני לוקח את זה קשה יותר מדי התייעצתי עם הפסיכיאטר שלי והוא אומר לי שצריך לעלות במינון אני העלאתי חצי כדור כמו שביקש אני כבר שבוע נוטל 30 מ״ג .. יש לי הרבה מחשבות בראש ולחץ האם כל זה בגלל שאני העלאתי את המינון והאם באמת עוד כמה ימים אני ארגיש שיפור במצבי סליחה על ההודעה שכל כך ארוכה אבל זה מעיד על הסבל הרב שאני סובל תודה מראש

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 23/09/2012 20:45
 • שלום אמיר, ללא ספק ההודעה שלך מעבירה את המצוקה שלך. אנשים רגישים עם נטיה לחרדה, נוטים לסבול מחרדה בעת מצבי לחץ ודחק, כאשר חשוב לזכור שלא מדובר רק במאורעות שליליים אלא גם במצבים כי ויכול מסמכים כגון אירוסים, הולדת ילד, התחלת עבודה חדשה. העליה במינון של נוגד דיכאון עשויה לעזור אך יש לזכור כי השפעתו מתחילה רק כעבור מספר שבועות. בנתיים ניתן להיעזר בכדורי הרגעה. כמו כן כדאי לשקול לפנות לטיפול פסיכולוגי שיתמוך בך ויאפשר לרכוש כלים להתמודדות עם המצב הנוכחי ומצבים דומים בעתיד.

 • + הוסף תגובה
תודה רבה לך ד''ר אמיר 24/09/2012 15:48
 • את התגובה שלך אני עושה כך נעזר בכדורי הרגעה עד שתתאזן התרופה ותתחיל להשפיע אני מחכה להתשפרות ...ובקשר לטיפול פסיכולוגי עלה איזה טיפול בדיוק את ממליצה ???

 • + הוסף תגובה
אסטו לא יעילה ח. 20/09/2012 20:41
 • אני נוטל אסטו 10 מ״ג ביום כבר קרוב לחודש בהתחלה זה ממש עזר לי אבל היו מעט תופעות לוואי שעברו . בימים האחרונים אני מרגיש שתסמיני הדיכאון חזרו . האם יש להעלות את המינון . האם אני צריך להתייעץ עם רופא המשפחה שרשם לי את הכדורים או עם פסיכיאטר ? האם כדאי להחליף לתרופה ציפרלקס (במקום אסטו)?

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 23/09/2012 20:58
 • שלום רב, באופן כללי, כשיש שיפור חלקי עם הטיפול בנוגד דיכאון לאחר 4-6 שבועות מתחילת הטיפול, ההמלצה היא לעלות מינון. חשוב להדגיש שאין לבצע שינויים בטיפול ללא התייעצות והערכה של רופא, עדיף רופא פסיכיאטר.

 • + הוסף תגובה
שימוש במלטונין או בסטילנוקס אמא 20/09/2012 18:47
 • שלום וברכה בני בן התשע עשרה מטופל בציפרלקס 20 מ"ג ביום. לפני כמה שבועות כשהוא אמר לרופא שהוא מיתקשה להרדם הרוא הימליץ לו ליטול מלטונין או סטילנוקס. זה לא ממש הועיל לו והוא היה מיתקשה להתעורר בבוקר ומרגיש עייפות במשך היום. ומיבחינת הדיכאון לאחר נטילת המלטונין הרגשנו שהוא מדוכה יותר מאשר לפני שהוא נטל את המלטונין. האם יתכן ששילוב של מלטונין או סטילנוקס יחד עם ציפרלקס עלול להחמיר מצבי דיכאון?

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 23/09/2012 20:56
 • שלום רב, סטילנוקס ומלטונין לא אמורים להחמיר או לגרום לדיכאון. יותר סביר להניח שקשיי השינה היו חלק מהחמרה בדיכאון. קשיי שינה שכיחים בזמן הדיכאון ולא תמיד כדאי למהר לטפל בהם באמצעות כדורי שינה. במידה והטיפול גורם לעייפות מוגברת בשעות היום, כדאי לנסות להסתדר בלעדיו.

 • + הוסף תגובה
חרדות פרח 20/09/2012 15:21
 • שלום כבר שנתיים שאני סובלת מהתקפי חרדה (המתבטאים ב"קושי נשימה")התוקפים אותי לרוב במקומות הומי אדם..ומקומות סגורים. אני מטפלת בכך עי רפואה אלטרנטיבית..אך לצערי השיפור לא נראה באופק. חברה המליצה לי על פרחי באך.האם את ממליצה? וכן, אני מאוד רוצה לעבור ניתוח אסטתי כלשהו המצריך הרדמה מלאה..וכמובן החששות ממני והלאה.. (מקום סגור...) מה את מייעצת? המון תודה!

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 23/09/2012 20:51
 • שלום רב, את מתארת תסמינים של חרדה שעשוים להגיב לטיפול בנוגדי חרדה קונבנציונאלים והסיכוי לכך הוא גבוה יחסית. אינני משתייכת לתחום של הרפואה האלטרנטיבית ולכן קשה לי לייעץ לך משהו בתחום הזה, אך כמובן אני לא שוללת אפשרות שתמצאי פתרון גם בתחום הזה.

 • + הוסף תגובה
ואיפקס תופעות לוואי יוסי 16/09/2012 00:29
 • בהמלצת פסיכיאטר, התחלתי לקחת ואיפקס לפני ארבעה ימים (75 מ"ג ליום). מיד שהתחלתי לקחת את התרופה, היה לי קושי להירדם בלילה. בכל הלילות מאז שלקחתי את התרופה כמעט ולא הצלחתי לישון. אני מרגיש שהמתח הכללי שהרגשתי לפני שלקחתי את התרופה רק התגברו. האם אלו תופעות לוואי רגילות? האם כדאי לי לקחת את התרופה בבוקר ולא בערב? תודה

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 19/09/2012 13:38
 • שלום רב, מומלץ לקחת את התרופה בבוקר, כדי שפחות תפריע לשינה. התופעות הלוואי בשלב זה הן נפוצות והן צפויות לחלוף תוך שבוע - שבועיים. התופעות לא מעידות על חוסר יעילות התרופה ויש להיעזר בסבלנות והמתין להשפעת התרופה. כמו כן, ניתן לבקש מרופא המטפל תוספת כדור הרגעה שעשוי להקל על התסמינים בתקופת ההסתגלות.

 • + הוסף תגובה
נטילת ציפרלקס גלעד 13/09/2012 09:52
 • שלום רב , אני נוטל 3 שנים פרקוסט 20 מ"ג עקב ת"ד . עקב לחצים וחרדות קיבלתי אלפרוקס 0.5 מ"ג פעמיים ביום , עם האלפרוקס לא הרגשתי שינוי מלבד עייפות לאחר נטילת הכדור . היום הרופא החליף לי את האלפרוקס לציפרלקס . 1.השאלה שלי היא - מהם התופעות של לקיחת ציפרלקס עם פרקוסט ? 2. באיזו שעה צריך לקחת את הציפרלקס? הרופא אמר שזה רק פעם ביום . 3.האם הציפרלקס מרדים ברמה שלא ניתן לעבוד ? 4.האם הכדור הציפרלקס משפיע למשך יממה שלמה? תודה רבה

 • + הוסף תגובה
מדוע אין תגובה לשאלותיי גלעד 19/09/2012 00:06
 • אני במצב מדרדר - נכנס לדיכאון עמוק . נא תגובתך

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 19/09/2012 13:35
 • שלום רב, ציפרלקס הוא כדור נוגד חרדה ודיכאון שהשפעתו מתחילה כעבור 4-6 שבועות מתחילת הטיפול. השפעתו אינה מיידית, התרופה גורמת לשינוי באיזון העצבי כך שלא ניתן לדבר על משך ההשפעה שלה. התרופה לא מרדימה, לא פוגעת בערנות ואין צורך להמנע מפעילויות שונות בזמן נטילתה. אין מניעה מנטילת פרקוסט ביחד עם ציפרלקס. ניתן לקחת את התרופה בכל שעות היום ומומלץ להצמד לאותה שעה פחות או יותר.

 • + הוסף תגובה
האם לקחת ציפרלקס דנה 18/09/2012 00:39
 • אני כשבוע אחרי לידה קשה. בעבר לפני ההריון לקחתי ציפרלקס בגלל חרדות. בהריון לא לקחתי והרגשתי רע. מאז הלידה אני בוכה ויש לי חרדות רבות. אני לא מניקה. שאלתי האם כדאי לקחת ציפרלקס?

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 19/09/2012 13:24
 • שלום רב, קודם כל בשלב זה חשיבות רבה להערכה פסיכיאטרית, בעדיף ע"י פסיכיאטר/ית שמכיר אותך. בדרך כלל בשבועות הראשונים לאחר הלידה, לא ממהרים להתחיל טיפול תרופתי בנוגדי דיכאון, מתוך הנחה שמרבית התסמינים שמופיעים בתקופה זו חולפים מעצמם גם ללא טיפול תוך פרק זמן קצר. יחד עם זאת, במקרה שלך, מאחר ובמשך תקופה ארוכה עוד לפני הלידה חווית תסמיני חרדה, הייתי שוקלת בכל זאת להתחיל טיפול תרופתי ולא להמתין.

 • + הוסף תגובה
אני מטופלת בציפרלקס כשלושה חודשים רינת מנשה 16/09/2012 09:43
 • התחלתי לקחת ציפרלקס בעקבות כמה אירועים מצערים בחיי רציתי לדעת איך יודעים מתי הכאב הוא אמיתי או לא בראש שלי אציין שהיית כל הזמן חושבת שיש לי איזה סוג של מחלה או התקף לב כמו שאמרתי קיבלתי ציפרלקס מה שקורה עכשיו יש לי כאבים כל הזמן או רוב הזמן איך אדע מתי זה אמיתי ומתי לא נמאס לי לרוץ כל הזמן לרופאים והם אומרים לי מבלי לבדוק זה הכל בראש שלך אנא עזרי לי

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 19/09/2012 13:20
 • שלום רב, מצב נפשי ובייחוד מצבים של דיכאון וחרדה, משפיעים על תפיסת הכאב ועלולים לבוא לידי ביטוי דרך כאב גופני פיזי. אנשים שחווים את הכאב לא "מדמיינים" או "ממציאים" אותו, מדובר בחוויה אמיתית של כאב, אם כי לא ניתן לגלות את המקור הפיזי שלו. הטיפול בנוגדי דיכאון וחרדה במצבים אלו עשוי להועיל, אך לא תמיד. חשוב להיעזר גם בטיפול פסיכולוגי תמיכתי וכמובן, להיות במעקב של רופא משפחה כדי לשלול בעיות גופניות שעלולות להיות מקור לכאב.

 • + הוסף תגובה
אני צריך עזרה דחוף אמיר 15/09/2012 08:26
 • אני בן 27 עובד בשתי מקומות עובדה וחיי היו מלאי אושר אחרי שבשנה שעברה עברתי תקופה קשה של חרדות והתקפי פאניקה .., התרופה שאני קיבלתי מאוד עזרה לי והיא 20 m של פאקסט נעלמו לי כל סימני החרדות הייתי טמון בביטחון עצמי .. אני כבר שבוע לא מרגיש טוב וכל החרדות וההתקפי הפאניקה חזרו לשלוט בי .. ד״ר בבקשה מה את מציעה לי לעשות כדי שאחזיר את השמחה לחיי ??

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 19/09/2012 13:15
 • שלום רב, קודם כל מהודעתך לא ברור האם אתה עדיין לוקח פאקסט. במידה והטיפול הופסק במהלך השנה האחרונה, מומלץ לחזור אליו. במידה ואתה ממשיך לקחת את הטיפול, סביר לשקול עליה במינון. מאוד חשוב בשלב זה לעבור הערכה של פסיכיאטר, עדיף הפסיכיאטר שמכיר אותך, כדי לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה עבורך. לא מומלץ לשנות את הטיפול התרופתי ללא התייצות עם הרופא.

 • + הוסף תגובה
טיפולים לא תרופתיים לחרדה ודיכאון ק 14/09/2012 19:23
 • שלום אני בן 28, וסובל מדיכאון וחרדות במשך כמה שנים, ורוב הזמן הזה לקחתי כמה סוגי תרופות (ציפרמיל, ויפאקס, וולבוטרין ועוד כמה), שאף אחת מהן לא משפיעה לאורך זמן. האם קיימים טיפולים לא תרופתיים מוכחים שניתן לנסות? (ובלי להעליב חלילה, אני מבקש להדגיש את ה"מוכחים" פה. כבר המליצו לי על הכל, החל משמאניזם ועד נוירופידבק, והייתי רוצה לדעת על משהו שבאמת נבדק) תודה ושנה טובה

 • + הוסף תגובה
תשובה דר' אירנה ספקטור סרבנוגור 19/09/2012 12:52
 • שלום רב, אתה שואל שאלה חשובה. הטיפול הלא תרופתי בהפרעות חרדה שונות שהוכח כיעיל מבחינה מדעית הוא טיפול התנהגותי קוגניטיבי. מדובר בטיפול פסיכולוגי מובנה שמוגבל בזמן שהתוצאות שלו יחסית מהירות וניתנות למדידה. חשוב להדגיש כי הטיפול דורש השתתפותו הפעילה של המטופל, מוטיבציה והתמדה.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!