עמוד הבית > פורומים > חניכיים

פורום חניכיים

גולשים יקרים, פורום זה אינו פעיל זמנית. בברכה צוות אינפומד.
הודעה
מחבר
תאריך / שעה
עששת בחינכיים גלי 29/11/2018 09:54
 • שלום, רציתי לשאול ממה נוצרת עששת מהחינכיים מה הגורמים לכך? תודה

אפטה רואי 25/11/2018 09:20
 • שלום, יש לי כבר למעלה מחודש םצעי אפטה בפה, כל פצע אורך כשבוע עד להחלמה ואז עובר למקום אחר בפה. כל פעם זה מופיע במקום חדש או חוזר למקום ישן, אך זה לא מחלים. האם זו תופעה נפוצה או שדרושה התייחסות מיוחדת? תודה

כאבי שיניים עם קיבוע לאחר פרנקטומי דורין 21/11/2018 19:35
 • שלום רב, לפני כשבועיים עברתי ניתוח פרנקטומי - חתכו לי את הרקמה שנמצאת מתחת ל2 השיניים הקדמיות התחתונות ומחברת בין החניכיים לשפה התחתונה. יש לי קיבוע ב4 השיניים הקדמיות תחתונות, שנמצא שם כ9 שנים, מאז שהורידו לי את הגשר. מאז הניתוח, כבר כמעט שבועיים שאני סובלת מכאבי שיניים חזקים, בארבעת השיניים שעליהן יש קיבוע, והכאבים מרגישים כמו כאבי השיניים שהיו לי בימים הראשונים אחרי שעשיתי את הגשר, מין תחושה שהשיניים לוחצות וזזות כל הזמן. הכאבים מתגברים בלילה. משככי כאבים עוזרים אבל מדאיג אותי מאוד שעברו שבועיים והכאבים לא פסקו ולא נחלשו. רופאת החניכיים שניתחה אותי נמצאת בחוץ לארץ ותחזור רק עוד שבועיים. אני הבנתי ממנה שמדובר בניתוח קטן ולא הכינה אותי לכאבים מהסוג הזה. רציתי להבין ממך האם זה תקין שאני חווה כאבים מהסוג הזה, האם הכאבים יחלפו עם הזמן, ואם ייתכן שהכאבים קשורים לקיבוע? תודה

עקירה כירורגית של שן והשתלה מיידית שנה אחרי זריקת פרוליה שלומית 16/11/2018 13:43
 • שלום רב, לקחתי פרוליה במשך 4.5 שנים עם הפסקה של שנה באמצע. לפני שנה לקחתי זריקת פרוליה אחרונה. האם ניתן לבצע עקירה כירורגית והשתלה לשן אחת? יש כתר חופשי כבר ללא דבק אבל עדיין מחזיק. נראה שלא ניתן לבצע הדבקה חוזרת. בכבוד רב, שלומית

חניכים מאיר קרסינטה 23/10/2018 07:33
 • יש לי תותבות עקרתי את כל השיניים בפה ונאמר לי תמתין חודש לערך ואז תוכל לאכול כמו שצריך עברו 4 חודשים ושום כלום לא השתנה וזה שעשו לי השלמות לתותבות לשיניים החסרות לאחר 4 חודשים שאני מתלונן לרופא כמה פעמים שאני קשה לי לאכול בבדיקה קצרה אומר לי הרופא יש לך נסיגה גדולה בחניכים ולחן אתה צריך תותבות חדשות הסכמתי מהסיבה שנאמר לי רק תותבות חדשות תוכל לאכול כמו שציך אני אומנם כועס על הרופא אבל לא אמרתי לא מהסיבה שרצתי שהסדר לי את השניים מה רצוני לומר העם תותבות חדשות יועילו לי ? תודה מראש לעונים

ניתוחון להארכת כותרות שיניים קרן 18/10/2018 09:20
 • שלום רב, האם כל רופא שיניים רגיל לא רופא מתמחה בחניכיים מורשה על פי חוק לבצע במטופל ניתוחון להארכת כותרות שיניים?

כאבים בחניכיים בין שני כתרים ק 15/10/2018 17:59
 • שלום, היו לי כאבים בחניכיים בין שני כתרים. שרף לי כשאכלתי וגם אחרי. הרופא חשב שזה דחיסת מזון והחליף לי את הכתרים לזמניים. הוא גילה מתחת לאחד מהם עששת קטנה וניקה. אחרי כמה זמן התפתחה לי דלקת חניכיים והתנפח לי מסביב לכתרים. הרופא חניכיים עשה לי ניתוחון קטן והוריד לי את הרקמה ובביקורת שעשה אמר שזה בסדר. הרופא החליט לחבר לי את הכתרים הזמניים לגשר אחד בגלל שהוא חשב שיש עדיין דחיסת מזון. מאז יש לי עדיין כאב משם אבל עמום ולא ברור. אינני יודע מה מקור הכאב. יש לציין כי בסינוסים רואים רירית קטנה שחושבים שהיא דלקת אבל מלבד זה לא רואים כלום בשיניים. האם ייתכן כי זה עדיין מהחניכיים? מה עושים?

שטיפת פה שי 12/10/2018 07:50
 • אפשר לשטוף את הפה עם מלח לימון?

כתר עמוק מאוד מתחת לקו החניכיים גלי 07/09/2018 18:18
 • האם כתר שיושב עמוק בחניכיים (בגלל שבר מתחת לקו החניכיים) יגרום לנסיגת חניכיים / עצם ופגיעה בחניכיים/ עצם של שיניים סמוכות ואז בעצם הניסיון להציל את השן יפגע בשיניים האחרות הסמוכות?

השתלת עצם מול טיפול שמרני ראובן 25/07/2018 09:51
 • בן 61, יש נסיגה בלסת העליונה מתחת לגשר מודבק והוצעה השתלת עצם בעלות 6000 ש"ח מול טיפול שמרני זול בהרבה-הקצעה מקומית והשתלת צ'יפ. האם המחיר סביר ולחילופין די בטיפול שמרני שישפר את המצב? תודה.

בליטה בחניכיים שלמה 19/07/2018 19:36
 • הבחנתי בבליטה קטנה של כ 3 -4 מ"מ. בחניכיים העליונים בקדמת הלסת מתחת לשפה העליונה. הבליטה קשה ורגישה למגע האצבע, כאילו שן שרוצה לצאת, אך מאחר שאני בן 70 הדבר לא סביר גם צילום פנורמי שעשיתי לאחרונה למטרת ביצוע השתלה, לא למראה שום דבר. אין שניים באזור הזה יש גשר שנאחז בשניים שהן רחוקות מנקודה זו. הייתי אומר שזו בליטה כמו סחוס . אודה לך אם תתייחס לשאלתי זו כמובן במגבלות הקשר ויכולתי לתאר את הבעיה.

פס לבן לאורך החניכיים ג'ולי 30/06/2018 01:43
 • שלום, אני בת 46, לפני כמה ימים החלו לי כאבים בשן קדמית עליונה. כאשר הסתכלתי במראה גיליתי פס לבן, כמו פס בליטה של צלקת לאורך החניכיים העליונים מקדימה, מעל לשן הקדמית. הפס כאילו מאונך לשן, כמו אנך שיורד לאורך החניכיים ועד לשן הקדמית.התחלתי למרוח משחה אנטיביוטית לחניכיים והכאבים עברו לכמה ימים אך חזרו שוב. אציין כי יש לי גם דימומים ספונטניים כבר כמה שנים, למרות צחצוח וביקורי שיננית סדירים. מצחצחת עם מברשת רכה מאוד ומשחת מרידול לדלקות חניכיים. החניכיים בצבע ורוד בהיר וחיוור מאוד. האם יכול להיות שהפס הוא בעצם שורש השן הקדמית שנחשף?

דלקת ולחי מנופח. חסרת בינה 12/05/2018 02:19
 • זה כמה ימים שהתפתחה לי דלקת באחת השינים. כל נגיסה גררה כאב איום גם מתוך שינה אם בטעות סגרתי את הפה התעוררתי מהכאב. בשלישי הכאב התפתח לכאבים חדים שבאו והלכו על כל הצד הזה כול אזור האוזן ומרביעי אזור הלחי צמוד לאף מנופח. הלכתי לחירום קיבלתי מרשם לאנטיביוטיקה ואמר שאם תוך יומיים לא יורדת הנפיחות לגשת לבית חולים; אבל ופה השאלה- אמרתי לרופא שאין לי איך לקנות את האנטיביוטיקה. חמישי בבוקר קיבלתי את המרשם ולא רכשתי. הנפיחות לא יורדת מה עליי לעשות? יש לציין שכאילו לא כאב לי היום בכלל (כמובן שבסגירת הפה ולחץ על השן מאוד כואב עדיין) לגשת לבית חולים מתי?

סטפילוקוק אויראוס הילה 28/04/2018 07:06
 • ד"ר יקר אני שולחת לך שאלה זאת כיוון שאין באתר פורום שעוסק במחלות זיהומיות. כפי שתקרא בהמשך אני סובלת מבעיות חניכיים קשות שגרמו לי להוצאה של עשרות אלפי שקלים בגלל הצורך בחידוש טיפולי שיניים, טיפולי שורש וגשרים חדשים. אבל מדובר בבעיה מערכתית: ממזה ארבע שנים, מאז נמצא החיידק הנ"ל בתרבית שנלקחה ממוגלה במורסה שהוסרה מצווארי בעקבות נשיכת עכביש (ששן חום), הבריאות שלי מתדרדרת ואני סובלת ממגוון סיפטומים בלתי שגרתיים: התפתחה לי דלקת ריאות כרונית שאובחנה (בטעות לדעתי) כאסטמה, אני סובלת משלשולים כרוניים קשים עם חתיכות דמויות עור בצואה שיכולות להגיע לגודל של סנטימטר וחצי, יש לי הפרשה דביקה וקשה מהחניכיים שגורמת לגשרים שלי ליפול, יש לי בעיות מפרקים קשות ובעיות עור חמורות (אשר רופאת עור בגרמניה זיהתה כזיהום של סטפילוקוק אוריאוס. באופן שיטתי הרופאים בארץ מסרבים לעשות לי בדיקות ממוקדות למציאת החיידק ושולחים אותי הלוך ושוב לבדיקות מיותרות, חלקן חודרניות כגון גסטרוקופיה (שאני מסרבת בינתיים לעשות בגלל שאיבדתי אמון במערכת הבריאות), במקום לקבל ברצינות את טענותי שהחיידק הנ"ל הוא זה שגורם לכל הבעיות. לדוגמא - לאחרונה נשלח כיח סמיך עם בועות וחתיכות מוצקות לבדיקת תרבית ותוך 24 שעות (!) קיבלתי תוצאה שלילית. אני מיואשת!

עקירת שן והקצעת שורשים אוס 25/04/2018 22:27
 • בס"ד: האם ניתן לראות אבנית בשורשי השן בצילומי סטטוס" חוששת מהקצעת שורשים למרות שנאמר לי שיש לי אבנית וכיס גדול בחניכיים. ויש רופא אחד מול שני רופאים שאמר שאולי לא צריך לעקור השן למרות ששניים אמרו שכן.

השתלת חניכיים שרון 25/04/2018 15:12
 • שלום רב, אני בת 27. לפני שבוע בדיוק עברתי השתלת חניכיים מהחך בשיניים העליונות מצד ימין . הנפיחות בפנים כבר ירדה (הבנתי שהיא יורדת תוך שלושה ארבעה ימים), אולם אני מרגישה שרקמת החניכיים שהוסיפו לי עבה מדי וממש לא שווה לזו הטבעית מהצד השני. אני גם מרגישה זאת וגם רואים בליטה בשפה העליונה. 1. מה עושים במקרה כזה?? 2. התחושה כרגע היא של חניכיים בולטות-גוף זר שאינו שייך לי ובולט החוצה, האם עם הזמן אוכל להרגיש תחושה בחניכיים? 3.נשאר לי 'בור' בחך, האם החך שלי יחזור בדיוק לקדמותו או שמא הפצע יתאחה מעט אבל עדיין יהיה שינוי בצורה?

חניכיים נפוחות ושורפות דור 05/04/2018 16:48
 • שלום, מזה כמה ימים שהחלו להתנפח לי החניכיים מסביב לשיניים העליונות בפה... זה הולך ומתפשט ועוד ועוד שיניים.. זה התחיל ממש לשרוף לי, בעיקר בחך הפנימית וכשאני אוכל משהו זה ממש שורף כשאוכל נוגע בחניכיים, מרגיש כמו עור חשוף.. אני עושה שטיפות פה עם קורסידול, אבל מרגיש שזה רק יותר שורף אחכ ולא עוזר. יש לציין שאני השבוע היייתי חולה בדלקת גרון ואני על אנטיביוטיקה והבעיה המתוארת התחילה במקביל למחלה.. האם הבעיה מוכרת ? מה אפשר לעשות בנדון? תודה.

החלמה לאחר השתלת חניכיים ירון 27/03/2018 06:45
 • במקרה של השתלת חניכיים עם ריקמה מהחיך כמה זמן אורכת ההחלמה של החניכיים? כמה זמן אורכת ההחלמה של החיך? האם נוצר "בור" בחיך לאחר לקיחת הריקמה? האם החיך חוזר למצבו הקודם? לאחר כמה זמן?

חום נסטיה 19/03/2018 23:36
 • שלום האם גם העלת החום היא גם תופעה ידועה לאחר החדרת הפריוצ'יפ?

חך שרופף ושורף אביב 09/03/2018 00:04
 • שלום רב אין לי שיניי בינה. יש לי בחנייכים למטה בצד שמאל כבר המון זמן חתיכה קטנה של חך שרופף ושורף כשאני נוגעת עם הלשון. אני כל כמה חודשים עושה שיננית ואני חושבת שהשיננית פשוט לא מבינה בזה! אשמח לתשובה


הצטרפו לאינדקס הרופאים!