עמוד הבית > פורומים > גסטרואנטרולוגיה מבוגרים וילדים

פורום גסטרואנטרולוגיה מבוגרים וילדים

גולשים יקרים, מענה לשאלות חדשות יתאפשר במגוון הפורומים האחרים.
הודעה
מחבר
תאריך / שעה
בדיקת ביופסיבה בגסטרו ל 11/07/2019 09:52
 • שלום, להלן תוצאות ביופסיה של גסטרוסקופיה שארצה להבין משמעותה: 1. Fragments of unremarkable gastric oxintic antral type mucosa (מקיבה וגוף הקיבה) אני מבינה שיש איזה ממצא חסר לא משמעותי..במה מדובר ? בת 48, נוטלת כ 18 שנים תקופות מונעות חומצה בגלל ריפלוקס שאובחן מזמן. תודה מראש

 • + הוסף תגובה
כאבים קונסטנטין 10/07/2019 16:21
 • כאבים ברום הבטן גיהוק אוויר בלחיצה כאב מגביר. יובש קשה בפה בלילה גרוע יותר

 • + הוסף תגובה
שאלה לגבי פרובויוטיקה אחרי התקף דיברטיקוליטיס עדנה 10/07/2019 13:14
 • שלום. קראתי המלצות שכדאי לקחת פרוביוטיקה מסוג bio25 האם נכון?לא תמיד מאמינה לפרסומות.כרגע אני כחודש אחרי התקף שני ולצערי זה כיס במעי הדק ולא הגס. אם זה טוב וחשוב כמה זמן לקחת פרוקיוט' זו? עוד 2 שאלות בבקשה: האם סרדינים שבריאים לאישה בת 79 מותר?(בגלל העצמות הקטנות הגם שאני לועסת היטב) והאם מותר פעם בשבוע לא יותר להנות ממשקה אנרג'י? יודעת שיש בו קופאין וסוכר...אבל קשה להתנתק מכל מה שאוהבים.. תודה רבה על הסבר מפורט בבקשה עדנה

 • + הוסף תגובה
בעיות גסטרו אברשה 07/07/2019 22:45
 • סובל מרגישות ללקטוז. לפחות אחת לחודש סובל מקלקול קיבה קשה ביותר שמשכיב אותי למספר ימים באפיסת כוחות. כאבי בטן קשים, גזים ויציאות לא סדירות. עשיתי את כל הבדיקות האפשריות, עברתי את הרופאים המוכרים והמוכרים פחות. מחפש מישהו בקנה מידה עולמי שיוכל לעזור ולהקל על חיי.

 • + הוסף תגובה
כאבי בטן ובעיות איכול אנונימי 04/07/2019 08:39
 • שלום, בימים האחרונים סבלתי מכאבי בטן מלווים בשלשול וצואה רכה. היום בבוקר הצואה שלי היתה ירקרקה ונראתה כאילו היא מכוסה באצות ים. ממה זה יכול להיות ואילו צעדים עליי לנקוט? תודה.

 • + הוסף תגובה
שלשולים מלי 03/07/2019 14:14
 • היי, אני סובלת משלשולים כבר חודשיים. 2-3 פעמים ביום ללא דם, ללא ריר, ללא ירידה במשקל, ללא אנמיה וללא זיהום או חיידק (תרביות שתן וצואה ובדיקות דם מהשבוע האחרון תקינות לחלוטין). אני עירנית, מתאמנת וכו, על אף שאני בת 74. תוצאת דם סמוי צריכה להגיע, אבל בנתיים הצואה לא שחורה. 1. מה הסבירות לממאירות תחת הסימפטומים הללו? נקבעה לי קולונוסקופיה לשבוע הבא אבל זה לא מפסיק להטריד את מנוחתי. 1. א. האם בדיקה ידנית של רופא גסטרו היא אמינה ותחזה סבירות זו? 2. אותה שאלה כמו 1, גם אם תשובת הדם הסמוי תחזור חיובית? 3. מה המחלות האפשריות ודרכי ההתמודדות עמן? המון תודה, מלי

 • + הוסף תגובה
חיידק הליקובטור אצל ילדה קרנית 02/07/2019 19:41
 • שלום, בבדיקת צואה גילינו לפני כשבועיים שהבת שלי (6) סובלת מהחיידק. זה מתבטא בכאבים עזים נורא שחולפים. רופאת משפחה המליצה על תזונה דלת שומן ואמרה שטיפול תרופתי -אם יהיה צריך- זה רק על ידי רופא גסטרו'.לאחר הקלה של כמה ימים ה כאבים חזרו בעוצמה רבה יותר. כרגע התור היחידי שמצאתי בכל אזור הדרום הינו לעוד חודש וחצי והיום הילדה חטפה כמה כאבים שהאחרון בהם היה עז נורא (לא הייתה מסוגלת לעמוד קרוב לחצי שעה). האם יש רופאי גסטרו לילדים מומלצים באזור הדרום-המרכז (עדיף אם עובדים עם הכללית)? מהקופה נתנו לי רק איזה שני שמות של רופאים. מה ניתן לעשות כדי להקל עליה? אם אלך בכאבים הבאים למיון אני אמורה לקבל שם מענה או שיגידו לי שזה החיידק ויפנו שוב להמתנה לגסטרו? אני ממש אובדת עצות והילדה סובלת נורא.

 • + הוסף תגובה
האם סוכרים יכולים לגרום לכאבי גב? ערן 30/06/2019 19:33
 • לאחרונה גיליתי בדרך של ניסוי וטעיה, שמזונות עתירי סוכר גורמים לי לכאבים שורפים בגב העליון והאמצעי ובמותניים. זה חל גם על עוגות מאפים משקאות ממתקים פירות וקפה. ביקרתי רופא גסטרו של ידע להסביר את בתופעה המוזרה. עברתי קולונוסקופיה שיצאה תקינה וכנ״ל בדיקות דם (סוכר גבוה אבל אל חורג מהנורמה). האם יש בספרי הרפואה איזכור לתופעה המוזרה הזו? איזה בדיקות כדאי לי לעבור?

 • + הוסף תגובה
גזים וכאבי בטן מיטל 29/06/2019 00:17
 • גיליתי אחרי שבוע מכאבי בטן וגזים שיש לי תולעים קיבלתי 3 ימים רצוף ואני עדיין חשה קצת פחות כאב למרות שהשלשול עבר אבל יש לי עדיין אי נוחות בבטן וחשה תמיד בצריכת צואה עוד יומיים אני צריכה להשלים את ורמוקס האם הוא לא עזר הסברתי לרופא שבזמן האחרון לא מרגישה בנוח במעיים והמליץ לעשות בדיקת מעיים בקופת חולים הבת שלי בת 6 קיבלה גם איתי באותו זמן וורמוקס ועדיין כואב לה הרופא המליץ להשלים טיפול ואחר כך יבדוק למרות שזאת לא פעם ראשונה שאנחנו נדבקים בזה אבל היינו תמיד מרגישים שזה עבר וזהוא אבל הפעם לא מה לעשות ומה הסיבה?

 • + הוסף תגובה
אולטרסאונד בטן וצהבת אפרת 27/06/2019 23:17
 • בני כיום בן חודש ועשרה ימים. השתחרר מבית חולים עם צהבץ ילודים שבשיא היתה 16.4. טופל בפוטו ומאז בירידה. לילד חוסר ב g6pd. נעשו מספק בדיקות שהראו בילירובין אוכל בירידה. יחד עם זאת, בילירובין ישיר עולה: בדיקה מ 16.5- סהכ: 12.25, ישיר0.84 בדיקה מ19.5- סהכ : 11.82, ישיר: 0.97 בדיקה מ16.6- סהכ : 5.06, ישיר 1.26 מה יכולה להיות הסיבה לעליה בילירובין הישיר? האם מדובר בעליה חדה שיכולה לגרום נזק? כיצד להמשיך ולהתנהל , האם יש צורך בבדיקת ממוחה? טיפול? המשך ברור? לחומה מאוד אודה לתשובתך. נשלחנו אולטרסאונד. ממצאים תקינים של כיס מרה, דרכי מרה ל לב, טחול וכיוב, למעט: 1. כבד - מרקם אחיד, מעט מוגדל 2. כליה שמאלית 5.8 סמ , פרנכימה שמורה cmd שמור, הרחבה מינימלית של מערכת מאספת, אגן וגביעים, אגן רוחב 0.16 סמ, לא הודגמו תהליגים , לא הודגמו אבנים. 3. טחול - לא מוגדל מרקם אחיד בסמוך לקויה תחתון ובשער הטחטל הודגמו 2 טחולונים בגוגל עד 0.6 סמ. אודה להתיחסותך- מה משמעות הממצאים האם יש קשר לצהבת האם עולה חדש למחלה כלשהי, כלייתית, כבד? לך תטדה נשלחנו אולטרסאונד. ממצאים תקינים של כיס מרה, דרכי מרה ל לב, טחול וכיוב, למעט: 1. כבד - מרקם אחיד, מעט מוגדל 2. כליה שמאלית 5.8 סמ , פרנכימה שמורה cmd שמור, הרחבה מינימלית של מערכת מאספת, אגן וגביעים, אגן רוחב 0.16 סמ, לא הודגמו תהליגים , לא הודגמו אבנים. 3. טחול - לא מוגדל מרקם אחיד בסמוך לקויה תחתון ובשער הטחטל הודגמו 2 טחולונים בגוגל עד 0.6 סמ. אודה להתיחסותך- מה משמעות הממצאים האם יש קשר לצהבת האם עולה חדש למחלה כלשהי, כלייתית, כבד? אודה על תדובתכם.

 • + הוסף תגובה
הקאות ועוויתטת ובחילות קשות חודש שירי 23/06/2019 00:55
 • סובלת מהקאות קשות שהחריפו צפעם בחודש לכל שבוע.עוויתות כאבי בטן נוראים ושילשולים...לאחר אנדוסקופיה תשובה של גסטריטיס כרונית והליקובקטור פעיל לקחתי טיפול מרובע אגרסיבי במשך עשרה ימים.הקאות פסקו אבל .סבל בחילות נוראי בטן נפוחה כאבים ועוויתות בטניות לכיוון הסרעפת.לאחר סיום לקיחת התרופות אין שינוי לא יכולה לעכל כלום כל דבר גטרם החילות הקאות ושלשולים.הרופא ממליץ על מחזור אנטיביוטי נוסף להליקובקטור אבל אני חושדת שזה משהו אחר.כי בעשרה ימים עם טטרציקלין פלגיל נקסיום וקלבטן כל יום במשך עשרה ימים (אני רגישה למוקסיפן)ואין אף שינוי.מקואה אוכל כמעט שלם כאילו לא היה עוכול בכלל...מה עושים ממה זה יכול להיות מיואשת

 • + הוסף תגובה
נפיחות בבטן ובקרסוליים. ימית 22/06/2019 07:28
 • שלום .במשך חודש יש לי נפיחות בבטן עליונה ותחתונה. וגם הקרסוליים. אציין שאין לי כאבי בטן. אבל כן יש לחץ בבטן. במשך היום הנפיחות מתגברת. אבקש לדעת מה הסיבות לכך. לא נראה לי שזה רק מגזים. האם יש סיבה אחרת?

 • + הוסף תגובה
גזים והתנפחות הבטן צליל 17/06/2019 13:29
 • שלום שמי צליל כבר כמה חודשים עם גזים בבטן, שנפתרו ע"י פרוביוטיקה. השבוע החמרה לכאבים בבטן תחתונה, שלשול, והמון גזים עם התנפחות אפילו מכוס מים. מבקת גם המלצה לרופא בצפון. תודה

 • + הוסף תגובה
קשיים ביציאות שנתיים לאחר ניתוח טחורים ופיסורה תותי 11/06/2019 13:30
 • שנתיים לאחר ניתוח כריתת טחורים פנימיים ופיסורה. הטחורים חזרו ובגדול. הבעייה היותר מטרידה ושהחלה אף להשפיע על איכות וסדירות חיים זו העובדה שהיציאות נעשו משימה קשה במיוחד. אין לי דחיפות במתן צואה, התחושה היא אי שקט ולחץ בבטן תחתונה ואי נוחות כללית בגוף כשיש הצטברות צואה (מס' ימים שאין פעילות מעי ) אני חייבת לציין שלא מדובר בעצירות.כלומר מרקם הצואה נורמאלי לחלוטין. אני מרגישה שמשהו בדרכי הצואה לא תקין. הצואה יכולה לצאת ופתאום משהו נסגר ונאטם, והיציאה מופסקת. היציאות כרוכות בסבל רב גם של הטחורים. זה מרגיש כאילו משהו התקלקל שם בפעילות התקינה גם של המעי וגם של מעבר הצואה החוצה.אני צריכה במצב כזה לעסות את הבטן, לנסות לצאת בעמידה, מנסה כל מיני דרכים לעזור לצואה לצאת. הישיבה בשירותים ממושכת ממש סיוט מתמשך. אני חייבת לציין שאיני מצליחה יותר לצאת בחוץ, כלומר במקומות שאינם הבית שלי.

 • + הוסף תגובה
בירור לצליאק אמא מודאגת 11/06/2019 08:52
 • ביתי בת ה 10 עברה בדיקות דם שגרתיות בבדיקות התוצאות הן TRANSGLUTAMINASE_IgA >250.0 ENDOMYSIAL Ab חיובי חזק IgA 59 mg/dL יש לציין כי אין לילדה שום תסמינים פיזיים של מחלת הצליאק או תלונה על כאבי בטן/עצירות או שלשולים. לפני כ-3 חודשים התגלה אפילפסיה טרם עברנו ביופסיה מה הסיכוי שאכן מדובר בצליאק?

 • + הוסף תגובה
קשיי נשימה עם לחץ תוך בטני שליו אטיאס 02/06/2019 22:00
 • שלום ד"ר, אני בן 28, בריא בדר"כ, אסתמה, מעשן (כ-6 סיגריות ביום), מטופל קבוע במשאף סימביקורט (כפעם ביום). מזה כ-4 חודשים אני סובל מקשיי נשימה במצב שכיבה וכיפוף המלווים בתחושה של לחצים בחזה ובבטן, גזים, נפיחות וטחורים. קוצר הנשימה אינו מרגיש כמו התקף אסתמה אלא כמו לחץ סרעפתי או משהו בסגנון והמשאף לא מאוד עוזר במצבי הקושי, אלא רק רגיעה ומנוחה. אולי כדאי לציין שלפני כשנה אובחן אצלי החיידק הליקובקטר פילורי וטופלתי בטיפול אנטיביוטיקה משולש. כמו כן, לפני כשנתיים עברתי בדיקת אקו-לב שיצאה תקינה לחלוטין. בדיקות דם ושתן תקינות (מאי), צילום רנטגן חזה (פברואר) תקין. כמו מה זה נשמע לדעתך? איזו בדיקה עליי לבקש וממי? תודה רבה על זמנך, המשך שבוע נעים!

 • + הוסף תגובה
צואה שחורה שושי 30/05/2019 18:05
 • שלום. בתי בת 18 וחצי. מזה כחצי שנה, כמה פעמים בשבוע, יש לה צואה שחורה. בחודש האחרון ראתה דימום בניגוב הצואה. יש לה כאב בטן חלש כבר כמה זמן. עליי לציין שהיא לוקחת תרופות קבועות: דפלפט כרונו, סרוקוול xr וסרנדה. מה צריך לעשות במקרה כזה?

 • + הוסף תגובה
עיכול מישל 28/05/2019 16:21
 • בת 74 בריאה. לאחרונה יציאות (תקינות) מיד לאחר כל ארוחה

 • + הוסף תגובה
שינוי מוזר ביציאות תינוק בני 28/05/2019 16:12
 • שלום , עד גיל 3 חודשים ילדי היה בעל יציאות משחתיות כמעט לאחר כל הנקה. מגיל 3 חודשים הוא התחיל לקבל ברזל (הוא מעט אנמי , נולד שבוע 35). לא היה שום תופעות לוואי וקשה לנו לקשור לברזל אך כמעט חודש אחרי הברזל הילד התחיל לשנות את תדירות ומרקם היציאות שלו. זה התחיל ביומיים ללא יציאה ואז יציאה נוזלית מאוד פעם 1 ביום בצבע חרדלי הרגיל. הילד היה נינוח וחיוני ולכן רק עקבנו, אך כאשר התופעה נמשכה כבר שבועיים ללא שינוי עשינו בדיקת צואה ולא נמצא שום ממצא.בבדיקת משקל יצא שהילד לא עלה טוב בכלל ולכן הומלץ לנו לשלב לו מטרנה סויה. התחלהו עם מטרנה סויה וצבע היציאה השתנה לירקרק אך עדיין עם מרקם נוזלי ובבדיקת משקל הילד עלה יפה מאוד. המשכנו כשבועיים עם הסויה כאשר רוב הזמן הילד יונק ופעם פעמיים ביום סויה. היציאות היו רק בצבע ירוק והמרקם לאט לאט נהיה מישחתי. התחלנו לשלב פרוביוטיקה והמרקם אכן משתפר אך התחלנו להפחית עם הסויה לגמריי ונראה שאין לילד יציאות כאשר הוא רק יונק אלא רק אחרי תמ"ל סויה.הילד בן 5 חודשים , כחודש וחצימתחילת השינוי, נינוח , מתפתח יפה , עולה במשקל אוכל יפה , התחיל טעימות ומגיב להם יפה. אך מעוניינים לדעת אם אנחנו מפספסים משהו? האם יש מציאות כזו שאין פסולת לחלב אם של אישתי? האם זה מוכר? אשמח להסברים כי זה ממש מסקרן

 • + הוסף תגובה
היצרות עורק הצאיילק בתאל 28/05/2019 04:47
 • שלום רב עברתי תאונת דרכים ונהיה לי פרציי דיסק ובסי טי ראו חשד להיצרות עורק הצאילק . ואז שלחו אותי לסי טי אינגיו של האאורה הבטנית להלן ממצאי הבדיקה נה מורחבת בעלת דופנות סדירים בקוטר מקסימלי 2.2 ס"מ. יש לציין: במוצא עורק צליאקלי הודגמה היצרות פוקאלית קצרה כתוצאה של לחץ חיצוני מי -ligament arcuate median. עובי הרצועה כ-5 מ"מ באזור הנ"ל. הדגמה תקינה של עורק צליאקלי דיסטלי וענפים. במוצא עורק מזנטריאלי עליון הודגמה היצרות פוקאלית קצרה. הדגמה תקינה של חלק דיסטלי של העורק והענפים. הדגמה תקינה של העורק המזנטריאלי התחתון. הדגמה תקינה של עורקים רנליים. הדגמה תקינה של עורקי הכסל. יש לציין- עורק רנלי נוסף מספק את הקוטב העליון של הכליה הימנית. ממצאים נוספים: כיס המרה מכווץ עם אבנים קטנות בתוכו. שינויים נווניים קלים בעמוד השדרה המותני.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!