עמוד הבית > פורומים > שתלים דנטליים

פורום שתלים דנטליים

ד"ר ניצן שלזינגר

ד"ר ניצן שלזינגר
ד"ר ניצן שלזינגר מנהל מרכז להשתלות שיניים ואסתטיקה במרכז יהלום ,ראש העין, בעל ניסיון רב בהשתלות שיניים ושיקום לסתות בשיטות שונות ALL ON 4-6 שתלים מוטים, שיקום לסתות ביום אחד, בנית עצם בשיטת SONIC עוד...

הודעה
מחבר
תאריך / שעה
שתל ומחלה אוטואימונית מלי 20/07/2020 12:38
 • האם יש אזהרות או הוראות מיוחדות כשמשתילים שן ויש מחלה אוטואימונית? תודה

 • + הוסף תגובה
שתל דנטלי ומחלה אוטואימונית ד"ר ניצן שלזינגר 22/07/2020 00:27
 • מלי שלום, באופן כללי במקרים של מחלה אוטואימונית , יש להתייעץ עם הרופא המטפל במחלה האוטואימונית . שכן לעיתים התרופות למחלה האוטואימונית יכולות לפגוע בתהליך הריפוי והקליטה של השתלים - תלוי בסוג התרופה ובמינון. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
כתר על שתל נועה 23/08/2017 10:31
 • ד"ר שלום וברכה לפני כשנה בצעתי שתל ,הכתר שעליו מודבק בדבק זמני כיון שהרופא טוען כי לא ניתן להדביק קבוע על שתל לעולם. מאז הכתר נפל פעמיים עם כל האי נוחות הכרוכה והריצה לרופא להדבקה שאלתי האם אכן לא ניתן להדביק קבוע?לא נראה לי הגיוני כל כמה חודשים להדביק שוב..... תודה רבה

 • + הוסף תגובה
הדבקת כתר על שתל ד"ר ניצן שלזינגר 23/08/2017 23:59
 • נועה שלום אכן, כתר על שתל לא מדביקים עם דבק קבוע. הדבר נובע מן העובדה שאל השתל מחובר מבנה בהברגה ואליו מודבק הכתר . ישנם מקרים בהם הבורג שמהדק את המבנה לשתל נפתח ואז המבנה זז. על מנת לסדר את זה יש להסיר את התער מן המבנה ,לחזק שוב את הבורג ואז להדביק שוב את הכתר למבנה. במידה והכתר מודבק קבוע . לא ניתן להסיר אותו ואז יש לחתוך את הכתר ולחזק את המבנה ולבצע כתר חדש.לכן מדביקים רק עם דבק זמני. במקרים בהם הכתר נוטה ליפול. רי שניתן להדביק עם דבק זמני חזק יותר. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
כתר על שתל אחרי כמה שנים שמתנדנד אך אינו יוצא שרה 03/07/2020 16:27
 • האם יש חומר כל שהו שניתן באמצעותטו להמיס את הדבק בין הכתר לשתלים? יש לי גשר של 3 כתרים על שתלים, שהחל להתנדנד לאחר כ8 שנים, והרופאה חוששת לדפוק בכתרים שמא יישבר השתל, או צוואר השתך. האם ניתן לעשות משהו לפני חיתוך הכתרים? האם קיים אולי סוג צילום שאפשר לראות בצילום כלשהו מיוחד אם בגשר של 2 הכתרים האחרים שאינם מתנדנדים יש רק דבק או המסנה מחובר לכתר?

 • + הוסף תגובה
כתר מתנדנד על שתלים ד"ר ניצן שלזינגר 04/07/2020 21:48
 • שרה שלום, כתר אשר מתנדנד כתוצאה משחרור של מבנה - אינו דבר רצוי לאורך זמן - הדבר יוצר דלקת במקם וכן הבורג והתבגיג בתוך השתל נשחקים. ממליץ לנסות להוציא ובמידת הצורך אף לחתוך את הגשר- אני מכיר חומר שיכול המיס את הדבק. במידה והכתרים האחרים יצבים סביר שהכל בסדר בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
נפל לי שתל עם השן והבורג השתל ויש לי שם מוגלה אין דימום...לאחר שהרופא אמר שיש לי מוגלה יולה 24/06/2020 20:31
 • מה לעשות נפל לי השתל אין דימום לוקח מוקסיפן כי יש שם מוגלה

 • + הוסף תגובה
נפל לי השתל עם השן והבורג ד"ר ניצן שלזינגר 30/06/2020 00:07
 • שלום יולה, עלייך לפנות לרופא המטפל על מנת שיבדוק מה קרה ולטפל. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
חלופה לשתל נימ 25/06/2020 08:21
 • תודה רבה דוקטור על תשובתך המפורטת לגבי בעיות אפשריות עקב חוסר בשן במידה ולא עושים שתל. ברצוני לשאול האם ישנו טיפול חליפי לשתל, אני מזכיר שאני אמור לעבור טיפול של הרמת סינוס ובניית שתל. אם בכל זאת אני ארצה להמנע מכל ההליך והפרוצדורה הזו, האם: 1. ניתן לעשות תותבת לשן אחת בטיפול יותר "קל"? 2. האם תותבת יכולה לספק עבורי מניעה מהבעיות שציינת עקב מחסור בשן? 3. לא מפריע לי אם הטיפול הוא יותר מיושן או הסירבול יותר ביום יום(אם צריך למשל להוציא ולצחצח באופן פרטני), זה לא מפריע לי, רק חשוב לי לדעת האם ניתן לאכול עם זה רגיל? תודה מקרב לב.

 • + הוסף תגובה
חלופה לשתל ד"ר ניצן שלזינגר 30/06/2020 00:06
 • נימ שלום, ישנם שני פתרונות חוץ משתל במקרה של חוסר של שן: 1. במידה ומיקום השן החסרה הוא בין שתי שיניים - הרי שניתן לבצע גשר של 3 יחידות . במקרה כזה משחיזים את השיניים הסמוכות ומכינים אותן לקבל הגשר ואז מתקיניים גשר 3 יחידות , כאשר במקום השן החסרה יש "שן תלויה " . עלי לציין כי הפתרון הזה יוצר פגיעה בשתי השיניים הסמוכות ו אשר עלולות להגיע לצורך בטיפול שורש זאת על מנת לפתור חוסר של שן אחת. בעבר כאשר לא היה פתרון של שתלים - זה מה שבוצע אולם היום הדבר יכול אפילו להחשב כפעולה לא נכונה. 2. ביצוע של תותבת חלקית נשלפת אשר ממלאה את חוסר השן - הפתרון הזה מסורבל ואינו נוח- - על מנת להשלים שן אחת תהיה לך תותבת חלקית עם ווים אשר נמצאת בכל הלסת ( יש צורך בעיגון לצד השני של הלסת), כמו כן יש חוסר נוחות בלעיסה ובנוסף הווים של התותבת - גורמים ללחץ על השיניים אשר עלולות לזוז או להפגע .- זהו פתרון ממש לא ממולץ ולעיתים משמש כפתרון זמני כאשר החוסר הוא באזור אסטטי ( פליפר) עד להקלטות השתל באזור. לאור הנ"ל - אני ממליץ לך לבצע שתל כולל הרמת סינוס ( יש היום פתרונות של הרמת סינוס זעיר פולשנית אשר מפשטים את התהליך וההחלמה). כמובן שההמלצה הינה כללית ויש לבחון כל מקרה לגופו עם הצילומים הרלוונטיים. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
אנטיביוטיקה ושתל סיון 14/06/2020 09:25
 • שלום ד"ר, לאחרונה יצא שקיבלתי הרבה מדי אנטיביוטיקה, ואני צריכה לעבור טיפול שיניים, של השתלה, שוב, עם אנטיביוטיקה. יש תחליף? אני ממש מרגישה שבלעתי הרבה מדי אנטיביוטיקה לאחרונה. אשמח לרעיונות!!

 • + הוסף תגובה
אנטיביוטיקה והשתלת שיניים ד"ר ניצן שלזינגר 19/06/2020 22:46
 • סיוון שלום, נטילה ממושכת של אנטביוטיקה אינה ממולצת ואני מבין את ההסתייגות שלך. רצוי לקחת אנטיביוטיקה לפחות לפני ההשתלהולעוד מספר ימים. ניתן לדחות את מועד ההשתלה ובנוסף לקחת פרוביוטיקה על מנת להחזיר את החיידקים הטובים לגוף. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
עקירה וצילום רונית 12/06/2020 17:36
 • שלום ד"ר, 1.בשביל עקירות כירורגיות צריך כירורג פה ולסת או שגם רופא שיניים כללי או שעוסק בהשתלות יכול לבצע את זה ? 2. במקרה של עקירת שן כירורגית ורגילה, האם יש שיניים שאפשר לעקור אותם בלי צילום (כמו למשל שיני מלתעה) ? 3. למה בכלל מצלמים הרי יש בזה לא מעט קרינה. לא מספיק בדיקה פסיולוגית של רופא כמו שהיה לפני 30 שנה ? אז לא היו מצלמים ולא היתה שום בעיה עם זה. תודה רבה וסליחה על אורך השאלה

 • + הוסף תגובה
עקירה וצילום ד"ר ניצן שלזינגר 19/06/2020 22:41
 • 1. כל רופא שיניים יכול לבצע עקירה כירורגית , ישנם רופאים אשר אינן מעוניינים לעשות זאת ולכן מפנים. 2. לא רצוי לבצע עקירה ללא צילום רנטגן - על מנת לעקור יש לראות איך השורש ולראות את העצם - האם השורשים מפוצלים ? האם השורשים מעוקלים? האם קיימת סמיכות לסינוס? 3.צילום רנטגן אכן מחייב קרינה - אולם יש לבחון את העלות מול התועלת- - בצילום רנטגן דיגיטלי - הקרינה קטנה מאוד וכמו שציינתי על מנת לעקור חייבים לדעת את צורת השורש וכו". גם לפני 40 שנה צילמו בדיוק מאותם טעמים .ניתן לעשור את השן מבלי לצלם ויתכן וברוב המקריעם הכל יעבור בשלום אולם יהיו מקרים בהם הטיפול עלול להסתבך. עלי לציין כי מבחינה מדיקולגאלית חייבים לצלם שן לפני עקירה או טיפול . מקווה שהייתי לעזר :-)

 • + הוסף תגובה
שתל והרמת סינוס נימ 11/06/2020 11:12
 • שלום רב, היה לי כתר שנשבר לאחר מספר שנים. כתוצאה מהקורונה הפוקדת אותנו, המרפאות היו סגורות זמן רב ובינתיים נוצרה לי דלקת במקום. לא מזמן עברתי עקירה החלק השבור והרופאה אמרה שלא ניתן לעשות כתר חדש במקום מכיוון שחסרה לי שם עצם, לכן יש צורך בהרמת סינוס ובניית עצם מלאכותית ואז לשים שתל. אני בעקרון מאוד לא בעניין של כל ההתערבות הכירוגית הזו וכן רוצה מאוד להמנע מכך בעיקר בשל ההליך וגם ההוצאה הכספית. * האם ניתן להשאיר את המקום ריק ללא שן?, היות וזה לא מפריע לי לאכילה וללא כאב ולא נראה בחיוך. כמן כן האם ישנן בעיות אפשריות עתידיות אם אני משאיר את המקום ככה ללא שן? כמו נטייה של השיניים השכנות לקרוס לכיוון השן החסרה? מה הסיכוי שכן אוכל להמשיך כך להמשך חיי מבלי בעייה? המון תודה לך על התייחסותך.

 • + הוסף תגובה
מה קורה אם לא משקמים שן חסרה? ד"ר ניצן שלזינגר 19/06/2020 22:31
 • נימ שלום, רצוי מאוד לשקם חוסר של שן- במידה ולא תבצע זאת יכולים לקרות מספרם דברים: 1.בד"כ חוסר של שן תגרום ללעיסה חד צדדית בצד בו יש יותר שיניים - לעיסה חד צדדית עלולה לגרום לעומס יתר בצד הלועס דבר שיכול לגרום לפגיעה במפרק של אותו הצד , פגיעה בשיניים ובחניכים באותו הצד וכן בעמסה על שרירי הלעיסה באותו הצד. 2.השיניים הסמוכות לחוסר של השן עלולות לנטות לכיוון החוסר ובכך לגרום לפתיחת מרווחים עם השיניים הסמוכות להן ( ואז נגרמת דחיסת מזון ועששת) . 3. השן הנגדית לחוסר - כלומר השן בלסת הנגדית אשר ממולה אין שן , תמשיך לבקוע ותחרוג ממשור הסגר של כלל הש/יניים - דבר שיכוטל לגרום להפרעה סגרית וכן דחיסת מזון בין השן הזו לשיניים הסמוכות לה. ניתן להמשיך לחיות ללא שיקום השן החסרה אולם לעומת נ=הנזקים שעלולים להיווצר אני ממליץ להשלים את השן החסרה . בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
שתלים חובקים שירה 06/06/2020 15:23
 • שלום, רציתי לשמוע בבקשה את דעתך בנושא השתלים החובקים - יתרונות וחסרונות במקרים של חוסר בעצם וניסיון להימנע מהרמת סינוס ובשל הרצון לטיפול קצר יותר הן בשל סינוסיטיס כרונית ( אסימפטומטית ) והן בשל אוסטאופורוזיס שעדיין לא מטופלת האם ועד כמה הפרוצדורה ידועה, מקובלת ומנוסה כאן בארץ והיכן ? האם יש הבדל בין שתלים פריאוסטלים לשתלים סאב פריאוסטלים ? האם אלו שתלי מירס ? להתייחסותך, מראש אודה מאד.

 • + הוסף תגובה
שתלים חובקים ד"ר ניצן שלזינגר 09/06/2020 22:24
 • שירה שלום, שתלים חובקים - אני מניח שאת מתכוונת לשתלים אשר מותקנים על העצם ולא בתוכה , כך שהם בעצם חובקים את העצם ומעליהם יש את החניכיים עצמם. היום ניתן לקבל שתלים חובקים -בהתאמה אישית ע"י כך שמייצרים את השתלים הללו לפי מודל תלת מיימדי של העצם , כמו כן היום נהוג לקבע את השתלים החובקים הללו באמצעות ברגי טיטיום קנים אשר מחהדקים את השתלים לעצם. היתרון של השתלים הללו הוא בכך שבמקרים בהם אין מספיק נפח של עצם להתקנה של שתל דנטלי רגיל ולא מעוניינים בבנית עצם - השתלים הללו נותנים מענה. בד"כ משתמשים בשתלים הללו עבור רכס עצם גדול יחסית עם השלמה ש/ל מספר שתלים ולא שתל בודד על מנת לקבל יציבות גבולה של הבסיס אשר נשען על העצם. חסרוןש ל השתלים הללו - הוא שהם לא באמת נתפסים בתוך העצם וכן יש צורך בחשיפה גדולה של העצם כלומר הפשלה גדולה מאוד של החניכיים על מנת לאשפר הכנסת השתל. אין הרבה נסיון עם השתלים מהדור החדש - אלו שמודפסים ומקובעים אל העצם עם ברגי קיבוע. במידה ומדובר בחוסר של שן אחת , אולי בכל זאת כדאי לבצע הרמת סינוס ( לאחר אישור של רופא א.א.ג. )- יש היום הרמות סינוס זעיר פולשניות שעשויות להתאים אולי למקרה שלך. בהצלחה : -)

 • + הוסף תגובה
נפיחות ברכה 31/05/2020 06:01
 • לפני כחצי שנה עקרתי את כל השיניים בלסת התחתונה. הושתלו לי 7 שתלים שבחלק האחורי חוברו לשתל ביזאלי. היום קמתי עם פנים נפוחות באזור של השתל הביזאלי, האם זה יכול להצביע על כישלון השתל והאם כדי להוציאו צריך להוריד את כל הגשר? לציין כי אני מהדקת שיניים יותר מידי חזק באזור הזה וכרגע מטופלת בסד לילה בתודה מראש ברכה

 • + הוסף תגובה
נפיחות באזור שתלים דנטליים ד"ר ניצן שלזינגר 31/05/2020 09:33
 • ברכה שלום, קשה לת ת הבחנה על סמך התיאור שלך בלבד - נפיחות הינה סימן של זיהום - אולם יש לברר את מקור הזיהום - יתכן וןבסך הכל מזון נתקע במקום ויתכן והשתל עצמו נכשל- יש לברר. ממליץ להגיע בהקדם למרפאת השיניים שלך לצורך בירור בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
כאב בשן שמרגישה שירה 30/05/2020 10:42
 • השן/שתל כואבת אבל לא איפה שהשן אלא למעלה איפה שהעצם או החניכיים מה זה אומר בינתיים נתנו לי למרוח וביקורת אם משתפר ובינתיים ממש לא מה זה אומר איפה הבעיה לדעתך?

 • + הוסף תגובה
כאב מאזור השתל ד"ר ניצן שלזינגר 30/05/2020 23:42
 • שירה שלום, במקרה שכזה יש לבצע בדיקה קלינית מלווה בצילומי רנטגן ורק אז לתת חוות דעת. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
גשר על שתלים קורין 30/05/2020 15:27
 • עשיתי שתלים לפני 4 שנים וכל שנה הה הגשר נופל- והרופא היה מדביק וזה היה מחזיק מעמד- כעת א.חרי הדבקה זה נופל אחרי יומיים. מה ניתן לעשות

 • + הוסף תגובה
גשר על שתלים - נופל לאחר יומיים ד"ר ניצן שלזינגר 30/05/2020 23:40
 • קורין שלום, בד"כ כתרים על שתלים מדביקים עם דבק זמני . לא ברור מדוע עד עכשיו הכתרים החזיקו הרבה זמן אילו עכשיו הכתרים נפלו לאחר יומיםם. יש לבדוק מה השתנה - יתכן וסוג הדבק הזמני גורם לכן שהגשר יפול מוקדם מאוד . כמו כן ישנם דבקיים זמניים חזקים יותר. ממליץ להדבק ע"י רופא השיניים בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
שתלים מרי 26/05/2020 16:54
 • עשיתי שתלים לפני 6 ימים ויש לי תחושת גרד ,כאב ,מתחת לכתרים האם תופעה זו נורמלי

 • + הוסף תגובה
תחושת גירוד לאחר השתלה. ד"ר ניצן שלזינגר 30/05/2020 23:08
 • שלום מרי, לאחר עקירה או השתלה - סביר שיהיה אזור רגיש ואולי אפילו מגרד. בכל מקרה ממליץ למרוח על המקום קורסודיל ג'ל ובנוסף ללכת להבדק אצל רופא השיניים על מנת לוודא שהכל כשורה. בהצלחה ורפאה שלמה :-)

 • + הוסף תגובה
שתל בשן 37 יניב 23/05/2020 12:05
 • עלי לעקור את שן 37 עקב סדק בשן. הרופא המליץ לחכות 3 חודשים עד התקנת השתל מכיוון שיש דלקת באזור. שאלתי היא האם ניתן לשים *שתל בודד* בשן 37 והאם הוא יוכל להחזיק לאורך שנים בצורה טובה ללא בעיות, אני שואל בגלל שמדובר בשן טוחנת ומדאיג אותי שהיא לא תוכל לעמוד בעומס. אין לי שן בינה ליד שן 37.

 • + הוסף תגובה
כמה שתלים יש להשתיל במקום שן טוחנת? ד"ר ניצן שלזינגר 23/05/2020 21:38
 • יניב שלום, השאלה שלך מצויינת, שן טוחנת בוניה בד"כ משני שורשים בלסת חתונה ושלושה בלסת עליונה -הסיבה לכך היא שהשן עצמה גדולה ( פי שתיים משן שאינה טוחנת) ושני שורשים יאפשרו לשן לעמוק בעומס הסגרי. שתל בד"כ הינו חלופה של שורש אחד - כך שבאופו עקרוני כאשר מאבדים שן טוחנת , יש להשתיל שני שתלים אשר העומס הסגרי יתפזר בן שני השתלים והשתלים ישרדו למשך זמן רב. ישנם מקרים בהם מסתפקים בשתל אחד- כאשר המרווח שנשאר בין השיניים הינו מתחת ל12 מ"מ - אין מקום לשני שתלים . ומצד שני כאשר העצם מאוד רחבה וניתן להשתיל שתל רחב ( ויש מספיק גובה) אז ניתן לבצע רק שתל אתד . יש לבחון כל מקרה לגופו - יתכן ובמקרה שלך יהיה צורך בביצוע של שני שתלים. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
אנטיביוטיקה שנייה אחרי 3 שבועת אתי 21/05/2020 18:10
 • אני בת 71. בחודשים האחרונים התפתח לי תהליך דלקתי שניגמר בטיפול שורש(אחרי 875 מ''ג שאוגמנטין 10 ימים החלישה את הכאב). עברו 3 שבועות. האם השתלה צריכה להיות גם בליווי אנטיביאוטי? הפסקה 3 שבועות בין השתיהן מספיק? כמה מקובל לתת? כמה ימים? דלצין מתאים יותר ? אתי תודה מראש על התייחסות

 • + הוסף תגובה
אנטיביוטיקה שניה לאחר 3 שבועות מלקיחת אנטיביוטיקה ד"ר ניצן שלזינגר 23/05/2020 21:37
 • אתי שלום, בד"כ נוטלים אנטיביוטיקה לצורך השתלת שתל ובטח כאשר מבצעים השתלת עצם. במידה ולקחת לפני 3 שבועות אנטיביוטיקה - לא רצוי לתת את אותה האנטיביוטיקה אלא לתת אחרת על מנת לא לגרום ליצירת חיידיקים עמידים. דלסין C הינה אנטיביוטיקה טובה ואפשר להשתמש בה. בכל מקרה ממליץ על נטילת פרוביוטיקה על מנת להחזיר את החיידקים "הטובים" למערכת העיכול . בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
גובה עצם 4.7 מ''מ אתי 21/05/2020 18:02
 • שלום דוקטור שלזינגר, אני בת 71. אין לי שתלים משום סוג. שנתיים היה נתקע מזון בין כתר לחניכיים, היה צורך להחליפו, שבתהליך זה שן שישי למעלה (אחרון בגשר) נשבר . אחרי עקירת שורשים וצילום CT עברו 3.5 חודשים(הסגר) גובה של עצם מעליו הייתה 4.7 מ''מ. היום החלטנו עם רופא לשים ליד שתל זה, גם שני במקום ריק שהיה מזמן שן שביעי, שם גובה 6.5 מ''מ. גם להשלים גובה 4.7 מ''מ(להוסיף עצם ) מה אתה אומר? אתי תודה מראש על התייחסות

 • + הוסף תגובה
מה לעשות כאשר גובה העצם קטן מ5 מ"מ ד"ר ניצן שלזינגר 23/05/2020 21:33
 • אתי שלום, ניתן להבין מן הכתוב כי חסר נפח עצם ומאחר ומדובר בלסת העליונה באזור של שן שישית ושביעית - הרי שלצורך השתלת שתל יש צורך בביצוע של הרמת סינוס - ואז ניתן יהיה להשתיל שתל באורך של 10-13 מ"מ - ניתן לשקול ביצוע של הרמת סינוס זעיר פולשנית ואז בגיה פשוטה יחסית יהיה ניתן לבצע את תוספת העצם עם מעט מאוד תופעות לוואי. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
בעיה בשתל והמשך טיפול שירה 20/05/2020 20:46
 • בעיה בשתל שלא ראו הרבה זמן לאחר טיפול בשיננית ראתה. הלכתי היום לרופאה והיום כבר ראתה גם היא את הבעיה ללא צילום וקבעו תור לכירוג שכבר עבודה שלו. באופן עקרוני דהר שהתחילה בדלקת וחלק מהזמן כאבים מה יכול להשתבש שם האם יכול כל השתל ואצטרך את כל הטיפולים מחדש והוצאת השתל או יש בעיות אחרות שיכולות לטפלצשיש רק חלק מהבעיות ועדיין להציל את השתל. אם רק המבנה והכתר אספוג הפחד שכל העצם והשתל קרה שם שהכל יהיה מהתחלה עם בניית עצם.

 • + הוסף תגובה
בעיה בשתל ד"ר ניצן שלזינגר 23/05/2020 21:29
 • שירה שלום, לא ניתן לענות על השאלה שלך מבלי לבצע צילומי ובדיקה . לעיתים יש לחזור על השתלת השתל עם או בלי בנית עצם ולעיתים ניתן לבצע טיפול המאפשר השארת השתל . בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
סד לילה חזי 20/05/2020 14:20
 • ביצעתי טיפולי שורש והרכבת שיניים בלסת תחתונה בסיום התהליך נדרשתי להרכיב סד לילה למרות שאיני חורק שיניים ולא נוחר ואין לי שום בעיה בלסתות .שאלתי היא האם בכל מקרה אני חייב להרכיב סד לילה.בתודה

 • + הוסף תגובה
סד לילה ד"ר ניצן שלזינגר 23/05/2020 21:25
 • חזי שלום, איני מכיר את המקרה שלך . בד"כ שימוש בסד לילה עוזר לשמור על הכתרים . לגבי היותך שוחק או לא - לך יהיה קשה מאוד לדעת , בד"כ ניתן להתרשם מן המשנן עצמו ולזהות סימני שחיקה או הידוק. תשאל שוב את הרופא המטפל לסיבת השימוש בסד הלילה. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
צילום פנורמי וסיטי ענת 19/05/2020 03:45
 • שלום ותודה מראש, מנהל המרפאה עשה לי פנורמי כל הפה וסיטי רק על שתל אחד למעלה לראות שהוא לא בתוך הסינוס. הוא לא אמר לי להוריד שרשרת מהצוואר ולא שם לי סינר. כשהתקשרתי לשאול למה ללא סינר אמר שזה כבד ולא רצה להכביד עלי וכן הקרינה היא ישירה על השתל ולא על הגוף. זה נכון לדעתך? אני עכשיו די חרדה ומפחדת שחלילה לא יגרום לי לסרטן ריאות. האם יש בזה מסוכנות רבה ללא סינר וזה לא רשלנות מצידו. האם יש לי סיבה רצינית לדאוג. תודה רבה.

 • + הוסף תגובה
מיגון בעת ביצוע צילומי רנטגן ד"ר ניצן שלזינגר 23/05/2020 21:21
 • ענת שלום, בביצוע של צילום רנגטן ,ההוראה היא לשים סינר הגנה על מנת לחסום את הקרינה מלהגיע ל מקום אחר חוץ מהאזור המיועד ללצילום. עם זאת עלי לציין כי מצלמות הרנטגן הדיגיטאליות החדשות דורשות חשיפה קטנה יחסית לקרינת רנטגן כך שגם אם לא שמו עלייך סינר עופרת בס"כ רמת הקרינה קטנה. העובדה שלא הורדת את השרשרת - אינה מזיקה . בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
גשר על שתלים ברלי 15/05/2020 00:26
 • שלום חסרות לי 6 שיניים בלסת תחתונה (3 מכל צד) ועברתי השתלה של 6 שיניים כשהרופא אמר שזה עדיף מאשר רק 2 מכל צד שעליהם יולבש גשר. עכשיו לאחר שלקחו ממני מידות הרופא שעשה את השתלים אומר שיעשו לי 2 גשרים מכל צד כי זה המצב האופטימלי והחזק ביותר. אם כך אז למה לא הסתפקו ב2 שתלים בכל צד שעליהם יישב הגשר?

 • + הוסף תגובה
כמה שתלים דנטליים צריך עבור גשר של 3 ביחידות? ד"ר ניצן שלזינגר 17/05/2020 23:05
 • ברלי שלום, עבור גשר של 3 יחדיות ניתן לבצע שלושה שתלים - שתל עבור כל כתר או לבצע שתל קדמי ושתל אחורי ועליהם להלביש גשר של 3 יחידות כאשר היחדה האמצעית תלויה בין השתלים. מתי רצוי לבצע שני שתלים ומתי שלושה שתלים: בעקרון כאשר מדובר באזור של השיניים הטוחנות אשר מקבלות עומס גדול רצוי לבצע יותר שתלים - יש לזכור כי כל שן טוחנת בנויה משני שורשים . שתל מחליף בד"כ שורש אחד ובעיקרון כאשר מאבדים שתי שיניים טוחנות בעצם מאבדים 4 שורשים ובאופן תאורטי יהיה צורך ב 4 שתלים להשלים את השינים הללו. אבל במקרים בהם יש עצם רחבה וגבוהה וניתן לבצע שתל רחב וארוך הרי שבכזה מקרה ניתן להסתפק בשני שתלים - גם עבור שלוש שיניים. במידה והעצם צרה או נמוכה והשתלים שניתן יהיה להשתיל יהיו קצרים וצרים , במקרה כזה רצוי לבצע 3-4 שתלים . הדבר דומה לבניה של בית- כאשר יש עמודים רחבים ועמוקים ניתן להסתפק בפחות עמודים לעומת עמודים דקים ורדודים. מקווה שהייתי לעזר :-)

 • + הוסף תגובה
שאלה בקשר לסילונית שירה 04/05/2020 12:46
 • הומלץ להשתמש בסילונית בנוסף לחוט דנטלי ומי פה רציתי לשאול מה ההבדל בין הסילוניות ומה עוזר יותר לדלקות חניכיים?

 • + הוסף תגובה
האם סילונית טובה לניקוי שיניים ? ואיזה סוגי מתזי מים דנטליים יש ומה ההבדלים בינהם ? ד"ר ניצן שלזינגר 12/05/2020 01:39
 • שיר שלום, במקרים של מחלות חניכיים ו/או שיקום על גבי שתלים, רצוי להשתמש במתז של מים , המים המותזים בלחץ נכנסים למקומות שמברשת רגילה אינה יכולה להכנס ובכך מנקים היטב את המקום. ההתזה עושה 3 פעולות - ניקוי , עיסוי של רקמה החניכיים ועידוד זרימת דם (ובכך מעודדים ריפוי) וכן סילוק תאים מתים מן המקום. ישנם בשוק סוגים שונים של מתזים דנטליים - המתזים נחלקים ל3 קבוצות: 1, מתזים אשר מחברים ישירות לברז . 2.מתזים אשר מתחברים למקור שמל ואת המים ממלאים לתוך מיכל- המתזים הללו דורשים שקע חשמלי. 3. מתזים נטענים אר אינם צריכים להיות מחוברים כל הזמן לחשמל בדומה לטלפון נטען - ויש להם מיכל אותו ממלאים במים או כל נוזל שטיפה שרוצים (ובלבד שלא יהיה עם אלכוהול על מנת שלא ייבש את הגומי והפלסטיק) אני מעדיף את הסוג הנטען שכן אינם דורששים כל הכנה והם ניידים כך שניתן לקחת אותם גם כאשר יוצאים מן הבית לטיול. וכן יש להם אופציה של התזה בפולסים ( כמו גם לסוג המתחבר לחשמל) דבר שהופך את ההתזה ליותר אפקטיבית . החסרון של המכשירים הללו הוא בכך שיש להם מיכל יחסית קטן . נרא לי שהיתרונות גדולים מן החיסרון הזה. מקווה שהייתי לעזר :-)

 • + הוסף תגובה
לרופאים בתחום שתלים דנטליים

הצטרפו לאינדקס הרופאים!