עמוד הבית > פורומים > התמכרויות

פורום התמכרויות

הודעה
מחבר
תאריך / שעה
אני בטוח שאני לא אלכוהוליסט רון 22/10/2013 13:48
 • אני איש עסקים מצליח (או לפחות הייתי כזה עד לאחרונה). במסגרת העבודה שלי נאלצתי להתחיל לשתות אלכוהול איכותי בכל מיני פגישות בחו"ל וגם בארץ. לצערי השתייה תפסה אותי ואני מוצא את עצמי שותה יותר ויותר, אשתי כועסת עלי, עשיתי כמה תאונות ויש ימים שאני מתקשה ממש לתפקד. אני בטוח שאני לא אלכוהוליסט. אני לא שותה כל יום וגם לא שותה מהבוקר, אך אני מרגיש שאני מאבד את הבלמים. מה אפשר לעשות?

שתייה בעייתית דר' סרג'יו מרצ'בסקי 24/10/2013 09:48
 • תודה שפנית אלינו וכל הכבוד למודעות העצמית ולהיותך מספיק גבר כדי לאפשר לעצמך לשמוע בקול אשתך. ובכן יש חדשות טובות ויש חדשות לא טובות בפינו: החדשות הלא טובות היא שכנראה אתה סובל מבעיה הנקראת "שתייה בעייתית". החדשות הטובות היא לא בהכרח תצטרך לוותר לחלוטין על שתיית אלכוהול ושקיימת אפשרות להיעזר על ידי טיפול תרופתי בתוספת של שיחות קצרות ללמוד לשתות בצורה מתונה. מידע נוסף באתר של מרפאת היבטים. בקיצור- רוץ לטיפול משולב: תרופה עם טיפול קצר מועד בשיחות.

הבן שלי מבלה שעות במשחקי רשת תמר 21/10/2013 11:48
 • הבן שלי מבלה שעות על גבי שעות במשחקי רשת והוא כמעט ולא יוצא מהחדר, בקושי אוכל כאשר הוא משחק וגם לא פוגש חברים, אלא אם זה קשור למשחקים. הוא בן 16, מאד מאד חכם ונבון. הוא תלמיד מצטיין. לבית ספר הוא ממשיך ללכת, אך יש לי הרגשה שגם שם הוא מוצא את הדרך לשחק, אני לא בטוחה. מה לעשות?

הבן מבלה שעות במשחקי רשת דר' סרג'יו מרצ'בסקי 22/10/2013 13:47
 • תודה שפנית לפורום שלנו והעלית בעיה חשובה מאד. לצערי אני לא יכול להרגיע אותך ועלי לאשר את העובדה שיש סימנים מאד מדאיגים בהתנהגות של בנך. מה שאפשר לעשות זה לחשוב ולתכנן את הדרך שבה תגשי אליו כדי לעורר את מודעותו לבעיה. חשוב שתעשו מבצע משפחתי, תתייעצי עם בני המשפחה הקרובים אליך וביחד חשבו כיצד לגשת אליו ולהסב את שומת לבו לדאגה שלכם. בודאי שהוא יזלזל ויגיד שזה שום דבר. אז תוכלו להפעיל את התכניות שתכננתם. חשוב לא להופיע מולו בצורה "היסטרית", להדגיש את העובדה שאתם מכבדים את מה שהוא עושה, אך "מבקשים ממנו לדבר על זה". אם אתם מתקשים להתארגן לקרת מבצע פסיכולוגי כזה, אפשר לקבל עזרה של אנשי מקצוע שמתמצאים במתן סיוע למשפחות. גם במרפאת היבטים קיים שירות כזה. בהצלחה.

חבר שלי רוצה שאעשה איתו קוק במיטה סיוון 20/10/2013 09:16
 • החבר שלי משתמש בקוקאין לעיתים קרובות הוא טוען שהחוויות המיניות שלו הן משופרות תחת שימוש בקוקאין ודורש ממני להצטרף אליו בשימוש כדי לשפר את חיי המין שלנו. מה דעתכם?

חבר שלי רוצה שאעשה איתו קוק במיטה דר' סרג'יו מרצ'בסקי 20/10/2013 14:10
 • תשובה: תודה שפנית לפרום ותודה על הנחישות שלך לעמוד על שלך ולשמור על נפשך. החבר שלך צודק, לצערנו. קוקאין משפר את החוויה המינית, לפחות רוב האנשים שמתמשים כך מדווחים. אך זאת שאלה של מחיר. קוקאין הוא סם מסוכן ביותר אשר ממכר מבחינה פסיכולוגית בצורה קשה. המשתמשים בקוקאים סובלים ממגוון בעיות: מצבים פסיכוטיים בזמן שימוש בחלק מהמקרים, דיכאון קשה ביותר בזמן הפסקת השימוש וגם אובדן פרופורציות לחיים ולהנאה, אחרי שחווים חוויות תחת שימוש בקוקאין, החיים והחוויות הרגילות מאבדות מהברק שלהם בהשוואה לחוויה תחת השפעת קוקאין. בעקבות השוואה זאת, אנשים ממשיכים להשתמש ומעלים את תדירות ומינון השימוש. את לא יכולה לדעת האם את תשמשי פעם אחד, תיהנו וגמרנו, או שמע תתפסי במעגל של התמכרות שעלול להרוס את חייך. תאמיני שראיתי את חייהן של הרבה בחורות נהרסות עד לירידה לעיסוק בזנות כדי לממן שימוש בקוקאין.

התמכרות להרואין נוח 13/10/2013 13:17
 • אני סובל מהתמכרות להרואין, הייתי בהרבה גמילות ולפעמים הצלחתי להיות נקי למשך כמה חודשים אבל תמיד חוזר לשימוש. כאשר אני לא משתמש מרגיש חלש ומדוכא ואני לא מסוגל לסבול את זה. עכשיו העובדת הסוציאלית רוצה לשלוח אותי לקהילה טיפולית לשנה. מה לעשות?

התמכרות להרואין דר' סרג'יו מרצ'בסקי 15/10/2013 11:07
 • תודה שפנית אלינו לפרום. השאלה שלך היא חשובה ונוגעת לאלפי אנשים הסובלים מבעית ההתמכרות לחומרים אופיאוידים. התשובה לשאלתך היא חד משמעית: כל ארגוני הבריאות בעולם, לרבות ארגון הבריאות העולמי של האומות המאוחדות אחידים בדעתם שאדם אשר סובל מהתמכרות להרואין או אופיאואידים אחרים ולא הצליח להיגמל בניסיונות חוזרים, הטיפול המומלץ ביותר עבורו זה טיפול תרופתי על ידי סובוקסון או מתדון. חלק מהמחקרים מראים שתוספת של שיחות גם יכול לעזור, אך הטיפול העיקרי הוא הטיפול התרופתי. תחת טיפול במתדון או סובוקסון האדם מרגיש טוב, מתפקד היטב ויכול להשתקם לחלוטין.

התמכרות לקניות מילי 16/10/2013 11:25
 • אני מכורה לקניות. הכנסתי את עצמי ואת ההורים שלי להוצאות ולהלוואות ואני לא יודעת מה לעשות. לפחות עכשיו אני מוכנה להודות בהיותי מכורה, אבל זה עדיין לא עוזר לי.

התמכרות לקניות דר' סרג'יו מרצ'בסקי 20/10/2013 09:16
 • תודה שפנית אל הפורום שלנו וכל הכבוד על האומץ להודות. התמכרויות התנהגותיות כמו התמכרות למין, קניות, משחקי מחשב וכדומה, הן התמכרויות לכל דבר. כיוון שאין עדיין מספיק ידע אודות השפעה של טיפולים תרופתיים הטיפול הקיים והיעיל הוא הטיפול הפסיכולוגי, בעיקר הטיפול ההתנהגותי. חשוב מאד שתכנסי למסגרת טיפולית הכוללת עריכת חוזה ברור לגבי מה מותר ומה אסור, פיקוח מוחלט על אמצעי תשלום ואשראי ותוך כדי התהליך עבודה על יכולת הוויסות הרגשי שלך בעזרת הטיפול. אפשר גם לנסות טיפולים תרופתיים העוזרים להתמכרויות אחרות ולראות העם הם מקלים על דחפי הקניה שלך באופן אישי. את יכולה לשקול גם הצטרפות לקבוצה של עזרה עצמית. בהצלחה וחשוב שתדעי שגם לאחר שתצליחי לשלוט בעצמך ולחזור לקנות בצורה נורמטיבית, אליך להמשיך לשמור על עצמך למשך כל חייך כי להתמכרויות נטייה בולטת לחזור לאחר תקופות של "גמילה".

סובוטקס לגמילה מחשיש? יניב 15/10/2013 11:10
 • אני מעשן קנביס על צורותיו כבר שנים רבות. אני רוצה להפסיק כי אני מרגיש שאני די מחוק בגלל זה. שמעתי שאפשר לקחת סובוטקס כדי להיגמל מהחשיש. האם זה נכון?

סובוטקס לגמילה מחשיש - בשום פנים ואופן דר' סרג'יו מרצ'בסקי 16/10/2013 11:22
 • תודה שפנית לפורום, שאלה חשובה ותשובה קצרה ופשוטה: לא, חס וחלילה, בשום פנים באופן, שלא תעז!!!!! אני מקוהה שהתשובה ברורה ועכשיו לחדשות בהרחבה: אין טיפול תרופתי העוזר לגמילה מקנביס. אפשר לתת טיפולים תומכים כגון טיפול נגד חרדה אם יש התקפי פאניקה או נגד דיכאון אם מתעורר דיכאון, אך אין שום טיפול תרופתי שמכוון ישר לגמילה או לתחליף של קנביס על צורותיו. במקרה של התמכרות כזאת הטיפול הקיים, בינתיים, הוא הטיפול הפסיכולוגי התומך, לרבות טיפול משפחתי ושיקומי.


הצטרפו לאינדקס הרופאים!