עמוד הבית > פורומים > כאבים בכתף ובמרפק

פורום כאבים בכתף ובמרפק

דר' ירון סלע

דר' ירון סלע
ד"ר ירון סלע, מומחה בכירורגיה אורתופדית ומומחה בכירורגיה של כף היד. בעל תת התמחות בתחום הכתף והמרפק. ד''ר סלע הוא מנהל שירות כף היד ומרפק במרכז הרפואי האוניברסיטאי הלל יפה, כרופא כירורג אורתופד עוד...

הודעה
מחבר
תאריך / שעה
כאבים בכתף ועד לכף היד סימה 16/02/2020 12:31
 • מתישהו באמצע ינואר, החל כאב בזרוע ימין, בחלק העליון שקרוב לכתף. הכאב התעצם ומורגש בתזוזות שונות. לעתים מקרין למרפק ואף עד כף היד. לפעמים שומעת קליקים. לגמרי לא נעים. כואב... אגב, אין כל כאב בצוואר. צילום ע"ש צווארי - המבנה הגרמי של חוליות, מראה שינויים ניווניים ודיסקופתיים בגבהים שונים. צילום כתף - שינויים ניןןניים במפרק אקרומיו-קלוויקולרי (ACJ). ללא ממצא חבלתי גרמי ודאי. פרק הכתף ללא הסתיידות. אולטרה סאונד כתף שמאלית - הכל תקין. אולטרה סאונד - כתף שמאל (הכואבת): LONG TENDON OF BICEPS MUSCLE - הדגמה תקינה עם נוזל בכמות מינימאלית סביבו. TENDON SUPRASPINATUS - הודגמה הסתיידות באורך 0.23 ס"מ. נוזל בפרק הכתף - לא הודגם. ד"ר סלע, אני בת 60, בריאה, נכון שהרמתי משהו כבד כחודש לפני התחלת הכאבים הבלתי נסבלים, אך עד כדי כך? 10 ימים של 500 מ"ג כדורים, נובקו. לעת עתה אין שיפור. הכאב לא נעלם. האם צריכה בדיקות נוספות? מה יש לי? איך מחזירים את המצב לקדמותו? אודה לך מאוד מאוד על הכוונה.

 • + הוסף תגובה
תיקון טעות הקלדה סימה 16/02/2020 12:35
 • אולטרה סאונד כתף שמאל - הכל תקין ואולטרה סאונד כתך ימין, זו הכואבת. הזרוע...

 • + הוסף תגובה
הסתיידות בגיד SS דר' ירון סלע 16/02/2020 13:27
 • שלום רב סימה, ותודה על פנייתך ! ממה שתיארת יש רושם לבעיה בשתי גזרות נפרדות - צוואר וכתף. לרוב, אין בעיות בכתף כדוגמת (הסתיידויות ב גיד SS או דלקת סביב גיד LHB ) אשר גורמות לכאב מתחת למרפק/אמה וכף היד. לרוב מיקום זה יותר אופייני לבעיות ישירות באזורים אלו, או הקרנה עצבית מהצוואר. השילוב עם ממצאי צילום הצוואר שתיארת מעלים החשד . כמובן, שיש לבצע בירור צווארי מעמיק על ידי מומחה עמוד שדרה ובהתאם, להחליט על הצורך ב CT או MRI עמוד שדרה צווארי ובדיקות עצביות כדוגמת EMG-NCV. בנושא הכתף, יש להיבדק על ימי מומחה כתף. יש לראות את ממצאי הבדיקה הגופנית ולשקול טיפול בהתאם לממצאים. לעתים, מנסים זריקה מקומית לכתף. לעתים פיזיותרפיה ורפואה משלימה בנוסף, נותנות מזור מסוים. יש לשקול האם לבצע הדמייה נוספת לכתף לפי החלטת מומחה הכתף בבדיקתו הגופנית. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף ועד לכף היד דר' ירון סלע 16/02/2020 13:27
 • שלום רב סימה, ותודה על פנייתך ! ממה שתיארת יש רושם לבעיה בשתי גזרות נפרדות - צוואר וכתף. לרוב, אין בעיות בכתף כדוגמת (הסתיידויות ב גיד SS או דלקת סביב גיד LHB ) אשר גורמות לכאב מתחת למרפק/אמה וכף היד. לרוב מיקום זה יותר אופייני לבעיות ישירות באזורים אלו, או הקרנה עצבית מהצוואר. השילוב עם ממצאי צילום הצוואר שתיארת מעלים החשד . כמובן, שיש לבצע בירור צווארי מעמיק על ידי מומחה עמוד שדרה ובהתאם, להחליט על הצורך ב CT או MRI עמוד שדרה צווארי ובדיקות עצביות כדוגמת EMG-NCV. בנושא הכתף, יש להיבדק על ימי מומחה כתף. יש לראות את ממצאי הבדיקה הגופנית ולשקול טיפול בהתאם לממצאים. לעתים, מנסים זריקה מקומית לכתף. לעתים פיזיותרפיה ורפואה משלימה בנוסף, נותנות מזור מסוים. יש לשקול האם לבצע הדמייה נוספת לכתף לפי החלטת מומחה הכתף בבדיקתו הגופנית. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כאב בתף ימין ובזרוע היד יפית 12/02/2020 22:31
 • באולטרסאונט כתף אובחן supraspinatus קרע בעובי מלא ברוחב 0.7 ס"מ. מה זה אומר? והאם יש טיפול מלבד ניתוח? ואם כן איזה טיפול ותרופה שמרגיעה?

 • + הוסף תגובה
כאב בכתף ובזרוע הימנית דר' ירון סלע 13/02/2020 10:37
 • שלום רב יפית, ותודה על פנייתך ! המידע שספקת הוא כה מינימלי, שאין לי אפשרות להגיב אליו במקצועיות. הרי על מנת לקבל החלטה על אופן הטיפול, יש צורך לקבל מידע על מהות הבעיה. מידע בסיסי אודותייך - גיל, בריאות כללית, משך התלונה, מה גרם לה, מה הטיפול שבוצע עד כה, מי בדק אותך עד היום (רופא משפחה או אורתופד או מומחה כתף?) , מה הבירור שבוצע מעבר ל US ? האם בוצע צילום רנטגן- מה הודגם בו? האם נשלחת לבירור מעמיק יותק כדוגמת MRI ? האם טופלת בנוגדי דלקת פומיים או בזריקה ? האם בוצעה פיזיותרפיה ו/או רפואה משלימה כלשהי ? כל מה שרשמת זה חלק מפענוח בדיקת ה- US, אשר מציגה קרע בעובי מלא אך קטן ברוחבו , בגיד הסופרה ספינטוס (שהוא אחד מתוך ארבעת גידי השרוול המסובב). ההתייחסות הנכונה לטיפול בקרע זה, מצריכה מענה על שאלותיי ועל עוד שאלות נוספות שלא פירטתי. אשמח לעזור, בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף dk2609 10/02/2020 13:35
 • שלום רב !!! לאחר כאבים בכתף במשך כחודשיים ביצעתי U.S. התוצאה: SUPRASPINATUS TENDON - היפואקוגני בלתי אחיד עם נוזל מסביב בשליש העליון הודגמו מספר הסתיידויות בגודל עד 0.3 ס"מ SUBSCAPULRARIS TENDON - בלתי אחיד היפואקוגני עם נוזל מסביב בכמות קטנה בשליש אמצעי הודגם קרע חלקי באורך 0.3 ס"מ אשמח לדעת טיפול מומלץ

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף דר' ירון סלע 11/02/2020 13:23
 • שלום רב, ותודה על פנייתך ! לאור העובדה שאינני יודע דברים בסיסים אודותיך, ברמה הבסיסית של - מינך, גילך, בריאותך הכללית, משך התלונות, מה הטיפול שבוצע עד כה, מי בדק וטיפל עד כה? ועוד ועוד, קצת קשה לי לייעץ. אשמח לעזור ולייעץ באופן ישיר לאחר בדיקה גופנית יסודית לכתף. ניתן להשיגני בקלות. כל שאוכל לומר, זה שיש לפי ממצאי ה US, סיבה מאד ברורה לתלונות המתוארות של כאב והגבלה תפקודית בכתף. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כאב במרפק כתוצאה מחבלה(חייל) ליאור 10/02/2020 16:42
 • לפני כחודשיים נפלתי על המרפק כאשר התחלתי בריצה ונפלתי מרגל של אדם אחר על המרפק. אני הרגשתי כאב משהו כמו שלושה ימים ולאחר מכן לא הרגשתי כלום. כשחזרתי מקורס חובשים לפני שלושה שבועות אני סובל בכאב נסבל כאשר אני נכנס למצבים בנשק והכאב הולך ומתגבר עם הזמן. לפני שבועיים עשיתי מיפוי עצמות היה רשום לי שיש לי שבר מאמץ או כתוצאה מחבלה בדרגה 3 בעצם הקונדיל. עוד חודש אני מסיים הכשרה בתור לוחם ואני לא רוצה שיפרישו אותי עכשיו בסוף, האם אני יכול לחכות עם זה או שאני חייב לטפל בזה כבר עכשיו. חשוב לציין שאני מזיז את הזרוע בצורה מלאה עם טיפה כאב.

 • + הוסף תגובה
כאב במרפק כתוצאה מחבלה דר' ירון סלע 11/02/2020 13:20
 • שלום רב ליאור, ותודה על פנייתך ! השלוב של: 1. סיפור של חבלה, 2. בבחור צעיר ובריא, 3. ומשך הזמן הרב שחלף מהחבלה עם המשכות הכאב- כל אלה "מדליקים נורה אדומה" . המלצתי לברר הנושא אצל מומחה בתחום. חשובה בדיקה גופנית יסודית למרפק. יש לשקול צילום ו US למרפק, מעבר לבדיקת המיפוי שביצעת. מיפוי זו בדיקה רגישה, אך לא ספציפית לבירור מהות הבעיה. במידה תחפוץ בעזרה ישירה, אוכל לבדוק אותך ולכוונך בצורה יעילה יותר. אני זמין מחוץ לפורום. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
בת 38 מיכל 02/02/2020 20:26
 • שלום רב, אני אתחיל בכך שאני חולת לופוס מאובחנת מ2015 עם Apla, דקלת פרקים, אסטמה, שני אירועי ברכיאל פלקסיטיס בכתף, אני מאוד רזה (176 ס"מ על 55 ק"ג) מסת שרירים נמוכה. כאבים בכתף עוד מתקופת הברכיאל, ב2015 התחילו כאבים בלתי נסבלים בכתף, עשיתי זריקת קורטיזול, פיזיותרפיה, הידרותרפיה, שוב פיזיותרפיה והמון משככי כאבים במהלך השנים שמפריעים לתפקוד. היום אני משתמשת בקנאביס רפואי. אני גם עושה כושר לפי מיטב יכולתי עם משקולת של ק"ג אחד עד לטווח התנועה. הממצאים בסריקת mri: ממצאים: המפרק האקרומיו- קלביקולרי מודגם תקין. מודגם נוזל בכמות קטנה בבורסה הסוב -אקרומיאלית מודגם קרע בעובי מלא של גיד הסופראספינטוס באזור אחיזתו אל הגבשושית הגדולה בקוטר 3 מ"מ במישור הקורונלי ( חתך 13 סדרה 3 ) ובקוטר 6 מ"מ בציר הסגיטלי ( חתך 28 סדרה 5 ) קדמית לקרע הנ"ל מודגם גופיף היפואינטנסי העשוי להתאים להסתיידות בקוטר 8 מ"מ במישור הקורונלי ( חתך 11 סדרה 3 ) ובקוטר 6 מ"מ בציר הסגיטלי ( חתך 27 סדרה 5) . לא הודגמה רטרקציה של הגיד או הסננה שומנית משמעותית של השריר שאר הגידים המסובבים מודגמים תקינים. אין עדות לאותות חריגים במרקם השרירים המחשידים לדנרבציה גיד הביצפס מודגם שמור. הלברום מודגם תקין. מודגם נוזל תוך פרקי בכמות פיזיולוגית. מודגמים אותות תקינים מלשד העצמות, ללא עדות לשברים או בצקות. בסיכום: קרע בעובי מלא קטן של גיד הסופראספינטוס להמשך מעקב אני סובלת כבר המון שנים, ואין ברצוני או ביכולתי הנפשית לספוג עוד כאבים. במיוחד בלילות ובבקרים. האם אני מועמדת טובה לניתוח? לתשובתך אודה.

 • + הוסף תגובה
קרע בעובי מלא בסופרה ספינטוס דר' ירון סלע 09/02/2020 12:11
 • שלום רב מיכל, ותודה על פנייתך! קראתי בעיון את פנייתך. אני מברך אותך על פנייה מפורטת ואני מעודד את שאר ציבור הפונים לייצר פניות באיכות דומה. זה נכון, חסרים לי ממצאי הבדיקה הגופנית של הכתף, על מנת להבין יותר לעומק את מצבך, אך גם בלעדיהם, אוכל לענות לך בלקוניות, שכן, את "קנדידט" לגיטימי לשקול התערבות ניתוחית. השילוב של גילך הצעיר והעובדה שהקרע בעובי מלא ולא עובי חלקי מעודדים לכיוון התערבות יותר פולשנית מאשר זריקות קורטיזון ופיזיותרפיה, במיוחד לאור העובדה שאת אלו כבר ניסית תקופה ארוכה, ללא הטבה מהותית (להבנתי). כמו כן , ביצעת כבר MRI אשר יעיל יותר מ US לדוגמה. MRI זו בדיקה רגישה מאד, והממצאים אובייקטיביים וברורים. כל המשפטים מעלה היו תאורטיים ולא לגופו של מקרה מכיוון שלא פגשתי אותך. במידה ותחפצי בעזרה רפואית ישירה, אשמח לספקה במפגש ולא מעל "דפי האינטרנט". אאחל לך בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כתף- כאבים ומגבלת תנועה דנה 06/02/2020 21:27
 • שלום ד"ר, כבר חודשים שסובלת מכאבים בכתף ימין,כאבים שנמשכים עד לכף היד, תחושה של הירדמות היד. לא יכולה להזיז את היד באופן מלא וחלק. בנוסף יש לי 2 בלטי דיסק בצוואר. השבוע עברתי US ואלה התוצאות: הדגמת גיד ה biceps בתוך ה-Bicipital groove הודגמה אי סדירות של הגיד. אין עדות סונוגרפית לקרע. הודגם נוזל מסביב לביצפס ומספר הסתיידויות גסות. לטרלית הודגמו גיד ושריר ה- supraspinatus. הודגמה אי סדירות של הגיד. בשליש האמצעי הודגמו שני קרעים, אחד חלקי באורך כ 0.8 ס"מ והשני מערב כחצי מעובי הגיד באורך 0.6 ס"מ. הודגם תפליט סובדלתואידי. אני בת 48. אשמח להסבר מה התוצאות אומרות, איך מטפלים במצב כזה? האם ניתן לריפוי? מה עליי לעשות עם הממצאים הללו? בתודה רבה מראש, דנה.

 • + הוסף תגובה
כתף- כאבים ומגבלת תנועה דר' ירון סלע 09/02/2020 11:56
 • שלום רב דנה, ותודה על פנייתך ! הצגת כאן 2 בעיות שכיחות ובלתי תלויות זו בזו. מחד, בעיה צווארית, כגורם לכאב המקרין לאורך היד עם רדימות ונימולים/זרמים. מצב זה מצריך התייחסות מומחה עמוד שדרה, וניתן לפנות באתר זה לפורום המתאים העוסק בעמוד השדרה. מאידך, ממצאי US המדגימים פתולוגיות בגיד הארוך של הבייספס וגיד סופרה ספינטוס. השאלה הנשאלת היא האם הממצאים ב US מקריים ולא קשורים לתלונותיך. כדי לענות על שאלה זו, אני זקוק לבדוק אותך ולעבור ביסודיות על הבדיקות שביצעת ולהכיר אותך לעומק בשלל שאלות שכעת אינני יודע את התשובות עליהן. ממצאי בדיקה גופנית ממוקדת לצוואר ולכתף, הנם חיוניים ביותר. תשאול רפואי הכולל את עיסוקך, גילך, בריאותך הכללית, אופי הכאב ומיקומו, הטיפול שבוצע עד כה, ועוד ועוד , יכול במקצת להאיר על הבעיה ודרכי הפתרון. אני נפגש עם שלל אנשים אשר ממצאי ה US שלהם דומים לשלך, וכלל אינם כאובים או מוגבלים בתפקוד הכתף. במידה ותחפצי, אשמח לעזור ישירות בנושא הכתף. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
שבר מייסון 2 עם תזוזה קלה ספי אוחיון 21/11/2019 00:49
 • שלום לפני שבוע וחצי נפלתי על יד שמאל במיון אמרו לי שזה שבר מיסון 1 שמו לי תחבושת אחרי יום בלבד לא הצלחתי לעמוד בכאבים הלכתי שוב למיון אורטופד שונה אמר לי שזה מיסון 2 שם לי סד גבס אחרי התייעצות שלו עם מומחה כף יד אמר טיפול שמרני לעוד 10 ימים אחי שאני כבר עם 7 יום עם הסד וללא תזוזה סך הכל אני צריך להיות עם הסד 17 ימים השאלה שלי זה קודם כל אני עדייין מרגיש נפיחות באיזור הפגוע והשאלה שלי עד כמה זה חמור כי המומחה כף יד ראה גם את צילומי הct ועדיין בחר טיפול בסד תודה מראש

 • + הוסף תגובה
שבר מייסון 2 עם תזוזה קלה דר' ירון סלע 21/11/2019 07:46
 • שלום רב ספי, ותודה על פנייתך ! מצבך ברור לי היטב, אולם אני מוגבל ביכולת לעזור לך ישירות ללא בדיקתך הישירה ומעבר ישיר על הצילום רנטגן ובדיקת ה CT. השאלה שלך מאד ברורה והתשובה אליה מאד ברורה -אך מחייבת מפגש. אינני יכול לדעת האם אכן השבר הוא מייסון 1 או 2 או אף חמור יותר..., ללא התבוננות בצילום. אני ממליץ לך להיבדק על ידי מומחה בתחום לקבלת המשך הנחיות על הטיפול בתקופה הקרובה. (החלטות כגון - מועד הורדת הקיבוע, מועד התחלת טיפול שיקומי במרפק, ועוד ועוד). בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
שבר עם תזוזה בראש הרדיוס איזבלה 08/02/2020 19:58
 • היי ספי רצתי לדעת מה עשית בנידון כי גם אני באותו מצב

 • + הוסף תגובה
שבר עם תזוזה בראש הרדיוס דר' ירון סלע 08/02/2020 20:10
 • שלום רב איזבלה, ותודה על פנייתך! בפורום זה, אין יכולת יעילה של תקשורת בין הפונים השונים. אני בספק גדול לגבי סיכויי חשיפת פנייתך לספי, שלא לדבר, על הסיכוי שהוא יגיב בפועל. אשמח לעזור, כפי שהצעתי לפני כ- 3 חודשים לספי. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
פעילות ספורטיבית לרות הסתיידות בכתף רונן 30/01/2020 10:57
 • שלום דר׳, כבר כשנה שאני עם כאבים בכתף המגבילים את תנועת היד. ״הפרה״ של המגבלות מלווה בכאבים חדים שחולפים לאחר מספר דקות/שעות. בבדיקת אולטרסאונד נמצאה הסתיידות קטנה בכתף (3 מ״מ על SSP). אני חי עם זה (בא והולך) אך רוצה לדעת אם מומלץ להגביל את התנועה, על מנת לא להגיע לכאב, או שמא תנועתיות יכולה לעזור בריפוי, בדגש על פעילות ספורטיבית שעלולה להכאיב. תודה.

 • + הוסף תגובה
פעילות ספורטיבית למרות הסתיידות בכתף דר' ירון סלע 02/02/2020 09:43
 • שלום רב רונן, ותודה על פנייתך ! מצבך שכיח ביותר. אנשים רבים חיים עם ההסתיידויות בשלום. פעמים רבות, ללא כל סימפטומים. יש טענות לכך שעומס יתר יכול להיות גורם סיכון, אך הביסוס המדעי לכך קלוש. אינני יודע מה אבחנתך ולא עברתי על בדיקותך ולא בדקתי אותך, ולכן לא אוכל לייעץ לך באופן ישיר. על מנת לייעץ לך ישירות אני זקוק לכלל המידע האמור וזאת על ידי פגישה מתואמת בינינו. באופן תאורטי, תנועה חשובה למפרק ויש להימנע מהגבלת התנועה. אין מקום לשימוש במתלה ליד או קיבוע אחר. אינני ידוע אילו פעולות ספורטיביות אתה מבצע ומה הפעילות המכאיבה לך. יש להיות קשוב לגוף ולא להילחם כאב, אלא לנסות להימנע מלהגיע אליו. אשמח לעזור, בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
ניתוח לחיבור גיד הבייספס למרפק דבי 29/01/2020 15:39
 • נאמר לבני כי ייתכן שיצטרכו בניתוח להשתיל חתיכת גיד כדי להאריך אותו, וכדי שניתן יהיה לחבר אותו חזרה למקומו באיזור המרפק. באיזה גיד ישתמשו לצורך ההשתלה?

 • + הוסף תגובה
ניתוח לחיבור גיד הבייספס למרפק דר' ירון סלע 30/01/2020 07:41
 • שלום רב דבי, ותודה על פנייתך ! לא אתייחס לסוגיה האם צריך ניתוח או לא צריך, כיוון שאין לי פרטים. אתייחס רק לשאלה הספציפית ששאלת - במצבים שונים, לא ניתן לתפור קרע בגיד בצורה ישירה (עקב זמן רב שחלף, קיצור וקונטרקטורה של הרקמות, איכות לא טובה של הגיד ועוד ועוד סיבות) במקרים אלו, ניתן להשתמש בשתל גיד. השתל יכול להיות מהגוף של המנותח או מ"בנק רקמות". דוגמאות הם גיד אכילס מבנק רקמות, או גיד מאזור הירך (סמיטנדינוזוס) או גיד תלת ראשי במרפק. יש אפשרויות נוספות. כמובן, שיש לשאול את המנתח במה הוא בוחר. בהצלחה !

 • + הוסף תגובה
בדיקת us כתף קרין 28/01/2020 08:09
 • היי ברצוני לדעת מה הפירוש של חלק מתוצאת הבדיקת דימות שעשיתי : לא נראה נוזל בכמות משמעותית סביב גיד הביצפס או בבורסה סובדלטואיד-סובאקרומיום

 • + הוסף תגובה
בדיקת us כתף דר' ירון סלע 28/01/2020 11:40
 • שלום רב קרין ותודה על פניתך ! אינני יודע דבר אודותיך. העתק הבדיקה (החלקי) ששלחת, בעיקר מעיד על "מה אין" , אך אינו מציין מה יש. האם היו ממצאים (בעייתיים) נוספים בבדיקה. כשיש דלקות ופתולוגיות סביב הגידים, לרוב הן מתבטאות בנוזלים מוגברים. אצלך אין נוזלים, ולאור זאת, זה מידע מעודד. מעבר לכך, אינני יכול לתרום לך, ללא מידע נוסף. אאחל לך בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף קרין 28/01/2020 11:49
 • יש לי כאבים בכתף ימין כ3-4 שבועות , אני עובדת בסביבת קור ועובדת פיזית עם הידיים לרוב עושה תנועה אחת שחוזרת על עצמה .. בהתחלה היו לי כאבים עזים בכתף ולכן נחתי בבית מספר ימים לאחר שרמת הכאב ירדה , שבתי לעבודה ושוב הכאבים חזרו (מדובר בכאב שלא מאפשר להזיז את היד) פניתי לאורתופד שההמליץ לי על כדורי ארקוקסיה נטלתי את הכדורים עד לסיום במקביל לא עבדתי ונחתי בבית אך הכאב לא עבר במלואו ובכל זאת שוב שבתי לעבוד וכך גם שוב רמת הכאב עלתה ניגשתי שוב לאורתופד וקיבלתי הפנייה לרנטגן ואולטראסאונד והבדיקות יצאו תקינות ושתיתי גם רוקסט פלוס אך גם זה לא עזר , האם יש לך המלצה או חוות דעת בנושא ?

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף דר' ירון סלע 29/01/2020 12:50
 • תודה על העדכון בנושא. מה ממצאי הבדיקה הגופנית ? האם יש נוקשות בתנועה ? לדוגמה, לעתים יש כתף קפואה ובבדיקות כמו רנטגן ואולטרסאונד אין ממצאים פתולוגים. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כתף מאור 24/01/2020 20:00
 • היי אני חייל קרבי, לעיתים רחוקות קורה לי שהכתף יוצאת ואז אני מחזיר אותה לבד, זה מלווה בכאב אבל לא נוראי. בשבועיים שלושה זה קורה ממש בכל פעם שאני מרים את היד מעל גובה כתף. הייתי רוצה לדעת מה אתה משער שזה יכול להיות ואם אצטרך ניתוח?

 • + הוסף תגובה
כתף דר' ירון סלע 26/01/2020 09:34
 • שלום רב מאוד, ותודה על פנייתך! מצבך אינו נדיר. פעמים רבות שומעים תלונות מסוג זה בקרב חיילים קרביים. האם יש לך גמישות יתר ידועה במפרקים השונים בכלל ובכתפיים בפרט? למידע זה יש חשיבות רבה, לגבי אופן הטיפול בך. האם בעבר פרקת את הכתף "פריקה מלאה" שחייבה החזרתה במיון על ידי אורתופד ? או שמא, תמיד מדובר ב"תתי פריקות" הנוצרות "ספונטאנית" וגם נעלמות עצמאית. האם מדובר בבעיה בשתי הכתפיים או רק באחת? האם חבלה החלה את סיפור אי היציבות בכתף או ללא חבלה? מה מצב בריאותך הכללי? האם יש בעיות רפואיות אחרות? אילו טיפולים בוצעו לכתף עד היום ? האם נבדקת על ידי מומחה כתף בעבר? אילו בדיקות הדמייה בוצעו עד היום לכתף ? נא נסה לענות על השאלות על מנת להתקדם בהמלצות. בכל מקרה, המצלות ישירות לגבי הכתף שלך, אפשריות רק לאחר בדיקה גופנית ישירה. אשמח לעזור. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
קרע שגריר הפקטורליס בן 21/01/2020 23:42
 • שלום דר' סלע, לפני כ 3 שבועות במהלך אימון חזה הרגשתי מתיחה מאוד חזקה ביןמהחזה לכתף ימין. לאחר מספר ימים הופיע שתף דם על החלק הפנימי של הזרוע. החזה התנפח ובתוך החזה יש תחושה של גוש. בדיקת US לא הראתה פגיעה ברצועות והאורטופד שלח אותי ל MRI חזה, זרוע וכתף שהן שתי בדיקות נפרדות. הבדיקה מתוכננת לעוד חודש. יש לי מספר שאלות ברשותך: 1. באילו מקרים הטיפול הוא שמרני ובאילו נדרש ניתוח? 2. האם הטיפול השמרני מאפשר לחזור לאותה פעילות וכוח שהיו לפני הפציעה? 3. בגלל שמכון ה mri מבצע את הבדיקות בנפרד וזה יכול להיות בהפרש של חודש, איזה בדיקה היית ממליץ לבצע ראשונה כדי שהרופא יוכל לדעת האם מדובר בקרע מלא או חלקי? דרך אגב, האם יש דרך לדעת האם הקרע הוא חלקי או מלא ללא mri? 4. מתי במקרים אלה ניתן לחזור לפעילות בצורה הדרגתית? תודה מראש על התשובה.

 • + הוסף תגובה
קרע שגריר הפקטורליס דר' ירון סלע 23/01/2020 07:40
 • שלום רב בן, ותודה על פנייתך ! פציעתך שכיחה באופן יחסי. בשנים האחרונות, כשפעילות חדר הכושר הפכה יותר ויותר פופולארית. אנו רואים מצבים מסוג זה בתדירות גבוהה. אימון חזה עם משקלים גבוהים מעלה הסיכון לקרעים בשריר הפקטורליס מייג'ור. הקרעים לעתים בסיבי השריר ולעתים בגיד עצמו. יתכן קרעים חלקיים או מלאים. לאורך דפי הפורום תוכל למצוא מספר התכתבויות בנושא. הנזק אינו רצועתי כפי שרשמת בבדיקת ה US. הנזק יכול להיות בשריר או בגיד. בדיקת MRI ללא ספק, יעילה ואיכותית יותר בהגדרת הנזק. והעובדה שנשלחת למספר בדיקות, מעידה על רצינות הרופא במציאת האבחון הנכון. מצער שלוקח זמן כה רב, והייתי מנסה להקדים הבדיקה בכל דרך אפשרית. 1. ככלל, לרוב מנסים טיפול שמרני בפציעות מסוג זה ולא "רצים" לניתוח. במידה ומדובר בנזק לסיבי השריר, בוודאי שאין מקום להתערבות ניתוחית. איננו תופרים סיבי שריר. הסיבים והקרע מצטלקי בסופו של דבר עם השארות של פגם אסתטי (אם בכלל). תלוי בגודל הנזק. במידה ויש קרע בגיד עצמו. השאלה האם יש גם שבר תלישה מהעצם באזור הקרע או רק קרע בגיד. כמו כן תלוי בפרמטרים של המטופל - גילו, מצבו הרפואי, הצרכים שלו מהכתף/זרוע ושריר החזה, עיסוקו וגורמי סיכון לקרעים נוספים בעתיד. אלו חלק מהפרמטרים המכתיבים את המחשבה של הרופא האם להמליץ על ניתוח או לא. אני חוזר ואומר, במידה וזו פגיעה מבודדת ואין נזקים נוספים המחייבים ניתוח, לרוב , הניסיון שלא לגשת לחדר ניתוח. 2. שאלה טובה. כל מקרה לגופו. תלוי במטופל ובמוטיבציה שלו לשיקום. תלוי במידת הנזק והאם הביולוגיה של המטופל מספיק טובה להתאוששות מלאה. לרוב, יתכן רגישות ומעט חולשה בשריר בצד הפגוע. ההיגיון הבריא אומר - לא לאתגר יותר מידי את האזור, כי לעולם הוא לא יהיה "חדש" . נוצר נזק ויש לשמור ולגונן על האזור (במובן ההתנהגותי/מניעתי). 3. יש חשיבות בעיקר לבדיקת שריר הפקטורליס מייג'ור המודגים ב MRI בית החזה לכיוון הזרוע. יש קושי לתת תשובה וודאית לגבי עובי הקרע רק מהבדיקה הגופנית. תשובה וודאית, בוודאי שלא ניתן לתת רק מהבדיקה. 4. כך או כך, ניתן לחזור באופן הדרגתי. הדגש הוא על הדרגתיות והורדת עצמות לפי כאב ולפי משך הזמן שחלף מאז הפתיעה. בכנות מלאה, לא הייתי מאתגר את השריר יתר על המידה כעקרון התנהגותי בהמשך הדרך. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
קרע שגריר הפקטורליס בן 23/01/2020 09:10
 • דר' שלום, ותודה רבה על התגובה המהירה ומקצועית. ראשית לפי המלצתך אנסה להקדים את בדיקת ה MRI ככל שניתן. לגבי החזרה לפעילות, מתוקף תפקידי אני מחויב לרמת כשירות פיזית מסוימת ועלי לחזור לרמה זו על מנת להמשיך לעבוד בתפקיד, לכן חשוב לי להגיע להחלמה טובה ככל שאפשר. אני מצרף כאן את תוצאות בדיקת US ואשמח לחוות דעתך על הבדיקה. שוב תודה רבה ואני מעריך מאוד את עשייתך מען ה"פצועים" כאן. TENDON BICEPS סיבים המשכיים , הודגם נוזל בכמות קטנה בשרוול הגיד, ללא עדות לקרע או דיסלוקציה. TENDON SUBSCAPULARIS ב.מ.פ., ללא עדות לקרע. TENDON SUPRASPINATUS הודגם קרע חלקי באורך 6.0 ס"מ עם נוזל בכמות קטנה בשרוול. BURSA SUBACROMIAL לא מעובה, ללא נוזל. JOINT ACROMIOCLAVICULAR ב.מ.פ. TENDON INFRASPINATUS ב.מ.פ. TENDON MINOR TERES ב.מ.פ. ללא עדות ל GANGLION SUPRACLAVICULAR MUSCLE DELTOID ב.מ.פ. מבנה גרמי תקין.

 • + הוסף תגובה
קרע שגריר הפקטורליס דר' ירון סלע 23/01/2020 09:16
 • תודה על העדכון. מצורף כאן פענוח של בדיקת US כתף. בדיקה זו אינה מתייחסת לשריר בית החזה. בבדיקה מודגם נוזל מעט מוגבר סביב הגיד הארוך של שריר התאומים (בייספס). יש לבצע בדיקה גופנית לברר קורולציה קלינית. אינני יודע האם יש לך רגישות על ה LHB (גיד הארוך של הבייספס) כמו כן יש קרע חלקי בגיד הסופרה ספינטוס. רשום 6 ס"מ !!! וזה לא סביר לטעמי. סבירות גבוהה שמדובר ב 6 מ"מ, וזו רק שגיאת דפוס. התייחסות לקרעים חלקיים ב SS נידונה כה רבות בעמודים הקודמים כאן, שבקלי קלות תוכל, בן, לקבל אינפורמציה ואת גישתי בנידון. אינני יודע, ללא בדיקתך הישירה, האם יש הקשר בין הממצאים המתוארים בפענוח הסונוגרפי, ובין המציאות. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
פגיעה מורכבת בכתף רוני רמון 21/01/2020 00:37
 • שלום ד"ר לפני כחצי שנה עברתי תאונת דרכים קשה במהלכה נחבלתי קשה בכל פלק גופי הימני. בכתוצאה מהתאונה אובחנתי עם קרע מלא דרגה 1 רחוב 8 מ"מ בגיד ה - SSP, ובנוסף אובחנתי עם תסמונת תעלה קארפלית בכף יד ימין אחרי שבר בנוויקולר. לפני כשבוע המליצו לי לעיבור EMG גפיים עליונות כחדש לפגיעה במקלעת הברכיאלית. התוצאה היא Prolonged distal latency of RT MEDIANUS. RT Axillary Neuropathy חשוב לציין כי עברתי פיזיותרפיה אינטסיבית ואף הידרותרפיה, בנוסף מטופל בכדורים רבים במרפאת כאב ואף עברתי סדרת זריקות בלוק חסם עצבי לכתף הפגועה ללא שיפור. בנוסף, ישלי מגבלה בכתף בהרמה ובהזזה לאחור וכאבים חזקים דמויי צביטה/דקירה בכל עת בכתף. מה דעתך מה אתה ממליץ מה לעשות אני סובל נורא ועבר המון זמן. אני אמור להתחיל שיקום בבית חולים שיקומי רעות בקרוב. אני אבוד עצות. לא יודע מה לעשות עם הכתף.

 • + הוסף תגובה
פגיעה מורכבת בכתף דר' ירון סלע 23/01/2020 07:48
 • שלום רב רוני, ותודה על פנייתך ! צר לי לקרוא על מצבך. אכן הרושם מדבריך שנוצר נזק באנרגיה גבוהה לגופך. יתכן מתיחה לעצבים באזור הכתף ומקלעת עצבית ופריפרית יותר ביד. ויתכן ונוצר נזק לרקמות הרכות לרבות הגידים. אינני יודע עליך דבר, לרבות גיל, ומצב הרפואי בטרם התאונה והאם היו תלונות עצביות או בכתף בטרם התאונה. האם החבלה רק החמירה תלונות ישנות, או שכל התלונות הופיעו רק לאחר התאונה ? מצב מורכב מסוג זה מחייב בדיקת מומחה כתף וכף היד. יש לבצע בדיקה יסודית ולהחליט האם יש מקום לבדיקות עזר נוספות. האם ביצעת MRI לכתף או אולטרסאונד? האם ביצעו EMG חוזר לביקורת. יש מקום להשוות בין בדיקה ראשונה ובדיקה נוספת, על מנת לראות דינמיקה, לחיוב או לשלילה, בין הבדיקות העצביות. אשמח לעזור באופן ישיר. אתה מוזמן לפנות אלי ישירות. דרך הפורום אינני יכול לספק טיפול רפואי. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כאבים ונפיחות בעצם הבריח דינה 21/01/2020 10:57
 • שלום רב, לפני כשנה סבלתי מכאבים ונפיחות באזור עצם הבריח לפעמים קצת למטה ולפעמים קצת יותר מעלה עשיתי מיפוי עצמות סיטי חזה אולטרסאונד כל הבדיקות תקינות לאחר הפוגה של מספר חודשים (שבהם נמצא כי יש לי דלף של שתלי סיליקון והסרתי השתלים) שוב אני סובלת מאוד מהכאבים מה אפשר לעשות? אודה לתשובתך

 • + הוסף תגובה
כאבים ונפיחות בעצם הבריח דר' ירון סלע 21/01/2020 13:12
 • שלום רב דינה, ותודה על פנייתך ! אשמח לעזור, אך לאור הנתון שציינת בפנייתך, ללא בדיקתך יהיה לי קושי רב לכוונך. יש סבירות לא קטנה, שבעייתך לא ב"עולם האותופדי" אלא בעולם "הכירורגי". אולם, כיוון שיש אבחנה מבדלקת לבעיות סביב עצם הבריח, שכן קשורות לתחום האורתופדי, ראוי להיבדק על ידי מומחה כתף (אני או אחר...) על מנת לשלול כיוון זה, ולהתמקד בתחום הכירורגי (לאחר ניתוח השתלים שעברת, ולאחר מכן הדלף, והוצאתם...) אאחל לך בריאות שלמה, ובמידה ותחפצי בעזרתי הישירה, אשמח לעזור מחוץ לפורום- את מוזמנת ליצור קשר. בהצלחה !

 • + הוסף תגובה
יצירת קשר דינה 21/01/2020 13:23
יצירת קשר דר' ירון סלע 23/01/2020 07:41
 • באתר זה, ובאתרים אחרים, ישנם דרכי התקשרות ישירה. הפורום אינו הכתובת הראויה לכך. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף. ריקי יפה 21/01/2020 18:06
 • שלום. בבדיקת אולטרסאונד של כתף ימין נמצא: Biceps Muscle ng Tendon OfL0.- נוזל בכמות בינונית, במקום אנטומי,אין לראות קרע. האם אפשר לקבל הסבר קצר- מה יש לי? בתודה, ריקי יפה.

 • + הוסף תגובה
כאבים בכתף. דר' ירון סלע 22/01/2020 11:51
 • שלום רב ריקי ותודה על פנייתך ! אין לי פירוט ריקי על תלונותיך ועל ממצאי הבדיקה הגופנית, ולכן אין לי יכולת להסביר מה יש לך. העתקת תשובת US, אינה מספקת להסביר לאדם מה בעייתו הרפואית. מעבר לכך, גם העתקה המילים באנגלית אינה ברורה ולקוייה בשגיאות. רשום שאין קרע- ורשום שיש נוזל . כדי להבין את האסוסיאציה לקליניקה שלך, יש לבדוק אותך ולראות האם למילים אלו יש "אחיזה במציאות", או שהן לא רלוונטיות כלל. בריאות שלמה, ובמידה ותרצי שאבדוק אותך, אשמח לעזור . יום נעים.

 • + הוסף תגובה
ניתוח כתף הפוכה-הפעלה מיידית חוה 20/01/2020 09:07
 • שלום רב, הומלץ לי על ניתוח כזה שלאחריו מתחילים בפיזיותרפיה. אני מעונינת לקבל מידע ממי שעבר ניתוח כזה. בתודה ובברכה. חוה

 • + הוסף תגובה
REVERSE SHOULDE PROSTHESIS - "החלפה הפוכה" של הכתף (משתל "הפוך") דר' ירון סלע 20/01/2020 09:17
 • שלום רב חוה, ותודה על פנייתך! אני מקווה שציבור הקוראים יפגין היענות לבקשתך ויחווה את דעתו בנידון. בריאות שלמה ובהצלחה !

 • + הוסף תגובה
כאב בכתף לאחר מאמץ שלומי 18/01/2020 01:35
 • שלום דר'. אני על סף ייאוש ואנסה לתמצת עד כמה שניתן. אני בן 33, מתאמן בשנתיים האחרונות בחד"כ, וכבר שנים שאני סובל מכאבים חדים בכתף לאחר אימון משקולות או לאחר עבודה פיזית ממושכת עם הידיים. לאחר צילום US נאמר לי שיש לי הסתיידויות זעירות בגיד, הייתי אצל אורתופדים שאמרו שאין קרע ושלחו אותי לפיזיותרפיה, עשיתי טיפולי פיזיותרפיה (כולל US) ותרגילים לחיזוק שרירי השרוול המסובב, וכלום לא עזר. לבסוף יצאתי מהאורתופד עם מרשם לכדורים נרקוטיים נגד הכאבים. קשה לי להבין את זה שאין טיפול לזה? ויותר מזה, אני מרגיש שהם לא עלו על הבעיה במדויק. תיאור הכאב: לאחר כמה שעות של אימון משקולות בתרגיל דחיקת חזה למשל, או כל אימון כתפיים ואפילו שכיבות שמיכה, מגיע כאב תופת לכתף כאילו ננעצת לתוכה סכין ובקושי מצליח להזיז את היד ולפעמים הכאב אפילו מונע ממני להירדם בלילה. מיקום הכאב: בכתף הקדמית, לפי הפיזיותרפיסט מדובר בסאבסקפולריס. ולעתים גם בכתף האחורית. עוד נתונים: אין הגבלה בתנועות היד למעט כשאני שם את היד מאחורי הגב ומנסה להרים אותה כמה שיותר אז יש הבדל משמעותי בין שתי הידיים כך שהיד התקינה מגיעה הרבה יותר גבוה לכיוון העורף. אם אני לא מאמץ את הכתף אין כאבים בכלל אך מספיקה תנועה מסוימת כמו להישען עליה כדי שאתפתל מכאבים. השאלות שלי הן, מזה יכול להיות? אם דלקת, אז מתי היא עוברת אם בכלל? איזה בדיקות עוד אני יכול לעשות? ואיך אני מטפל בזה? האם יש דרך לדעת שהבעיה היא אכן בסבסקאפולריס ולא בלברום למשל? תודה מקרב לב!

 • + הוסף תגובה
תיאור מדוייק של מצבי במשך שנתיים אביבה בללטי 18/01/2020 07:38
 • מזדהה עם כל מילה תיאור מדוייק על מה שעובר עליי במשך שנתיים

 • + הוסף תגובה
כאב כרוני בכתף דר' ירון סלע 19/01/2020 11:07
 • שלום רב אביבה, ותודה על פנייתך ! כמובן, ואין לי פירוט על מצבך, ואינני יכול לכוונך... אולם, במידה ותחפצי בעזרה ישירה ממני, לאור משך הרה של תלונותיך, אשמח לעשות זאת, מחוץ ל"דפי הפורום". בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כאב בכתף לאחר מאמץ דר' ירון סלע 19/01/2020 11:12
 • שלום רב שלומי, ותודה על פנייתך ! אשמח לעזור באופן ישיר, על מנת לתת פתרון למצבך. בשלב ראשון, הייתי נמנע מפעילות פיזית הגורמת לך לכאב. זה שלב ראשוני בכל טיפול. בשלב שני, במידה והבדיקות דימות (אולטרסאונד וצילום ) שביצעת, כבר ישנות, הייתי מבצע בדיקות עדכניות ומשווה אותן לישנות. חשוב מאד לבצע בדיקת כתף יסודית על ידי מומחה כתף. האם נבדקת על ידי מומחה כתף עד היום ?במידה ולא, מומלץ, על מנת לקדם מצבך... האם עברת זריקה לכתף ? מעבר לצילום ואולטרסואנד, במידה ומומחה הכתף מתרשם שיש צורך, ניתן לבצע בדיקת MRI לכתף הנותנת מידע רב על הרקמות "הרכות" הכתף. בכל מקרה, במידה ולא נטלת נוגדי דלקת, ובמידה ואין לך אלרגיות לקבוצת תרופות זו, ובמידה ואין סיבות רפואיות אחרות אשר מונעות לקיחתם, הייתי מעדיף ניסיון טיפול בתרופות נוגדי דלקת במקום נרקוטיקה... במידה ותחפוץ בעזרתי הישירה, אשמח לספקה ... (מחוץ לפורום). בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
שבר בעצם הבריח מאיר 07/01/2020 21:05
 • היי דוקטור,לפני שבועיים וחצי שבתי את עצם הבריח הומלץ לי עי שני חוות דעת על טיפול שמרני,היום עשיתי צילום רנטגן ועדיין לא רואים סימנים של איחוי,רציתי לדעת אחרי כמה זמן בערך מתחילים לראות איחוי

 • + הוסף תגובה
שבר בעצם הבריח דר' ירון סלע 08/01/2020 11:56
 • שלום רב מאיר, ותודה על פנייתך ! לוקח זמן לראות איחוי בעצם הבריח. מספר שבועות בממוצע. לא מפתיע ששבועיים אחרי השבר טרם רואים איחוי, ולכן יש מקום לאופטימיות. אינני יכול להתייחס לגופו של מקרה כי יש סוגים שונים ורבים של שברים בעצם הבריח. קצב האיחוי וסיכויי האיחוי (כי לעתים יש מצב של אי חיבור בשבר) - מאד תלויים במיקום בעצם. האם במרכז העצם או באחד הצדדים שלה. וכמו כן, אופי השבר- רוחב או אלכסוני או מרוסק עם מספר "פרגמנטים" ומידת התזוזה משפיעים על קצב האיחוי. כמו כן, אופי המטופל עצמו (צעיר מול מבוגר, בריא מול סובל משלל מחלות רקע, ועוד פרמטרים שונים, משפיעים על קצב האיחוי) אינני מכירך, ובמידה ותרצה עזרה ישירה, אשמח לספקה מחוץ לפורום. אתה מוזמן לפנות אלי. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כרע בכתף יניב 08/01/2020 09:06
קרע בכתף דר' ירון סלע 08/01/2020 11:52
 • שלום רב יניב, ותודה על פנייתך ! במידה ואתה זקוק לעזרתי הישירה, הפורום אינו הכתובת הנכונה. אתה יותר ממוזמן לפנות אלי ישירות ולא דרך הפורום. אשמח לעזור. יום נעים

 • + הוסף תגובה
ציסטה בכתף יונתן 17/10/2017 23:49
 • כתוצאה מחבלה במהלך משחק כדורסל יש לי כאבים בכתף. ממצא הMRI ארתרוגרפיה : ללא קרע בלברום,שני מוקדים ציסטיים קטנים בקוטר כ4 מ"מ גובה 11 מ"מ , כנראה ציסטות פרילברליות . הגידים ללא קרע,מסת שרירי השרוול המסובב תקינה. מה משמעות הממצא?

 • + הוסף תגובה
ציסטות פרי לברליות דר' ירון סלע 22/10/2017 15:45
 • שלום רב יונתן ותודה על פנייתך ! קשה לי לענות במדויק מבלי לראות בעיניי הממצאים ב MRI. במידה ואין כאבים ואין הגבלה בתנועה ומצבך השתפר מאז החבלה. הרי שההתייחסות למצבך ,קרוב לוודאי, תהיה טיפול שמרני. במידה ויש כאבים והגבלה בתפקוד, המצב שונה. ציסטות לבראליות הן דבר שכיח, מדובר בנוזל המצטבר כ"שק" סביב הלברום. לעתים ללא חבלה ולעתים לאחר טראומה. ציסטות יכולות לגדול ולעתים ללחוץ על עצב מקומי עם השלכות של חולשה ודלדול שרירי RC (סופרה-ספינטוס ואינפרה-ספינטוס). במידה והMRI תקין ומצב הכתף תקין - הייתי עוקב בלבד. במידה ויש כאבים - פנה למומחה הכתף ששלח אותך לבדיקת ה MRI ובקש התייחסותו לממצאים. בהצלחה רבה !

 • + הוסף תגובה
חדר כושר צסטות בכתף 07/01/2020 19:33
 • שלום דר ירון סלע , מצאו לי לפני כשנה בערך ציסטה בכתףבגודל של 4 סמ בערך , לאחר דגימה של mri . ורציתי לשאול אם זה אפשרי לי להיכנס לחדר כושר ולהתאמן , למרות שיש לי את זה בכתף ?

 • + הוסף תגובה
פעילות בחדר כושר דר' ירון סלע 08/01/2020 11:50
 • שלום רב ותודה על פנייתך ! מאד קשה לי לייעץ רפואית ללא בדיקה גופנית, הרי כל מטרתי היא לספק תשובה נכונה ולא מוטעת. אין לי מידע מספק על מנת לעזור. MRI זו בדיקה חשובה ורגישה לזיהוי פתולוגיות בכתף ויש זוגי ציסטות שונות. לא ראיתי הבדיקה ולכן לא אוכל להתייחס לממציאה. איכן הציסטה ממוקמת ? האם יש ממצאים נוספים? מה התלונות הקליניות ? מה הטיפול שבוצע עד כה? מי בדק והמליץ על MRI - האם מומחה כתף ? מה המצב הבריאותי הכללי? ישנם שלל שאלות שצריכות להישאל לפני ההמלצה לחזור לחדר כושר או לא. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
לרופאים בתחום כאבים בכתף ובמרפק

הצטרפו לאינדקס הרופאים!