עמוד הבית > פורומים > הסרת משקפיים בלייזר

פורום הסרת משקפיים בלייזר

ד"ר אריאל ונדר

ד"ר אריאל ונדר מומחה בהסרת משקפיים בלייזר
ד"ר אריאל ונדר מבכירי המנתחים בתחום תיקון הראייה. מומחה לדלקות ומחלות אוטואימוניות בבית החולים תל השומר. מכהן כמנהל הרפואי של iClinic, המרכז הרפואי לתיקון הראייה בלייזר. ד"ר אריאל ונדר ביצע עד עוד...

הודעה
מחבר
תאריך / שעה
שאלות חשובות מאוד מאוד אסתר 03/01/2019 22:58
 • נמצאתי מתאימה לניתוח האינטראלאסיק עם קרנית בעובי 550 מיקרון. מאז יש לי חששות רבים, בעיקר בעקבות הקריאה המרובה שלי באינטרנט. רציתי בבקשה לשאול אותך כל מיני דברים שלא ברורים לי ב100 אחוז. 1. האם בניתוח האינטראלאסיק המתלה שנוצר לא נסגר לגמרי גם לאחר שנים? האם המתלה יכול לא להתאחות בכלל? 2. האם בניתוח זה הקרנית לא מתרפאה גם לאחר שנים? 3. האם נמצא קשר ישיר או עקיף בין ניתוחי הלייזר לבין נזקים בטווח הארוך כגון: מחלות עיניים- גלאוקומה, קרוטוקונוס, ניוון רשתית..., ושלא נדע עיוורון. (הפחד שלי מהניתוח הוא בעיקר היעדר המידע והידע לטווח הרחוק של כ40 50 שנים). מקרי הרשלנות הרפואית ומערכת בתי המשפט מעידה על מקרים קיימים. הכיצד? האם הוכח שאין קשר ישיר או עקיף? האם ניתן להתחייב שלא יווצר מצב של עיוורון גם בעתיד (עשרות שנים לאחר הניתוח)? 4. האם לאחר הניתוח לא ניתן להיחשף לשמש גם בטווח הארוך? 5. אם המספר שלי עלה ב9 חודשים האחרונים ברבע מספר וחצי צילינדר האם זה נחשב עדיין יציב? 6. האם בכלל ישנם סיכונים לטווח הרחוק? 7. האם נמצא קשר ישיר או עקיף בין ניתוחי הלייזר לבין היחלשות חלקי העין עם השנים? הרשתית, הקרנית, עצבי העין, כמות תאי האנדותל וכו'.. האם הניתוח מעודד ומגביר את היחלשותם? 8. האם בניתוח זה עובדים רק על הקרנית? 9. האם ניתוח זה נחשב כניתוח תוך עיני? 10. אם העין מזדהמת. מתי זה כבר לא מסוכן לאחר הניתוח? 11. האם לאחר הניתוח ניתן לעבוד שעות רבות מול מחשב? 12. אם המספר חוזר לאחר מספר שנים. ניתן יהיה להרכיב עדשות מגע בחזרה? 13. מה מסוכן יותר או מה עדיף יותר, עדשות מגע יומיות או ניתוח לייזר וספציפית שיטת האינטראלאסיק. (כמובן בהיבט והשלכות לטווח הרחוק).? 14. האם חודש לאחר הניתוח העין חוזרת לעצמה וניתן להיות רגועה שהעין שלי היא ככל עין שלא נותחה וחזרה להיות רגילה? ניתן לבצע פעילויות יומיומיות ללא חשש ? כמו זרם חזק על העיניים במקלחת, שפשוף העיניים, איפור כבד, קרמחם בעיניים? תודה רבה על ההיענות, וסליחה על ריבוי השאלות. שיהיה לך יום מקסים!

 • + הוסף תגובה
שאלות לפני טיפול להסרת משקפיים ד"ר אריאל ונדר 15/04/2019 01:25
 • שלום אסתר הטיפול להסרת משקפיים בלייזר הוא מהבטוחים שיש ברפואה ובכלל. יחד עם זאת יש לו לעיתים תופעות לואי ולעיתים רחוקות סיבוכים. יש הבדלים בין PRK לבין אינטראלסיק ובין אינטראלסיק לבין LASIK בשיטת iQ המבוצע אצלנו. שהוא מאד בטוח ועם מעט תופעות לואי. לפי כמות השאלות נראה לי שיש לך חששות רבים. במידה וטרם עברת את הטיפול, את מוזמנת אלינו לבדיקה ושיחה, ננסה לעזור לך להתגבר על החשש ולעבור את הטיפול, שישפר משמעותית את איכות החיים שלך. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
תיקון יתר תמי 03/01/2019 22:58
 • שלום רב, שמי תמי . מלפני כשנה עברתי ניתוח לייזר בשיטת אינטראלאסיק. סבלתי מקוצר ראייה (2.75, 3.25) עם צילינדר מאוד נמוך. היום כשנה לאחר הניתוח אני סובלת עדיין מיובש משמעותי בעיניים וכן מקושי בראייה לקרוב (מחשב, קריאה וכו'). אני רואה מטושטש מקרוב יש לי +3 בשתי העיניים. קיים קושי רב בתפקוד היומיומי. המנתח אמר שמדובר במקרה של "תיקון יתר". אני די מיואשת. האם "תיקון היתר" נבע מטעות של המנתח/מדידות לא מדויקות? כיצד ניתן לשפר את המצב? ומהן ההשלכות הצפויות לי לעתיד (קראתי שחולים עם תיקון יתר הם בסיכון גבוה יותר לפיתוח בעיות עיניים)? תודה מראש, תמי

 • + הוסף תגובה
תיקון יתר לאחר אינטראלסיק ד"ר אריאל ונדר 15/04/2019 01:13
 • שלום תמי תיקון יתר כ"כ משמעותי כמו אצלך - דורש תיקון. שנה לאחר הניתוח זה הזמן התאים לתיקון. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
ניתוח עיניים אינטארלסיק לימור 03/01/2019 08:48
 • עברתי לפני כשבוע ניתוח לייזר בשיטת האינטארלסיק ואני עדין רואה מטושטש ולא טוב, האם זה יחלוף או שזה מעיד שהניתוח לא צלח.אשמח לקבל תשובה

 • + הוסף תגובה
ראייה מטושטשת לאחר טיפול באינטראלסיק ד"ר אריאל ונדר 15/04/2019 01:08
 • שלום לימור במידה והתופעות עדין קיימות את מוזמנת לשאול שוב. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
בת 26 יש לי שאלה לוברבום 31/12/2018 20:23
 • שלום אני בת 26 לאחורנה עשיתי אולטרהסאונד עיניים שהעובי גלגל העין הוא 23.5 עין ימין 22.5 עין שמאל הרופא אמר לי לחזןר עם זה לרופא עיניים בקופץ חולים האם במצב כזה זה נקרא תקין אני בת 26 שסובלת מקוצר ראיה גבוה שבעבר התייעצתי עם כמה רופא עיניים שאאמרו לי לעשות או השלתל עדשה או קרוסלינקינג מה עלי לעשות מחכה לתשובה מהירה תודה רבה

 • + הוסף תגובה
שאלה - בת 26 ד"ר אריאל ונדר 15/04/2019 01:07
 • שלום גולדי כפי שכבר עניתי לך לא ניתן לתת תשוובות לשאלתך בפורום. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
התלבטות בין שתי שיטות לניתוח חנן 30/12/2018 18:15
 • שלום אני בן 26 ורוצה לעשות ניתוח להסרת משקפיים. נבדקתי במספר מקומות והמליצו לי על שתי שיטות - INTRALASIK או PKR (חיתוך או שיוף הקרנית). הקרנית שלי יחסית מאוד עבה (610 מיקרון). במקצועי אני אגרונום ונמצא הרבה בשמש, ואני מנהל אורח חיים פעיל וספורטיבי. מה אתה חושב שכדאי לי לעשות? המחיר לא רלוונטי, ותקופת החלמה קצרה זה לא מאוד חשוב. מה שבאמת חשוב לי זה הבריאות של העיניים ל*טווח הארוך*. אשמח להתייחסותך, תודה רבה!

 • + הוסף תגובה
? PRK OR LASIK ד"ר אריאל ונדר 15/04/2019 01:05
 • שלום חנן נראה לי שהטיפול המתאים לך הוא LASIK תשובה חד משמעית ניתן לתת לך רק לאחר בדיקת התאמה. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
לייזר להסרת משקפיים אורה 30/12/2018 14:41
 • שלום, אני רוצה לעבור בדיקת התאמה. אני ביום יום שמה עדשות מגע ואין לי בכלל משקפיים. אם אגיע לבדיקת התאמה ללא משקפיים כי אין לי. עדיין יקבלו ויבדקו אותי? תודה מראש

 • + הוסף תגובה
בדיקת התאמה לטיפול בלייזר למי שמרכיב רק עדשות מגע. ד"ר אריאל ונדר 15/04/2019 01:01
 • שלום אורה את יכולה להגיע לבדיקה עם עדשות מגע. לרוב זה אינו מפריע לדעת אם את מתאימה לטיפול. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
איך אפשר לשקם ולזרז את תהליך הריפוי בעין לאחר אינטאלאסיק? אורחת 30/12/2018 09:30
 • איך אפשר לשקם ולזרז את תהליך הריפוי בעין לאחר אינטאלאסיק? מדוע תהליך הריפוי בעין לוקח זמן? כמה זמן לוקח תהליך הריפוי בעין? האם כדור של 1000 מ"ג ויטמין C יכול לשקם את העין? האם קרנית העין יכולה להשתקם? איך אפשר לדעת אם התופעות יישארו לצמיתות? כי בדף של ההחתמה לניתוח לא כתוב שיהיה "טישטוש הילות, וסינוורים לצמיתות!!!! איך אפשר לחיות עם טישטוש הילות, וסינוורים לכל החיים לצמיתות? זה 100% נכות!!! לא הבנתי בכלל מה זה תהליך הריפוי בעין לאחר הניתוח? האם יש ש"טישטוש הילות, וסינוורים בגלל שהקרנית נחתכה ולא התרפאה?

 • + הוסף תגובה
האם ניתן לזרז את ההעלמות של אברציות אופטיות? ד"ר אריאל ונדר 15/04/2019 00:58
 • לא ממש תחליפי דמעות יכולים לעזור להפחית התופעות בעת השימוש בהן. עלי לציין שרמת ההפרעה שיש לך היא חריגה מאד. לא ניתן לעזור לך ללא בדיקה כדי למצוא מדוע יש לך הפרעות כ"כ משמעותיות. אם התופעות עדין נמשכות צרי איתנו קשר. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
מה זה אברציות אופטיות הנוצרית בשבירת קרני האור בגבול בין הקרנית שלוטשה לבין הקרנית שלא לוטשה? אורחת 30/12/2018 09:28
 • מדוע לאחר אינטרלאסיק הסיבה להופעת הילות או סינוור לא לגמרי ברורה? מה זה אברציות אופטיות הנוצרית בשבירת קרני האור בגבול בין הקרנית שלוטשה לבין הקרנית שלא לוטשה? כיצד זה חולף תוך מספר שבועות? האם הקרנית משתקמת כמו פצע? האם בניתוח הקרנית נפגעה כמו פצע והיא צריכה להשתקם? האם כשהקרנית נפצעה מהניתוח אז מופיע טשטוש ראייה הילות סביב מקורות אור ומריחה של אורות? האם כשהקרנית משתקמת אז איך הילות סביב מקורות אור?

 • + הוסף תגובה
מה הן אברציות אופטיות? ד"ר אריאל ונדר 15/04/2019 00:50
 • שלום רב אברציות אופטיות הן כל מה שגורם לאור שלא להיות ממוקד בצורה מושלמת. לא קיימת מערכת אופטית מושלמת לכל מערכת אופטית והעין היא כזו יש אברציות אופטיות. התוצאה היא שנקודת אור נראית מפוזרת או במילים אחרות - עם הילות הטיפול בלייזר גורם לאברציות אופטיות. בד"כ הן קלות ולא מורגשות כמעט. לעיתים רחוקות הן משמעותיות ומפריעות. עם הזמן וזה יכול לקחת לעיתים מספר חודשים הקרנית הופכת ליותר ויותר סדירה והאברציות פוחתות ולבסוף לרוב נעלמות. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
האם התופעות מהניתוח יכולות להישאר לצמיתות לכל החיים? אורחת 30/12/2018 09:26
 • הרופא אמר לי שכעיקרון התופעות שציינתי יכולות להשאר לצמיתות לאחר הניתוח. ברוב המקרים הדבר תלוי בתהליך הריפוי בעין לאחר הניתוח הלוקח זמן. איך אפשר לשקם ולזרז את תהליך הריפוי בעין לאחר הניתוח? מדוע תהליך הריפוי בעין לוקח זמן? כמה זמן לוקח תהליך הריפוי בעין? האם כדור של 1000 מ"ג ויטמין C יכול לשקם את העין? האם קרנית העין יכולה להשתקם? איך אפשר לדעת אם התופעות יישארו לצמיתות? כי בדף של ההחתמה לניתוח לא כתוב שיהיה "טישטוש הילות, וסינוורים לצמיתות!!!! איך אפשר לחיות עם טישטוש הילות, וסינוורים לכל החיים לצמיתות? זה 100% נכות!!! לא הבנתי בכלל מה זה תהליך הריפוי בעין לאחר הניתוח? האם יש ש"טישטוש הילות, וסינוורים בגלל שהקרנית נחתכה ולא התרפאה?

 • + הוסף תגובה
תופעות לואי לאחר טיפול בלייזר ד"ר אריאל ונדר 08/04/2019 23:45
 • שלום רב התופעות שאת מתארת אכן קשות ולא רגילות לכן לא ניתן לתת לך תשובה רצינית מבלי לבדוק אותך. עברו כבר 3 חודשים האם חל שיפור? במידה ואת עדין סובלת מהתופעות האלה צרי איתנו קשר לבדיקה ויעוץ. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
האם בגלל שהקרנית נפגעה אז אני רואה הילות סביב מקורות אור? ניצה 30/12/2018 09:23
 • שלום רב, עברתי ניתוח לייזר להסרת המשקפיים בשיטת האינטרלאסיק, אני מרגיש שאיכות הראייה ירדה מאוד אני רואה מטושטש בעיתון,במחשב,בטלוויזיה גם מרחוק וגם מקרוב אני רואה מטושטש. מה הגורם לראייה מטושטשת מקרוב לאחר אינטרלאסיק? האם אני צריך לקרוא ספר עם משקפי קריאה עכשיו? כי אני לא יכול לקרוא את האותיות הקטנות בעיתון. , ושאלה שנייה במיוחד בערב כשאני נוהג, אני רואה הילות , לדוגמא סביב אורות של רכב, סביב רמזורים, רציתי לשאול: מה הגורם לתופעה הזאת לאחר הניתוח? כיצד התופעה הזאת יכולה לעבור? האם יש טיפול שמטפל בתופעה הזאת? האם זה בגלל שהקרנית נפגעה נואשות מהניתוח אז אני רואה הילות סביב אורות של רכב סביב רמזורים סביב פנסי רחוב. ? מה הסיבה לכך מבחינת הקרנית או העיניים שאני רואה הילות סביב הכתוביות בטלוויזיה וסביב מקורות אור? אודה לתשובות

 • + הוסף תגובה
הילות סביב אורות לאחר טיפול אינטראלסיק ד"ר אריאל ונדר 08/04/2019 23:43
 • שלום רב התופעות שאתה מתאר אכן קשות ולא רגילות לכן לא ניתן לתת לך תשובה רצינית מבלי לבדוק אותך. עברו כבר 3 חודשים האם חל שיפור? במידה ואתה עדין סובל מהתופעות האלה צור איתנו קשר לבדיקה ויעוץ. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
האם יש ניתוח תיקון שמטפל בהילות סביב מקורות אור? ניצה 30/12/2018 09:14
 • שלום רב, עברתי ניתוח אינטראלאסיק לפני 3 חודשים אני רואה בוהק, הילה ונצנוצים מסביב למקור אור שהאור נמרח על פני היקף גדול בהרבה מאשר מקור האור. הבוהק קורה ביום ובלילה. לכל שלט נהיה עוד נפח, ולא ברור איפה הוא מתחיל ונגמר. יש לי נצנוצים מקור האור מתפרס ונהיה דמוי כוכב כאשר יוצאים מלא קרניים ממנו. תופעה זו קורת לי ביום ובלילה, כמובן שבלילה התופעה גרועה פי הרבה אך גם בחדרים עם תאורה חלשה ומעומעמת התופעה הזו קיימת. האם התופעות הללו נגרמו בגלל שהקרנית נפגעה? מה גורם לעיניים לראות הילות סביב מקורות אור? מה גורם לכך הראייה של אור שנמרח מסביב למקורות אור כמו הכתוביות בטלוויזיה שעם הילות מסביב האם התופעות הללו הן בגלל שבניתוח הקרנית נחתכה ויש עכירות או בגלל שהקרנית נהרסה? אני סובלת 3 חודשים של גיהינום אני לא יכולה לראות טלוויזיה כי הכתוביות מטושטשות במחשב הכל מטושטש בחוץ בחושך הכל על הילות סביב רמזורים סביב מנורות סביב פנסי רחוב הסבל הוא קשה מנשוא!!! האם יש ניתוח כזה שיכול לטפל בהילות טשטוש סינוורים לאחר אינטראלאסיק? האם יש ניתוח תיקון שמתקן הילות טשטוש סינוורים לאחר אינטראלאסיק?

 • + הוסף תגובה
הילות סביב אורות וראייה מטושטשת לאחר ניתוח אינטראלסיק ד"ר אריאל ונדר 08/04/2019 23:40
 • שלום ניצה התופעות שאת מתארת אכן קשות ולא רגילות לכן לא ניתן לתת לך תשובה רצינית מבלי לבדוק אותך. עברו כבר 3 חודשים האם חל שיפור? במידה ואת עדין סובלת מהתופעות האלה צרי איתנו קשר לבדיקה ויעוץ. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
ניתוח השתלת עדשה מיטל 18/02/2019 01:56
 • שלום, לאחר בדיקת התאמה נמצא שאינני מתאימה לניתוח לייזר הומלץ לי לבצע ניתוח השתלת עדשה. יש לי קרנית דקה (גנטיקה+ יתר פעילות בבלוטת התריס)והמספר שלי בשני העניים הינו +10. האם ניתוח השתלת עדשה הינו מסוכן יותר מניתוח לייזר? אם כן מדוע? בנוסף האם התהליך של ניתוח השתלת עדשה זהה לניתוח קטרקט (למעט הסרה של העדשה הטבעית של העין)? האם אתה/ רופאים אחרים במרכז הרפואי מבצעים ניתוח השתלת עדשה?

 • + הוסף תגובה
הסרת משקפיים אשר 13/02/2019 10:21
 • שלום רב גילאי:20 ברצוני לברר האם במספרים שיש לי שמונה וחצי בכל עין ע"י הטיפול אני לא יזדקק למשקפיים, וכן מה עלות הטיפול

 • + הוסף תגובה
תופעות לוואי שלא חולפות דנה 23/12/2018 22:13
 • כתבתם שתופעות הלוואי תופעות זמניות למרות שהתופעות הללו הינן לצמיתות. אני סובלת מתסמינים בלתי הפיכים כגון יובש בעיניים, הילות, סינוורים, בעקבות הכאבים והתסכול של אובדן הראייה. אני חצי שנה בדיוק לאחר אינטרלאסיק. אין לי עכשיו לא את העדשות ולא את המשקפיים אבל כל כך לא נוח לי וכואב לי בעיניים שאני מעדיפה להשאיר אותן עצומות. הכאבים כל כך עזים שאני רק מתפללת להחזיר את המשקפיים חזרה לפרצוף ולוותר על ה"תענוג" הזה של ראייה חדה ללא המשקפיים. אין באמת מדד כמותי שיכול לתאר את רמת האי נוחות והכאב שגרם לי הניתוח לייזר אני מרגישה כאילו דקרו אותי עם סכין בעין, הכאב תמיד שם. הטיפות עוזרות מעט אבל הכאב לא עובר . הניתוח שהיה אמור לתקן את הטשטוש ולגרום לי לראות בחדות עשה דווקא בדיוק ההפך. במקום לראות פרטים בחדות אני מבחינה בכך שחלק מהתמונה בעצם מחוקה, כאילו היא לא קיימת בכלל. לרגע רואים בחדות את האותיות הקטנות ופחות משנייה אחרי זה הכל מטושטש ולא מצליחה לזהות אפילו את האות הגדולה ביותר על הלוח אצל האופטומטריסט. הראייה לאחר הניתוח הראייה במצב גרוע יותר מלפני הניתוח! אני רואה בוהק, הילה ונצנוצים מסביב למקור אור שהאור נמרח על פני היקף גדול בהרבה מאשר מקור האור. הבוהק קורה ביום ובלילה. יש לי קשיים בנהיגה בלילה עד כדי כך שמשעה מסוימת אני לא יכולה לנהוג מחשש לחייהם ולחיי הסובבים. לכל שלט נהיה עוד נפח, ולא ברור איפה הוא מתחיל ונגמר. הקונוסים שמניחים למקרי חירום של תאונות או עבודות תשתית מחזירים לי כל כך הרבה אור עד כדי סינוור כאבי ראש ועצירות תכופות בצד הכביש על מנת לתת לעיניים מנוחה. יש לי נצנוצים מקור האור מתפרס ונהיה דמוי כוכב כאשר יוצאים מלא קרניים ממנו. תופעה זו קורת לי ביום ובלילה, כמובן שבלילה התופעה גרועה פי הרבה אך גם בחדרים עם תאורה חלשה ומעומעמת התופעה הזו קיימת. איך אפשר לטפל בתופעות הלוואי הנוראיות שנגרם לי מהניתוח לייזר?

 • + הוסף תגובה
ראייה מטושטשת כחצי שנה לאחר הטיפול באינטראלאסיק ד"ר אריאל ונדר 30/12/2018 01:00
 • שלום דנה התופעות שאת מתארת, ובעיקר בעוצמה שאת חווה אותן לא מוכרות לי. בכדי לנסות לעזור אני זקוק ליותר אינפורמציה, אני מניח שפנית למכון "עיניים" וקבלת מהם הסבר וטיפול. במידה ועדין נותרו לך שאלות ללא מענה מספק, כדאי לך לפנות להתייעצות נוספת. את יכולה להתקשר לטלפון הרשום מטה ולבוא לבדיקה והתיעצות אצלי. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
החלמה מניתוח PRK עדי 26/12/2018 10:47
 • שלום ד"ר עברתי ניתוח לייזר PRK לפני שבועיים, אציין שהיה לי מספר גבוה בסביבות 11. אני עדיין רואה מטושטש גם רחוק וגם קרוב. חזרתי לעבודה (בודקת תוכנה,אני עובדת מול מחשב 8 שעות) אך אני ממש מתאמצת ומגדילה את המסך למקסימום. האם התאמצות זאת עלולה להזיק לי ולגרום לניתוח להכשל? אשמח לתשובתך

 • + הוסף תגובה
החלמה לאחר PRK ד"ר אריאל ונדר 30/12/2018 00:37
 • שלום דנה ההחלמה לאחר PRK ממשוכת וחדות הראייה הסופית מושגת פעמים רבות לאחר מספר שבועות ויותר. בכל מקרה כדאי להיוועץ לגבי מצבך עם הרופא שטיפל בך. לאחר טיפול במספרים גבוהים כ"כ ב PRK את צריכה להיות במעקב במכון שבו טופלת לעיתים קרובות יחסית, בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
ניתוח לייזר בפעם השלישית סטודנט מוטרד 20/08/2014 16:34
 • שלום רב, עשיתי ניתוח לייזר פעמיים ובשני המקרים המס' חזר בהדרגתיות. יש לציין כי עשיתי בשיטת lasek. הרופא טוען שאולי בזמנו שעשיתי המס' שלי לא היה מספיק יציב. כיום, עברו 6 שנים מאז הניתוח האחרון ויש לי מינוס 2.5 בשני העיניים וצילינדר של -0.75. אני שוקל לעשות ניתוח נוסף בזמן הקרוב, בהנחה שהפעם המס' כן יציב, הנני כבר כשנה ורבע עם אותו זוג משקפיים. השאלה שלי מה הסיכון שאני לוקח כאן וכמו כן איך אפשר לדעת שהמס' לא יחזור שוב? הקרנית שי בעובי של 540 מיקרון. הרופא הציע הפעם לעשות בשיטת lasek cv. אשמח לשמוע גם קצת על יתרונות השיטה והאם שיטה זאת משמעותית עדיפה על פני ה -lasek הרגיל? תודה מראש!

 • + הוסף תגובה
האם אפשר וכדאי לעשות תיקון בפעם השנייה? ד"ר אריאל ונדר 21/08/2014 11:51
 • שלום סטודנט עיצה חד משמעית לא ניתן כמובן לתת ללא בדיקה אבל עקרונית ניתן לבצע תיקון נוסף. אני לא בטוח שלחזור על שיטת LASEK פעם שלישית יהיה הדבר הנכון, שכן יש סכנה של הופעת Haze. אילו היתה פציינט שלי, וכל הממצאים בבדיקה היו תקינים הייתי מציע לך תיקון בשיטת iQ. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
בירור נוסף סטודנט מוטרד 21/08/2014 15:27
 • קודם כל מודה לך על ההתייחסות והמענה. לא בטוח שהבנתי מדוע שיטת lasek פחות מתאימה, כמו כן אשמח להתייחסות ספציפית לשיטת lasek cv. ובמה שונה השיטה שאתה הצעת בהשוואה לשיטת ה- lasek? תודה מראש!

 • + הוסף תגובה
ברור נוסף ד"ר אריאל ונדר 22/08/2014 12:05
 • כדי לענות לך האם תוכל לומר לי איפה מציעים לך את שיטת Lasek cv ? ומה הסבירו לך לגביה עבורך ?

 • + הוסף תגובה
שאלה נוספת סטודנט מוטרד 23/08/2014 14:19
 • הדסה אופטימל. עד כה נותחתי בשיטת ה- lasek. והסבירו לי ששיטת ה- lasek cv אמורה להיות מדויקת יותר כיוון שלא מקלידים את הנתונים ידנית אלא בונים תוכנית אישית ע"י כך שהלייזר שולח קרן לעין וע"י ההחזרה שלו מקבלים נתונים נוספים אודות העין. אמורים להגיע לתוצאות טובות יותר. אציין שבניתוחים הקודמים אמנם לפני שהראיה שוב התחילה להתדרדר הגעתי למצב של 6:6 אך בלילה סבלתי מסינוורים (הילות). תודה מראש!!

 • + הוסף תגובה
שאלה נוספת ד"ר אריאל ונדר 25/08/2014 14:41
 • שלום סטודנט למיטב ידיעתי בהדסה לא עושים יותר מתיקון אחד בשיטת ה PRK. ו LASEK זה אותו הדבר אבל יתכן והמדיניות שונתה. מה זה CV תצטרך לברר שם לכל מכשיר לייזר יש תכונות אחרות ושמות אחרים לטכנולגיות שלהם. לגבי שיטת iQ - קרא באתר שלנו אבל זה לא רלוונטי כי לך יש אחריות בהדסה. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
שאלה סטודנט מוטרד 25/08/2014 18:29
 • אוקיי ולאור מה שסיפרתי איזו לדעתך השיטה שמתאימה עבורי מתוך השיטות הקיימות בהדסה אופטימל?

 • + הוסף תגובה
שאלה נוספת ד"ר אריאל ונדר 26/08/2014 11:37
 • ראה תשובתי הראשונה. הרופא בהדסה מכיר אותך שנים, הוא ידע לעשות עבורך את הטוב ביותר.

 • + הוסף תגובה
אחרי lasek יוסי 06/10/2014 09:04
 • שלום רב עברתי את הניתוח לפני כשבועיים ואני עדיין רואה קצת מטושטש. האם זה תקין? והאם ישנו סיכוי אמיתי שזה ישתפר?

 • + הוסף תגובה
ראייה מטושטשת שבועיים אחרי LASEK ד"ר אריאל ונדר 08/10/2014 16:31
 • שלום יוסי צר לי שעברת הטיפול עם החלמה קדה וממושכת. הראייה לאחר PRK מתיצבת בין שבועיים לחודשיים לאחר הטיפול. Lasek ו PRK זה אותו ניתוח. בכל מקרה שמשהו נראה לך חריג, עליך להוועץ עם הרופא שמטפל בך. חג שמח ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
הסרת משקפיים בלײַזר מני 15/12/2018 12:55
 • יש לי מספר 1.75 לראייה מקרוב האם אפשר לנתח ? מכיוון שהמספר קטן. ??

 • + הוסף תגובה
תיקון הראייה לקרוב ד"ר אריאל ונדר 30/12/2018 00:33
 • שלום מני בהחלט ניתן לפטור אותך ממשקפיים. צור איתנו קשר. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
הגבלות לאחר ניתוח לייזר אינטרלאסיק רעות 13/12/2018 07:24
 • יש לי שאלה חשובה מדוע כתוב ש"מתלה הקרנית שנחתך בניתוח אינטרלאסיק יכול לזוז גם אחרי שנה"? האם זה אומר שבמשך שנה אסור לשטוף את העיניים בזרם מים ואסור לגעת בעין ולשפשף את העין? ואסור לישון על הצד כשהכרית נוגעת בעין? במשך שנה צריך לישון עם המגיני עיניים? מה זה נכות למשך שנה מהפחד שמתחלה הקרנית יזוז וייגרם לי נזק בלתי הפיך? לא אמרו לי את זה לפני הניתוח אני ממש בהלם! אז ניתוח לייזר גורם למגבלה בעיניים לכל החיים? אי אפשר לחזור להיות כמו לפני הניתוח לשטוף את העיניים בזרם מים לנגב את העיניים לגעת בעיניים לשפשף את העיניים לגרד בעיניים לישון על העיניים בכרית? האם זה בגלל שהעין נחתכה בניתוח אז נהיה שריטות ורגישות בעיניים לכל החיים?

 • + הוסף תגובה
הגבלות לאחר אינטראלאסיק ד"ר אריאל ונדר 30/12/2018 00:31
 • שלום רעות בשיטת הטיפול שלנו iQ שהיא סוג של LASIK לא נתקלתי בתזוזה של המתלה למעט ביום הראשון שלאחר הטיפול, ואולי בשניים או שלושה מטופלים בתזוזה קלה ביום השני או בשלישי שלאחר הטיפול, כתוצאה מפגיעה במתלה ע"י קצה הבקבוק של הטיפות. אני ממליץ למטופלים שלי שלא לשפשף את העיניים בחודש הראשון שלאחר הטיפול. לגבי המהלך לאחר אינטראלסיק את צריכה לברר במכון "עיניים" בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
תוך כמה זמן הראייה מתייצבת לאחר ניתוח לייזר? שרה 12/12/2018 07:58
 • לאחר ניתוח אינטרלאסיק האם זה נורמאלי לראות מטושטש הילות סביב אור וסינוורים? האם זה חולף או נשאר קבוע לכל החיים? אני רואה הילות מסביב למקור אור , ומריחה של האור. את הכתוביות בטלוויזיה אני רואה כפול. הכי מפריע לי ההילות מסביב של מקורות אור ושהאור נמרח ומסנוור אותי. מדוע זה קורה לאחר אינטרלאסיק? האם יש דרך לטפל בזה? האם זה בלתי הפיך?

 • + הוסף תגובה
החלמה לאחר אינטראלסיק ד"ר אריאל ונדר 30/12/2018 00:23
 • שלום שרה ראי תשובותי לשאלות דומות בעמוד זה. לגבי תשובה ספציפית לבעיה שלך כדאי שתבררי ב"עיניים" מה הגורם לתופעות האלה אצלך. במידת הצורך תוכלי להגיע אלי לבדיקה. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
שאלה לגבי הראייה טניה 12/12/2018 07:55
 • ראשונה היא - לגבי חדות הראיה – אומרים שהלייזר לא מביא לחדות ראיה של 6/6 או חדות ראיה אחרת. הלייזר יודע לתקן מספר בלבד. מה זאת אומרת "הלייזר יודע לתקן מספר בלבד"? איך אפשר לדעת את ה"מספר" המדוייק שלי? האם לפי מספר המשקפיים? האם לפי בדיקת האופטימטריסט? האם לפי הצילומים בעיניים? איך הלייזר יודע לתקן מספר אם אין מספר מדוייק? כל בדיקה מראה מספר אחר 1. בדיקת המשקפיים - במשקפיים יש מספר אחר 2. בדיקת אופטימטריסט - בבדיקת האופטימטריסט יצא לי מספר שונה מהמשקפיים 3. הצילומים בעיניים - שיצאו מספרים אחרים לגמרי אז לפי מה הלייזר מתקן מספר? איך אפשר לדעת את המספר המדוייק שהלייזר יכול לתקן לראייה טובה? ושאלה שנייה- היא לגבי פוטנציאל ראיה של 6/6 - איך אפשר לדעת אם יש אצלי פוטנציאל ראיה של 6/6? שאלה שלישית - האם לאחר ניתוח אם לא רואים 6.6 אז אפשר להרכיב עדשות מגע? אפילו שהקרנית נחתכת בניתוח? ושאלה רביעית - אם רואים במשקפיים 6.6 אז גם בניתוח לייזר אפשר לראות 6.6 כמו במשקפיים?

 • + הוסף תגובה
שאלות לגבי הטיפול להסרת משקפיים בלייזר ד"ר אריאל ונדר 30/12/2018 00:18
 • שלום טניה אכן הטיפול הלייזר מתקן את הסטיה האופטית של העין. או במילים אחרות את המספר של המשקפיים שאיתן תראי בחדות הטובה ביותר שאת מכירה. את המספר קובע האופטומטריסט במכון. אצלנו לאחר בדיקת האופטומטריסט שלפני הטיפול תעברי בדיקה נוספת על ידי. כדי להבטיח שנגיע לתוצאה המדויקת ביותר. בד"כ לאחר הטיפול תושג חדות ראייה דומה לזו שהתקבלה בבדיקה האופטומטרית שלפני הטיפול. יש הרואים 6/6 יש הראים טוב מזה 6/4.5 ויש הרואים מעט פחות כמו 6/7.5 או 6/9. תלוי ביכולת הרזווציה של העיניים ושל המוח - שם בסופו של דבר קורה תהליך הראייה. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
דמעות מלאכותיות- מה ההבדלים ביניהם? איילת 12/12/2018 07:52
 • אילו טיפות עיניים הכי מומלצות ליובש קשה בעיניים? מבין הסוגים הללו: 1. סיסטיין UD בקבוקונים - האם זה מספר 1 בעולם ליובש? 2. איירוניק בבקבוקונים - שמכילים קמומיל ודרדר כחול- האם קמומיל ודרדר כחול יכולים לשקם את העין? האם יכול להיות תופעות לוואי לקמומיל ולדרדר כחול? האם יש תועלת להשים בעיניים קמומיל ודרדר כחול שיש באיירוניק? 3. בפנטן בבקבוקונים- שמכילים ויטמין B6 - האם ויטמין B6 בטיפות עיניים באמת משקם את משטח העין ואת הקרנית? 4. סיסטיין באלאנס בבקבוק - האם זה מכיל חומר משמר? 5. קומפורט שיילד COMFORT SHEILD בבקבוק - האם זה טיפות עיניים היחידות בעולם שהכי קרובות לדמעות האמיתיות? 6. טירס נטורל - כתוב בעלון שיש הכי הרבה תופעות לוואי - מדוע?

 • + הוסף תגובה
מה ההבדל בין הסוגים השונים של תחליפי הדמעות? ד"ר אריאל ונדר 30/12/2018 00:07
 • שלום איילת ליובש בעיניים יש סיבות רבות. הסוגים השונים של תחליפי הדמעות נועדו לשפר את יעילות הטיפול, בהתאם לסיבה ליובש. כדי לדעת מה המתאים לך ביותר עליך להויועץ ברופא עיניים. בברכה ד"ר אריאל ונדר מנהל רפואי - iClinic המרכז הרפואי לתיקון ראייה בלייזר טל. 55567* (* לייזר )

 • + הוסף תגובה
לרופאים בתחום הסרת משקפיים בלייזר

הצטרפו לאינדקס הרופאים!