שאלה - על מה מעידות דפיקות לב מהירות?

השאלה:
זה חודשיים שיש לי במשך היום דפיקות לב מהירות. פניתי לרופא משפחה וביצעתי בדיקות א.ק.ג, אקו לב, הולטר לב 24 שעות. הרופא הסביר לי שהכל תקין ואין לי שום בעיה עם הלב, ואמר שכנראה אני נמצאת במתח ולחוצה.

מה עלי לעשות? זה מפריע לי מאד. האם תוכלו להמליץ לי על רופא שיעזור לי לפתור את הבעיה? יש לציין שבדיקות הדם תקינות וגם הבלוטה.


תשובה:


דפיקות הלב המהירות שאת מתארת אותן הן פלפיטציות, תחושה של דופק מהיר, ומודעות לדופק. תחושה זו עשויה לנבוע מקצב סדיר אך מהיר, כמו למשל במצבים של חום, עודף פעילות של בלוטת התריס, חרדה, השפעת קפאין, אנמיה והשפעת תרופות. כמו כן, תחושה זו עשויה לנבוע מקצב לב בלתי סדיר, כמו פעימות מוקדמות שקורות מדי פעם, ולא מצריכות התערבות מיוחדת, פרפור פרוזדורים, או מחלה במסתם הלב.

סימפטומים של התקף חרדה הם כאב או תחושת אי-נוחות בחזה, בחילה או אי-נוחות בבטן, תחושת סחרחורת, אי-יציבות או התעלפות, תחושת נימול, צמרמורת או גלי חום ופחד מאיבוד שליטה.

אני מציע לך לנסות ולראות אם יש משהו מהדברים הללו שאולי קורה לך, ונסות למנוע אותו. כמו כן, ניתן לבצע בדיקת הולטר חוזרת, מכיוון שלפעמים לא די בפעם אחת כדי לתפוס את התקפי הפלפיטציות שאת מתארת.

להלן קישור לאבחון עצמי של דפיקות לב מואצות באינפומד:
http://www.infomed.co.il/takeCare/symp90.asp
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!