שאלה - בעיות לאחר הסרת יבלת

השאלה:
הלכתי לרופא עור על מנת שיוריד לי היבלת מאחת האצבעות. הוא ביצע זאת עם חנקן נוזלי. בסוף היום, כל האזור מסביב ליבלת התחיל להתנפח לכדי שלפוחית נוזלית. לפי מה שאני מבין, זה עקב הכווייה שנגרמה לעור. לאחר שניקרתי את השילפוחית והוצאתי את הנוזל, בצורה סטרילית, הנוזל התחיל להצטבר שוב. האם זה נורמלי? אגב, שמתי גם ג'ל אלוורה שלא ממש עזר. מה לעשות? לחכות או לנקוט צעדים כלשהם?


תשובה:


לאחר הטיפול מתפתח אודם מקומי ולעיתים גם שלפוחית. מספר ימים לאחר מכן מתחילה הגלדה עד לריפוי מלא, הצפוי להתרחש תוך כשבועיים, לפי סוג הנגע ומשך המגע עם החומר. היתרון הגדול של שיטת טיפול זו הוא שהכאב מועט יחסית, אין צורך בביצוע ניתוח, אין צורך בחבישות, וברוב המקרים לא נותרת צלקת.

ישנם מקרים מעטים בהם הטיפול בהקפאה על ידי החנקן הנוזלי לא עוזר, וישנה גדילה חוזרת של היבלת, וזאת בשל עומק הגידול הויראלי או בשל מריחה לא נכונה של החנקן הנוזלי על ידי הרופא המטפל. במקרה כזה צריך לחזור על הפעולה. במקרים מעטים צריך לפנות לכירורג כללי או פלסטי על מנת שיחתוך את הגידול הויראלי ללא השארת שוליים ברקמה.

בכל מקרה, אני מייעץ לך לפנות לרופא העור המטפל בך לביקורת לאחר כשבועיים מתאריך הטיפול, והוא יחליט אם הטיפול עבר בהצלחה או שמא יש צורך בטיפול נוסף.

ד"ר גיל טאובר - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!