שאלה - כאבי ראש המלווים בחיוורון

השאלה:
אני בת 20. לפני שבועיים היו לי כאבי ראש חד-צדדים, לפעמים מצד שמאל ולפעמים מצד ימין. לפני שבוע כאבי הראש כמעט חלפו, אבל יש לי כל הזמן בחילה, במיוחד בבוקר, אין לי תיאבון, ויש לי כאבי ראש קלים וחיוורון.

עשיתי בדיקת דם מקיפה, בדיקת שתן, וגם בדיקת נשיפה, ואת הבדיקה שבה מכניסים מצלמה לקיבה, והכל היה בסדר גמור. רופא המשפחה אומר שהכל מתפקד טוב, אבל הבחילות לא הפסיקו וגם החיוורון וחוסר התיאבון. אני מבקשת הכוונה וייעוץ לגבי מה צריך לעשות כשלרופא המשפחה אין פתרונות לבעיה.


תשובה:


האם ישנן עוד תופעות לוואי, כגון טשטוש או בעיות ראיה, כאבים בחזה או בטן? האם מישהו במשפחתך סובל ממיגרנות? לא נראה כי כאבי הראש מופיעים בשל בעיות בקיבה. יתכן שהבחילות נגרמות כתוצאה מבעיות בקיבה, אך מכיוון שהן מלוות גם בכאבי ראש, והיות שהבדיקות של הקיבה שביצעת עד כה תקינות, הדבר נראה פחות סביר, והגיוני שהתופעות האלה הן חלק מבעיה אחרת.

האם בדקת את לחץ הדם שלך לאחרונה? לא ציינת אילו בדיקות דם עשית, אך כדאי להתחיל במדידת לחץ הדם ובבדיקות דם בסיסות כגון בדיקה אם יש לך אנמיה, בעיות בתפקוד בלוטת התריס וכן הלאה. אם לא יימצא פתרון, כדאי ללכת להיוועץ עם רופא אף-אוזן-גרון ונוירולוג.

בהצלחה

ד"ר נעמה זנזורי - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!