שאלה - עזרה לבולמית בת 19 .

השאלה:
אני בת 19, ומהרגע שאני זוכרת את עצמי אני מקיאה את מה שאני אוכלת. אני לא יודעת כבר מה לעשות, לאן לפנות, ומצד שני אני גם מפחדת שמישהו יידע על זה. לפחות 5-6 שנים אני מקיאה את כל מה שאני אוכלת. בהתחלה זה היה אוכל רגיל כמו של כל אדם נורמלי, אבל כיום אני יכולה ללכת לקנות לי כמויות של אוכל, לאכול להקיא, ולחזור לבשל להקיא, וכך זה נמשך. כבר ניסיתי להפסיק, אבל הצלחתי בדיוק יום אחד. למי אני יכולה לפנות שיעזור לי? אני רוצה להמשיך את חיי בצורה בריאה.


תשובה:

ראשית, אני מודה לך שפנית ושיתפת אותי במצוקתך. דרוש אומץ כדי להודות בפני עצמך שיש בעיה ולהתחיל לחפש עזרה. המצב שאת מתארת הוא של בולמיה, שהיא סוג של הפרעת אכילה. בבולמיה יש סכנות גופניות רבות. ההקאות עלולות לגרום לקרעים בוושט ועקב כך לדימומים. מצב זה עלול להיות מסכן חיים. בנוסף, נגרמים נזקים למערכות אחרות בגוף: הקיבה והמעי, הכבד והלבלב; פגיעה בשיניים, הפרעות בקצב הלב וכמובן עלול להתפתח מצב של תת- תזונה.
מעבר לסיבוכים הגופניים, קיים כמובן הקושי הנפשי.

אני מקווה שתמצאי בתוכך את הכוח לפנות לעזרה. ישנם ארגונים שמקיימים פגישות תמיכה.
תוכלי לפנות אליהם ולהרגיש שאת לא לבד גם מבלי שסביבתך הקרובה תדע על כך. אני מצרפת אתרים של ארגונים אלה. בנוסף, קיימות מרפאות להפרעות אכילה בבתי- החולים- לדוגמה במרכז הרפואי שיבא בתל השומר ובשניידר במרכז הרפואי רבין.
בהצלחה!

http://www.nofitcenter.com/Site/forum/main.asp
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!