שאלה - ירידה בחשק המיני בגלל נטילת ויאפקס לדיכאון

השאלה:
אני נוטל תרופה מסוג ויאפקס 150 מיליגרם ביום כבר כמה חודשים. אני מרגיש יותר טוב, אך כצפוי, אני חווה ירידה בחשק המיני. רציתי לדעת באילו תרופות הומאופתיות אסור לי להשתמש לטיפול בבעיה.


תשובה:


ויאפקס (ונלאפאקסין) עלולה לגרום ירידה בחשק המיני, אולם ייתכן שזו עדיין תופעה הקשורה לדיכאון בעטיו קבילת את הטיפול בתרופה. עד להחלמה מלאה מדיכאון יכולים לעבור מספר חודשים, ולעיתים נדרש מינון ויאפקס גבוה יותר מ-150 מ"ג ליום. אני ממליצה להתייעץ עם הפסיכיאטר המטפל. אם השיפור במצבך מבחינת הדיכאון או החרדה הוא חלקי בלבד, ייתכן שדווקא עלייה במינון הויאפקס או המתנה של פרק זמן נוסף, תפתור את הבעיה המינית, מכיוון שיחול שיפור נוסף מבחינת הדיכאון.

אין מניעה להשתמש בתרופות הומאופתיות ביחד עם ויאפקס. מומלץ לבקש מההומאופת רשימה מדוייקת של מרכיבי התכשיר ההומאופתי על מנת להעבירה לרופא המטפל. לפי הרשימה יוכל הרופא/ה לומר לך אם מדובר בחומרים שעלולים ליצור בעיה.

בברכה,

ד"ר איילת אביטל-מגן - פסיכיאטרית





רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!