שאלה - בקע מפשעתי ודם בצואה שמצריך בירור

השאלה:
יש לי כאבים במפשעה השמאלית ובאותו צד בבטן התחתונה זה כשלושה חודשים. הכאבים לא קבועים, אך הם תוקפים מידי יום. נבדקתי אצל מספר רופאים אשר שללו הריון חוץ-רחמי ודלקת בגיד במפשעה, וביצעתי שתי בדיקות אולטרסאונד רקמות. בראשונה נאמר לי שבלוטות הלימפה נפוחות (3 ס"מ) ובשניה דובר על בקע מפשעתי, ו-3 הס"מ שוייכו למעי שכנראה יצא החוצה.

הפנו אותי לכירורג וזוהי הבדיקה הבאה. היום יצא לי דם בעת הטלת צואה. אני סובלת מטחורים, אך היה יותר הדם מהרגיל. האם כדאי לבצע בדיקת קולונוסקופיה? מהם הסימפטומים שאני אמורה לחוש אם מדובר בסרטן המעי? האם יכולות להיות בעיות אחרות שאולי נעלמו מעיני הרופאים?


תשובה:


על פי תיאור המקרה, ייתכן שמדובר בשני אירועים נפרדים: הכאב המפשעתי ככל הנראה נובע מן הבקע. הדם בצואה יכול להיות קשור להחמרה במצב הטחורים או לפתולוגיית מעי אחרת. את שתי האפשרויות יש לברר על ידי בדיקת כירורג, אשר גם יחליט אם צריך לבצע קולונוסקופיה שתשלול פתולוגיות במעי.

סרטן במעיים מתפתח בקצב איטי, והסימנים מופיעים לרוב בשלבים מאוחרים של המחלה. אחד התסימנים יכול להיות הופעת דם בצואה, אבל עוד מוקדם להילחץ, מכיוון שיש עוד אינספור סיבות לנוכחות דם בצואה, והסיכוי להתפתחות של סרטן מעי אצל בחורה צעירה הוא נמוך מאוד.

בכל מקרה אל תזניחי את העניין, גשי לבירור כירורגי.

ד"ר מורן שויקה-רבאו - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!