שאלה - הסרת שיער בשעווה בעת טיפול עם רואקוטן

השאלה:
אני בת 20 ומטופלת ברואקוטן כבר כמעט 4 חודשים. בעוד כשבוע אני מסיימת את הטיפול כנראה. קראתי את כל האזהרות שיש לגבי הסרת שיער בשעווה מחשש לצלקות.

רציתי לדעת אם אני לוקחת את הסיכון ומנסה להוריד שיער בשעווה מאזור הבטן והחזה, האם הצלקות מופיעות מייד? כלומר, האם אני יכולה לנסות במקום קטן ולראות אחרי כמה שעות אם יש צלקות ואז להחליט אם להמשיך או לא? או שההשפעה היא רק בטווח הארוך ולא אוכל לדעת תוך מספר שעות? ואם אני מגלה שבאמת יש צלקות, האם הן עוברות לאחר זמן מה או שהן נשארות לתמיד? אם הבעיה היא במריטת השיער, אז איך יתכן שאני יכולה למרוט שיערות בגבות (עם פינצטה) ואין שום צלקות, אבל באזורים אחרים זה בכל זאת מסוכן?


תשובה:


שאלה זו מעסיקה רבים מהמטופלים ברואקוטן. ההמלצה היא להימנע ממריטת שיער בזמן הטיפול ושישה חודשים אחריו, אולם בשום מקום לא נאמר באופן ברור האם הכוונה לשטח הגוף כולו או לאזור הנגוע בפצעים בלבד. מצאתי בספרות הרפואית מקרים שתיארו נזק עורי נרחב כתוצאה מקילוף של האפידרמיס (השכבה החיצונית ביותר של העור) במהלך טיפול שעווה. רואקוטן גורם לעור להיות שביר ופגיע יותר. בשעווה החשש הוא לקילוף של העור וזה ההבדל בין שעווה למריטת שיער בפינצטה, לכן ההמלצה שלי נשארת לחומרה - להימנע ממריטת שיער במהלך הטיפול ומספר חודשים אחריו. ראי את התשובה הבאה:

http://www.infomed.co.il/questions/q_032708_20.asp
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!