שאלה - כאבים ונפיחות אחרי כריתה חלקית של בלוטת התריס

השאלה:
אני לאחר כריתה חלקית של בלוטת התריס, אמורה לעבור כריתה מלאה עקב הימצאות גידול ממאיר: papillary carcinoma follicular varient and classic type. כמו כן התגלה כי יש לי דלקת בבלוטה, מחלת השימוטו. אני מטופלת באלטרוקסין 50 מ"ג כחודש ימים.

בשבועיים האחרונים יש לי כאבים במפשעות ובבית השחי, במיוחד בצד הימני של הגוף. יש נפיחות קלה מאוד, כמעט ולא מורגשת בבית השחי הימני. במישוש אני לא מרגישה גושים, אך המקום מעט נוקשה יחסית לבית השחי בצד שמאל. האם יש קשר בין הדברים? כמו כן, לאחר הכריתה התחילו להופיע כאבים בעצמות ובשרירים. מה יכולה להיות הסיבה לכך? אני לא עוסקת בספורט, כך שלא מדובר בשרירים תפוסים.


תשובה:


לאור הסרטן בבלוטת התריס והכריתה המלאה הצפויה, יש להעריך את מצב המחלה. הכאבים במפשעות ובבית השחי יכולים להיות בשל בלוטות לימפה נפוחות בעקבות הגידול, או להיות סימן של מחלה אחרת, לדוגמה מחלה זיהומית. כאבים בעצמות ובשרירים יכולים להיות קשורים או לא קשורים למחלה. בדרך כלל מקובל לדגום את בלוטות הלימפה האזוריות ולבדוק אם המחלה מערבת אותן או לא.

אני ממליץ לך להיות במעקב של הרופא האונקולוג המטפל, שיעריך, על סמך בדיקה שלך, את מעורבות הבלוטות והכאבים בעצמות ויפנה אותך לבדיקות נוספות.

בברכה,

ד"ר אלעד איכנולד - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!